برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع ویندوز 10

mahdi-xbox

Registered User
لایک‌ها
531
دوستان تو قسمت درایور گرافیک و مادربرد فقط تا 8.1 اومده...امکان نصب وین 10 نیست؟
امکان برگرداندن نرم افزار های روی ویندوز 7 بر بروی ویندوز 10 وجود داره؟
امکان نصب ویندوز 7 روی 10 وجود داره؟
ممنون از پاسخ

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان تو قسمت درایور گرافیک و مادربرد فقط تا 8.1 اومده...امکان نصب وین 10 نیست؟
امکان برگرداندن نرم افزار های روی ویندوز 7 بر بروی ویندوز 10 وجود داره؟
امکان نصب ویندوز 7 روی 10 وجود داره؟
ممنون از پاسخ
مشخصات گرافیک خودتون رو اعلام کنید . بهتره اول سون نصب بشه بعد ویندوز 10

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نقد و بررسی Windows 10: بهترین سیستم عامل مایکروسافت تا به امروز
4757575.jpg

سرانجام مایکروسافت جدیدترین نسخه از سیستم عامل خود را با قابلیت ها و بهبودهای متعددی عرضه کرد و در دنیای کامپیوترها هیجان بسیار زیادی را به پا کرده است. اما ویندوز 10 نسبت به ویندوز 8.1 چه برتری هایی دارد و آیا دلایل کافی برای ارتقای به آن وجود دارد؟ پاسخ این سوال و دیگر ابهامات خود نسبت به ویندوز 10 را می توانید در بررسی عملی پیش رو بیابید. با شهرسخت افزار همراه شوید.
ادامه مطلب در شهر سخت افزار

mahdi-xbox

Registered User
لایک‌ها
531
مشخصات گرافیک خودتون رو اعلام کنید . بهتره اول سون نصب بشه بعد ویندوز 10
:دی
امروز نصب کردم
گرافیک هم Gt 210 silence هست
قبلا درایورش که مال ویندوز 8بود رو داشتم که روی این ویندوز هم نصب شد منتهی مثل اینکه درایور مخصوص ویندوز 10 هم اومده براش و نوتیفیکیشنش برام اومد...اونو گذاشتم برا دانلود...
انتی ویروس کسپر استفاده میکنم که نسخه قبلیم با ویندوز 8 سازگار نبود و باید نسخه جدیدش رو که برا ویندوز 10 هم هست دانلود کنم...
مرورگر روهم چندساعتی با edge کار کردم بعدش رفتم سراغ کروم...
باقی نرم افزارها مشکل خاصی درشون نبود...
درکل بهتر از ویندوز 8 هست...البته باید ببینم بعد از چندروز کار بازم باید به ویندوز 7 برگردونم یا نه:دی

Last edited:

h_kh_1367

Registered User
لایک‌ها
82
دوستان من ویندوز 10 رو برای لپ تاپم دانلود و نصب کردم (Windows 10 Home_64Bit) ولی هر کاری میکنم اکتیو نمیشه !! از نرم افزار Microsoft Toolkit هم استفاده کردم ، سیستم عامل رو ویندوز 8 تشخیص میده و نمیتونه اکتیوش کنه. چیکار باید کنم ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان من ویندوز 10 رو برای لپ تاپم دانلود و نصب کردم (Windows 10 Home_64Bit) ولی هر کاری میکنم اکتیو نمیشه !! از نرم افزار Microsoft Toolkit هم استفاده کردم ، سیستم عامل رو ویندوز 8 تشخیص میده و نمیتونه اکتیوش کنه. چیکار باید کنم ؟
از این استفاده کنید
http://uplod.ir/7mx0xroia6cl/Windows_10_Permanant_Activator_[KMSpico]_-_[Fullstuff].zip.htm

h_kh_1367

Registered User
لایک‌ها
82

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنونم عزیز ، فقط یک سوال :
بعد از کرک کردن مشکلی از بابت دریافت بروزرسانی ها و دسترسی به استور و ... پیش نمیاد ؟
این کرک دائمی هست . قابل پیش بینی نیست . ممکنه از کاربیوفته ولی مسلما مثل سایر ویندوزهای دیگه کرک های جدید هم میاد .

h_kh_1367

Registered User
لایک‌ها
82
این کرک دائمی هست . قابل پیش بینی نیست . ممکنه از کاربیوفته ولی مسلما مثل سایر ویندوزهای دیگه کرک های جدید هم میاد .

یه سوال دیگه :
جایی خوندم (اینجا) اگه ویندوز 7 یا 8.1 رو سیستم نصب و اکتیو شده باشه بعد ویندوز 10 روش نصب کرد ویندوز 10 هم اکتیو خواهد بود ، بعد میشه ویندوز 10 رو مجددا Clean Install کرد و از همون شماره سریال واسه اکتیو کردنش استفاده کرد !!
به نظر شما کدوم مطمئن تره ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یه سوال دیگه :
جایی خوندم (اینجا) اگه ویندوز 7 یا 8.1 رو سیستم نصب و اکتیو شده باشه بعد ویندوز 10 روش نصب کرد ویندوز 10 هم اکتیو خواهد بود ، بعد میشه ویندوز 10 رو مجددا Clean Install کرد و از همون شماره سریال واسه اکتیو کردنش استفاده کرد !!
به نظر شما کدوم مطمئن تره ؟
خیلی نمیشه مطمئن در مورد این مسئله نظر داد . خیلی از موارد تا حد گمانه زنی هست .

clivia_no.1

Registered User
لایک‌ها
26
سلام دوستان
من میخوام ویندوز 10 نصب کنم و ویندوز فعلیم 8.1 هست
فرق زیادی کرده؟ یعنی روان تر شده یا نه؟ آخه ویندوز فعلی من هم خیلی هنگه
پیشنهاد میکنید نصب کنم یا نه

h_kh_1367

Registered User
لایک‌ها
82
خیلی نمیشه مطمئن در مورد این مسئله نظر داد . خیلی از موارد تا حد گمانه زنی هست .

آخرین سوال :
من وقتی لپتاپم خریدم روش ویندوز 7 نصب بود و هولوگرام ویندوز مایکروسافت که روش پروداکت کد و شماره سریال ویندوز بود هم نصب شده بود .
یبار به خاطر مشکلی که برای هاردم پیش اومد مجبور شدم کلا فرمتش کنم و از اون به بعد از ویندوز کرک شده استفاده می کنم ، آیا میشه به وسیله اون پروداکت کد ویندوز 7 کرک شده رو بصورت قانونی اکتیو کرد ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان
من میخوام ویندوز 10 نصب کنم و ویندوز فعلیم 8.1 هست
فرق زیادی کرده؟ یعنی روان تر شده یا نه؟ آخه ویندوز فعلی من هم خیلی هنگه
پیشنهاد میکنید نصب کنم یا نه
به زودی پکیج سرویس یک منتشر میشه . صبر کنید منتشر بشه بعد نصب کنید .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آخرین سوال :
من وقتی لپتاپم خریدم روش ویندوز 7 نصب بود و هولوگرام ویندوز مایکروسافت که روش پروداکت کد و شماره سریال ویندوز بود هم نصب شده بود .
یبار به خاطر مشکلی که برای هاردم پیش اومد مجبور شدم کلا فرمتش کنم و از اون به بعد از ویندوز کرک شده استفاده می کنم ، آیا میشه به وسیله اون پروداکت کد ویندوز 7 کرک شده رو بصورت قانونی اکتیو کرد ؟
بله نباید مشکلی باشه . فقط نسخه ای که اون cd-key هست رو نصب کنید . اگر home هست . نمیتونید ultimate نصب کنید .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دانلود درایورهای ویندوز 10
به نقل از شهر سخت افزار :آیا ویندوز 10 هیجان شما را برانگیخته است اما نسبت به پشتیبانی سخت‌افزاری و درایورهای سازگار با آن مطمئن نیستید؟ ما در شهرسخت‌افزار لیست جدیدترین درایورهای اصلی و رایج برای کارت گرافیک، صدا، شبکه، چیپ‌ست و ... را برای کامپیوترهای دسکتاپ و لپ‌تاپ همراه با لینک دانلود برای شما لیست کرده‌ایم. در کنار بروزرسانی پیوسته این مطلب و افزودن درایورهای جدید و قطعات بیشتر، می‌توانید از ما مشاوره بگیرید.
کلیک کنید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آموزش ارتقای ویندوز 8/8.1 به ویندوز ده
به نقل از شهر سخت افزار :مطمئناً یکی از مهم ترین رویداد دنیای فناوری در سال میلادی جاری؛ عرضه ویندوز 10 است. ویندوز 10 امکانات و قابلیت های جدیدی با خود دارد و حتی بسیاری از کاربران مشمول ارتقای رایگان می شوند. اگر شما هم از کاربران ویندوز 8/8.1 هستید و برای تجربه این نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز لحظه شماری می کنید؛ در ادامه به نحوه ارتقای آسان به این نسخه جدید می پردازیم، با شهرسخت افزار همراه شوید.
http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/os/5153-windows-8-windows-10

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آموزش کاربردی: اگر برایمان آیکون رزرو ویندوز 10 نیامده باشد چگونه ویندوز خود را بروزرسانی کنیم؟

همانطور که می دانید سیستم عامل جدید مایکرویسافت با عنوان ویندوز 10 به تازکی ارائه شده است و این امکان برای کسانی که ویندوز اورجینال دارند فراهم شده است که ویندوز خود را به نسخه 10 بروزرسانی کنند. برای این منظور در کنار آیکون های موجود در نوار وظیفه یا همان Taskbar یک آیکون شبیه ویندوز نمایش داده می شود که با انتخاب آن امکان رزرو کردن و بروزرسانی برای شما فراهم می شود اما این موضوع برای بسیاری از افراد با وجود داشتن نسخه اصلی ویندوز روی نوت بوک یا حتی دسکتاپ بوجود نیامده است و کاربر نتوانسته از این طریق سیستم عامل خود را بروزرسانی کند.

برای رفع این مشکل مایکروسافت روش دیگری به نام Media creation tool را قرار داده است. در این روش شما می توانید فایل ویندوز را دریافت کرده و بروزرسانی را هر زمان که نیاز دارید انجام دهید در این حالت امکان نصب روی چندین سیستم هم وجود دارد. اما در روش اول تنها بروزرسانی روی یک سیستم انجام می شود و شما دسترسی به فایل ویندوز ندارید. خوب باید برای شروع چه بکنیم؟ بعد از ورود به این لینک در قسمت پایین دو دکمه مشاهده می کنید که برای نسخه 32 و 64 بیتی این برنامه است براساس نوع نسخه سیستم عامل روی دستگاه یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

1.jpg

بعد از انتخاب برنامه دانلود می شود و شما باید آن را اجرا کنید (این برنامه حجم زیادی ندارد). بعد از اجرا با تصویری زیر رو به رو می شوید که از شما می پرسد می خواهید چیکار کنید؟و در زیر آن دو گزینه وجود دارد.

2.jpg

گزینه اول بروزرسانی این کامپیوتر همین حالا است که واقعیت ما که تست کردیم درست کار نکردند و به نظرمان هم زیاد روش وقت نگذارید چون ما که نتیجه نگرفتیم و ارزش هم ندارد چون فایل اصلی ویندوز را به شما نمی دهد و دقیقا همان بروزررسانی On the Air یا از طریق اینترنت است. گزینه دوم ساخت مدیا برای نصب ویندوز روی کامپیوتر دیگری است که ما به سراغ آن می رویم. با زدن گزینه Next صفحه ای نمایان می شود که در آن باید زبان، نسخه ویندوز و 32 یا 64 بیتی بودن آن را مشخص کنید. در این بخش نسخه ویندوز را Windows 10 Home انتخاب کنید چون در کل این نسخه با نسخه Pro در امکانات مورد نیاز شما تفاوتی ندارد. نسخه N هم انتخاب نکنید چون محدودیت هایی دارد.

3.jpg

با ورود به مرحله بعدی دو گزینه پیش روی شماست USB Flash Drive که در این حالت ویندوز 10 روی داریو فلش دانلود می شود و به صورت خودکار داریو فلش قابل بوت می شود و شما تنها کافی که آن را به سیستم های دیگر وصل و ویندوز ده را نصب کنید (ما خودمان از این روش استفاده کردیم). در حالت دوم هم فایل ISO ویندوز به شما داده می شود و شما می توانید آن را روی دیسک نوری ضبط کنید و روی کامپیوترهای مختلف نصب کنید. به طور کلی در این روش شما همیشه امکان نصب ویندوز ده را دارید. اشاره به این موضوع حائز اهمیت است که در صورتی که روی دستگاه خودتان ویندوز 8.1 یا 8 اورجینال داشته باشید به صورت خودکار با بروزرسانی ویندوز ده اکتیو می شود.

4.jpg

منبع وبسایت ماهنامه مجله سخت افزار

ehsanmody

Registered User
لایک‌ها
659
سلام
من عوض اینسایدر بودم، رزرو هم شدم ولی دیگه خیلی طول کشید، iso رو دانلود و نصب کردم!
روز اول سرعت فوق العاده بود، یعنی تو فتوشاپ یا کدنویسی کروم خیلی سریع همه چی اجرا میشد، ولی از دیروز که روز دوم باشه سرعت افتضاحه :|
هم تو فتوشاپ هم توی کروم همه چی اسلوموشنه :|
راه حل چیه؟!
@AMD.POWER
(پ.ن: این مشکل رو توی 8.1 اصلا نداشتم)

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
من عوض اینسایدر بودم، رزرو هم شدم ولی دیگه خیلی طول کشید، iso رو دانلود و نصب کردم!
روز اول سرعت فوق العاده بود، یعنی تو فتوشاپ یا کدنویسی کروم خیلی سریع همه چی اجرا میشد، ولی از دیروز که روز دوم باشه سرعت افتضاحه :|
هم تو فتوشاپ هم توی کروم همه چی اسلوموشنه :|
راه حل چیه؟!
@AMD.POWER
(پ.ن: این مشکل رو توی 8.1 اصلا نداشتم)
باید علت کند شدن رو پیدا کنید . حتما دماهای سیستم رو با hwmonitor چک کنید .

ehsanmody

Registered User
لایک‌ها
659
دمای سیستم هم خیلی بالاس، صدای فن کاملا مشخصه
الان بدون کول پده، با اینکه روی کول پد هم هستش دماش بالاس
درایو ها رو هم خودش اپدیت کرده، فک نکنم مشکل از اون باشه
باید علت کند شدن رو پیدا کنید . حتما دماهای سیستم رو با hwmonitor چک کنید .

فایل های ضمیمه

• 2015-08-05_15-58-27.png
    2015-08-05_15-58-27.png
    124.6 KB · نمایش ها: 4
  • 2015-08-05_15-58-42.png
    2015-08-05_15-58-42.png
    123.4 KB · نمایش ها: 4
بالا