برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای اجاره گرفتن یک مغازه و شروع کار ، فوت و فن کار

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
با سلامی گرم گرم تابستونی!!!

به امید خودا می خوام بازاری بشم :D فروش چیزهای سنتی ترکمن
لباس - روسری - دستبند - ساعت دیواری - دکوری دیواری - رومیزی و ............

بنده برای اولین بار قرار هست یک مغازه ای رو اجاره کنم، اونی که نشون کردم موقعیتش این مدلیه: :rolleyes:

بین یک طلافروشی معروف و یک مغازه تازه تاسیس لباس/مانتو/ساپورت/... فروشی (15 رهن 1.500 اجاره شه) یک راهرویی هست باریک که یک طرفش 4 تا مغازه کوچیکه، ساعت سازی ، عینک فروشی ، موبایل فروشی و اولین مغازشم خالیه الان، 1 پیش 200 اجاره، :general410::general306:

خودم یک سالی که اومدم به این شهر (کلاردشت) ، بعد 6 ماه وقتی عینکم شکست راهم افتاد داخل این پاساژ(ک) ، اما بنظرم میاد ازونجایی که قراره چیزایی بفروشم که تک هستن و مشتری های خاص خودشونو دارن با تبلیغات و گذاشتن فروش ویژه افتتاحیه بشه مشتری جلب کرد
جای پر رفت و آمدیه اما خود پاساژ(ک) پاخور نداره :general607::general503::general208:

دوستایی که اینجا داریم میگن احتمال موفقیتش کمه، همه میگن پاخور نداره

ویترین داخل مغازه هست تازه ست شیشه و ام دی اف دو تا شبیه پیشخوان (اسماشونو نمیدونم) 1 متری و تقریبن 1.5 متری یه دونه هم برای پشت شیشه قفسه مانند خوشگله بدک نیست، برای مستاجر قبلی بوده گفتن 600-700 میده ، من گفتم 500 بده می خرم :general105:

نظر پیشکسوتان چیه؟ :general601::general602:
بگیرم؟
هست تو خط اصلی مغازه بزرگ و خالی اما هم برای پر کردنش باید هزینه کنم هم پول پیش هم کم کم 1 تومن بدم اجاره ، می ترسم چون هیچ تجربه ای ندارم :general107:

همچنین 500 چک تخلیه خواست، فک نکنم 100 بیشتر باشه ارزش مغازه،

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
جایی که پاخور نداره رو دورش رو خط بکشید. ویترین رو هم مستاجر قبلی 200 تومن بتونه بفروشه شاهکاره
از این پاساژهای مرده تو تهران زیاد داریم. کار مغازهاشون پر کردن جیب صاحبانشون و بدبخت کردن مستاجرهاست.

espad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نظر منم اگه پاخور نداره نگیر چون تبلیغات بیش از اندازه و بی هدف هم میشه خرج اضافی که رو دستت میمونه

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
چندتا دیگه از دوستامونم دیدم اونام گفتن نگیر رفتم کنسل کردم

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
برای شروع کار چع چیزایی لازمه؟
جنس هام رو بگیرم بذارم تا مغازه پیدا کنم؟
از فروش خونگی شروع کنم؟
یه مغازه دیدم داخل پاساژ خوبیه ، میشه دم در پاساژ مانکنی چیزی گذاشت برا تبلیغ (قبلی نمیشد جا نداشت) اما قبلا راهرو بوده که از کوچه به داخل راه داشته الان تبدیلش کردن به مغازه و هنوز مجوز نداده شهرداری
چیزایی که فعلا مد نظرمه برای تابستون خوبه و بهار، تابستونم نصفش گذشت،
آیا خوبه الان بازم بزنم تا بهار جا بیوفته؟
یه مغازه دیگه هم هست اجاره 900 که اما مکانش خوبه، یعنی یک مغازه اینقدر درمیاره که 900 بده اجاره؟ o_O جنس های من چینی نیستن
مثلا از تولید کننده عمده مانتو و شلوار و بلیز که خودم می تونم پارچه های آس بدم بهشون تا جنس های خوبی داشته باشم، همینطوری معمولی تر برای اینکه با هر موجودی ای بشه خرید کرد
همین طور چیزای تزیینی هستن که تو فکرمه دفترچه درست کنم با عکس رنگی و سفارش بگیرم، چون دونه ای راحت تا 400-500 هست و نمی صرفه خاک بخوره کهنه بشه

espad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
برای شروع کار چع چیزایی لازمه؟
جنس هام رو بگیرم بذارم تا مغازه پیدا کنم؟
از فروش خونگی شروع کنم؟
یه مغازه دیدم داخل پاساژ خوبیه ، میشه دم در پاساژ مانکنی چیزی گذاشت برا تبلیغ (قبلی نمیشد جا نداشت) اما قبلا راهرو بوده که از کوچه به داخل راه داشته الان تبدیلش کردن به مغازه و هنوز مجوز نداده شهرداری
چیزایی که فعلا مد نظرمه برای تابستون خوبه و بهار، تابستونم نصفش گذشت،
آیا خوبه الان بازم بزنم تا بهار جا بیوفته؟
یه مغازه دیگه هم هست اجاره 900 که اما مکانش خوبه، یعنی یک مغازه اینقدر درمیاره که 900 بده اجاره؟ o_O جنس های من چینی نیستن
مثلا از تولید کننده عمده مانتو و شلوار و بلیز که خودم می تونم پارچه های آس بدم بهشون تا جنس های خوبی داشته باشم، همینطوری معمولی تر برای اینکه با هر موجودی ای بشه خرید کرد
همین طور چیزای تزیینی هستن که تو فکرمه دفترچه درست کنم با عکس رنگی و سفارش بگیرم، چون دونه ای راحت تا 400-500 هست و نمی صرفه خاک بخوره کهنه بشه
اول مغازه پیدا کن بعد جنس بگیر اینجوری جنست میمونه رو دستت ممکنه تو این جابجایی ها هم خرابی زیاد بدی که باز میشه ضرر
مغازه اگر جاش خوب باشه روزی 1-2 تومن در میاره ولی باید همه شرایط جور باشه بعد شما جنست گرونه 400-500 رو همه کس نمیتونه راحت بخره پس به مشتری خاص نیاز داری اینجور مغازه ها به درد پاساژ نمیخوره باید تو ی منطقه بالا شهر یا حداقل متوسط به بالا باشه با دکوراسیون شیک و تبلیغات
بهتره خوب بسنجی ببینی اجاره رو میتونی با توجه به جنست در بیاری و پولی میمونه دوباره بتونی جنس جدید بیاری اگر این دوتا مورد رو تامین کرد فکر سود خودت نباش مغازه رو بزن بعد ی مدت خوب سود میکنی

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
بهتره خوب بسنجی ببینی اجاره رو میتونی با توجه به جنست در بیاری و پولی میمونه دوباره بتونی جنس جدید بیاری اگر این دوتا مورد رو تامین کرد فکر سود خودت نباش مغازه رو بزن بعد ی مدت خوب سود میکنی[/QUOTE]

این توصیه مهمی بود، ممنون!

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
ازون جایی که یه گالری چیزهای سنتی قراره باشه، از چیزای 2000 می تونه شروع بشه تا فرش های 2 میلیونی، برای همین میگم دفترچه آماده کنم از اجناس و چیزهای گرون رو اگه سفارش دادن تهییه کنم

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
می دونین تجربه ای ندارم و بی نهایت ذوق مرگی و هیجانی :general107::D
خودمو کنترل می کنم و دارم فکر می کنم برای شروع تا سبک سنگین کنم ، هر چیزی به ذهنم رسید سوال می کنم

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
دوست من نمیخوام نا امیدت منم اما باید واقع بین باشی
باوضعیت اقتصادی که فعلا وجود داره اکثرا دنبال تامین نیازهای اولیه هستند و این مدل جنسی که شما میخوای روش کار کنی خیلی سخته کسی سمتش بیاد
نظر منو میخوای برو دنبال یه جنس مصرفی که طرف مجبوره تامین کنه مجبوره بخره
ساندویچی بزن همون داخل پاساژ رو بکن فلافلی سمبوسه ببین چقد مشتری پیدا میکنی پاتوق جوونا میشه واست
خود شما هرروز مجبوری غذا بزنی مجبوری یه چیزی بخوری اما خودت حاضری مثلا 300،000 تومن واسه یه ساعت سنتی بدی؟!
هیجانت رو کنترل کن و بیشتر بررسی کن که از جیبت نره چیزی

Sent from Great Honor 4C

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
تایید میشه
یه مغازه مرغ سوخاری یا فلافلی بزن. (از اینجا به بعد دارم ایده میدم بهتون طرحیه که دادم یکی از دوستان تو تهران اجرا کنه مفتی ماله شما.)
دنبال یه مغازه با متراژ بالای 25 متر باشید. داخل مغازه هم دو عدد تی وی و پلی استیشن بذارید. یه جور خدمات متقابل میشه اینکار.مشتریاتون میان تفریح میکنن کنارشم شما چیپس و پفک و نوشابه و ساندویچ بهشون میدید. جوری خرج میکنن که خودشون متوجه نمیشن. فقط حواستون باشه نباید بتون بگن کلوپ باید ساندویچی باشید. از اول هم بنا رو این بذارید که کسی بیخود و بیجهت نیاد اونچا پاتوق کنه. این خیلی مهمه. طرز رفتارتون در عین رفاقت باید حرفه ای باشه.
تضمین میدم بهتون سرتون اینقدر شلوغ بشه که بعد یه مدت بیایید دنیال شغل حلوت تر.
فقط کیفیت غذا هم یادتون نره. متفاوت باشید. تو اینترنت بگردید هزار جور سس مختلف برای انواع ساندویچ هاهست که میتونید روشون مانور بدید.

Last edited:

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
همه ی حرف دوستان درست ، کلاردشت همش بلواره و یه میدون و 3 ماه مسافر ، اصلش اینه چیزهایی که مسافرها می خوان تهیه کنی
، یه فلافلی هم تازه زدن که خودم به شخصه رفتن بیرون می خرم ازش، کارش خوب گرفت خداروشکر
منم یک زن خونه دار غریب هستم تو این شهر و واقعا از خونه نشینی خسته شدم، یه سرگرمی می خوام و کاری که ضرر نداشته باشه و 500-700 برام بمونه ازش راضی ام فعلا
نمی تونم دنبال کارهایی مثل فلافل یا فست فود برم هیچی هیچی ازش نمی دونم!!!

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
راستی می شه مثلا من لباسی بدم برام بدوزن و داخلش اسم خودم یا فروشگاهم رو به صورت مارک بذارم؟ همچین چیزی هست؟

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
خیلی خیلی هم ممنون تون هستم بابت مشاوره و لطف تون :general401:

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
همه ی حرف دوستان درست ، کلاردشت همش بلواره و یه میدون و 3 ماه مسافر ، اصلش اینه چیزهایی که مسافرها می خوان تهیه کنی
، یه فلافلی هم تازه زدن که خودم به شخصه رفتن بیرون می خرم ازش، کارش خوب گرفت خداروشکر
منم یک زن خونه دار غریب هستم تو این شهر و واقعا از خونه نشینی خسته شدم، یه سرگرمی می خوام و کاری که ضرر نداشته باشه و 500-700 برام بمونه ازش راضی ام فعلا
نمی تونم دنبال کارهایی مثل فلافل یا فست فود برم هیچی هیچی ازش نمی دونم!!!
خب خانم عزیز. ما علم غیب نداریم که بدونیم شما خانم هستید یا آقا. قبلش یه پیشینه ای میدادی ما هم مطابق همون بهتون راهنمایی میکردیم.اگه واقعا فقط بعنوان فرار از بیکاری میخواید دنبال کار باشید بهتون کار خونگی با نت رو پیشنهاد میدم کلی سایت هستن منتظر نویسنده توانا هستند. خود بنده برا یه سایتی تا ماه بعد نویسنده و گرد آورنده مطلب نیاز دارم. این یکی از هزاران کار خونگی هست. من تصور کردم شما قراره با این کار یه زندگی رو بچرخونید. اگر همسرتون کار میکنه و مشکل مالی ندارید بیخوی خودتون رو تو دردسر نندازید به نظر من.

راستی می شه مثلا من لباسی بدم برام بدوزن و داخلش اسم خودم یا فروشگاهم رو به صورت مارک بذارم؟ همچین چیزی هست؟
شدنش میشه ولی کار شما نیست کلا کار تولید پوشاک الان با وجود لباسهای چینی کار دوطرف ضرر هست.

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
خب خانم عزیز. ما علم غیب نداریم که بدونیم شما خانم هستید یا آقا. قبلش یه پیشینه ای میدادی ما هم مطابق همون بهتون راهنمایی میکردیم.اگه واقعا فقط بعنوان فرار از بیکاری میخواید دنبال کار باشید بهتون کار خونگی با نت رو پیشنهاد میدم کلی سایت هستن منتظر نویسنده توانا هستند. خود بنده برا یه سایتی تا ماه بعد نویسنده و گرد آورنده مطلب نیاز دارم. این یکی از هزاران کار خونگی هست. من تصور کردم شما قراره با این کار یه زندگی رو بچرخونید. اگر همسرتون کار میکنه و مشکل مالی ندارید بیخوی خودتون رو تو دردسر نندازید به نظر من.

همممم حرف شما هم درست
حالا عرض می کنم : بنده خانم هستم :D
هم فرار از بیکاری هم اینکه یه 500 لااقل بتونم درآمد داشته باشم که هم به زندگیم برسم هم می خوام وام مسکن بگیرم که بخشی از اون رو خودم بتونم بدم
همسرم شاغله حدود 1.700 درآمد که پول اجاره نمیدیم تمام رهن گرفتیم الان ، برای یک وام 60 تومنی مثلا باید حدود 1.200 قسظ بدی، اگه بتونم 500 جور کنم بهتره
البته اگه مغازه ای موجود باشه :general503:
کاش یکی می گفت خانوم مغازم داره خاک می خوره شما بیا آب جاروش کن و زنده اش کن!!! :rolleyes::general704:

شما چه نوع نویسندگی ای مد نظرتونه؟!
بنده تمام وقت تو نت هستم اما فقط وقت گذرونی و تا حالا با کاری برای کسب درآمد مواجهه نشدم! :general405::general710::general105:

در مورد پوشاک هم لباس خاصی مدنظرم هست ، فقط باید این مارک جایی ثبت شده باشه؟ یا سر خود می تونم بزنم؟ البته این یک چیز عمده نیست و بیشتر سرگرمیه، خارج از کار مغازه ی مدنظرم نیست ولی فقط این هم نیست ، این بخش کوچیکیه که می خوام بدونم اصلا شدنیه؟ در حد 10 تا لباس مثلا !!!

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
نویسنده وب که همه جا میخوان فقط کافیه یه سرچ ساده بزنید.
اما باید یه اصول اولیه رو بدونید .فوتوشاپ و ورد پرس و از این جور چیزها.
http://forum.persiantools.com/threads/نیازمند-نویسنده-وبسایت-دانلود.342461/
این فقط یه نمونش هست. با توجه به شهر کوچکی که توش اقامت دارید کارهای مغازه داری خیلی سخته درآمد ازش. پیشنهاد میکنم اصلا ریسک نکنید.
برای درآمد خونگی باید وقت بذارید یک شبه نمیشه به پول رسید حتی همون 500 تومن در ماه. مثلا میتونید برنامه نویسی موبایل یا برنامه نویسی برا وب سایت یاد بگیرید تو خونه کار کنید.
اما این نکته هیچ وقت عجله نکنید رو فراموش نکنید. تو مدت سه ماه میتونید در حدی برنامه نویسی یاد بگیرید که اپلیکیشن ساده بذارید تو بازار یا برا مشتران خاص طراحی کنید.
در مورد پوشاک که بهش گیر دادید:Dباید بیایید تهران سفارش بدید و ببرید که به نظر من از لحاظ قیمتی نمیتونید پایین دربیارید با توجه به تجربه کمتون.

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
آقا در مورد همین پوشاکه! جواب سوالمو ندادینا! :D:general107::general304:
چیزی که می خوام از تهران که اصلا جور نمیشه! پارچه اش رو فامیل مون مستقیم از خارج میاره! ارزون! خیاط هم آشنا دارم در حد مفته! فقط می مونه تزیینات سنتی که اون هم آشنا داریم! منظور هزینه اش برای من به طور عمده در حد صرفیدن هست! :general609: فقط جواب سوالم رو بدین منت بر سرم می ذارین :cool::D

فک کنم کم کم دارین منصرفم می کنینااااا :general306::general404:

من دلم کار می خواد! یا مجبور میشم برم ارشد بخونم!!!

باز هم ممنون بزرگوار، امیدوارم تو کارتون موفق باشید :general601:

justkharatha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
ببین دادا اگه می خوای کاسبی کنی حتما جای شلوغ و پا خور دار پیدا گن چون در غیر این صورت فقط بی کار نشسته تو مغاز همین و سلامممممممممممممم
کار پوشاک هم برا شما همون خرید مستقیم بهتره تولیدیا خودشون چند ساله این کاره هستن
برا شما نمی صرفه بدی بذات تولید کنن

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
آقا در مورد همین پوشاکه! جواب سوالمو ندادینا! :D:general107::general304:
چیزی که می خوام از تهران که اصلا جور نمیشه! پارچه اش رو فامیل مون مستقیم از خارج میاره! ارزون! خیاط هم آشنا دارم در حد مفته! فقط می مونه تزیینات سنتی که اون هم آشنا داریم! منظور هزینه اش برای من به طور عمده در حد صرفیدن هست! :general609: فقط جواب سوالم رو بدین منت بر سرم می ذارین :cool::D

فک کنم کم کم دارین منصرفم می کنینااااا :general306::general404:

من دلم کار می خواد! یا مجبور میشم برم ارشد بخونم!!!

باز هم ممنون بزرگوار، امیدوارم تو کارتون موفق باشید :general601:
شما ماشالله نسیه اطلاعات میدید نقد دریافتی میخواید.
الان کارشناسی چی دارید؟ خوندن ارشد شدیدا توصیه میشه.شما انگار به جای راه حل یه کاری رو در نظر رگفتید دنبال این هستید که چند نفر تایید کنند پشتتون محکم بشه.

ببین دادا اگه می خوای کاسبی کنی حتما جای شلوغ و پا خور دار پیدا گن چون در غیر این صورت فقط بی کار نشسته تو مغاز همین و سلامممممممممممممم
کار پوشاک هم برا شما همون خرید مستقیم بهتره تولیدیا خودشون چند ساله این کاره هستن
برا شما نمی صرفه بدی بذات تولید کنن
شما هم اینقدر باسرعت خوندی اصلا نگرفتی چی شده تا حالا. ایشون خانم هستن دادا چیه برادر من. :D

بالا