برگزیده های پرشین تولز

حرارت لپ تاپ hp dv6-3000

danzukuka

Registered User
لایک‌ها
50
دوستان یه لپتاپ دارم قدمتش به 6 سال میرسه تقریبا
biggrin1.gif
مشکلی تو اجرای بازی هایی که دلم میخواد نداره. کانتر و مدرن وارفیر و...
حالا مشکلش چیه ؟ از اینجا شروع میشه که فنش کار میکنه اما بادی بیرون نمیده از خودش مثل قبل! این اواخر سمت چپش از بالا تا پایینش به شدت داغ میکنه و خاموش میکنه، خاموشم نکنه پرفورمنسش به شدت پایین میاد. دستگاه رو هم از جاش بلند کنی بو سوختنی میاد
biggrin1.gif
کول پد هم فایده نداره! قبلا گرم میشد تا حدی اما اینقدر نمیشد فکر کنم الان به 70 درجه سانتی گراد میرسه چون دستت رو میزاری دستت میسوزه
biggrin1.gif
تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که مشکل از خشک شدن خمیر سیلیکون ها و اینکه فنش باید عوض شه.
حالا سوالم اینجاس که این دوتا کارو بیرون انجام میدن؟ هزینه حدودیش چقدر میشه؟ و اینکه چیزی جز کول پد هست که دمای لپ تاپ رو همیشه خنک نگه داره، یه چیزی مثل کولر ؟ مثل این دوستمون که به طرز عجیبی واتر کولینگ گذاشتن برا ps4 اشون
yahoo_4.gif
کلا واسه خیلی خنک نگه داشتن لپ تاپ چیکارا میتونم بکنم ؟ دستگاهم همیشه یه جاس مثل PC، تو این چند سالی که دارمش 1 بار هم بیرون نبردمش در این حد رفتار pc گونه ای دارم باهاش
biggrin1.gif

یکی از دوستان میگفت خودت میتونی کارای خمیر سیلیکون و تعویض فن رو انجام بدی اما من سر باز کردن لپ تاپ 2 ساعت باهاش ور رفتم به هیچ جا نرسیدم آخرش بستمش گذاشتم سرجاش
biggrin1.gif

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوستان یه لپتاپ دارم قدمتش به 6 سال میرسه تقریبا
biggrin1.gif
مشکلی تو اجرای بازی هایی که دلم میخواد نداره. کانتر و مدرن وارفیر و...
حالا مشکلش چیه ؟ از اینجا شروع میشه که فنش کار میکنه اما بادی بیرون نمیده از خودش مثل قبل! این اواخر سمت چپش از بالا تا پایینش به شدت داغ میکنه و خاموش میکنه، خاموشم نکنه پرفورمنسش به شدت پایین میاد. دستگاه رو هم از جاش بلند کنی بو سوختنی میاد
biggrin1.gif
کول پد هم فایده نداره! قبلا گرم میشد تا حدی اما اینقدر نمیشد فکر کنم الان به 70 درجه سانتی گراد میرسه چون دستت رو میزاری دستت میسوزه
biggrin1.gif
تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که مشکل از خشک شدن خمیر سیلیکون ها و اینکه فنش باید عوض شه.
حالا سوالم اینجاس که این دوتا کارو بیرون انجام میدن؟ هزینه حدودیش چقدر میشه؟ و اینکه چیزی جز کول پد هست که دمای لپ تاپ رو همیشه خنک نگه داره، یه چیزی مثل کولر ؟ مثل این دوستمون که به طرز عجیبی واتر کولینگ گذاشتن برا ps4 اشون
yahoo_4.gif
کلا واسه خیلی خنک نگه داشتن لپ تاپ چیکارا میتونم بکنم ؟ دستگاهم همیشه یه جاس مثل PC، تو این چند سالی که دارمش 1 بار هم بیرون نبردمش در این حد رفتار pc گونه ای دارم باهاش
biggrin1.gif

یکی از دوستان میگفت خودت میتونی کارای خمیر سیلیکون و تعویض فن رو انجام بدی اما من سر باز کردن لپ تاپ 2 ساعت باهاش ور رفتم به هیچ جا نرسیدم آخرش بستمش گذاشتم سرجاش
biggrin1.gif
سلام. احتمال زیاد فنش خاک گرفته و چون مدت زیادی اصلا سرویس نشده فن حالت روان بودنش رو از دست داده. در هر صورت تا باز نشه نمیشه اظهار نظر کرد. با توجه به اینکه اهواز تشریف دارید باید ببرید مراکز معتبر گارانتی مثل خدمات پس از فروش شرکت سازگار و بپذیرید که با قبول هزینه براتون بررسیش کنن. شاید با سرویس فن و خاکگیری مشکلش حل بشه. شایدم نیاز به تعویض فن و خمیر سیلیکون هم بشه. منظور از فن , فن CPU و کارت گرافیکه.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
اینکه گرما خارج نمیشه کاملا واضحه که مشکل از فن و پره های خنک کننده هیت سینک هست .مسلما بعد از ۶ سال کلی گرد و خاک و پرز بینشون رفته راه خروجی هوا رو مسدود کرده .
پیشنهاد میکنم ببرید یک تعمیرکار معتبر براتون سرویس کنه .
ترجیحا خمیر سیلیکون هم با نمونه معتبر مثل deep cool z9 عوض کنید .
با این وضعیت با لپ تاپ کار نکنید اصلا .چون گرما زیاد عمر سخت افزار رو پایین میاره و امکان اسیب رسیدن به چیپ های شمالی سی پی یو هست .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
حتما بفرستید سرویس که لپتاپ باز بشه . خمیر سیلیکون زده بشه . اگر فنش درست کار نمیکنه عوض بشه . هر چه سریعتر این کار رو انجام بدید بهتر هست .

بالا