برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام با تشکر از همگی خیلی گیج شدم هدف از خرید دوربین گرفتن سوژه ها ی ورزشی و عکاسی از طبیعت و گهگداری عکاسی از اشخاص خانه می باشد الان دوربین کامپکت سونی دارم زوم دیجیتال 10 اپتیکال داره که در زمان خود اوجوبه ای بود برا خودش برای این کارم چه لنزی مناسبه
لطفا بودجتون رو برای خرید لنز و بادی مشخص کنید .
دوربینهای سونی فوق العاده خوبه اگه بالای 6 میلیون بتونید هزینه کنید میشه یه a7s بگیرید .

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
لطفا بودجتون رو برای خرید لنز و بادی مشخص کنید .
دوربینهای سونی فوق العاده خوبه اگه بالای 6 میلیون بتونید هزینه کنید میشه یه a7s بگیرید .
دوست عزیز دقت کردم پیشنهادهایی که برخی اوقات به کاربران میدهید بسیار عجیب و غریب میشوند.
بر اساس چه هدفی به کسی که میخواهد یک و نیم میلیون هزینه کند بادی 7 میلیونی رو پیشنهاد میدهید؟
آنهم برند سونی که نویز در عکسهایش موج میزند؟

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
دوست عزیز دقت کردم پیشنهادهایی که برخی اوقات به کاربران میدهید بسیار عجیب و غریب میشوند.
بر اساس چه هدفی به کسی که میخواهد یک و نیم میلیون هزینه کند بادی 7 میلیونی رو پیشنهاد میدهید؟
آنهم برند سونی که نویز در عکسهایش موج میزند؟
سلام دوست عزیز
دقیقا کدوم مورد ؟
ایشون نوشته یک و نیم میلیون میخواد هزینه کنه ؟ پس چرا من چیزی داخل متنشون نمیبینم !!!
نوشتم :
اگه بالای 6 میلیون بتونید هزینه کنید میشه یه a7s بگیرید .
و بودجشون رو سوال کردم . الان دقیقا چی عجیبه !!!

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
دوستان سلام
قصد خرید یه دوربین DSLR خیلی خوب میگردم که هم باهاش عکس های پر تره خیلی با کیفیت بگیرم
هم از منظره و ..
کیفیت عکس بسیار برام مهمه
ممنون میشم بهترین گزینه ها رو بهم معرفی کنین عزیزان

سپاس :)

enom

Registered User
لایک‌ها
48
کاش می‌شد سردر تاپیک با تایپ‌فیس تیتر یک سری کلیاتی رو نوشت:

1. این روزها قریب به اتفاق بدنه‌های DSLR موجود در بازار کیفیت مناسبی دارند. یعنی ما بدنه‌ای نداریم که برای پرتره عالی باشه اما برای منظره افتضاح باشه یا برعکس. ممکنه مثلاً فلان بدنه در نور کم مقداری نویز داشته باشه اما در شرایط‌ عادی فرق خاصی ندارند. (یک سری بدنه‌ها برای کارهای بسیار خاصی دستکاری شده‌اند که بحث اونها جداست)

2. کیفیت عکس مقداریش به بدنه وابسته است، مقدار زیادی به لنز و مقدار قابل توجهی هم به پردازش عکس توسط کاربر.

3. ببینید بدنه عکاسی نمی‌کنه، فقط یک چیزی را ثبت می‌کند؛ کاربره که عکاسی میکنه! اینو بدونید اگر وسط ظهر پاشید برید کوه، عکس‌های جالبی نخواهید گرفت، حالا اصلاً شما Phase one هم خریده باشید.
اما اگر ساعت‌های طلایی عکاسی منظره تشریف ببرید، با ارزان‌ترین DSLRها هم که رفته باشید با رعایت یک‌سری اصول، عکس‌های خوبی خواهید گرفت...

4. بهتره ببینید کدوم سری از بدنه‌ها در دستان شما بهتر جا می‌گیرد. با کدوم حس بهتری دارید. دستان بزرگی دارید؟ خوب از سه رقمی یا 4 رقمی کنون نگیرید.
مشکلی با اندازه کوچیک بعضی مدل‌ها ندارید، جای خاصی که فرضاً رطوبت وحشتناکی داره قرار نیست برید عکاسی؟ خوب پس به مدلی که برای سیلینگش گرون شده پولتون رو ندید.

* حتماً باید بگید سقف بودجتون چقدره و اولویت اصلیتون هم چیه.

* کسی که می‌خواد عکاسی ورزشی کنه و بسیار هم اصرار داره که واقعاً میخواد اینکارو بکنه باید علاوه بر بدنه‌ای با وضوح‌یابی (Focus) سریع و بی نقص، کارت حافظه پرسرعتی بگیره که خودش هزینۀ کمی نداره. (بحث لنز مناسب ورزش هم بماند)
* بحث زیاده، عکاسی هم رشتۀ هنری است که علاقمند زیاد داره اما باور کنید عکس‌های بسیار عالی که در سایت‌های مختلف می‌بینید لزوماً به واسطۀ بدنه و لنز خفن نیست.
* اولویت خیلی مهمه، مثلاً اگر واقعاً کسی کشته و مرده منظره است باید یک سه‌پایه هم بگیره (داستان انتخاب سه‌پایه بماند) باید فیلتر گراژوال داشته باشه و .... ـ همین فیلتر تأثیری که در موقعیت‌های خاص روی عکس میزاره بی‌نظیره و یکی از همان مواردی است که ما تأثیرش را در عکس‌های یک عکاس می‌بینیم اما به جای اینکه بپرسیم روند کاریش چیه ناخودآگاه می‌پرسیم دوربینش چیه؟ یعنی همه چیز رو در بدنه و برند دوربین طرف خلاصه می‌کنیم ـ
خود عکاس نقش پررنگی داره. نقش پررنگ عکاس هم یعنی مطالعه برای افزایش سواد بصری، یعنی تسلط نسبی بر نرم‌افزارهای پردازش و ویرایش عکس، یعنی خیلی چیزهای دیگه.

و.............

:general706:
قربان شما

Last edited:

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
دوستان سلام
قصد خرید یه دوربین DSLR خیلی خوب میگردم که هم باهاش عکس های پر تره خیلی با کیفیت بگیرم
هم از منظره و ..

سلام دوست عزیز
لطفا پست بالائی رو حتما مطالعه کن .
یکی از بهترین گذینه ها 5DS کانن هست با قیمت دقیق ده میلیون و هفتصدو پنجاه هزار تومن .
پ ن : بنده فروشنده دوربین و تجهیزات عکاسی نیستم .

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
دوستان سلام
هم از منظره و ..

شما باید ابتدا سقف بودجه خودتون رو مشخص کنید.
این نکته رو هم توجه داشته باشید که فیلمبرداری و عکاسی دو مقوله جدا هستن. بدنه های با مگاپیکسل بالا برای کاربردهای خاص و حرفه ای ساخته میشن که بدرد همه نمیخورن درضمن نیاز به لنزهای گرون قیمت دارن تا بتونه این سطح از جزئیات رو از هم تفکیک کنن یعنی اگه شما یه همچین دوربینی رو همراه با یه لنز معمولی استفاده کنید رسما پولتون رو دور ریختید.

kalepoook

Registered User
لایک‌ها
37
سلام به همه دوستان
من میخوام یه دوربین بخرم واسه عکس از آکواریوم،ماهی و حیوانات،قیمت هم هرچقدر ارزونتر برام مناسب تره نهایت تا 300 تومان،به دنبال هیچ فناوری و یا تکنولوژی نیستم،در حدی باشه که واضح تر از دوربین موبایل یا تبلت باشه برام کافیه،فقط میخوام از فاصله های نزدیک هم عکس بگیرم مثلا ده سانت یا 20 یا 30 سانت و لرزشگیر هم داشته باشه.
تشکر از همه دوستان

Last edited:

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام به همه دوستان
من میخوام یه دوربین بخرم واسه عکس از آکواریوم،ماهی و حیوانات،قیمت هم هرچقدر ارزونتر برام مناسب تره نهایت تا 300 تومان،به دنبال هیچ فناوری و یا تکنولوژی نیستم،در حدی باشه که واضح تر از دوربین موبایل یا تبلت باشه برام کافیه،فقط میخوام از فاصله های نزدیک هم عکس بگیرم مثلا ده سانت یا 20 یا 30 سانت و لرزشگیر هم داشته باشه.
تشکر از همه دوستان
سلام دوست عزیز
بهترین گزینه = Canon IXUS 160
2,400,000 ریال

Last edited:

alirezabaghi

Registered User
لایک‌ها
654
بین این سه مدل دوربین کدومو برای خرید پیشنهاد می کنین و ارزش خرید داره ؟

Fujifilm FinePix JX550
Fujifilm FinePix JZ250
Canon Ixus 155

kalepoook

Registered User
لایک‌ها
37
سلام دوست عزیز
بهترین گزینه = Canon IXUS 160
2,400,000 ریال

سلام
تشکر از شما
من تو یکی از سایتهای فروش انلاین این مدل دوربین و دو مدل دیگه که ۱۵۰ و ۱۵۵ بودن رو دیدم،فقط تو معایب این دوربین نوشتن (عدم تجهیز به لرزشگر اپتیکال)،خواستم بدونم اشتباه نوشتن یا حقیقت داره،چون تو مشخصاتش نوشته (بزرگنمایی اپتیکال ۸ برابر لرزشگیر تصویر)
ممنون میشم اگه راجع به این موضوع راهنمایی کنید.
Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
بین این سه مدل دوربین کدومو برای خرید پیشنهاد می کنین و ارزش خرید داره ؟

Fujifilm FinePix JX550
Fujifilm FinePix JZ250
Canon Ixus 155
Canon Ixus 155 دوربین خوبیه ولی یک انتخاب بهتر به نظر بنده داری که دقیقا هم قیمت هم هستند =
سونی SONY W710

Last edited:

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام
تشکر از شما
من تو یکی از سایتهای فروش انلاین این مدل دوربین و دو مدل دیگه که ۱۵۰ و ۱۵۵ بودن رو دیدم،فقط تو معایب این دوربین نوشتن (عدم تجهیز به لرزشگر اپتیکال)،خواستم بدونم اشتباه نوشتن یا حقیقت داره،چون تو مشخصاتش نوشته (بزرگنمایی اپتیکال ۸ برابر لرزشگیر تصویر)
ممنون میشم اگه راجع به این موضوع راهنمایی کنید.
Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk
صحیح نوشتن لرزشگیرش دیجیتاله
Canon Ixus 155 اپتیکاله و یکم قیمتش بیشتره حدودا 305 ت
یه مدل بهتر از این دومورد هم هست =
سونی SONY W710
295 ت با یکسال گارانتی
خودم با این بودجه قصد خرید داشتم قطعا مدل سونی بالایی رو میگرفتم .

alirezabaghi

Registered User
لایک‌ها
654
Canon Ixus 155 دوربین خوبیه ولی یک انتخاب بهتر به نظر بنده داری که دقیقا هم قیمت هم هستند =
سونی SONY W710

آدرس سایت معتبری دارین که این مدل رو موجود داشته باشه ؟ توی دیجی کالا و 1-2 تا سایت دیگه موجود نبود ! قدیمی نشده؟

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
آدرس سایت معتبری دارین که این مدل رو موجود داشته باشه ؟ توی دیجی کالا و 1-2 تا سایت دیگه موجود نبود ! قدیمی نشده؟
به این سایت مراجعه کنید اسامی فروشندگان و قیمت روز رو نوشته
دلیلش قدیمی بودن نیست به دلیل تبلیغات تجاری و سود مالی , بیشتر کانن و نیکون میفروشند که قطعا سونی در ضمینه دوربین عکاسی و تصویربرداری از همه نظر بهتره , متاسفانه داخل کشور این دو برند بورس شده .

arasteh777

Registered User
لایک‌ها
30
سلام دوستای عکاس و هنرمند
من یه دوربین میخوام تا حدود 2 تومن
عکاس نیستم ولی با توجه به رشتم (طراحی) نیاز به یه دوربین مجزا دارم. و قراره تو تهران کلاس های عکاسی برم.
بین دوربین های بدون آینه (مثلا سونی سری آلفا) و دوربین های dlsr موندم.
طبق صحبت هایی که شنیدم کیفیت بدون آینه ها خیلی نزدیک به dlsr ها شده و در عوض بسیار سبک تر و خوش دست ترند. لنزشون قابل تعویض هست ولی تعداد لنزشون محدوده.
ممنون میشم نظراتتون رو راجع به انتخاب و مدل های پیشنهادی بگید و تجربتون رو در اختیارم بذارید. چون من اصولن صفر کیلومترم چیز زیادی نمیدونم.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
دوست عزیز بدون آینه ها مزایای زیادی دارند که به نظر من مهم ترینش اندازه و سادگی جابجای هست منتها هنوز هم دو عیب بزرگ دارند .
یکی تشکیل الگوی نقاط قرمز بخصوص وقتی که در قاب عکاسیتون خورشید یا منبع نوری پر قدرت دیگری دارید. که علتش هم کوتاه بودن دوربین یا به اصطلاح Flange Distance هست. و دوم کنتراست بسیار بالای منظره یاب الکترونیک، در واقعی نصویری که در منظره یاب میبینید با تصویر اصلی تفاوت داره. قیمت لنز و بازه انتخاب به کنار.
با توجه به رشتتون که فرمودید و نیاز تون که به نظر بنده حداقل دو نوع لنز پرایم و یک لنز به اصطلاح همه کاره هست بنده dslr رو پیشنهاد میدم. در یک بازه زمانی چند ماهه 100% باید لنزهای دیگه ای به لنز کیت دوربین اضافه کنید.
فقط بفرمایید اولویت عکاسیتون چه سوژه ای هست تا بنده بتونم بیشتر با دانش اندکم کمکی کرده باشم.
سپاس

Last edited:

arasteh777

Registered User
لایک‌ها
30
دوست عزیز بدون آینه ها مزایای زیادی دارند که به نظر من مهم ترینش اندازه و سادگی جابجای هست منتها هنوز هم دو عیب بزرگ دارند .
یکی تشکیل الگوی نقاط قرمز بخصوص وقتی که در قاب عکاسیتون خورشید یا منبع نوری پر قدرت دیگری دارید. که علتش هم کوتاه بودن دوربین یا به اصطلاح Flange Distance هست. و دوم کنتراست بسیار بالای منظره یاب الکترونیک، در واقعی نصویری که در منظره یاب میبینید با تصویر اصلی تفاوت داره. قیمت لنز و بازه انتخاب به کنار.
با توجه به رشتتون که فرمودید و نیاز تون که به نظر بنده حداقل دو نوع لنز پرایم و یک لنز به اصطلاح همه کاره هست بنده dslr رو پیشنهاد میدم. در یک بازه زمانی چند ماهه 100% باید لنزهای دیگه ای به لنز کیت دوربین اضافه کنید.
فقط بفرمایید اولویت عکاسیتون چه سوژه ای هست تا بنده بتونم بیشتر با دانش اندکم کمکی کرده باشم.
سپاس
ممنون از شما بخاطر پاسختون
سوژه عکاسی من با توجه به رشته بیشتر اشیا هستن مثل میز و مبل و جواهرات و موبایل و ماشین و تلویزیون و... (من واضحتر بگم یه چیزی مثه اسکنر سه بعدی؛ ولی دقیقن اون نه منظورم بتونه بافت اشیایی که ازشون عکس میگیرم و جزیئاتشو خوب نشون بده)
به اضافه عکاسی معماری.
من مبلغی که میتونم هزینه کنم حدود 2.5 بیشتر نمیشه. چون رشته تخصصیم عکاسی نیست.
شما لطفن بهترین انتخابا به همراه لنز پیشنهادی رو مشخص کنید.
خیلی خیلی از لطفتون ممنون

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
سلامت باشید گرامی.
اینجا انتخاب شما شامل دو مورد هست.
برای عکاسی از اشیا در محیط بسته یا نور پردازی خوب لازم دارید یا یه لنز سریع پرایم.
من باشم نور پردازی میکنم.
اگه نور پردازی کنید حتی با یه لنز همه کاره هم میتونید عکس بگیرید.
برای عکاسی معماری کمی زوم لازم دارید گاهی اوقات.
یه لطفی بکنید از نمونه عکسهایی که دوست دارید بگیرید 2 3 تا اینجا آپلود کنید من دقیق بهتون بگم چی لازم تون میشه.
البته در سطح دانش خودم. احساس میکنم 18 135 کنون یا 18 140 نیکون کافیه برای شما.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

arasteh777

Registered User
لایک‌ها
30
سلامت باشید گرامی.
اینجا انتخاب شما شامل دو مورد هست.
برای عکاسی از اشیا در محیط بسته یا نور پردازی خوب لازم دارید یا یه لنز سریع پرایم.
من باشم نور پردازی میکنم.
اگه نور پردازی کنید حتی با یه لنز همه کاره هم میتونید عکس بگیرید.
برای عکاسی معماری کمی زوم لازم دارید گاهی اوقات.
یه لطفی بکنید از نمونه عکسهایی که دوست دارید بگیرید 2 3 تا اینجا آپلود کنید من دقیق بهتون بگم چی لازم تون میشه.
البته در سطح دانش خودم. احساس میکنم 18 135 کنون یا 18 140 نیکون کافیه برای شما.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
سلام با تشکر از شما اینم چند تا نمونه عکس:
http://www.vlbarticles.com/wp-content/uploads/2014/01/best-product-design-courses.jpg
http://www.smashingmagazine.com/images/creative-product-designs/15.jpg
http://media.creativebloq.futurecdn....com/files/images/2012/12/4dysonhandheld.jpeg
http://www.daniels-erdwiens.de/site...leisen-Siemens-TS20extrem-hd_0.jpg?1317885659

بالا