برگزیده های پرشین تولز

ادامه تحصیل در سنین بالا

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
با این شرایط برم دانشگاه یا نه؟
درود بزرگواران به همیاریتون نیاز دارم.
من دیپلم تجربی هستم دانشگاه علمی کاربردی ذر سه رشته کامپیوتر:
1-کاردانی فنی نرم افزار-برنامه سازی کامپیوتری
2-کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات(ict)
3-کاردانی فنی فناوری ارتباطات و اطلاعات(ICT)
از طزیق سایت جامع علمی کاربردی ثبت نام کردم و دو یا سه روز دیگه نتایج در سایت سنجش اعلام میشه.. با این تفاسیر زیر به بنده بگید برم دانشگاه یا نه؟(با غیر این سه رشته دیگه نمیتونم هیچ رشته ی دیگه یی رو بخونم با این سنم دیگه حوصله ی درس خوندن ندارم یا دانشگاه نمیرم یا اگه برم فقط میخوام کامپیوتر بخونم تا زود پاسشون کنم بره پی کارش چون هم علاقه دارم هم دستی توش دارم.تو شهرمون فقط این سه تا رشته برای کامپیوتر دانشگاه داره بقیه رشته های کامپیوتر اینجا نیست))
1-سن 31
2-دیپلم تجربی
3-علایق کلا نرم افزاری از سخت افزار بدم میاد.
4-الان بیکارم و سرمایه هم ندارم (8 سال جون کندم تو کارخونه ها کار کردم ولی تو بورس پولم پرید همش فقط 2 تومن برام باقی مونده کمی هم به خانواده و پدرم طی این سالهاقرض دادم که میدونم دیگه بر نمیگرده)
5-میدونم اگه برم دانشگاه بعد 4 5 سال که مدرک بگیرم دیگه تو اون سن مدرک برای کارم به دردم نمیخوره چون 36 ساگی هیچ جا استخدام نمیکنند ولی از اونجایی که قصدم برای ازدواج موند برای 36 سالگی به بعد اقلا میگم یه لیسانس بگیرم بزارم جیبم نگن یارو هم دیر ازدواج کرده هم پول نداشته از اینورم درسم که نخونده و دیپلمه!تو اجتماع هم نگن دیپلمه هست اونم تو این دوره زمونه!!شان اجتماعی منظورمه .البته میدونم الان مساله اصلی پول داشتنه که اعتبار به ادم میده ولی هرجوری هم نگاه کنیم باز لیسانسه بودن بهتر از دیپلم بودنه اونم هر سنی باشی مهم نیست.
6-دانشگاه های دیگه(دولتی) نمیتونم برم چون دنبال کار میگردم و نمیتونم هم کلاس دولتی برم هم کار کنم چون شدنی نیست اگه کارخونه یا اینجور جاها کار کنم مرخصی روزانه بهم نمیدند ولی علمی کاربردی رو میشه مرخصی گرفت و کاریش کرد.بقیه دانشگاه ها نه
7-خودم میدونم ارزش دانشگاه هایی که بدون کنکوره خیلی کمه ولی بالا گفتم که مهم اینه که یه مدرک حداقل لیسانس بگیریم بزاریم جیبمون مهم نیست از کجا باشه فردا کسی پرسید مدرکت چیه بگیم لیسانسه نگیم دیپلم!
8-اگه دانشگاه برم چه فرصتایی رو از دست میدم؟(با توجه به سن بالام) و برعکس چه فرصتایی ممکنه بدست بیارم؟(اگه فرصتی به نظرتون متصورین)
9-تو این سن من میشه برنامه نویسی یاد گرفت و ازش درامد کرد طی حداکثر 2 سال بعد؟
10-نظراتتون رو بی پرده بگید که برم یا نه.
11-از اونجایی که دانشگاه علمی کاربردی اول فوق دیپلم میده و بعد دوباره باید ثبت نام کنی برای لیسانس و ناپیوسته هست کمی بیشتر از دانشگاه های دیگه طول میکشه یعنی بیشتر از 4 سال طول میکشه.برخی از دوستام میگن صبر کن پیام نور ببین کی ثبت نام میکنه برو پیام نور بدون کنکور مستقیم لیسانستو بگیر دنگ و فنگ علمی کاربردی رو هم نداره و هم اینکه ارزش مدرکش خیلی بیشتر از مدرک علمی تخیلیه؟:)!ولی برخی میگن پیام نور خیلی سخته چون باید خودت تو خونه کتابها رو بخونی!نظز شما اساتید چیه؟
توضیح اینکه بنده به هیچ وجه به کارهای سخت افزاری کامپیوتری علاقه ای ندارم و بیشتر نرم افزاری دوست دارم.از مساعل برق و اینام بدم میاد. و دوم اینکه ریاضیاتم از اول ضعیف بود ولی نرم افزارها رو زود یاد میگیرم همه نرم افزارها از نرم افزارهای کار با صدا بگیر تا نرم ازفارهای گرافیکی و انیمیشن سازی.اما برنامه نو.یسی تا حالا نکردم ولی محیطشو دیدم بدک نیست فک کنم علاقمند میشم بهش کم کم ولی خداییش خیلی سخته الگوریتم و از این حرفا تو سن 30 نمیدونم این کله الگوریتم و اینارو میکسه شا نه یا اصلا به برنامه نویسی علاقمند خواهم شد یا نه!!.دیپلم خودم تجربی بوده ولی به زور رفتم به این رشته از اول ازش متنفر بودم .با این تنوضیح اگه نظرتون منفیه که هیچ ولی اگه میگین برم کدوم یکحی از این 3 شته برم؟
1-کاردانی فنی نرم افزار-برنامه سازی کامپیوتری
2-کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات(ict)
3-کاردانی فنی فناوری ارتباطات و اطلاعات(ICT)
هنوز نتایج رو اعلام نکردند ولی دو سه روزه اعلام میشه؟میگم نظرتون چیه؟صب کنم برم پیام نور بدون کنکور یا همین علمی کاربردی رو برم؟

ببین برادر بزرگوارم من یه چند تا نکته به ذهنم میرسه که سعی میکنم برات شرحشون بدم :

1 - با شرایط فعلی شما ادامه تحصیل برات بهترین گزینه ی ممکن هستش ! چرا ؟ چون شما به قول خودت نه پس اندازی داری نه کار درست و حسابی پس نتیجه میگیریم که گزینه ی ادامه ی تحصیل اونم در این سنین دقیقا جون میده برای افرادی با شرایط شما ! مثلا اگه شما الان یه شغلی داشتی که ماهی 15 میلیون درآمدت بود یا اصلا نه ماهی 5 میلیون درآمد داشتی بنده گزینه ی ادامه تحصیل رو برات مناسب نمیدونستم ولی با شرایطی که فعلا داری ( که احتمالا بر اثر این وضعیتت به یک مقدار دلزدگی و افسردگی هم دچار شدی ) بنده میگم تحصیلاتت رو بیدرنگ ادامه بده چون چیزی رو که از دست نمیدی که !

2 - ببین برای مثال اشتغال با داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد توی شرکت های خصوصی نهایتا منجر به 50 یا 100 هزار تومن افزایش حقوق میشه خصوصا وقتی که مدرکت غیر مرتبط با کارت باشه و به اصطلاح مدرکت برای اون بخش خصوصی سودآوری و بازده نداشته باشه ! پس در این حالت داشتن مدرک فقط ممکنه برات شان حیثیتی و اطمینان درونی بالاتری رو به ارمغان بیاره نه مالی ( درست عین احساس سرمستی و دلگرمی جوونی که وقتی یه چاقو ته جیبشه احساس امنیت بیشتری توی اجتماع میکنه و با اعتماد به نفس بهتری توی محیط چرخ میزنه هر چند که در عمل حمل اون چاقو براش ناکارآمد و غیر مفیده ) ! از یه طرف دیگه توی بخش های دولتی خوب مثل آموزش و پرورش یا بهداشت و درمان یا نیروهای مسلح و .... سال هاست که ظرفیت ها پر شده و پذیرش ها به شدت وابسته به بند پ شده در عین حالیکه در همین زمان به علت تعداد بالای پذیرش و اشتغال افراد در این ارگان ها حقوق و مزایای پرسنل فعلیش هم کاهش چشمگیر داشته به طوری که خود این پرسنل فعلی این ارگان ها همش در حال جستجو برای پیدا کردن کار دوم یا آزاد هستند یا حداقل حداقلش میخواند به یه نحوی از این سازمان ها بزنند بیرون چون چرخ زندگیشون حقیقتا نمیچرخه ! در مجموع جان کلامم اینه که چیز زیادی از دست ندادی پس شروع کن !

3 - شما الان 31 سالته ( درست همسن من هستی ) فرض کن که مثلا بخوای تا 75 سالگی حداقل حداقل عمر کنی ! حالا یعنی میخوای 44 سال دیگه ی باقیمونده ی عمرت رو هی افسوس بخوری که چرا مثلا تا حالا 10 سال وقتتو تلف کردی ؟ شرط میبندم اگه همین امروز استارت بزنی و نا امیدی رو بگذاری کنار سر 40 سالگی دکترات رو هم گرفتی و از 80 درصد افراد تحصیل کرده ای که سر 18 سالگی رفتند دانشگاه هم جلوتر هستی چون این بینش و بصیرت و دیدگاهی که الان شما به تحصیلات و علم داری عمرا یک جوون 18 ساله داشته باشه !

4 - بزار یکم خودمونی تر بهت بگم الان منی که خیر سرم 8 ساله مدرکم رو گرفتم ( لیسانس فیزیک اتمی دارم ) چه غلطی کردم که با عرض معذرت شما نکردی که اینقدر احساس عقب موندن از جامعه میکنی ؟ بنده و امثال من که 99 درصد افراد مثلا تحصیل کرده ی جامعه رو تشکیل میدیم چه اکتشافی کردیم که شما نکردی ؟ بزار یکم مساله رو برات بازترش کنم ! ببین انیشتن تو 24 سالگی نظریه نسبیت خاص و پدیده فتو الکتریک رو ارائه داد ! نیوتن تو 22 سالگی مکانیک نیوتنی و حساب دیفرانسیل و انتگرال ابداع کرد و ...... ! حالا اگه این تعداد افراد انگشت شمار در تاریخو که همه شون رو هم 500 یا 1000 نفر بیشتر نمیشند رو بگذاری کنار بقیه ی ماها افراد معمولی همه سیاه لشکریم ! یعنی در بین ما افراد معمولی و عادی فرقی بین اونی که تو 22 سالگی کارشناسی گرفته با اونی که 32 سالگی گرفته یا حتی اونی که 42 سالگی گرفته نیست چون ما افراد حاشیه نشین تولید علم که نداریم مدرکمون رو هم که میگیریم نهایتش یه جا میریم سر کار و تا آخر عمرمون هم همین زندگی یکنواخت و تکرارری رو بارها و بارها تکرار میکنیم ! از یه طرف دیگه اگه مدرک دانشگاه هایی مثل صنعتی شریف و دانشگاه تهران و در درجه بعدی امیرکبیر و شهیدبهشتی و علم و صنعت بگذاری کنار ( البته این ها هم تو یکسری رشته ها و رتبه های خاص و گرنه طرف با 18 هزار هم کشاورزی دانشگاه تهران قبول شده ) مدرک دانشگاه هایی مثل آزاد و پیام نور و علمی کاربردی و مجازی و پردیس و شبانه و پاره وقت و .... این ها چه تحفه ای هستند که حالا ده سال دیر یا زود گرفتنشون تاثیر خاصی رو حال آدم داشته باشه ! این ها رو هم گفتم که باز بهت ثابت کنم از هیچ چی عقب نیستی !

5 - شما الان پیش دانشگاهیت رو تموم کردی یعنی 12 سال درس خوندی یعنی 70 درصد مسیر اومدی یه یا علی بگی اون 30 درصد هم تموم کردی رفته پی کارش ! حیف نیست برای 4 سال ادامه تحصیل باقیمونده اینقدر داری خودتو عذاب میدی ! درسته اگه تو 22 سالگی مدرکت رو میگرفتی بهتر بود ولی حسابشو بکن ما تو مملکتی داریم زندگی میکنیم که 7.5 میلیون نفر از افراد بالای 18 سالش سواد خواندن و نوشتن هم ندارند یا در حالت خوب خوبش تحصیلاتی در حد ابتدایی دارند پس زیاد به خودت تلقین نکن که همه رفتند و یه چیزی شدند و شما الان از قافله ی دانشمندان و فلاسفه و مخترعان و شعرا و نویسندگان و .... جا موندی !

6 - در آخر یادت باشه بسیاری از افراد معاصر هستند که تحصیلاتشون رو در سنین بالا شروع کردند و بسیار هم موفق شدند ! بسیار موفق تر از اون هایی که سر وقتش رفتند دانشگاه ! برای مثال :
پرفسور ادوارد ویتن یکی از بزرگترین ریاضیدان ها و فیزیکدان های حال حاضر جهان که جایزه فیلدز ریاضیات رو هم برده فیزیک خوندن رو از 24 سالگی شروع کرده !
دکتر علی ملک حسینی که پدر پیوند کبد ایران هستش پزشکی رو از 26 سالگی شروع کرده !
مهندس نورمن فاستر یکی از برجسته ترین معماران معاصر که جایزه ی پریتزکر رو برده ! جایزه پریتزکر مثل نوبل در علوم پایه میمونه ! ایشون در 27 سالگی تازه تحصیلات دانشگاهی خودش شروع کرده و در دوران دبیرستان برای چندین سال ترک تحصیل کرده بوده !

:)

Last edited:

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
demo13621362
سپاسگزارم بزرگوار سخنانتون بسیار روحیه بخش بود.البته به هر رو اگه بخواییم بخونیم یه 6 میلیونی رو هم باید دود کنیم بریزیم تو جیب این استاد نماها....شما الان خودتون در چه حدی هستین؟شاغلین؟میخوایین یه مدرک دانشگاهی دیگه بگیرین؟گاهی با خودم میگم خدایا ایا کسی تو ایران هست که تو سن من و با شرایط من باشه!!یعنی 31 سالش باشه ته جیبش 2 تومن بیشتر پول نداشته باشه یا فقط منم که اینطوریم. :(

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
درس رو بايد با علاقه دنبالش رفت. فقط يه مدركي بگيري به خاطر حرف مردم اشتباهه. مطمعن باش مدركم بگيري بازم سر اينكه چه دانشگاهي بود و ... بازم حرف و حديث هست!
اگه واقعا علاقه به رشته خاصي داري و حاضري به خاطرش تا فوق و حتي دكترا بخوني برو جلو.
اگر نه به نظر من وقت و سرمايه خودت و تلف نكن.

Sent from my iPhone using Tapatalk

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
demo13621362
سپاسگزارم بزرگوار سخنانتون بسیار روحیه بخش بود.البته به هر رو اگه بخواییم بخونیم یه 6 میلیونی رو هم باید دود کنیم بریزیم تو جیب این استاد نماها....شما الان خودتون در چه حدی هستین؟شاغلین؟میخوایین یه مدرک دانشگاهی دیگه بگیرین؟گاهی با خودم میگم خدایا ایا کسی تو ایران هست که تو سن من و با شرایط من باشه!!یعنی 31 سالش باشه ته جیبش 2 تومن بیشتر پول نداشته باشه یا فقط منم که اینطوریم. :(

آقا شرمنده که جوابت یه مقداری دیر شد چون این یک ماهه اخیر سرم خیلی شلوغ شده و فقط میرسم که یه سری به آگهی هایی که تو سایت های مختلف زدم بزنم و جواب مشتری ها رو بدم ! بنده فیزیک خوندم گرایش اتمی و مولکولی و الان هم با اجازه تون شاغل هستم ! البته یه چند وقتی هم میشه که تصمیم دارم رشته ی ادبیات فارسی بخونم اونم نه برای کلاس گذاشتن که بگم من دو تا مدرک دارم و یا اینکه بخوام جلوی بقیه تظاهر کنم که من خیلی روحیات لطیف و ظریف و عرفانی دارم ! نه ! واقعیت امرش به ادبیات فارسی و فلسفه و بعضی دیگه از شاخه های علوم انسانی واقعا علاقه دارم ! البته فلسفه و جامعه شناسی و روانشناسی رو به صورت خودآموز مطالعه کردم و بیشتر الان دوست دارم ادبیات فارسی رو به صورت آکادمیک ادامه بدم اونم صرفا برای دل خودم چون حقیقتش من در زندگیم دنبال پول نبوده و نیستم ! پول در همون حدی که گذران زندگی کنم و در مشقت نباشم برام کافیه ! من هیچ وقت در زندگیم نگذاشتم که پول روی مناسبات رفتاری من با دیگران تاثیر بگذاره و تعیین کنه که با چه کسانی دوست باشم و با چه کسانی دوست نباشم ! ببین مدرک داشتن هم متاسفانه در ایران سال هاست که از هدف اصلیش که تولید علم هستش دور شده و مبدل به یه ابزار تجملاتی شده ! تجملات هم دشمن درجه یک هر تمدن و فرهنگی در تاریخ بوده و هستش چرا که تجملات در ذات خودشون مقدار کمی ثروت و حرفه تولید میکنند ولی در کنارش یه حجم زیادی از ثروت و نیروی اقتصادی اون تمدن و جامعه رو مصرف کرده و به کالاهای غیر ضروری و پر هزینه ی اغلب بدرد نخور تبدیل میکنند ! جامعه تجملاتی درست مثل آدمی هستش که بخواد سه برابر میزان غذایی که میخوره کار کنه ! برای همین هم دوران تجمل گرایی رو فلاسفه و مورخین و جامعه شناس ها دوران پایانی و نشانه دوران زوال و انحطاط هر فرهنگی میدونند که عینا در تمدن و سلسله های مختلفی مثل بابلی ها و هخامنشیان و ساسانیان و رومی ها و امپراطوری اسلامی اعراب و الان هم در تمدن غربی ها داره تکرار و مشاهده میشه ! آسیب شناسی این مطلب خودش یه بحث مفصل و جداست که بماند برای بعد ! حالا تحصیلات عالیه در ایران هم درست مثل خدمت سربازی شده ! چرا ؟ ببین سربازی رفتن افتخاری نیست ولی نرفتنش مساوی با بدبختیه ! مدرک هم همین طوره ! داشتنش افتخاری نیست بلکه نداشتنش مساوی با گرفتاری و بدبختیه ! بنده هم پیشنهاد هم به شما اینه که مدرک کارشناسی ایت رو حتما بگیر ! نهایتش یه 4 سال از عمرت و یه چند میلیون از پولت صرف میشه دیگه ! 4 سال عمری که هر جای دیگه هم باشی قطعا طی خواهد شد ! تازه بزار بری با این جوون ها سر یه کلاس بشینی اینقدر تو روحیه ات تاثیر مثبت داره که نگو ! عین دوران دبیرستانت سر حال میشی ! اصلا شما بحث مدرک برای اشتغال و شان اجتماعی و ..... رو بگذار کنار به عنوان یه دوره کلاس درمان افسردگی و غلبه بر استرس نگاهش کن !

Last edited:

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
آقا شرمنده که جوابت یه مقداری دیر شد چون این یک ماهه اخیر سرم خیلی شلوغ شده و فقط میرسم که یه سری به آگهی هایی که تو سایت های مختلف زدم بزنم و جواب مشتری ها رو بدم ! بنده فیزیک خوندم گرایش اتمی و مولکولی و الان هم با اجازه تون شاغل هستم ! البته یه چند وقتی هم میشه که تصمیم دارم رشته ی ادبیات فارسی بخونم اونم نه برای کلاس گذاشتن که بگم من دو تا مدرک دارم و یا اینکه بخوام جلوی بقیه تظاهر کنم که من خیلی روحیات لطیف و ظریف و عرفانی دارم ! نه ! واقعیت امرش به ادبیات فارسی و فلسفه و بعضی دیگه از شاخه های علوم انسانی واقعا علاقه دارم ! البته فلسفه و جامعه شناسی و روانشناسی رو به صورت خودآموز مطالعه کردم و بیشتر الان دوست دارم ادبیات فارسی رو به صورت آکادمیک ادامه بدم اونم صرفا برای دل خودم چون حقیقتش من در زندگیم دنبال پول نبوده و نیستم ! پول در همون حدی که گذران زندگی کنم و در مشقت نباشم برام کافیه ! من هیچ وقت در زندگیم نگذاشتم که پول روی مناسبات رفتاری من با دیگران تاثیر بگذاره و تعیین کنه که با چه کسانی دوست باشم و با چه کسانی دوست نباشم ! ببین مدرک داشتن هم متاسفانه در ایران سال هاست که از هدف اصلیش که تولید علم هستش دور شده و مبدل به یه ابزار تجملاتی شده ! تجملات هم دشمن درجه یک هر تمدن و فرهنگی در تاریخ بوده و هستش چرا که تجملات در ذات خودشون مقدار کمی ثروت و حرفه تولید میکنند ولی در کنارش یه حجم زیادی از ثروت و نیروی اقتصادی اون تمدن و جامعه رو مصرف کرده و به کالاهای غیر ضروری و پر هزینه ی اغلب بدرد نخور تبدیل میکنند ! جامعه تجملاتی درست مثل آدمی هستش که بخواد سه برابر میزان غذایی که میخوره کار کنه ! برای همین هم دوران تجمل گرایی رو فلاسفه و مورخین و جامعه شناس ها دوران پایانی و نشانه دوران زوال و انحطاط هر فرهنگی میدونند که عینا در تمدن و سلسله های مختلفی مثل بابلی ها و هخامنشیان و ساسانیان و رومی ها و امپراطوری اسلامی اعراب و الان هم در تمدن غربی ها داره تکرار و مشاهده میشه ! آسیب شناسی این مطلب خودش یه بحث مفصل و جداست که بماند برای بعد ! حالا تحصیلات عالیه در ایران هم درست مثل خدمت سربازی شده ! چرا ؟ ببین سربازی رفتن افتخاری نیست ولی نرفتنش مساوی با بدبختیه ! مدرک هم همین طوره ! داشتنش افتخاری نیست بلکه نداشتنش مساوی با گرفتاری و بدبختیه ! بنده هم پیشنهاد هم به شما اینه که مدرک کارشناسی ایت رو حتما بگیر ! نهایتش یه 4 سال از عمرت و یه چند میلیون از پولت صرف میشه دیگه ! 4 سال عمری که هر جای دیگه هم باشی قطعا طی خواهد شد ! تازه بزار بری با این جوون ها سر یه کلاس بشینی اینقدر تو روحیه ات تاثیر مثبت داره که نگو ! عین دوران دبیرستانت سر حال میشی ! اصلا شما بحث مدرک برای اشتغال و شان اجتماعی و ..... رو بگذار کنار به عنوان یه دوره کلاس درمان افسردگی و غلبه بر استرس نگاهش کن !

جالبه فیزیک کجا و ادبیات کجا!!دو دنیای کاملا متفاوت...والا اگه بنا به علاقه باشه که من از نوجونی به موسیقی علاقه داشتم و دارم و درکنارش انیمیشن سازی.....ولی اینی که میگین دنبال علاقه برم یعنی برم لیسانس انیمیشن سازی یا موسیقی بگیرم تو این سن اونم تو این مملکت خراب شده که برا هنر تره هم خورد نمیکنن به نظرم غیر معقولانه هست.حساب کن بگن فلانی با سن 30 تازه یادش افتاده درس بخوونه اونم چه رشته یی انیمیشن !!:(باز اگه رشته هایی مثل ادبیات بود باز یه چیزی.نظرتون چیه؟کامپیوتر رو رها کنم دوباره ثبت نام کنم برم دنبال رشته ی که علاقه دارم؟؟که میدونم مفت هم نمیارزه تو این مملکت!یا همون به اجبار کامپیوتر بخونم؟زبان هم علاقه دارم کمی!

Last edited:

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
درس رو بايد با علاقه دنبالش رفت. فقط يه مدركي بگيري به خاطر حرف مردم اشتباهه. مطمعن باش مدركم بگيري بازم سر اينكه چه دانشگاهي بود و ... بازم حرف و حديث هست!
اگه واقعا علاقه به رشته خاصي داري و حاضري به خاطرش تا فوق و حتي دكترا بخوني برو جلو.
اگر نه به نظر من وقت و سرمايه خودت و تلف نكن.

والا اگه بنا به علاقه باشه که من از نوجونی به موسیقی علاقه داشتم و دارم و درکنارش انیمیشن سازی.....ولی اینی که میگین دنبال علاقه برم یعنی برم لیسانس انیمیشن سازی یا موسیقی بگیرم تو این سن اونم تو این مملکت خراب شده که برا هنر تره هم خورد نمیکنن به نظرم غیر معقولانه هست.حساب کن بگن فلانی با سن 30 تازه یادش افتاده درس بخوونه اونم چه رشته یی انیمیشن !!:(باز اگه رشته هایی مثل ادبیات بود باز یه چیزی.نظرتون چیه؟کامپیوتر رو رها کنم دوباره ثبت نام کنم برم دنبال رشته ی که علاقه دارم؟؟که میدونم مفت هم نمیارزه تو این مملکت!یا همون به اجبار کامپیوتر بخونم؟زبان هم علاقه دارم کمی!

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
والا اگه بنا به علاقه باشه که من از نوجونی به موسیقی علاقه داشتم و دارم و درکنارش انیمیشن سازی.....ولی اینی که میگین دنبال علاقه برم یعنی برم لیسانس انیمیشن سازی یا موسیقی بگیرم تو این سن اونم تو این مملکت خراب شده که برا هنر تره هم خورد نمیکنن به نظرم غیر معقولانه هست.حساب کن بگن فلانی با سن 30 تازه یادش افتاده درس بخوونه اونم چه رشته یی انیمیشن !!:(باز اگه رشته هایی مثل ادبیات بود باز یه چیزی.نظرتون چیه؟کامپیوتر رو رها کنم دوباره ثبت نام کنم برم دنبال رشته ی که علاقه دارم؟؟که میدونم مفت هم نمیارزه تو این مملکت!یا همون به اجبار کامپیوتر بخونم؟زبان هم علاقه دارم کمی!
در اين سن شما براي برگشتن به درس و دانشگاه انگيزه بالايي ميخواهيد. به نظر من بهترين كار دنبال كردن علاقتون هست.
كامپيوتر خوندن اونهم به اجبار، شما رو به جايي نميرسونه.
موفق باشيد

DomainX

Registered User
لایک‌ها
7
نظر شخصی من رفتن به دنبال علاقه هست. البته باید ایمان داشته باشید به کارتون چون اوایل کار ممکنه هیچ موفقیتی کسب نشه و پسرفت هم داشته باشید. در کنار شما از لحاظ بار علمی و تئوری میتونید مطالعات تون رو افزایش بدید. صرف رفتن دانشگاه بی هدف فایده‌ای نداره. اینقدر آدم لیسانس و فوق لیسانس هستند که 10٪ هم از رشته‌ای که خوندن بارشون نیست.

به نظرم روند جامعه داره به سمتی میره که در آینده‌ای نزدیک تحصص حرف اول رو میزنه نه داشتن مدرک دانشگاهی. مسلما هر دوش با هم باشه امتیاز بزرگیه. ولی به نظر من تخصص و مهارت حرف اول رو میزنه که متاسفانه در 99٪ دانشگاه‌های ایران پیدا نمیشه!

samanrahimi

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2,387
بنده الان دانشجو دارم 67 سالشه. خیلی هم بالای 30 یا 40 سال هستند. البته مقاطع بالا . هیچ وقت نمیتونه دیر باشه برای اینکه بخواید شروع به فراگیری کنید. همیشه انسان میتونه از دید باز تر بهره ببره.

greenliving

Registered User
لایک‌ها
265

دوست عزیز اینکه مطلبتون رو نقل قول زدم چند تا دلیل داشت:

اول یک تشکر ویژه از شما بکنم
بعد این تایپیک رو گم نکنم
در آخر هر چند مدت بیام یک بار مطالب شما رو بخونم انسان را امیدوار میکند
دیگر ناراحت نیستم که سواد نددارم.

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
دیروز نتایج غلمی کاربردی تو سایت سنجش ثبت شده بود.همون رشته فنی نرم افزار برنامه سازی کامپیوتر قبول شدم ولی دودلم...یه نیرویی میگم علمی کاربردی رو بی خیال شو صب کن سال دیگه فراگیر پیام نور ثبت نام کن تا بتونی هم سر کار بری هم زودتر و مستقیم(پیوسته) لیسانستو بگیری ...چون اگه غلمی کاربردی برم هم هرینش بالاتره هم مدت زمانش بیشتر(2و نیم تا 3 سال فقط برای فوق دیپلم باید وقت گذاشت حالا حساب کنید تا لیسانس چند سال طول میکشه!!!)هم ارزش مدرکش از پیام نور پایینتره هم اینکه باید سر کلاسا حتما برم .نظرتون چیه بزرگواران؟دوشنبه باید برم با مدارک دانشگاه علمی کاربردی !!

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
نظر شخصی من رفتن به دنبال علاقه هست. البته باید ایمان داشته باشید به کارتون چون اوایل کار ممکنه هیچ موفقیتی کسب نشه و پسرفت هم داشته باشید. در کنار شما از لحاظ بار علمی و تئوری میتونید مطالعات تون رو افزایش بدید. صرف رفتن دانشگاه بی هدف فایده‌ای نداره. اینقدر آدم لیسانس و فوق لیسانس هستند که 10٪ هم از رشته‌ای که خوندن بارشون نیست.

به نظرم روند جامعه داره به سمتی میره که در آینده‌ای نزدیک تحصص حرف اول رو میزنه نه داشتن مدرک دانشگاهی. مسلما هر دوش با هم باشه امتیاز بزرگیه. ولی به نظر من تخصص و مهارت حرف اول رو میزنه که متاسفانه در 99٪ دانشگاه‌های ایران پیدا نمیشه!

بنده الان دانشجو دارم 67 سالشه. خیلی هم بالای 30 یا 40 سال هستند. البته مقاطع بالا . هیچ وقت نمیتونه دیر باشه برای اینکه بخواید شروع به فراگیری کنید. همیشه انسان میتونه از دید باز تر بهره ببره.

حرف شما متین ولی قبول کنین برخی از علایق تو این مملکت که حکومتش دست خشک مذهبیون هست بی معنیه مثلا هنر در ممالک اسلامی یعنی پوچ...نمونش کشورهای اسلامی مثل عربستان یا سبه اسلامی مثل ایران.شما حساب کن من با سن 30 تازه بخوام با حرف شما برم پی علاقم تو دانشگاه که موسیقی و انیمیشن هست و هردو رشته تو این مملکت یعنی هیچ!!!فک نکنم تو ایران دنبال هر علاقه یی رفتن معقول باشه.4 یا 5 سال دیگه مدرک بگیرم به این و اون بگم بله بنده لیسانس دارم..گفتن چی من بگم لیسانس هنر!!قبول دارم که علایق بنده معقولانه نیست.باید برم همون کامپیوتر بخونم که علایق چنذدانی بهش ندارم ولی این رشته بعد از علایقم که موسیقی و انیمیشن سازی هست قرار میگیره ..پس یا مجبورم برم پی همین رشته کامپیوتر یا اینکه بیخیال درس بشم !!!!
سحن شما متین اما این دانشجوهایی که شما فرمودید اینا شغل دارند و زندگیشون هدفداره و درس رو برای این میخونند که درامدشون بره بالاتر ولی من چی؟؟هنوز بیکارم تازه 4 سالم درس بخونم تو 35 سالگی ...

vector

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
برادر با خیاله راحت برو درس بخون بنده با 35 سال سن تصمیم دارم تازه الان برم بدون کنکور آزاد نرم افزار بخونم بعد اونم اقدام کنم واسه پذیرش برای فوق یکی از دانشگاهای آمریکا با فاند سن و ستا کیلو چنده ببین شعور و فهم کی داره این مهمه

vector

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
حرف شما متین ولی قبول کنین برخی از علایق تو این مملکت که حکومتش دست خشک مذهبیون هست بی معنیه مثلا هنر در ممالک اسلامی یعنی پوچ...نمونش کشورهای اسلامی مثل عربستان یا سبه اسلامی مثل ایران.شما حساب کن من با سن 30 تازه بخوام با حرف شما برم پی علاقم تو دانشگاه که موسیقی و انیمیشن هست و هردو رشته تو این مملکت یعنی هیچ!!!فک نکنم تو ایران دنبال هر علاقه یی رفتن معقول باشه.4 یا 5 سال دیگه مدرک بگیرم به این و اون بگم بله بنده لیسانس دارم..گفتن چی من بگم لیسانس هنر!!قبول دارم که علایق بنده معقولانه نیست.باید برم همون کامپیوتر بخونم که علایق چنذدانی بهش ندارم ولی این رشته بعد از علایقم که موسیقی و انیمیشن سازی هست قرار میگیره ..پس یا مجبورم برم پی همین رشته کامپیوتر یا اینکه بیخیال درس بشم !!!!
سحن شما متین اما این دانشجوهایی که شما فرمودید اینا شغل دارند و زندگیشون هدفداره و درس رو برای این میخونند که درامدشون بره بالاتر ولی من چی؟؟هنوز بیکارم تازه 4 سالم درس بخونم تو 35 سالگی ...
برادر با خیاله راحت برو درس بخون بنده با 35 سال سن تصمیم دارم تازه الان برم بدون کنکور آزاد نرم افزار بخونم بعد اونم اقدام کنم واسه پذیرش برای فوق یکی از دانشگاهای آمریکا با فاند سن و ستا کیلو چنده ببین شعور و فهم کی داره این مهمه

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
دوست عزیز.
شما درس میخواهید بخونی برای کسب درآمد یا خود علم؟
اگر هدفون کسب درآمد هیت کلا پیشنهادم بکنم .راههای بسیار سریعتر وجود داره. شما که بقول خودتون اینهمه وقت تلف کردید. یکسال دیگه هم وقت بذارید به نامه نویسی ios یاد بگیرید.
الان با موبایلم. ایشالا سر فرصت کامل توضیح میدم.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
دوست عزیز.
اگر هدفون کسب درآمد هیت کلا پیشنهادم بکنم .راههای بسیار سریعتر وجود داره. شما که بقول خودتون اینهمه وقت تلف کردید. یکسال دیگه هم وقت بذارید به نامه نویسی ios یاد بگیرید.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk[/QUOT

والا هر کس یه چیزی میگه ادم واقعا گیج شده.

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
من خودم اون زمان که دانشجو بودم یادمه همکلاسی بالای 50 سال هم داشتیم !!!
ولی اکثرا چون کارمند دولت بودن اومده بودن که یه لیسانس یا فوق بگیرن تا حقوق و رتبه شغلی شون زیاد بشه ...
درضمن دانشگاه حوصله , پول و زمان خیلی خیلی آزاد میخواد , باید به این چیزا هم توجه کنید ;)

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
من خودم اون زمان که دانشجو بودم یادمه همکلاسی بالای 50 سال هم داشتیم !!!
ولی اکثرا چون کارمند دولت بودن اومده بودن که یه لیسانس یا فوق بگیرن تا حقوق و رتبه شغلی شون زیاد بشه ...
درضمن دانشگاه حوصله , پول و زمان خیلی خیلی آزاد میخواد , باید به این چیزا هم توجه کنید ;)
متاسفانه هیچکدوم از این سه مورد رو ندارم.

پویا-دانش

Registered User
لایک‌ها
78
دوست عزیز.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
سلام
لطفا بیشتر بفرمایید.

بالا