برگزیده های پرشین تولز

طرح انتقادات و پیشنهادات عمومی مربوط به کل فروم

sayaweb

Registered User
لایک‌ها
220
درود ،دوستان عزیز بنده همان طور که داخل خوده تاپیک هم گفتم نتوانستم تاپیک ایجاد کنم ! مدیران حداقل اگر اشتباه بود باتوجه به اینکه بنده اعلام کرده بودم بهتر نبود انتقال بدن؟
انجمن فیلم و.. زیاد فعالیت نداره یک نفر هم که میاد فعالیت کند این طوری برخورد میشه

http://forum.persiantools.com/threads/انتخاب-بهترین-های-سینما.718291/#post-11331989

تشکر میکنم از پاسخ دهی خوب مدیران,لطف کردید

چرا کسی پاسخگو نیست :) ؟

Forum Manager

ثبت احوال
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
1,843
http://forum.persiantools.com/threads/در-زندگی-جمهوری-خواه-باشیم-یا-دموکرات-؟.722294/

این تاپیک منو چرا بستین ؟ به بحث مفید نمیشه کرد توی این پاتوق ؟
دلیلش چیه ؟
سلام
ایجاد تاپیک هایی که در ان امکان بحث های سیاسی به وجود می اید و امکان دارد تاپیک به خلاف جهت بیش برود و بحث هایی خارج از قوانین در آن صورت بگیرد ممنوع است و توسط مدیران بدون اطلاع قبلی حذف میشود...

navsan

Registered User
لایک‌ها
173
لطفا چند تا مدیر خوب به بخش بازارچه اضافه کنید .
انجمن شلوغ تر شده نسبت به خیلی وقت پیش
ولی تعداد مدیر ها بازارچه کم هست هنوز.

Forum Manager

ثبت احوال
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
1,843
لطفا چند تا مدیر خوب به بخش بازارچه اضافه کنید .
انجمن شلوغ تر شده نسبت به خیلی وقت پیش
ولی تعداد مدیر ها بازارچه کم هست هنوز.
سلام
مدیران بازارچه تلاش خود را برای هر چه بهتر شدن این بخش انجام میدهند..
در صورت نیاز حتما پیشنهاد شما بررسی میشود...

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,231
اقا یه فکر به حال این مشکل Ublock , ADSBlock , Adblock Plus بکنید ! اگه فعال باشه صفحه ارسال پست نمیاد و اصلا نمیشه پست زد !!
@ehsan
@Forum Manager

postproblem-jpg.784094
بعد از ماه ها هنوزم مشکل پابرجاست !! ولی با فایرفاکس موشکلی نداره

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
بعد از ماه ها هنوزم مشکل پابرجاست !! ولی با فایرفاکس موشکلی نداره
اگه افزونه uBlock رو دارید، در صفحه اصلی فروم روی آیکنش کلیک کنید

بعد روی دکمه بزرگ خاموش کلیک کنید تا این افزونه فقط برای این سایت

غیرفعال بشه. ADSBlock , Adblock Plus رو ندارم تا راهنماییتون کنم.

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,231
اگه افزونه uBlock رو دارید، در صفحه اصلی فروم روی آیکنش کلیک کنید

بعد روی دکمه بزرگ خاموش کلیک کنید تا این افزونه فقط برای این سایت

غیرفعال بشه. ADSBlock , Adblock Plus رو ندارم تا راهنماییتون کنم.
sadtrollface.png
غیر فعال بشه فایده نداره خب !

روزی 100 تا بنر متغییر توی تبلیغات نشون داده میشه ! دهنمون رو سرویس میکنه انقدر حجم کم میکنه

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
من چند وقتیه نمیتونم عکس آپلود کنم.
الان رفتم تو اتچمنتس، عکسای قدیمی 2 سال پیشو چجوری میتونم پاک کنم؟! هیچ گزینه ای نداره!

M £ H D I

Registered User
لایک‌ها
439
سلام . جدیدا شاهد اجرای طرحی هستیم که به نظرم اصلا خوشایند نیست.
در صورتی که اینجا یک بازارچه اینترنتی وجود داره ، باید اجازه زدن تایپک های شکایت هم داده بشه.
در غیر اینصورت به شخص دوست دارم بازارچه کنسل و منحل بشه. اینطوری نمیشه که با کلاهبرداری یک شخص به فرض مثال به مبلغ 500 هزار تومان هیچ تایپکی نشه بر علیهـ ش ایجاد کرد و با یک امتیاز منفی خشک و خالی ازش پذیرایی کرد و اون شخص به راحتی باز به خلافش ادامه بده.
در صورتی که معامله در انجمن پرشین تولز انجام میشه باید بستری باشه که در صورت تخلف فرد به دیگر دوستان شناسایی بشه تا کسی دچار نشه.

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
درود
لطفا از معادل فارسی نقل قول استفاده کنید. نقل قول تماما عربی هست و بهتره که از کلمات فارسی استفاده کنید

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
درود
لطفا از معادل فارسی نقل قول استفاده کنید. نقل قول تماما عربی هست و بهتره که از کلمات فارسی استفاده کنید

یکسری از بچه ها توی فروم وردپرس فارسی درباره این موضوع بحث کردن و مثلاً

گفتن که به جای نقل قول از گفتاورد استفاده کنیم، و یک یوزر هم حرفهای خوبی

زده که در زیر میتونید بخونید:

دوستان گرامی، گفتاورد دقیقاً معادل با نقل‌قول نیست و دامنه معنایی آن گسترده‌تر است. به نظر من نقل‌قول بخاطر عمومیت و شهرتش بهتر است. اما اگر اصرار باشد، می‌توان از «بازگفت» یا «بازگویی» هم بهره برد. اما در مجموع، اینکه عادت به واژه‌سازی بکنیم، کار پسندیده‌ای نیست.
در این باره دو نکته دیگر را هم عرض کنم: نخست اینکه دستور زبان و بسیاری از واژگان زبان عربی را ایرانیان وضع کرده‌اند و هر چه هست دستاورد پیشینیان ماست.
دوم اینکه، بسیاری از واژگانی که ظاهری عربانه دارند در اصل واژه‌های فارسی بوده‌اند که شکل عربی به خود گرفته‌اند. برای مثال در یک انجمن نجومی، واژه «آسمان‌گرد» را بجای «قیفاووس» بکار می‌بستند تا فارسی را پاس داشته باشند. در حالیکه نام صورت‌فلکی قیفاووس از «کیکاووس» فارسی برگرفته شده و آنان با اینکار یک لغت ریشه‌دار در زبان فارسی را که نشان‌دهنده جایگاه و نفوذ دانش ستاره شناسی ایران در جهان بوده است را از میان می‌بردند.
در مجموع پیشنهاد بنده برای یک کار عمومی (و نه شخصی) این است که از دستکاری در لغات متداول خودداری شود، مگر آنکه صاحب‌نظری آنرا بکار برده باشد و به اندازه کافی شناخته‌شده باشد.

اگر بدتان نیاید می‌خواهم دو سخن از زنده‌یادان استاد دهخدا و استاد ناتل خانلری را هم به گفتار پیشین بیفزایم:

«هر کس بگوید زبان فارسی باید خالص باشد، اول در قیافهٔ او تفرس و نظر باید کرد. اگر آثار حُمق و گولی پیداست جای ترحم است و اگر پیدا نیست، بی‌هیچ شک و شبهه مزدور دشمنان ملیت و قومیت است.» (از مقدمه لغتنامه دهخدا)

«آوازهٔ عیب و نقص فارسی از آن روز برخاست که گروهی، از جهل و تعصب، وجود لغات «عربی اصل» را در این زبان ناپسند شمردند و خواستند فارسی را پاک و خالص کنند. تا آنجا که از ایران‌دوستی بود بخشودنی و ستودنی است. اما قصهٔ دوستی خاله خرسه را هم البته شنیده‌اید… چه شد که علم و فن را رها کرده و در همین یک راه غیرت نشان می‌دهید؟ این غیرت دروغین از تنبلی برخاسته است… تحصیل علم و کسب هنر دشوار است و دیر می‌توان از این راه شهرت یافت. اما سنگ لغت و زبان را به سینه زدن و به جای کلمه‌ای معمول و متداول، که محتمل است اصل عربی داشته باشد، لفظی ساختگی و غالباً نادرست از خود در آوردن، کار آسانی است و از هر شاگرد مکتبی ساخته است. وقتی شوق خودنمائی با تنبلی و بی‌مایگی در آمیخت، چنین نتیجه‌ای از آن حاصل می‌شود… امروز کار به جائی رسیده است که هر کس خواندن و نوشتن می‌داند اگر چه سر و کارش با ادبیات نیست، از روی تفنن لغت هم می‌سازد و در قواعد زبان فارسی تصرفی می‌کند.» (از کتاب زبان‌شناسی و زبان فارسی، نوشته پرویز ناتل خانلری)

منبع: http://forum.wp-persian.com/topic/3067

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,904

foadazimi

Registered User
لایک‌ها
222
قبلا هم پیشنهاد دادم ولی نتیجه ای نداشت.در بازارچه قسمت فروش تبلت دو تا قسمت جداگانه ایجاد کنید واسه فروش تبلت های اندروید و تبلت های ویندوزی.فکر نکنم ضرری داشته باشه

np.1400

Registered User
لایک‌ها
50
سلام.
اگر ممکنه در بخش طراحی سایت بخش فروشگاه ساز هم اضافه کنید.
پرستاشاپ - مجنتو - اپن کارت - تماتو کارت
ممنون

mehrabooni

Registered User
لایک‌ها
2,270
خارجیا ادمین دارن ، ما هم ادمین دارم مثلا

اونا واسه کوچکترین اسپم کاربرا رو یکماه بن میکنن اونوقت اینجا طرف در کمتر از دو هفته میاد کل تاپیکمو دوبار پشت سر هم بهم میریزه اما یک مدیر نمیاد رسیدگی کنه به متخلف اخطار بده

51694866314883554718.jpg

فقط نوع برخورد رو نگاه کنید ، دوتا گزارش تخلف ارسال کردم فورا رسیدگی شد ولی مدیرای بخش بازارچه درگیر فروش گوشی خودشونن اصلا وقت نمیکنن به تاپیکها رسیدگی کنن

اگه هم وقت کنن فقط در این حد هست که میان پستها رو پاک میکنن بدون اینکه به متخلف اخطار بدن

Last edited:

mehrabooni

Registered User
لایک‌ها
2,270
بالا