برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
یک اپتومتریست میتونه شماره لنز رو بهتون بده ولی معمولا برای سود شخصیشون نمیدن. رفتید پیش دکتر یا اپتومتریست درخواست کنید که شماره کانتکت لنز و قطر کره چشمتون رو بهتون بدن. با همین دو فاکتور میشه از داروخانه خرید کرد

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

اولین بارمه . نظرتون راجع به http://www.lensiran.ir/Fa/Order.aspx?ProductID=21 چیه ؟ فقط 5 روز میخوام استفاده کنم آخه ، بعدش همون عینک خودمو میزنم . اگه چشمام حدودا نیم نمره آستیگمات داشته باشه میتونم لنز بدون آستیگمات استفاده کنم ؟

sadtor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی
من جفت چشمام -4 هستش، رفتم نور پیش دکتر بهرمندی، گفت میتونی فمتو یا prk کنی میل خودته
برای 10 روز دیگه نوبت فمتو گرفتم باهاش ولی هنوز دل دل می کنم. به نظرت فمتو 4400 تومنی به prk با 2600 lرزه؟ برام مهمتر نتیجه نهایی و قابلیت اعتماده
کلنبک بصیر چطوره نسبت به نور؟ فکر کنم ارزونتره
. چون از خوزستان میام برام فرقی نمیکنه کجای تهران باشه و حتی شهر دیگه

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
شما رو پیچوند چون خودشم هیچی نمیدونسته. کلا اطلاعات بعضی دکتر های چشم در حد حتی خود شما هم نیست.
روش درمانی که گفتند Inlay Ring یا kamara ring که شرکت acufocus اونو درست کرده و جدیدا fda گرفته و مربوط به شما نمیشه و برای درمان پیر چشمیه.
ولی بدونید که اگر لنز مونو ویژن هم بزارید چیز زیادی از دست نمیدید مگر یک عینک کوچک برای مطالعه.
این که خیلی با مولنی فوکال حال نمیکنن دلیلش اینه که گذاشتن مولتی فوکال نیاز به تجربه قبلی داره.

جناب @b.yasini عزیز ممنون که جواب دادی.
ولی واقعا من دیگه نمی‌دونم چه کنم. اینجا گفتن این دکتر استاین خیلی معروفه و کارش درسته. دکتر استاین گفت این Corneal Inlay یا همون حلقه که شما فرمودی رو بعد از اینکه لنز با فوکوس دور رو برام گذاشت، انجام می‌ده که من دیگه به اون عینک مطالعه هم نیاز نداشته باشم. من خودم اصلا با این کار موافق نیستم. هم به دلیل هزینه‌هاش و هم به این دلیل که تو یوتوب کلی فیلم راجع بهش دیدم و همون طور که شما گفتی این مال اشخاص بالای ۴۵ ساله. اینجوری در اصل من باید ۲ تا ریسک رو بپذیرم. یکی همین لنز با فوکوس دور که خب می‌دونید وقتی فوکوس دور باشه، دید نزدیک و دید میانه خوبی نداری و باید عینک بزنی که این اصلا به درد من نمی‌خوره. و یکی هم ریسک گذاشتن حلقه. ولی آقای یاسینی علت اینکه مغزم تعجب زده اینه که آیا ممکنه دکتر استاین به سبب اینکه چشمام نیستاگموس و آستیکمات داره با مولتی فوکال مخالف باشه؟ یا اینکه مثلا ۲۳ سال پیش عمل کردم ترسوندتش؟ آخه دکتر کورش که تو همین انستیتو باکنر هستش می‌گفت این دکتر استاین کارش درسته. خداییش رو اینترنت هم مریض‌هاش اکثرا راضی بودند. ولی اینکه به من نگفت چرا مولتی فوکال برای من مخالفه من رو ناراحت می کنه. حالا من از شما می‌پرسم آیا تا حالا شده کیسی رو شما شاهد بودید که دکترش با مولتی فوکال مخالف بوده باشه؟ بعدش اینکه آقای یاسینی نظر شما راجع به حلقه برای من چیه؟ من البته فقط به حرف‌های ایشون اکتفا نمی‌کنم و قطعا با چند تا پزشک دیگه هم مشورت می‌کنم ولی من خیلی شوکه شدم. باور کن به خدا دارم دیوونه می‌شم. من اگه میخواستم فقط با فوکوس دور باشه که خب تو همون ایران این کار رو می کردم. جناب یاسینی لطفا راهنماییم کنید.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
سلام آقای یاسینی
من جفت چشمام -4 هستش، رفتم نور پیش دکتر بهرمندی، گفت میتونی فمتو یا prk کنی میل خودته
برای 10 روز دیگه نوبت فمتو گرفتم باهاش ولی هنوز دل دل می کنم. به نظرت فمتو 4400 تومنی به prk با 2600 lرزه؟ برام مهمتر نتیجه نهایی و قابلیت اعتماده
کلنبک بصیر چطوره نسبت به نور؟ فکر کنم ارزونتره
. چون از خوزستان میام برام فرقی نمیکنه کجای تهران باشه و حتی شهر دیگه
دوست عزیز جسارت نباشه ولی پیش دکتر بهره‌مندی دیگه نرو. من کاملا ازش ناراضی‌ام. حالا خود دانی.

leily836

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام جناب یاسینی
بله خداروشکر برخوردشون از عمل به بعد خوب بود .نمیدونم چرا اونروز عصبانی بودن شانس من
یه سوال دارم .قطره فلوکورت وبتامتازون باهم چه تفاوتی دارند؟دکتر به من گفتن فعلا تا یک ماه آینده روزی یک بار بتامتازون وکلوبیوتیک استفاده کنم.
وسوال دیگه اینکه ویتامین ث تا چه زمانی باید خورده بشه؟من تا امروز روزی 2 تا خوردم.
ممنونم از پاسخگوییتون

sadtor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز جسارت نباشه ولی پیش دکتر بهره‌مندی دیگه نرو. من کاملا ازش ناراضی‌ام. حالا خود دانی.
سلام، ممنون از لطفتون
من هیچ ایده ای از دکتر بهرمندی نداشتم، فقط زنگ زدم کلینیک نور گفتم شناختی به دکترا ندارم، اونا هم وقت برای بهرمندی دادن
البته موقع ویزیت چندان حوصله توضیح نداشت، تلگرافی حرف میزد
میتونید بیشتر توضیح بدبگید چرا ازش ناراضی هستید؟
اونجا دکتر خاصی میتونید معرفی کنید؟ دکتر میرافتاب و هاشمی وقت نمیدن!
بازهم متشکرم

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
مرسی آقای یاسینی از راهنمائیات.خدا خیرت بده
پیش دکتر محمد امین سیدیان باید برم واسه عکس برداری نهایی.بعد هم پیشه آقای هاشمی برای عمل.آقای سیدیان در کلینیک نور را میشناسید ؟

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
دوستان من فقط تجربه خودمو در عملی که 5سال پیش انجام دادم و خیلی چیزارو فهمیدم رو خواستم بگم.شاید بدرد کسی که می خواد عمل کنه خورد.اول اینو بگم که من سنم 20 بود و عمل کردم که چشام بعد از 4سال کاملا برگشت پس تو سن پایین واقعا مواظب باشید و عمل نکنید.
بعد از عمل چشم یک مقدار از حالت طبیعی در می آد برای همین خود دکترا حاضر به عمل و دست زدن به چشم خود نیستند
صبح ها بعد از بیدار شدن یه مقدار چشم ها حالت خشکی پیدا می کنه.
وقتی توی محیط تاریک هستین و بلافاصله زیر نور آفتاب قرار میگیرید چشم ها چند ثانیه تار میشه.درسته توی چشم طبیعی هم هست ولی بعد از عمل خیلی بیشتر میشه.
چشم به گردو خاک و آب حساس تر میشه.قبل از عمل توی استخر همیشه چشام زیرآب باز می کردم ولی الان حساس تر شده و اینکارو نمی کنم چون حس می کنم توی چشام یه چیزی مثله گردوخاک میره.
چشم ها در مقابل کارکردن با موبایل یا لبتاب(یا کلا!) زودتر از قبل خسته میشن و کاملا این مسئله حس میشه.
بنظره من کسی که میتونه با عینک کنار بیاد و بزنه بهترین کار عینک زدنه.همه میدونیم که این عمل توی ایرانه که بیشتر انجام میشه وخیلی از جاها انقدر از این نوع عمل استفاده نمی کنن و همه میدونن که خوده دکترا هم عینک می زنن و عمل نمی کنن ولی خیلی ها مثله خود بنده حاضر به عینک زدن نیستیم و پافشاری می کنیم

Last edited:

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دوستان من فقط تجربه خودمو در عملی که 5سال پیش انجام دادم و خیلی چیزارو فهمیدم رو خواستم بگم.شاید بدرد کسی که می خواد عمل کنه خورد.اول اینو بگم که من سنم 20 بود و عمل کردم که چشام بعد از 4سال کاملا برگشت پس تو سن پایین واقعا مواظب باشید و عمل نکنید.
بعد از عمل چشم یک مقدار از حالت طبیعی در می آد برای همین خود دکترا حاضر به عمل و دست زدن به چشم خود نیستند
وقتی توی محیط تاریک هستین و بلافاصله زیر نور آفتاب قرار میگیرید چشم ها چند ثانیه تار میشه.درسته توی چشم طبیعی هم هست ولی بعد از عمل خیلی بیشتر میشه.
چشم به گردو خاک و آب حساس تر میشه.قبل از عمل توی استخر همیشه چشام زیرآب باز می کردم ولی الان حساس تر شده و اینکارو نمی کنم چون حس می کنم توی چشام یه چیزی مثله گردوخاک میره.
چشم ها در مقابل کارکردن با موبایل یا لبتاب(یا کلا!) زودتر از قبل خسته میشن و کاملا این مسئله حس میشه.
بنظره من کسی که میتونه با عینک کنار بیاد و بزنه بهترین کار عینک زدنه.همه میدونیم که این عمل توی ایرانه که بیشتر انجام میشه وخیلی از جاها انقدر از این نوع عمل استفاده نمی کنن و همه میدونن که خوده دکترا هم عینک می زنن و عمل نمی کنن ولی خیلی ها مثله خود بنده حاضر به عینک زدن نیستیم و پافشاری می کنیم

شماره چشمتون چند بود و الان چنده؟الان چکارمیکنین؟عینک میزنین؟

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
سلام، ممنون از لطفتون
من هیچ ایده ای از دکتر بهرمندی نداشتم، فقط زنگ زدم کلینیک نور گفتم شناختی به دکترا ندارم، اونا هم وقت برای بهرمندی دادن
البته موقع ویزیت چندان حوصله توضیح نداشت، تلگرافی حرف میزد
میتونید بیشتر توضیح بدبگید چرا ازش ناراضی هستید؟
اونجا دکتر خاصی میتونید معرفی کنید؟ دکتر میرافتاب و هاشمی وقت نمیدن!
بازهم متشکرم
ببین دوست عزیز من کلا از کلینیک نور راضی نیستم. ۲ بار رفتم هر دوبارش باهام بد برخورد شد. اولین بار که از سفارت کانادا فرستادنم اونجا که دکتر نامه بده براشون. دکترش فوق‌العاده بی‌ادب بود. چون من چشمام نیستاگموس داره و حساسه به شیع خارجی، یه مایعی می‌خواست بریزه تو چشمم، هی غیر ارادی پلک می‌زدم آخرش نتونست و بهم فحش داد. من هم چون داشت برای سفارت نامه می نوشت دهنمو بستم. دفعه دوم هم تو اخبار راجع به لنز مولتی فوکال Tecnis Symfony شنیدم و با خوشحالی پا شدم رفتم کلینیک نور که به اصطلاح ببینم این لنز به درد من می‌خوره یا نه. که این آقای بهره‌مندی فقط یه جمله گفت: اگه می‌خوای لنز بذاری بگو وقت عمل بنویسم والا پاشو برو. من هر چی اسرار کردم که دکتر من اطلاعات می‌خوام گفت ۲۰ تومن دادی انتظار سه ساعت صحبت داری؟ در حالی که کلا ۲ دقیقه نشد. من سریعا رفتم پیش مدیرشون شکایت کردم ولی باور کن مدیره هم مثل خودشون بی ادب بود. در حالی که من در نهایت ادب باهاشون صحبت می‌کردم. ضمن اینکه جناب اون منشی‌ها و اپتومتریستشون هم فوق‌العاده سرد و خشک بودند. کلا من اگر از نحوه رفتار دکتر خوشم نیاد میام بیرون. کلینیک نور فقط اسم در کرده.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
دوست عزیز چه عملی کردید؟ الان داخل چشمتون لنز دارین؟ اگه این طوره چه حسی داره لنز دخل چشمی؟

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
شماره چشام 1.5(یک و نیم) بود.عمل لازک کردم در سن 20سالگی پیش دکتر یوسف بهرامی.و الان 26 سالم هست و چشام کاملا برگشته.و مجبورم مجدد عمل کنم.
و تمامی مشکلات که بعد از عمل هست رو گفتم بهتون

B.saba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام آقای یاسینی.
من رشت زندگی میکنم.همسرم قوز قرنیه داره و میخواد پیوند قرنیه انجام بده ولی تو تهران.دوتا دکتر به ما معرفی کردن.دکتر جباروند و دکتر زهره ایرانی.میخواستم لطف کنین و راهنمایی کنین.ممنون

saeidahvaz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بله کیانپارس با وجود خرید های جدید هنوز تکنو لاش داره ولی فکر میکنم اریا یک الگرتو خریده.
براتون سوال میکنم.

ممنون میشم سوال کنید..

و اینکه دستگاه الگرتو جز دستگاه های خوب محسوب میشه یا مثل تکنولاس اونم خیلی قدیمیه؟؟

چون میخام اهواز لیزیک کنم من از اریا و دستگاهش خبر نداشتم..دکتر اناری مرکز لیزیک عمل میکنن با همون تکنولاس..

حالا گفتم سری به دکتر پناهی بزاز بزنم و سوال کنم

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
دوستان من 2 هفته دیگه عمل میکنم , گفتم تجربه قبل عمل و انشالله بعد عمل رو در اختیار دوستان بزارم
من کرج به توصیه آقای @b.yasini پیش دکتر میردهقان رفتم. البته پیش از این هم پیش دکتر میردهقان رفته بودم
آزمایشات و عکس ها رو فرستاد نگاه تهران گرفتم و بعد از اینکه نتایج رو دید گفت مشکلی نیست و نگاه هم عمل میکنم
هزینه آزمایشات بدون بیمه 420 هزار تومان شد
خود عمل هم 2 میلیون و 400 میشه

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
دوستان من 2 هفته دیگه عمل میکنم , گفتم تجربه قبل عمل و انشالله بعد عمل رو در اختیار دوستان بزارم
من کرج به توصیه آقای @b.yasini پیش دکتر میردهقان رفتم. البته پیش از این هم پیش دکتر میردهقان رفته بودم
آزمایشات و عکس ها رو فرستاد نگاه تهران گرفتم و بعد از اینکه نتایج رو دید گفت مشکلی نیست و نگاه هم عمل میکنم
هزینه آزمایشات بدون بیمه 420 هزار تومان شد
خود عمل هم 2 میلیون و 400 میشه
لطفا مشخصات چشمت رو هم بگو.یکم توضیح بده.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
جناب @b.yasini عزیز ممنون که جواب دادی.
ولی واقعا من دیگه نمی‌دونم چه کنم. اینجا گفتن این دکتر استاین خیلی معروفه و کارش درسته. دکتر استاین گفت این Corneal Inlay یا همون حلقه که شما فرمودی رو بعد از اینکه لنز با فوکوس دور رو برام گذاشت، انجام می‌ده که من دیگه به اون عینک مطالعه هم نیاز نداشته باشم. من خودم اصلا با این کار موافق نیستم. هم به دلیل هزینه‌هاش و هم به این دلیل که تو یوتوب کلی فیلم راجع بهش دیدم و همون طور که شما گفتی این مال اشخاص بالای ۴۵ ساله. اینجوری در اصل من باید ۲ تا ریسک رو بپذیرم. یکی همین لنز با فوکوس دور که خب می‌دونید وقتی فوکوس دور باشه، دید نزدیک و دید میانه خوبی نداری و باید عینک بزنی که این اصلا به درد من نمی‌خوره. و یکی هم ریسک گذاشتن حلقه. ولی آقای یاسینی علت اینکه مغزم تعجب زده اینه که آیا ممکنه دکتر استاین به سبب اینکه چشمام نیستاگموس و آستیکمات داره با مولتی فوکال مخالف باشه؟ یا اینکه مثلا ۲۳ سال پیش عمل کردم ترسوندتش؟ آخه دکتر کورش که تو همین انستیتو باکنر هستش می‌گفت این دکتر استاین کارش درسته. خداییش رو اینترنت هم مریض‌هاش اکثرا راضی بودند. ولی اینکه به من نگفت چرا مولتی فوکال برای من مخالفه من رو ناراحت می کنه. حالا من از شما می‌پرسم آیا تا حالا شده کیسی رو شما شاهد بودید که دکترش با مولتی فوکال مخالف بوده باشه؟ بعدش اینکه آقای یاسینی نظر شما راجع به حلقه برای من چیه؟ من البته فقط به حرف‌های ایشون اکتفا نمی‌کنم و قطعا با چند تا پزشک دیگه هم مشورت می‌کنم ولی من خیلی شوکه شدم. باور کن به خدا دارم دیوونه می‌شم. من اگه میخواستم فقط با فوکوس دور باشه که خب تو همون ایران این کار رو می کردم. جناب یاسینی لطفا راهنماییم کنید

leily836

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام جناب یاسینی
دیروز بعداز گذشت 27 روز از عمل لازک مراجعه کردم کلینیک.اپتومتر برام نوشت چشم چپ ده دهم چشم راست پنج دهم.درحقیقت من با چشم راستم کاملا تار ومبهم میدیدم واصلا نمیتونستم علامتارو تشخیص بدم
چشم چپم هم بااینکه درست میگفتم اما اون هم کمی تاری داشت.
پیش دکتر که رفتم گفتن چشم راستت تنبلی داره وازین بهتر نمیشه بهترین دیدش درهمین حده.دکتر ادعا داشتن که قبل عمل اینوبه من گفتن درصورتیکه فقط گفتن چشم راستت از چپ ضعیفتره وهیچ توضیح دیگه ای به من ندادن.اگرمیدونستم شاید اصلا عمل نمیکردم.خیلی خیلی ازشون ناراحتم .اصلا قبل عمل برامن وقت نزاشتن.
این هم برام عجیبه که همه میگن دید چشم در ماههای آینده بهتر میشه ولی دکتر به من اینطوری گفت.
نگرانم نکنه بازم مجبور شم عینک بزنم یااینکه چشم راستم ضعیفتر بشه.
:(:(

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با سلام و تشکر از زحمات شما
چهل روز پیش عمل PRK انجام داده ام. سوالات زیر رو داشتم:

۱- کارم با کامپیوتر نسبتا زیاد است، برای اینکه تاثیر سویی نداشته باشه، چه نکاتی رو باید رعایت کنم؟ استفاده از عینک آنتی رفلکس چه حسنی داره (اصلا ضرورتی داره)؟

۲- برداشتن جسم سنگین برای من جایز هست؟ (شماره هر چشمم قبل عمل ۴ و هفتاد و پنج صدم بود)

۳- خارش چشمان جایز است؟ (خسته شدم بس که مواظب بودم دستم سمت چشمانم نره!!!)

nima1989

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6
سلام جناب یاسینی
برگه ریپورت ازمایش چشم مادر من هست.
ایا امکان درمان و یا جلوگیری از پیشرفت بیماریشون هست؟

بالا