برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
به نظر حقیر شما یه لنز زوم واید نیاز دارید.
منتها بودجتون اجازه نمیده.
نمیتونم بهتون پیشنهاد بدم از بودجه بادی کم کنید برای لنز اگه تصاویر شارپتری لازم دارید من پیشنهاد میدم نیکون.
وقت کنم تا امشب با 18140 براتون چند شات میزنم ببینید چطوره.
بادی هم 5300 رو پیشنهاد میکنم بخاطر وای فای. خیلی بدرد میخوره. سری 7000 بهتره منتها گرون تر.
اگر فیلمبرداری هم میگردید کنون رو پیشنهاد میدادم.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام دوستای عکاس و هنرمند
من یه دوربین میخوام تا حدود 2 تومن
عکاس نیستم ولی با توجه به رشتم (طراحی) نیاز به یه دوربین مجزا دارم. و قراره تو تهران کلاس های عکاسی برم.
بین دوربین های بدون آینه (مثلا سونی سری آلفا) و دوربین های dlsr موندم.
طبق صحبت هایی که شنیدم کیفیت بدون آینه ها خیلی نزدیک به dlsr ها شده و در عوض بسیار سبک تر و خوش دست ترند. لنزشون قابل تعویض هست ولی تعداد لنزشون محدوده.
ممنون میشم نظراتتون رو راجع به انتخاب و مدل های پیشنهادی بگید و تجربتون رو در اختیارم بذارید. چون من اصولن صفر کیلومترم چیز زیادی نمیدونم.
سلام دوست عزیز

توصیه میکنم یکم بودجتون رو افزایش بدید و 70d کانن تهیه کنید . قیمت فعلیش حدودا 2400 ت هست برای بدنه که با کیت لنز 18-55 حدودا 2600 700 بسته به انصاف فروشنده قیمت داره . اگه بودجه کافی هم ندارید 2 ت پرداخت کنید و طی دو سه قسط الباقی هزینه رو پرداخت کنید اکثرا از خداشونم هست . چون رقم پائینه معمولا سفته هم قبول میکنند .
برای 500 600 ت اصلا منطقی نیست که یک رده دوربین پائین تر بخرید !!! حتی اگه فعالیت اصلیتون عکاسی نباشه .
با 70d اگه بعدا ذهنتون به سمت تصویر برداری یا ساخت کلیپ و کار کوتاه و فیلم سازی هم رفت هیچ مشکلی از این بابت نخواهید داشت .
دوربینهای رده آماتور نیکون و دوربینهای شبهه slr سونی چندان مناسب فعالیت شما نیست و نتیجه جالبی از این دوربینها نخواهید گرفت .
بعد از آموزش ابتدائی و مقایسه ساده عملی در نهایت مجبور خواهید شد با ضرر دوربینتون رو تعویض کنید . به نظر من کالائی رو بخرید که بعدا نیاز به دوباره کاری نباشه و به دلتون بشینه .
در باره لنز هم که به شدت تاثیر داره توصیه میکنم فعلا برای شروع کار و آموزش از همون 18-55 استفاده کنید و بعدا اقدام به خرید لنزهای آنالوگ پیرایم ( لنزهای تک) کنید . که بهترین نوعشون لنزهای پیچی یا همون m42 هست که فقط نیاز به یه تبدیل ساده داره و قیمتشون چندین برابر کمتر از لنزهای دیجیتاله ولی شارپنس , بوکه و ... چندین برابر بیشتر از لنزهای دیجیتاله .
درباره مقایسه به وسیله عکسهای گرفته شده هم اصلا کار صحیحی نیست چون عکسی که فرضا یه آماتور با یه دوربین جیبی ساده بگیره زمین تا آسمون با عکسی که یه حرفه ایی در همون شرایط با همون دوربین بگیره تفاوت داره . حتی اگه یه کامپکت ساده باشه .
برای خرید دوربین به هیچ عنوان عجله نکنید چند جلسه اول کلاس عکاسی هم اصلا نیازی به دوربین نیست چون معمولا مباحث اولیه و به قول معروف الفبا عکاسی آموزش داده میشه , البته اگه استادتون نشینه خاطره تعریف کنه .
برای مقایسه اولیه دوربینها هم بهتره از سایت دی جی کالا استفاده کنید منتها برای خرید مناسب نیست چون قیمتهاش یکم بالاست .

مانا باشید

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
سلام دوست عزیز

توصیه میکنم یکم بودجتون رو افزایش بدید و 70d کانن تهیه کنید . قیمت فعلیش حدودا 2400 ت هست برای بدنه که با کیت لنز 18-55 حدودا 2600 700 بسته به انصاف فروشنده قیمت داره . اگه بودجه کافی هم ندارید 2 ت پرداخت کنید و طی دو سه قسط الباقی هزینه رو پرداخت کنید اکثرا از خداشونم هست . چون رقم پائینه معمولا سفته هم قبول میکنند .
برای 500 600 ت اصلا منطقی نیست که یک رده دوربین پائین تر بخرید !!! حتی اگه فعالیت اصلیتون عکاسی نباشه .
با 70d اگه بعدا ذهنتون به سمت تصویر برداری یا ساخت کلیپ و کار کوتاه و فیلم سازی هم رفت هیچ مشکلی از این بابت نخواهید داشت .
دوربینهای رده آماتور نیکون و دوربینهای شبهه slr سونی چندان مناسب فعالیت شما نیست و نتیجه جالبی از این دوربینها نخواهید گرفت .
بعد از آموزش ابتدائی و مقایسه ساده عملی در نهایت مجبور خواهید شد با ضرر دوربینتون رو تعویض کنید . به نظر من کالائی رو بخرید که بعدا نیاز به دوباره کاری نباشه و به دلتون بشینه .
در باره لنز هم که به شدت تاثیر داره توصیه میکنم فعلا برای شروع کار و آموزش از همون 18-55 استفاده کنید و بعدا اقدام به خرید لنزهای آنالوگ پیرایم ( لنزهای تک) کنید . که بهترین نوعشون لنزهای پیچی یا همون m42 هست که فقط نیاز به یه تبدیل ساده داره و قیمتشون چندین برابر کمتر از لنزهای دیجیتاله ولی شارپنس , بوکه و ... چندین برابر بیشتر از لنزهای دیجیتاله .
درباره مقایسه به وسیله عکسهای گرفته شده هم اصلا کار صحیحی نیست چون عکسی که فرضا یه آماتور با یه دوربین جیبی ساده بگیره زمین تا آسمون با عکسی که یه حرفه ایی در همون شرایط با همون دوربین بگیره تفاوت داره . حتی اگه یه کامپکت ساده باشه .
برای خرید دوربین به هیچ عنوان عجله نکنید چند جلسه اول کلاس عکاسی هم اصلا نیازی به دوربین نیست چون معمولا مباحث اولیه و به قول معروف الفبا عکاسی آموزش داده میشه , البته اگه استادتون نشینه خاطره تعریف کنه .
برای مقایسه اولیه دوربینها هم بهتره از سایت دی جی کالا استفاده کنید منتها برای خرید مناسب نیست چون قیمتهاش یکم بالاست .

مانا باشید
گرامی بنده دلیل داشتم برای معرفی نیکون d5300 این لینکها رو یه نگاه بندازید.
http://www.dxomark.com/Cameras/Comp...anon-EOS-70D-versus-Nikon-D5100___919_895_698
http://www.imaging-resource.com/cameras/canon/70d/vs/nikon/d5300/
http://cameradecision.com/compare/Nikon-D5300-vs-Canon-EOS-70D
میبینید که این دوربین رده اماتور نیکون امتیازش بالاتر از بدنه حرفه ای کنون هست. به علاوه اینکه 300 دلار ارزونتر هست. مهمتر از همه فاقد فیلتر lowpass هست که شارپنس بالاتری میده .
کار به رزولوشن بالاتر و ایزوی بهتر و 300 گرم سبک تر بودن و نقاط فوکوس بالاتر نداریم.
تنها امتیاز کنون نگه داشتن باتری بالاتر و سیل بندی بهتر هست.

arasteh777

Registered User
لایک‌ها
30
سلام دوست عزیز

مانا باشید
سلام ممنون از توضیحات کاملتون
از لحاظ هزینه زیاد مشکلی نیست ولی لطف کنی یه چیزی معرفی کنید که برای چند سال خیالم راحت باشه.
منظور من تعیین بازه قیمتی بود وگرنه 500 هزار چیزی نیست.
در مورد مدل پیشنهادی دوست گرامی taralius نظر شما چیه؟
چون امتیاز ها و ریویو های بهتری گرفته؟

arasteh777

Registered User
لایک‌ها
30
گرامی بنده دلیل داشتم برای معرفی نیکون d5300 این لینکها رو یه نگاه بندازید.
http://www.dxomark.com/Cameras/Comp...anon-EOS-70D-versus-Nikon-D5100___919_895_698
http://www.imaging-resource.com/cameras/canon/70d/vs/nikon/d5300/
http://cameradecision.com/compare/Nikon-D5300-vs-Canon-EOS-70D
میبینید که این دوربین رده اماتور نیکون امتیازش بالاتر از بدنه حرفه ای کنون هست. به علاوه اینکه 300 دلار ارزونتر هست. مهمتر از همه فاقد فیلتر lowpass هست که شارپنس بالاتری میده .
کار به رزولوشن بالاتر و ایزوی بهتر و 300 گرم سبک تر بودن و نقاط فوکوس بالاتر نداریم.
تنها امتیاز کنون نگه داشتن باتری بالاتر و سیل بندی بهتر هست.
با تشکر از دوست عزیز
مدل پیشنهادی شما مدل بسیار خوبیه.
فقط یه مدل یکی دو درجه بالاتر چی پیشنهاد میکنید. اگه لازم باشه هزینه رو بالاتر میبرم. ببخشید شما رو زحمت انداختم.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
با تشکر از دوست عزیز
مدل پیشنهادی شما مدل بسیار خوبیه.
فقط یه مدل یکی دو درجه بالاتر چی پیشنهاد میکنید. اگه لازم باشه هزینه رو بالاتر میبرم. ببخشید شما رو زحمت انداختم.
حداکثر بودجتون چقدره گرامی؟
من باشم لنز رو به بادی ترجیح میدم.
البته با توجه به حرفتون شما میتونید حتی فول فریم بگیرید که قیمتش بسیار تفاوت داره با دوربین کراپ. بادی d810 الان 8 تومنه حدودا یک کمی کمتر...
قبلش چند نکته رو عرض کنم.
1- شما تمام سایتها رو بگردید نیکون امتیاز بالاتری داره از رده بالاتر کنون بخاطر نویز کمتر و شارپنس بالاتر منتها فیلمبرداری کنون بسیار بهتره.
2-اگر نیکون رو انتخاب کردید( عرض کردم اگر بنده قن برندی نیستم نگاه به جیبم میکنم) تو رده هزینتون باید برید سراغ دوربین کراپ. سری 5000 یا 7000
3-وقتی دوربین کراپ رو انتخاب میکنید یعنی لنز کراپ لنز کراپ تفاوت داره با لنز فول فریم . پس درآینده هم تغیرات بادی رو در رده کراپ دارید . اگر بخواهید برید سراغ فول لنزهاتون رو هم باید فکری بکنید براش...چونکه:
لنزهایی که برای دوربین‌های فول فریم طراحی شده‌اند، به خوبی روی دوربین‌های APS-C هم کار میکنند. اما لنزهای APS-C به درستی بر روی دوربین‌های فول فریم کار نمی‌کنند. اگر در آینده نزدیک به فکر ارتقاء به یک سیستم فول فریم هستید، می‌بایست این موضوع را مدنظر داشته باشید.
4-اینجا رو خوب بخونید.
بعد از این 4 نکته.
اول نمونه عکسهای 5300 رو اینجا ببینید همراه با اگزیف کامل.
http://www.dpreview.com/sample-galleries/3290157292/nikon-d5300-samples-gallery
اینجا عکسها ساده هستند برای تست توانایی عکس ادیت شده موجود نیست.

سری 3 نیکون رو پیشنهاد نمیدم به خاطر قدیمی بودن. اگه میتونید 1 میلیون به بودحتون اضافه کنید قطعا بنده باز هم ممکنه 5300رو پیشنهاد میدم با کیت 18-140 قیمت این کیت به صورت جداگانه حدود 1200 باشه فکر کنم و روی دوربین براتون خیلی ارزونتر درمیاد. جلوتر میگم چرا گفتم ممکنه.
اون یه میلیون باقی مونده رو صرف خرید یک لنز پرایم بکنید .
یادتون باشه این دوربین نیست که عکس میگیره عکاسه پشت دوربینه. و دومین امر مهم لنز سریع هست برای کار شما.
در عکاسی صنعتی برای برخی سوژه ها لنز واید لازم دارید و برای برخی دیگر لنز ماکرو. ضمن اینکه نور پردازی مهمترین جز کارتون هست. مثلا برای عکاسی از یک بخاری 6 شعله باد تمام محیط بطور کامل نور پردازی بشه.
نور پردازی هم پروژه هست برای خودش.
شما برای عکاسی لنز واید لازم دارید که قیمتش از 1 میلیون برای 50 میلیمتری تا 1800 برای 24 میلیمتری در نوسان هست. اگر کارتون فقط عکاسی صنعتی هست و پرتره من بلاشک 24 mm رو پیشنهاد میدم بادی 5300 1700 هست با کیت لنز 18-140 2400 .
کیت لنز 7200 هم 3700 منتها اگر 7200 رو بگیرید با این کیت لنز و یه پرایم 24 mm دیگه خیال خودتون رو راحت کردید. از طرفی هزینش میشه 5 به بالا ...
من جای شما باشم لنز 24 رو میذارم کنار 1800 تا 1600 بعد میبینم چقدر پول دارم و میتونم چکار بکنم.
اگر واقعا هزینه براتون مهم نیست برید سمت فول فریم .
باز هم میگم دوربین عکس نمیگیره شما عکس میگیرید . شاید شما بتونید با 3100 عکسی بگیرید که من با d810 و مارک 5 نتونم بگیرم.
پیروز باشید.

arasteh777

Registered User
لایک‌ها
30
حداکثر بودجتون چقدره گرامی؟
من باشم لنز رو به بادی ترجیح میدم.
البته با توجه به حرفتون شما میتونید حتی فول فریم بگیرید که قیمتش بسیار تفاوت داره با دوربین کراپ. بادی d810 الان 8 تومنه حدودا یک کمی کمتر...
قبلش چند نکته رو عرض کنم.
1- شما تمام سایتها رو بگردید نیکون امتیاز بالاتری داره از رده بالاتر کنون بخاطر نویز کمتر و شارپنس بالاتر منتها فیلمبرداری کنون بسیار بهتره.
2-اگر نیکون رو انتخاب کردید( عرض کردم اگر بنده قن برندی نیستم نگاه به جیبم میکنم) تو رده هزینتون باید برید سراغ دوربین کراپ. سری 5000 یا 7000
3-وقتی دوربین کراپ رو انتخاب میکنید یعنی لنز کراپ لنز کراپ تفاوت داره با لنز فول فریم . پس درآینده هم تغیرات بادی رو در رده کراپ دارید . اگر بخواهید برید سراغ فول لنزهاتون رو هم باید فکری بکنید براش...چونکه:
لنزهایی که برای دوربین‌های فول فریم طراحی شده‌اند، به خوبی روی دوربین‌های APS-C هم کار میکنند. اما لنزهای APS-C به درستی بر روی دوربین‌های فول فریم کار نمی‌کنند. اگر در آینده نزدیک به فکر ارتقاء به یک سیستم فول فریم هستید، می‌بایست این موضوع را مدنظر داشته باشید.
4-اینجا رو خوب بخونید.
بعد از این 4 نکته.
اول نمونه عکسهای 5300 رو اینجا ببینید همراه با اگزیف کامل.
http://www.dpreview.com/sample-galleries/3290157292/nikon-d5300-samples-gallery
اینجا عکسها ساده هستند برای تست توانایی عکس ادیت شده موجود نیست.

سری 3 نیکون رو پیشنهاد نمیدم به خاطر قدیمی بودن. اگه میتونید 1 میلیون به بودحتون اضافه کنید قطعا بنده باز هم ممکنه 5300رو پیشنهاد میدم با کیت 18-140 قیمت این کیت به صورت جداگانه حدود 1200 باشه فکر کنم و روی دوربین براتون خیلی ارزونتر درمیاد. جلوتر میگم چرا گفتم ممکنه.
اون یه میلیون باقی مونده رو صرف خرید یک لنز پرایم بکنید .
یادتون باشه این دوربین نیست که عکس میگیره عکاسه پشت دوربینه. و دومین امر مهم لنز سریع هست برای کار شما.
در عکاسی صنعتی برای برخی سوژه ها لنز واید لازم دارید و برای برخی دیگر لنز ماکرو. ضمن اینکه نور پردازی مهمترین جز کارتون هست. مثلا برای عکاسی از یک بخاری 6 شعله باد تمام محیط بطور کامل نور پردازی بشه.
نور پردازی هم پروژه هست برای خودش.
شما برای عکاسی لنز واید لازم دارید که قیمتش از 1 میلیون برای 50 میلیمتری تا 1800 برای 24 میلیمتری در نوسان هست. اگر کارتون فقط عکاسی صنعتی هست و پرتره من بلاشک 24 mm رو پیشنهاد میدم بادی 5300 1700 هست با کیت لنز 18-140 2400 .
کیت لنز 7200 هم 3700 منتها اگر 7200 رو بگیرید با این کیت لنز و یه پرایم 24 mm دیگه خیال خودتون رو راحت کردید. از طرفی هزینش میشه 5 به بالا ...
من جای شما باشم لنز 24 رو میذارم کنار 1800 تا 1600 بعد میبینم چقدر پول دارم و میتونم چکار بکنم.
اگر واقعا هزینه براتون مهم نیست برید سمت فول فریم .
باز هم میگم دوربین عکس نمیگیره شما عکس میگیرید . شاید شما بتونید با 3100 عکسی بگیرید که من با d810 و مارک 5 نتونم بگیرم.
پیروز باشید.
سلام ممنون بابت وقتی گذاشتید.
من 5300 با کیت لنز 18-140 رو انتخاب میکنم. فکر میکنم کار منو راه بندازه. حداکثر 3 تومن میتونم هزینه کنم و این بهترین انتخاب بنظر میاد.
از شما خیلی سپاس گزارم. خیلی لطف کردین.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
سلام ممنون بابت وقتی گذاشتید.
من 5300 با کیت لنز 18-140 رو انتخاب میکنم. فکر میکنم کار منو راه بندازه. حداکثر 3 تومن میتونم هزینه کنم و این بهترین انتخاب بنظر میاد.
از شما خیلی سپاس گزارم. خیلی لطف کردین.
انشالله مبارک باشه.
آواتار من رو 140 mm گرفته شده. بدون هیچ ادیت.
ولی بنز پرایم رو حتما نیاز دارید حداقل 50 mm.

arasteh777

Registered User
لایک‌ها
30
انشالله مبارک باشه.
آواتار من رو 140 mm گرفته شده. بدون هیچ ادیت.
ولی بنز پرایم رو حتما نیاز دارید حداقل 50 mm.
خیلی ممنون
حتما به فکر پرایم هم هستم. خیلی ممنون ابابت وقتی که گذاشتید و راهنمایی که کردید.

"MARIA"

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام می خواستم نظرتون رو راجع به دوربین کانن IXY 630 که ساخت چین هست رو بدونم،دیروز این گوشی و با قیمت 440 تومن خریدم و حالا پشیمونم ،یعنی در واقع پدرم با راهنمایی یه اقایی که میگفته تو این زمینه سررشته داره خریده،رشتم گرافیک هست و من برای مدرسه این دوربین و می خوام.. به نظرتون تو این قیمت (حالا یه کم کمتر یا بیشتر )می تونم دوربین بهتری بگیرم یا نه؟من این مدل رو بین دوربین هایی که تو سایت های مختلف معرفی شده ندیدم و خودمم که شناخت لازم رو ندارم

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
http://www.digikala.com/Product/DKP...0/Elph-340-HS/دوربين-ديجيتال-کانن-Ixus-265-HS

تو این رنج قیمت دوربین بدی نیست.
به واقع به نظرم یه خوب معمولی هست تا خوب عالی....
قیمتش رو هم که میبینید....نزدیک 40 تون ارزونتر گذاشته.اینجا...
بخاطر ایزوی 3200 ممکنه تو نور کم کمی اذیت کنه و نویز داشه باشه...
و در آخر اینکه دیگه خریداری شده اگر امکان تعویضش نیست ازش لذت ببرید.
عکس رو عکاس میگیره نه دوربین....

"MARIA"

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی ممنون،تشکر همین که گفتین بد نیست خیالم راحت شد،بازم ممنون!

Last edited:

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
رنج خریدتون رو مشخص کنید. بدون اون نمیتونم اظهار نظر کنم...

البته کمی هم صبر کنید اساتید تشریف بیارند نظرشون رو بفرمایند...

"MARIA"

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
گفتم که مبتدی هستم و یه دوربین معمولی با قیمت مناسب(تا 500 تومن) میخوام،فقط می خوام مطمئن شم این دوربینی که گرفتم بی کیفیت نباشه مخصوصا اینکه این دوربین چینیه،تنها در صورتی میخوام عوض شه که مطمئن باشم کیفیت لازم رو نداره و الکی براش پول دادم...

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
چینی بودن ملاک بیکیفیت بودن نیست.
تا 500 فرقی نداره زیاد اگه چنین کامپکت میخواید. نهایت میشه 20 مگاپیکسل.
در کیفیت عکاسی زیاد فرقی نمیکنند.
مگر اینکه برید سراغ شبه dslr های نیکون یا کنون و فوجی که سوپر زوم هستند.
در دیجی کالا میتونید پیدا کنید. تا رنج 500 منتها بزرگ هستند از لحاظ حمل و نقل

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

"MARIA"

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قرار شده همین دوربینو نگه دارم..ممنون از راهنماییتون..:general406:

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام می خواستم نظرتون رو راجع به دوربین کانن IXY 630 که ساخت چین هست رو بدونم،دیروز این گوشی و با قیمت 440 تومن خریدم و حالا پشیمونم ،یعنی در واقع پدرم با راهنمایی یه اقایی که میگفته تو این زمینه سررشته داره خریده،رشتم گرافیک هست و من برای مدرسه این دوربین و می خوام.. به نظرتون تو این قیمت (حالا یه کم کمتر یا بیشتر )می تونم دوربین بهتری بگیرم یا نه؟من این مدل رو بین دوربین هایی که تو سایت های مختلف معرفی شده ندیدم و خودمم که شناخت لازم رو ندارم

گفتم که مبتدی هستم و یه دوربین معمولی با قیمت مناسب(تا 500 تومن) میخوام،فقط می خوام مطمئن شم این دوربینی که گرفتم بی کیفیت نباشه مخصوصا اینکه این دوربین چینیه،تنها در صورتی میخوام عوض شه که مطمئن باشم کیفیت لازم رو نداره و الکی براش پول دادم...

قرار شده همین دوربینو نگه دارم..ممنون از راهنماییتون..:general406:
سلام دوست عزیز

مبارک باشه منتها متاسفانه فروشنده بی انصاف یکم بهتون گرون داده :general505:
قیمت این دوربین در بازار 390 تومن بیشتر نیست که میتونید از این لینک قیمت دقیق رو خودتون مشاهده کنید .
یکی از بهترین انتخابها رو کردید دوربین خیلی خوبیه و مونتاژ چین منتها با قطعات ژاپنی .
حتی گوشیهای اپل هم در چین مونتاژ میشه و خیلی از برندهای معروف دیگه و اصلا از این بابت جای نگرانی نیست :general601:
دوربینتون حتی بین کامپکتهای فعلی چندتا ویژگی خیلی خوب داره :
1- رزولیشن تصویربرداریش full hd هست
2- تا دوازده بزرگنمائی اپتیکال داره (زوم کردن)
3- 4 فریم برثانیه میشه باهاش عکاسی کرد
4- تکنولوژی وای فای داره
و ...
با همین دوربین اگه علاقه داشته باشی میتونی حتی فیلم کوتاه یا موزیک ویدئو استاندارد و شاید خلاقانه تولید کنی .
فقط 50 هزار تومن بهتون گرون فروخته که شاید دلیلش محاسبه قیمت کیف و محافظ صفحه نمایش باشه ! که با این وجود قیمت مناسبی داده

مانا باشید

pari22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
196
سلام بابت راهنمایی هاتون ممنون دوستان دنبال بادی میگردم که در شب بشه عکسهای خوبی باهاش گرفت نویز نداشته باشن . بین بادی 600 d و نیکون D3200موندم کدومشو انتخاب کنم تازه فیلمم زیاد میگیرم تنها عکاسی نیست و عکاس موضوعاتش بیشتر ورزشیه اونم رزمی ضربات دست و پا و غیره

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
هیچ کدوم رو پیشنهاد نمیکنم مخصوصا نیکون 3200.
اگر فیلم زیاد میگیرید قطعا کنون رو پیشنهاد میدم نویز کمی بیشتر داره در شب منتها فیلمبرداری بسیار بهتری داره. و مضاف بر اون به خاطر موتور STM حین فیلمبرداری.
پیشنهاد من برای بادی هم 700D هست حداقل.

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
سلام بابت راهنمایی هاتون ممنون دوستان دنبال بادی میگردم که در شب بشه عکسهای خوبی باهاش گرفت نویز نداشته باشن . بین بادی 600 d و نیکون D3200موندم کدومشو انتخاب کنم تازه فیلمم زیاد میگیرم تنها عکاسی نیست و عکاس موضوعاتش بیشتر ورزشیه اونم رزمی ضربات دست و پا و غیره
سلام همشهری
ببینید اگر میخواهید فیلم برداری بکنید صد در صد کنون میتونه بهترین گزینه باشه 650 خوبه که با افزایش بوجه میتونید بدست بیاریدش البته 700 بیشتر توصیه میشه

بالا