برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
شما که این هم هزینه کردید . پاور رو هم یک پاور با استانداردهای جدید میگرفتید مثل cooler master v750

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
گرافیک اکسترنال رو رو یه اسلات دیگه PCI زدم . اینبار تصویر داد . خطا هم نزد ! ولی تصویر اینه :

مشاهده پیوست 852235
کابلهای برقشو هم عوض کنید . اگر باز اینطوری بود . روی سیستم دیگه گرافیک رو تست کنید . روی اون سیستم هم به این شکل ارتیفکت داشت . باید گرافیک جدید تهیه کنید .این ارتیفکت gpu هست .نشون از خرابی پردازنده گرافیکی کارتتون هست .

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
شما که این هم هزینه کردید . پاور رو هم یک پاور با استانداردهای جدید میگرفتید مثل cooler master v750

آخه پاور رو دو سال پیش برای سیستم سوکت 775 خودم خریدم . اونموقع خیلی از گرین تعریف میکردن بچه ها تو همین فروم و میگفتن سری اوورکلاکش عالیه و ....
پاورم فکر میکنم هنوز 2 سالیم از گارانتیش مونده . فعلا که سیستم دیگه ای دستم نیست . باید گرافیک رو جدا ببرم یه جا تست کنم .
آهان اینو بگم خدمتتون اون تصویر با آرتیفکت که الان با گرافیک اکسترنال اومد و ازش عکس گرفتم ، تا بیام براتون با لپتاپ عکسو سند کنم و ازتون نظر خواهی کنم همونم پرید و سیاه شد ! یعنی تصویرش موندگاری نداشت. ممنونم از راهنماییتون . کمکم کردید تصویر گرفتم ..... بقیه داستانو از طریق تعمیرکار پیگیرش میشم خبرتون میکنم که ایراد از کجا بود
خیلی لطف کردید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آخه پاور رو دو سال پیش برای سیستم سوکت 775 خودم خریدم . اونموقع خیلی از گرین تعریف میکردن بچه ها تو همین فروم و میگفتن سری اوورکلاکش عالیه و ....
پاورم فکر میکنم هنوز 2 سالیم از گارانتیش مونده . فعلا که سیستم دیگه ای دستم نیست . باید گرافیک رو جدا ببرم یه جا تست کنم .
آهان اینو بگم خدمتتون اون تصویر با آرتیفکت که الان با گرافیک اکسترنال اومد و ازش عکس گرفتم ، تا بیام براتون با لپتاپ عکسو سند کنم و ازتون نظر خواهی کنم همونم پرید و سیاه شد ! یعنی تصویرش موندگاری نداشت. ممنونم از راهنماییتون . کمکم کردید تصویر گرفتم ..... بقیه داستانو از طریق تعمیرکار پیگیرش میشم خبرتون میکنم که ایراد از کجا بود
خیلی لطف کردید
از من میشنوید پاور رو عوض کنید . پاورهای جدید همه دیجیتال شدند . بتونید این رو بفروشید و یک کولر مستر ونگارد 750 بگیرید . خیلی بهتر هست . پاور گرین بد نیست ولی این سری قدیمی شده پاور قطعه ای هست که استهلاک زیادی دارد همچنین پاورهای جدید سیستمشون تغییر کرده .

N|ma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.
دوستان من به تازگی سیستم رو عوض کردم. توی درایو c ویندوز 7 نصب کردم. بعد توی درایو d هم یک ویندوز 8.1 نصب کردم. حالا مشکل چیه؟! هر وقت از ویندوز 7 سیستم رو ریست می کنم و میرم به ویندوز 8.1 و بعد دوباره برمی گردم به ویندوز 7، موس ام از کار می افته که البته بعد با کمی ور رفتن متوجه شدم کل پورت های usb از کار افتادن. این جوری شد که بی خیال ویندوز 8.1 شدم تا اینکه ویندوز 10 اومد من با خود گفتم که ویندوز 10 دانلود و نصب کنم که هم این مشکل از کار افتادن پورت های usb حل بشه هم از غافله تکنولوژی عقب نیفتم ولی متاسفانه همین مشکل از کار افتادن پورت های usb توی ویندوز 7 زمانی که می رفتم به ویندوز 10 و برمی گشتم همچنان باقی بود. ببخشید یکمی طولانی شد این شرح مشکل ما. خوب دوستان اگر کمکی می تونین بکنین که این مشکل حل بشه خیلی ممنون می شم.

مشخصات سیستم:
CPU: Intel Core i5 4460
MB: MSI z97-guard pro
Ram: -4×2GB
VGA: MSI gtx 970

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام.
دوستان من به تازگی سیستم رو عوض کردم. توی درایو c ویندوز 7 نصب کردم. بعد توی درایو d هم یک ویندوز 8.1 نصب کردم. حالا مشکل چیه؟! هر وقت از ویندوز 7 سیستم رو ریست می کنم و میرم به ویندوز 8.1 و بعد دوباره برمی گردم به ویندوز 7، موس ام از کار می افته که البته بعد با کمی ور رفتن متوجه شدم کل پورت های usb از کار افتادن. این جوری شد که بی خیال ویندوز 8.1 شدم تا اینکه ویندوز 10 اومد من با خود گفتم که ویندوز 10 دانلود و نصب کنم که هم این مشکل از کار افتادن پورت های usb حل بشه هم از غافله تکنولوژی عقب نیفتم ولی متاسفانه همین مشکل از کار افتادن پورت های usb توی ویندوز 7 زمانی که می رفتم به ویندوز 10 و برمی گشتم همچنان باقی بود. ببخشید یکمی طولانی شد این شرح مشکل ما. خوب دوستان اگر کمکی می تونین بکنین که این مشکل حل بشه خیلی ممنون می شم.

مشخصات سیستم:
CPU: Intel Core i5 4460
MB: MSI z97-guard pro
Ram: -4×2GB
VGA: MSI gtx 970
شما بایوس مادربرد رو اپدیت و اعلام نتیجه کنید .

Ehsan.kamalifard

Registered User
لایک‌ها
28
با سلام خدمت اساتید و گیمر های محترم :general510:
یه سایت خوب رای دانلود بازی های روز و آپدیت بازی ها میخوام!؟
سایت های زیادی هست در زمینه بازی pc ولی میخوام بدونم بهترین سایت و کامل ترینش بین سایت های وطنی کدومه!؟؟
برای مثال soft98.ir برای دانلود نرم افزار در حال حاظر به روزترین سایته ، ممنون ;)

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با سلام خدمت اساتید و گیمر های محترم :general510:
یه سایت خوب رای دانلود بازی های روز و آپدیت بازی ها میخوام!؟
سایت های زیادی هست در زمینه بازی pc ولی میخوام بدونم بهترین سایت و کامل ترینش بین سایت های وطنی کدومه!؟؟
برای مثال soft98.ir برای دانلود نرم افزار در حال حاظر به روزترین سایته ، ممنون ;)
منابع خارجی مخصوصا تورنت بهترین منبع برای دانلود گیمهای روز هستند .

Ehsan.kamalifard

Registered User
لایک‌ها
28
ممنون ، بازی های کرک شده هم میشه دانلود کرد با نرم افزار تورنت؟ برای مثال gta v رو؟؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون ، بازی های کرک شده هم میشه دانلود کرد با نرم افزار تورنت؟ برای مثال gta v رو؟؟
بله کرک شده با اپدیت های بروز شده . من اکثر نرم افزارها و گیم رو از تورنت میگیرم .

N|ma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شما بایوس مادربرد رو اپدیت و اعلام نتیجه کنید .

ممنون به خاطر راه حل، من بایوس را آپدیت کردم با ورژن 1.9 (اخرین ورژن موجود در سایت msi) ولی متاسفانه بازم همان مشکل از کار افتادن پورت ها در بازگشت به ویندوز 7 حل نشد.
اگر راه حل دیگه به نظرتون رسید ممنون میشم بگید.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون به خاطر راه حل، من بایوس را آپدیت کردم با ورژن 1.9 (اخرین ورژن موجود در سایت msi) ولی متاسفانه بازم همان مشکل از کار افتادن پورت ها در بازگشت به ویندوز 7 حل نشد.
اگر راه حل دیگه به نظرتون رسید ممنون میشم بگید.
همه پورت ها USB از کار میوفته ?

N|ma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
همه پورت ها USB از کار میوفته ?
بله تمام پورت ها usb 2.0 , 3.0 از کار می افتن.
یکی پیشنهاد کرد درایو چیپست و ime رو نصب کنم شاید درست بشه. من هم توی ویندوز 7 و هم 10 درایوها رو نصب کردم بازم مشکل حل نشد.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله تمام پورت ها usb 2.0 , 3.0 از کار می افتن.
یکی پیشنهاد کرد درایو چیپست و ime رو نصب کنم شاید درست بشه. من هم توی ویندوز 7 و هم 10 درایوها رو نصب کردم بازم مشکل حل نشد.
ایراد عجیبی به نظر میرسه . برای usb 3.0 چه درایوری نصب میکنید ؟ تو بایوس حالت usb legacy support رو فعال کنید .

saeed608

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با سلام
درجه حرارت cpu i7 5820 over 3.8 در حالت نرمال و رندر چقدر باید باشد چون درجه حرارت cpu lk در حالت لود تا 70 در حات نرمال تا 60 و در حالت رندر تا 74 بالا میرود مشکلی ندارد و به سیستم صدمه نمیزند

saeed608

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
البته تمام درجه حرارت هابه غیر از رندر در حالت max گفته شده

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
این خنک کننده توانایی خنکسازی این پردازنده رو بصورت موثر ندارد . مخصوصا شما که رندرینگ انجام میدی . حداقل باید hr2 macho میگرفتی .

بالا