برگزیده های پرشین تولز

اموزش اتصال چندین خط اینترنت به یک کامپیوتر

arka24.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با سلام

خوب در مورد انجام این فرایند خیلی در انجمن های مختلف پرس و جو شده اما کسی پاسخ صحیحی ندیدم به این دسته از دوستان داده باشه و اکثرا میگن باید بالانس سخت افزاری کنید یا از سیستمهای مانند میکروتیک در سرورها انجام دهید. خوب این کار خیلی راحت است منتها نمیدونم چرا کسی واقعا این مطلب درست پاسخ نداده. ما توسط تغییر لحظه ای metric نتورک براحتی اینکار رو انجام خواهید داد البته برای اینکار دو فایل اماده کردم که از ادرس زیر میتونید دریافت کنید و انرا اجرا کنید.

Network Metric

خوب فقط باید در مورد تغییر فایل اصلی یک سری اطلاعات داشته باشید که خدمتتون عرض میکنم
بعد از دانلود و استخراج فایل
کد:
metric.vbs

را ادیتور باز کنید.

در این فایل بطور پیش فرض دو شبکه تعریف شده به این شکل

کد:
regvalueDataMetric = Y
Set wshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
wshShell.Run "netsh interface ipv4 set interface """"local0"""" metric=" & regvalueDataMetric, 0, TRUE
regvalueDataMetric = Y-1
wshShell.Run "netsh interface ipv4 set interface """"local1"""" metric=" & regvalueDataMetric, 0, TRUE

خوب شما متناسب به تعدا شبکه خودتون ان را به روش زیر ادیت میکنید.

اولین بکه حتما باید شبکه اصلیتون باشه که در این جا local0 هست

نام شبکه هاتون رو بهتر است تغییر دهید که به صورت پیشفرض با نام Local Area Connection هستند و بدون داشتن فاصله بزارید مانند

کد:
local0
local1
local2
الی اخر

برای افزودن هر شبکه شما باید خط زیر را اضافه کنید

کد:
regvalueDataMetric = Y-1
wshShell.Run "netsh interface ipv4 set interface """"نام شبکه"""" metric=" & regvalueDataMetric, 0, TRUE
البته یادتون باشه که مقدار Y تساعدی بالا میره مثلا اگز شما 3 شبکه دارید خط شبکه سوم به شکل زیر میشه

کد:
regvalueDataMetric = Y-2
wshShell.Run "netsh interface ipv4 set interface """"نام شبکه"""" metric=" & regvalueDataMetric, 0, TRUE
و در انتها هم تعداد شبکتون را باید در مقدار Y برای کسر اضافه کنید گزینه زیر

برای دو شبکه
کد:
Y=Y-2

برای سه شبکه
کد:
Y=Y-3

فایل را ذخیره کنید.

metric.bat را اجرا کنید در ویندوز 7 به بالا باید run as administrator را انتخاب کنید.

تصویر فوق لحظه ست شدن دو شبکه یکی lan و دیگری wireless هست که یکی 512 و دیگری 1 مگ هست

Untitled.png

ali08ll

Registered User
لایک‌ها
111
ینی با این کار من میتونم مثلا ده تا نت 514 داشته باشم با سرعت دانلود ۶۰ و اینا رو یکی کنم و سرعت دانلودم بشه 600
درسته؟

Sent from my C6802 using Tapatalk

arka24.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ینی با این کار من میتونم مثلا ده تا نت 514 داشته باشم با سرعت دانلود ۶۰ و اینا رو یکی کنم و سرعت دانلودم بشه 600
درسته؟

Sent from my C6802 using Tapatalk

بله تست کنید

wikiweb12

Registered User
لایک‌ها
65
سلام
لازم به این همه دردسر نیست
فقط کافیه از نرم افزار Connectify Dispatch استفاده کنید
همه کار بصورت اتوماتیک انجام میشه، فایل زیر را دانلود کنید و طبق فایل Readme نرم افزار را کرک کنید
لینک: http://uplod.ir/bf8sd6u2j9na/Connectify_Dispatch_Pro.7z.htm
بعد از نصب شما دو نرم افزار را خواهید دید Connectify Dispatch و Connectify Hotspot
Connectify Hotspot را ببندید چون برای این کار ساحته نشده (کاربرد هات اسپات در شِر کردن اینترنت بین دیوایس های دیگه است...)
Connectify Dispatch را اجرا کنید خودش بصورت اتوماتیک ورودی های شبکه را شناسایی میکند و باهم بالانس میکند...
قابل ذکر باشه که این نرم افزار از ورژن 2015 به بعد دیگه آبدیت نشد و کلا تغییر نام کرده به Speedify که پولی شده است...

ntfm2000

Registered User
لایک‌ها
33
تو دانشگاه ما باید * پی ان بزنی به وای فای تا وصل بشی .
با این روش میشه از چندتا * پی ان با چند یوزر مختلف رو به یک کامپیوتر وصل کرد و سرعتا رو باهم جمع کرد ؟

arka24.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
تو دانشگاه ما باید * پی ان بزنی به وای فای تا وصل بشی .
با این روش میشه از چندتا * پی ان با چند یوزر مختلف رو به یک کامپیوتر وصل کرد و سرعتا رو باهم جمع کرد ؟

داستان سرویس شما فرق داره و نت روتینگ های مخصوص مربوط به لود بالانسینگ داره که باید تست بشه

ntfm2000

Registered User
لایک‌ها
33
میتونید کمکی بکنید ؟؟؟
چند روز دیگه میرم دانشگاه :)

arka24.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
میتونید کمکی بکنید ؟؟؟
چند روز دیگه میرم دانشگاه :)
من مشکلی بابت راهنمایی ندارم

در خدمتم

چند تا سوال دارم! برای هر کاربر محدودیت سرعت داره؟ روتر استفاده شده و اکانتینگ آن میکروتیک می باشد؟ این که روی چه سیستمی با چه سیستم عاملی نیاز دارید اینکارو انجان بدید؟

ntfm2000

Registered User
لایک‌ها
33
بله برای هر کاربر محدودیت سرعت و حجم داره سرعت دانلود شب 120 و روز 32 . حجم 2 گیگ در ماه
بقیه شو نمیدونم چین . اگه لازمه وقتی رفتم دانشگاه از بچه هایی که بلدن میپرسم بهتون میگم
سیستم عامل من ویندوز 7 هست البته اگه منظورتون این بود !!!

arka24.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
اگر میکروتیک باشه + پذوتکل های بیسیک مشکلی نیست- سوالی داشتید با واحد مشاوره شزکت تماس بگیرید

prphantomm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
این نرم افزاری که استفاده کردین سرعت هر شبکه رو جدا نشون میده چیه ؟!

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

naser051

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یک سیستم دارم که مودم E3372 بهش وصله حالا این سیستم نت داره میخوام با کابل وصلش به مودمD-LINK 2750U که دارم که به صورت بسیم نت رو پخش کنه ایا همچین چیزی ممکنه؟ چون تو 4تا جای کابل RJ45 که همون کابل LAN هست داره رو یکی از درگاه ها نوشته lan/wan ایا همچین چیزی امکان پذیره؟
رم افزار هات اسپات دارم رو لپتاپ اما سیگنال که لپتاپم پخش میکنه ضعیفه مودم دو انتنه دارم سیگنالش قویتره میخوام با اون نت رو به بسیم پخش کنم
لپتاپ کارت وایرلس داره مودمم مدل d link 2750 u هست درگاه دانگل 3g داره اما مومدم که مدل e3372 بهش میزنم وصل نمیشه انگار نمیشناسه که بتونم نت رو به صورت بسیم پخش کنم ایا راه حلی یاد دارین که دانگل رو مودمم بشناسه اگر اره که لطفا بگید اگر نه مودم e3372 زدم به سیستمم الان سیستم نت داره میخوام با کابل از سیستمم به مودم وصل کنم مودم میخوام نت که سیستمم میاد رو به صورت بسیم پخش کنه ولی نمیدونم چه تنطیماتی داره واسه اینکار؟

بالا