برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تونستی اودکلن اینترلود رو تست کنی؟ مقایسه می کنی با اسانس پاتوق (تگه تونستی اسپری کنی؛ چون فروشنده اش فقط درشو داد من بو کردم اجازه اسپری نداد!)
نه تست نداشتم. قيمت ها كه توي سايت ها مشخصه و خبرش رو هم از دوستان ديگه گرفتم
كلا زياد دونبال تست امواج ها و تام فوردها نيستم مگه كارهايي كه تو پاتوق نداريمشون

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام مجدد

آرش خان منم یک پاف ادکلن کاپیتان چون اسانسشو نداشتم با دو پاف تغ
قدرت تغ مثلا در برابر بلوشنل خیلی زیاده
اما کنار کاپیتان بچه مظلوم شده با اینکه اسانس بوده و حتی 2 پاف

اسانسهای منم امروز با زحمات آقا رضا پست شدن
شرمنده هر روز لیست طولانی تر میشد
فردا یا پس فردا به دستم میرسه

طبق تجربه آقا رضا پشت دست خیس فرمودید ترکیب رو انجام میدید فقط برداشت رو با چی میتونم انجام بدم که دقیق باشه منظورم گری وتیور با ایوسنت لورن اسپورت هست

نتیجه هم از الان مشخصه با توجه به تجربه استاد من کارم اشتباه بوده ولی اجازه بدید تست کنم و نتیجه رو بگم

خوب میشد کارهایی رو که میخواهید من اونطرف تست کنم بگید

ارادتمندم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
خوب میشد کارهایی رو که میخواهید من اونطرف تست کنم
هر چی بیشتر؛ بهتر! هر چی رو تونستی تست کن! اگه تونستی برو داخل یک کارخونه اودکلنسازی و عکس و فیلم تهیه کن. یا هر ایده ای که در این مورد به ذهنت میرسه.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز به یک عطر فروش که در غرفه فروش عطرش تابلو زده بود:"عطر ماه تولد رسید" مراجعه کردم و گفتم من متولد اسفندم! عطر ماه تولدم چیه؟
طرف عطری ناشناس رو به دستم زد و گفت عطر ماه تولدت خیلی خوش بوست. اسمش هم الور اسپرت شنله!
به روی خودم نیاوردم که اولا این الور اسپرت شنل نیست! ثانیا بین این همه عطر؛ چرا این؟!
گفت برای خانمهای متولد اسفند هم ورساچ برایت کریستال توصیه میشه!
یادم باشه دفعات بعد که رفتم تو این جور عطرفروشیها؛ عطر ماه تولد شما رو هم بپرسم!
حواسم نبود بپرسم عطر ماه تولدم گرمی چند؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
امروز به یک عطر فروش که در غرفه فروش عطرش تابلو زده بود:"عطر ماه تولد رسید" مراجعه کردم و گفتم من متولد اسفندم! عطر ماه تولدم چیه؟
طرف عطری ناشناس رو به دستم زد و گفت عطر ماه تولدت خیلی خوش بوست. اسمش هم الور اسپرت شنله!
به روی خودم نیاوردم که اولا این الور اسپرت شنل نیست! ثانیا بین این همه عطر؛ چرا این؟!
گفت برای خانمهای متولد اسفند هم ورساچ برایت کریستال توصیه میشه!
یادم باشه دفعات بعد که رفتم تو این جور عطرفروشیها؛ عطر ماه تولد شما رو هم بپرسم!
حواسم نبود بپرسم عطر ماه تولدم گرمی چند؟
حوصله داري رضا
ادكلن فروشش چيزي سرش نميشه ميخواي اسانس فروش تو اين بازار كه شتر با بارش گم ميشه اسانس شناس باشه.
كلا وضع بازار عطر خيلي خرابه.
تا وقتي مشتري سطح توقعش به اندازه عطر ماه تولد هست همين اشه و همين كاسه، يادت مياد چند سال پيش همين داستان با عطر جذب كننده بود

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
حوصله داري رضا
ادكلن فروشش چيزي سرش نميشه ميخواي اسانس فروش تو اين بازار كه شتر با بارش گم ميشه اسانس شناس باشه.
كلا وضع بازار عطر خيلي خرابه.
تا وقتي مشتري سطح توقعش به اندازه عطر ماه تولد هست همين اشه و همين كاسه، يادت مياد چند سال پيش همين داستان با عطر جذب كننده بود
یادمه دستبند و سنگ ماه تولد هم یه مدت مطرح بود! یه بار با یه وکیل بحثم شد سر اثرات سنگ بر سرنوشت و سلامتی و این جور داستانها! پرت و پلاهایی می گفت که انصافا جاش تو کتاب رکوردهای برتر جهانه!
این حرفا رو یه آدم مدرسه نرفته نمی گفت. طرف حقوق خونده بود و وکالت می کرد!
یه بار یکی از اعضای همین انجمن (پرشین تولز) در پ خ ازم خواست عطری بهش معرفی کنم جنس مخالف رو جذبش کنه. پسری 20 ساله بود دانشجو از شهر ار- - - -
بنده خدا ؛ نا امید از من رفت یکی رو پیدا کنه که به پیشونی نوشتش عمل کنه:"لطفا مرا فریب بدهید"!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
رضا منم با آرش جان موافقم. حوصله داریا! البته من خودم هم بعضی وقتا از این کارا میکنم. یادمه همین عطر ماه تولد رو برای فروردین از سه جا که پرسیدم سه تا عطر مختلف رو پیشنهاد دادن با کیفیت واقعا وحشتناک! مثل اینکه عطر ماه تولد هم از اسانس فروشی به اسانس فروش دیگه فرق میکنه. و احتمالا بستگی به این داره که کدوم عطر روی دست فروشنده محترم باد کرده! :)

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
آزارو الیکسیر خیلی به چمپیون دیویدف شباهت داره !

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
سلام و شب خوش بر همه ی مقیمان حرم!
امروز مذاکره مفصلی داشتم با یکی از تولید کنندگان اودکلن و با کمال میل پذیرفت برم کارگاهش و دستگاههای مربوطه رو ببینم. متاسفانه تهران نیست و برای مشاهده و کسب تجربه و اطلاعات باید برم اصفهان. احتمال زیاد با یکی از همکارانم در بازار نخ فروشها میرم . اما اگه با او نشد؛ خبر میدم ببینم از رفقای پاتوق کسی میاد با هم بریم اونجا یا نه.
آخرین باری که اصفهان بودم فکر می کنم بهمن سال 72 بوده با دانشجویان دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت.
محمد @saadatmandi86 شما تو اون سفر بودی با ما؟ بچه های مهندسی شیمی به غیر از من کسان دیگه ای هم بودن. گفتم شاید از دانشکده مهندسی مواد هم کسانی (از جمله شما) تو اون سفر بودین. اگه بودی و عکسی از سفر داری لطفا پ خ کن برام. متاسفانه هیچ عکسی از اون سفر ندارم. از اصفهان بعدش رفتیم شیراز و برای اولین بار تخت جمشید رو دیدم!
بنام خدا
سلام رضا جان
بنده سعادت حضور در اون سفر را در کنار شما نداشتم .راستش ما رو بیشتر می بردند یزد چون قطب صنایع سرامیک کشور آنجا واقع شده .
در هر صورت امیدوارم سفر موفقی داشته باشید ولی بدونید راز شهرت کارخانجات ادکلن سازی سوای تبلیغاتشون استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا و همچنین نسبت اختلاط این مواد با هم می باشد. به عنوان مثال جوبیلیشن آمواج حداقل از 33 جز تشکیل شده در حالیکه به نظر نمی رسه به این پیچیدگی باشه و ماها حداکثر 3- 4 نت رو توش تشخیص می دیم.
موفق باشید

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود بسیار و شب خوش بر همگی رفقا؛
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
رضا منم با آرش جان موافقم. حوصله داریا! البته من خودم هم بعضی وقتا از این کارا میکنم. یادمه همین عطر ماه تولد رو برای فروردین از سه جا که پرسیدم سه تا عطر مختلف رو پیشنهاد دادن با کیفیت واقعا وحشتناک! مثل اینکه عطر ماه تولد هم از اسانس فروشی به اسانس فروش دیگه فرق میکنه. و احتمالا بستگی به این داره که کدوم عطر روی دست فروشنده محترم باد کرده! :)
بهرام جان؛ رطب خوری و منع رطب؟!
آزارو الیکسیر خیلی به چمپیون دیویدف شباهت داره !
به نظر من بی شباهت نیستن. اما قدرت پخش و موندگاری آزارو الیکسیر خیلی بیشتره. چمپیون کمی خنکتره.
در هر صورت امیدوارم سفر موفقی داشته باشید ولی بدونید راز شهرت کارخانجات ادکلن سازی سوای تبلیغاتشون استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا و همچنین نسبت اختلاط این مواد با هم می باشد. به عنوان مثال جوبیلیشن آمواج حداقل از 33 جز تشکیل شده در حالیکه به نظر نمی رسه به این پیچیدگی باشه و ماها حداکثر 3- 4 نت رو توش تشخیص می دیم.
موفق باشید
ممنون محمد جان؛ راستش اینجا که قراره ببینم جایی است که اودکلن شرکتی میسازن و من ایده هایی تو ذهنمه می خوام با دیدن اونجا ببینم چقدر قابلیت عملیاتی شدن داره.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

آقا رضا الور هوم اسپورت شنل که مخصوص همه ماه ها هست:D

من تابحال هر چی ادکلن خریدم دلم نیومده تا انتها مصرف کنم مگر اینکه زاپاسشو بخرم

امروز ادکلن 18 سال پیش رو بو کردم بیشتر بوی الکل میداد یعنی خراب شده؟

مهم نیست شیشه ادکلن رو هم دوست دارم

خوش بحالت آقا رضا عالیه

فقط تو ایران باورش برام سخته که ارزون تموم بشه ولی احسنت به ایجاد کننده اش

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
آقا رضا جان نظر این حقیر به ترتیب زیر هست
1. این ویکتوس : یه بوی کاملا عام پسند. از ایناس که تو خیابون میری دم عطر فروشیا به عنوان تستر میدن به مردم.
2. توسکان لدر : از قبل با بوش یه آشنایی داشتم . هرچی سعی کردم نشد از بوش خوشم بیاد. بوی چرم میده اما این که مزیت نیس. بوش خشک و بی ارزشه.
3. آزارو الیکسیر : تلخ و رک . حرف خاصی نداره بگه . فقط تلخ و یه کمی جدیه
4. هیرود : من توباکو رو دارم اما به نظرم اصلا خوب نیست اما این هیرود بوش شیکه ! بوش همه جوره از توباکو سره. خیلی هم خوب مردونس. تلخی و شیرینش خوب بالانسه. خوشم اومد از بوش.
5. اسپایس بمب : حق با آقا رضا ست. به توسکان شبیه و من رای رو به اسپایس میدم . چون بر خلاف توسکان که از اول تا آخر یه چیزه لا اقل یه پیچیدگی ریز داره.
6. کرید امپریال : فرش و تازس . رایحه ی جالبی هم داره. به نظرم شبیه گرین آیریش هست. هنوز هیچ شرکتی ندیدم به اندازه ی کرید بوی عطر هاش با کیفیت و طبیعی باشه. کرید خیلی خوبه . دوس داری بوش کنی هی.
7. عود وود : قبلا داشتم و مصرف می کردم. از همون موقع عاشق این عطر شدم . بوی عوود و روایح چوبی بسیار خوب ترکیب شده. حرفا داره این عطر !! احسنت !
8. گرلن الهوم آیدیل : این همه تو سایتا تعریف و تمجید و بهترین عطر سال و فلان . . . ! نمی گم بوش بده اما من خوشم نیومد. اصلا چیز عجیب و خاصی نیس. تلخ هم نیست به نظرم. معتدله. در کل جواب نه س .
9. گری وتیور : بسیار شبیه تغ هرمس . بوی لیمو کم مونده وتیور رو از جاده خارج کنه. ولی بوش بد نیست.
10. سیلور مونتین : یکی از بهترین عطر های ساخته شده ی تاریخ. همیشه باید باشه. نباشه نمیشه . فوق العاده !

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آقا رضا جان نظر این حقیر به ترتیب زیر هست
1. این ویکتوس : یه بوی کاملا عام پسند. از ایناس که تو خیابون میری دم عطر فروشیا به عنوان تستر میدن به مردم.
2. توسکان لدر : از قبل با بوش یه آشنایی داشتم . هرچی سعی کردم نشد از بوش خوشم بیاد. بوی چرم میده اما این که مزیت نیس. بوش خشک و بی ارزشه.
3. آزارو الیکسیر : تلخ و رک . حرف خاصی نداره بگه . فقط تلخ و یه کمی جدیه
4. هیرود : من توباکو رو دارم اما به نظرم اصلا خوب نیست اما این هیرود بوش شیکه ! بوش همه جوره از توباکو سره. خیلی هم خوب مردونس. تلخی و شیرینش خوب بالانسه. خوشم اومد از بوش.
5. اسپایس بمب : حق با آقا رضا ست. به توسکان شبیه و من رای رو به اسپایس میدم . چون بر خلاف توسکان که از اول تا آخر یه چیزه لا اقل یه پیچیدگی ریز داره.
6. کرید امپریال : فرش و تازس . رایحه ی جالبی هم داره. به نظرم شبیه گرین آیریش هست. هنوز هیچ شرکتی ندیدم به اندازه ی کرید بوی عطر هاش با کیفیت و طبیعی باشه. کرید خیلی خوبه . دوس داری بوش کنی هی.
7. عود وود : قبلا داشتم و مصرف می کردم. از همون موقع عاشق این عطر شدم . بوی عوود و روایح چوبی بسیار خوب ترکیب شده. حرفا داره این عطر !! احسنت !
8. گرلن الهوم آیدیل : این همه تو سایتا تعریف و تمجید و بهترین عطر سال و فلان . . . ! نمی گم بوش بده اما من خوشم نیومد. اصلا چیز عجیب و خاصی نیس. تلخ هم نیست به نظرم. معتدله. در کل جواب نه س .
9. گری وتیور : بسیار شبیه تغ هرمس . بوی لیمو کم مونده وتیور رو از جاده خارج کنه. ولی بوش بد نیست.
10. سیلور مونتین : یکی از بهترین عطر های ساخته شده ی تاریخ. همیشه باید باشه. نباشه نمیشه . فوق العاده !
جالبه سليقتون دقيقا ١٨٠ درجه با من فرق ميكنه [emoji5]️
بالاخره همه ادمها از همه عطرها خوششون مياد
شب پاييزي تون عطراگين

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
راستی تو فرگرنتیکا هیچ اثری از ادکلن زیر ندیدم

کسی میدونه؟
اينطور كه مشخصه از يك برند گمنام روسي هست
جديدا يه سري برند وارد کشور شده که با اینکه اسامی شیکی دارند ولی فقط مخصوص بازار خاورمیانه و ایران تولید میشن و بعضا هم تو ایران ساخته میشن
هفته پیش رفتم برای تست چندکار فروشنده یه ادکلن با اسم عجیب بهم پیشنهاد داد که شیشه اش شبیه بلک افغانو ولی شیکتر بود رایحه اش هم خیلی نزدیک به بلک ارکید ولی شیک بود تو سایت فرگرانتیکا هم نبود.
این کارها اغلب یا تو ایران و یا دبی و مخصوصا ترکیه ساخته میشن.

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
11. دیور هوم ایتنس : هرکس این عطر رو بو کنه و ازش تعریف نکنه بی انصافی کرده. به نظرم یکی از رایحه های برتر دنیا ی عطر و ادکلنه . شیک و مردونه . بوی چوب چقدر قشنگ گاه و بی گاه از اون لا لوها خودشو نشون میده ! امتیاز بسیار بالایی کسب می کنه این عطر.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
7. عود وود : قبلا داشتم و مصرف می کردم. از همون موقع عاشق این عطر شدم . بوی عوود و روایح چوبی بسیار خوب ترکیب شده. حرفا داره این عطر !! احسنت

. دیور هوم ایتنس : هرکس این عطر رو بو کنه و ازش تعریف نکنه بی انصافی کرده. به نظرم یکی از رایحه های برتر دنیا ی عطر و ادکلنه . شیک و مردونه . بوی چوب چقدر قشنگ گاه و بی گاه از اون لا لوها خودشو نشون میده ! امتیاز بسیار بالایی کسب می کنه این عطر.

سپاس بسیار امیر حسین عزیز بابت کامنتهاتون روی عطرها.

3. هیرود : من توباکو رو دارم اما به نظرم اصلا خوب نیست اما این هیرود بوش شیکه ! بوش همه جوره از توباکو سره. خیلی هم خوب مردونس. تلخی و شیرینش خوب بالانسه. خوشم اومد از بوش.
اجازه بدین این نکته رو اضافه کنم که در مورد توسکان لدر شما به علت بو کردن از روی کاغذ تستر؛ امکان حس عمق عطر رو که فقط با اسپریش حاصل میشه؛ نداشتین. بویی که روی کاغذ تستر می مونه صرفا نت نهایی عطره و اون زعفرون بسیار دلرباش به شامه تون نرسیده.
هم چنین برای دیگر دوستان؛ یادآور میشم که توباکویی که شما دارین؛ از همکار دیگه ای خریداری شده.

این کارها اغلب یا تو ایران و یا دبی و مخصوصا ترکیه ساخته میشن.

آرش من قراره همچینجایی رو ببینم در سفر اصفهان (که نمیدونم کی میرم!)

Last edited:

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
بله توباکوی من توباکوی آقا رضا نیست. و به نظر بیشتر بوی قلیون وانیلی میده.
شما بین توباکو و هیرود خودتون رای رو به کدوم میدی رضا جان ؟

بالا