برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی جهت کدگذاری سورس php

amin94z

Registered User
لایک‌ها
224
سلام خسته نباشد
بعد از جستجو متوجه شدم که برای کد گذاری چند خط سورس php باید از قسمت انلاین ioncube استفاده کنم
که با یه سرچ ساده متوجه شدم سایتها و نرم افزار های رایگان زیادی برای دیکد کردنش وجود داره
لطفا افراد با تجربه بگن برای کد گذاری چند خط سورس php باید از چ روشی استفاده کرد ؟
باتشکر

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
همونطور که خودتون اشاره کردید، یکی از encoder های معروف ioncube هستش، encoder های دیگه ای هم هستن مثل zend و sourceguardian که برای امنیت کامل باید سعی کنید همیشه اورجینال و آخرین نسخه رو استفاده کنید چون decoder نسخه های قدیمی پیدا میشه که امنیت سورس کد شده شما رو به خطر میندازه. من خودم بین encoder ها sourceguardian رو پیشنهاد میکنم، از لحاظ امنیتی روش صحه نمیذارم، بلکه دلیلم اینه که تعداد افراد کمتری از این encoder استفاده میکنن، در نتیجه هکرهای کمتری تا به حال به دنبال دیکد کردن کدهاش بودن و به همین دلیل decoder براش پیدا نمیشه به راحتی. نسخه اورجینال رو از اینجا میتونید بخرید: sourceguardian.ir/buy

راه دیگه ای که وجود داره obfuscate کردن هستش، البته فلسفه اش با encode تفاوت داره ولی باز هم میتونه تا حد نسبتا مناسبی امنیت سورستون رو بیشتر کنه که یک جوجه هکر نتونه بفهمه کار کدهاتون چیه :دی
مثلا به جای کد زیر،
PHP:
<?php
echo 'Hi, this is behnamy';
?>
بعد از obfuscate کردن میشه به این شکل:
PHP:
<?php
eval(base64_decode('a564gasgasghHKASGIKAHGOAWGWIGKAKIOWGIAHJ'));
?>
که همونطور که میبنید نمیشه با یک نگاه فهمید کار کد چیه ولی همین کد کارکردش با کد اولی یکی هستش و توی هاست که بذارید یک خروجی یکسان میدن، ولی اگر کسی وقت بذاره میشه کد اصلی رو از توش دربیاره، که باز این بستگی به روش ها و الگوریتم هایی داره که واسه اینکار به کار رفته یا حالت های رندوم و ... که کار دیکدر رو سخت میکنه که از اول خودش بره کد بزنه سنگینتره! من واسه خودم یک obfuscator/Encoder اختصاصی نوشتم، اگر خواستید با هزینه میتونم براتون سورس هاتون رو کد کنم.

skate

Registered User
لایک‌ها
143
بهترین نرم افزار کدگذاری برای فایل های php با توجه به تجربه ما همون ioncube هست. و بعد از اون zend .
دیکدر های زیادی وجود دارند ، اما زمانی که دیکد می کنید ، خیلی مشکللات دارند و باید یه برنامه نویس تازه بشینه و کدهارو اصلاح کنه، همچنین نام کلیه متغیر ها و توابع هم تغییر می کنه.
اگر بتونید از آخرین نسخه ion استفاده کنید، بهترین کار هست.

pooria777

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
برای چی میخوای ؟
برای سایت ؟ یا وبلاگ؟
بهترین و ساده ترین روش نصب دوباره اون ماژول هستش
(بدترین کار تغییر کد php می باشد)

منبع : اخذ ویزای آذربایجان

بالا