برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

mina1372

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی ۲۲ سالمه استیگماتم
نمره چشم راستو چپم. 2/5 هستش. آیا شرایط اینو دارم که عمل بشم
دکتر مطهری که گرگان هستن کارشون خوبه؟ عملشونم تهران هستش

mina1372

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی من ۲۲ سالمه نمره هر دو چشمام هم 2/5 هست استیگماتم آیا شرایط اینو دارم که بتونم در این سن عمل کنم نمره چشمامم چند سالی هست که ثابته به نظرتون دکتر مطهری که گرگان هستن کارشون خوبه ؟

ELI ELI ELI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با سلام خدمت آقای یاسینی
بنده هفته پیش به کلینیک نور مراجعه کردم و توسط دکتر افضلی ویزیت شدم. شماره چشمم 5 با آستیگمات 1.25 و ضخامت قرنیه 511، و 5.25 با آستیگمات 1 و ضخامت قرنیه 499 اعلام شد. آقای دکتر عمل prk رو پیشنهاد دادن. فعلا هم در لیست انتظار عمل با آقای دکتر هاشمی هستم. تردیدی که الان برام به وجود اومده اینه که سال 91 شماره چشم من 5 بوده، سال گذشته هم در شهر خودم چشم پزشکی شماره چشمم رو 5.5 و 6.5 تعیین کردند و یکماه پیش اپتومتریستی 7.25 و 6.5!! این قضیه واقعا برام عجیبه!! مگه میشه اینهمه اختلاف!! زمانی که دیدم شماره چشمم به این سرعت داره میره بالا تصمیم گرفتم بیام تهران. وقتی هم به دکتر افضلی گفتم ایشون بسیار تعجب کردند و گفتند حتی اگه با آستیگماتش هم جمع کنم این شماره نمیشه!! البته خودم هم برام عجیب بود که طی 14 سال شماره چشمم 3 نمره تغییر کرده بود و طی سه سال 2 نمره!! ولی خب طبق معاینات انجام شده در کلینیک نور طی سه سال تغییری نکرده.
در مجهز و دقیق بودن دستگاههای کلینیک نور شکی ندارم اما چرا اینهمه اختلاف!! البته به چشم پزشک همشهریم خیلی مشکوکم و تصمیم دارم بهش مراجعه کنم و ببینم چرا اینطور شده!!
در مجموع با توجه با مطالبی که گفتم ممنون میشم نظرتون رو بگید و کمکم کنید. ممنونم

Last edited:

umspe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام و عرض ادب خدمت دکتر یاسینی.
دکتر من پرسش و پاسخ ها این مبحث و دنبال کردم
برای لیزیک و معاینه ها کلینیک نور رفتم
شماره چشمم
6.5- با -2.5 و -7.0 با -.2.5
ضخامت قرنیه ام هم داخل نتایج آزمایش پنتاکم دیدم 570 میکرو متر بود
دکتر میر عشقی می گفتند ضخامت قرنیه ام خوبه هم میتونم PRK و هم femto انجام بدم

نظر شما رو می خواستم بدونم و این که جستجو هایی که داشتم یه کلینیک بود که برای برش فلاپ در عمل فمتو دو روش برش با زاویه 30 درجه و 140 درجه و داشتند که در تئوری برش فلاپ با زاویه 140 خیلی بهتر بود. از همکارانتون کسی هست معرفی کنید برای فمتو با برش فلاپ با زاویه 140 درجه ممنون
هزینه عمل برام مهم نیست نتیجه برام مهم تره
با سپاس فراوان

abjisara

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی,خسته نباشید,همون طور که توی پست های قبلی گفتم اصفهانی هستم,شمادکترقریشی را معرفی کردید که متاسفانه خودشون معاینات را انجام نمیدند,میتونم ایمیل شما را داشته باشم,واسه ی چند تا سوال برای عمل در تهران,اگه لطف کنید ممنون میشم,چون تصمیم به عمل چشم در این چند ماه گرفتم,باز هم واسه ی وقتی که میگذارید تشکر میکنم

engineer_hamed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
برید پیش دکتر میرآفتاب. از کار و از هم صحبتی با ایشان حسابی راضی خواهید بود.
سنتون برای عمل ایده آله.
یه سوال دیگه ایا تو محدوده بابل ، امل و ساری دکتری به خوبی دکتر میرافتاب هست که برم پیششون
اخه به علت اینکه تو بابل زندگی میکنم فک کنم بعد از عمل برای مراجعات ویزیت مشکل داشته باشم
حالا نظر شما چیه اقای یاسینی عزیز؟؟؟؟؟؟؟؟

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آقای یاسینی من منتظره جوابه شما هستم.خیلی مهمه.اگه میشه جواب بدین.خودتون میدونید که عمل من مجدد هست و چقدر مهمه
می خواستم وقت دکتر هاشمی بگیرم ولی گفتن آقای سیدیان بهتر هست و خودشم هست.توروخدا نظر بده مرسی

eszmath

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقای یاسینی سلام
ببخشید کلینیک بصیر توی شیراز رو شما پیشنهاد میکنید؟ آخه هزینه هاش نسبت به خدادوست و بیناگستر پایین تره!
کدوم پزشکش رو پیشنهاد میکنید؟ دکتر احمد شجاعی چطوره؟
و سوال آخر اینکه کلا توی شیراز کجا و کدوم پزشک رو پیشنهاد میکنید؟
بسیار سپاسگزارم.

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
و اینکه عمل مجدد هست امکان داره قوز قرنیه بگیرم ؟این 2 تا سوال رو ممنون میشم جواب بدین.خدا خیرت بده

doos aziz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
تشکر فراوان از آقای یاسینی بابت وقتی که تا حالا گذاشتن و این همه دوستان فعال.
آقای یاسینی شما که در شرکت AMO هستید خبر خوبی راجع به ورود دستگاه visx جدید ندارید ? اگر جواب شما خیر میباشد
.
.
.
لطفا یه جا معرفی کنید که دستگاه allegrato جدید تری داره و فرق اونو با دستگاه x-500 بفرمایید.

InTheSky

Registered User
لایک‌ها
20
سلام جناب یاسینی
برای کسی که 10 روز بعد عمل لازک بخواد بره مسافرت با هواپیما اشکال خاصی که نداره؟
ممنون

mina1372

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
وای من الان یه هفتس عمل کردم اصلا درد و ترس نداره فقط یه مدت چشماتون از نور واکنش نشون میده هفته اول دیدم کم بوده اما از امروز بهتره تار بودنش کم شده دیدم واضع شده تجربه خوبی بود عملشم بدون بیهوشیه بچه ها

luci mj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.
دوستانی که عمل فمتولیزیک انجام دادن میشه توضیح بدن زمان عمل وزن دستگاه به بینی فشار میاره یا نه؟
من یک ماه پیش عمل بینی داشتم نباید فشاری به بینیم وارد بشه. بیمارستان نور میخوام عمل کنم.
ممنون میشم اگر آقای یاسینی هم جواب بدن.

doos aziz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
کسی تجربه عمل در بیمارستان طرفه رو اگه داره بگه لطفا .

آقای یاسینی تفاوت بیمارستان طرفه با مراکزی مثل ونک و نور (مثلا اگر خود شما بخواهید عمل لازک انجام بدید) به جز دکتر های خوبی که در هر سه مرکز هستن در چه چیزهای دیگه ای هستش ؟ شما کدومو انتخاب میکردین ؟
ممنون :general105:

Last edited:

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام. خوبین بچه ها؟
من الان دو ماه و نیم از عملم میگذره، دکترم بهم گفت فشار چشمات رفته بالا و قطره FML رو فطع کرد. حالا خوب شد من هر ماه میرم ویزیت پیشش.
برای کسی این مورد پیش اومده ؟
زیر چشمم بعضی وقتا درد میکرد، شاید دلیلش همین قضیه فشار چشم بوده

تو لینک زیر هم نتیجه ویزیتم رو میذارم
Pressure_of_eyes.JPG

Last edited:

powvex

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
283
آقای یاسینی، یکی از دوستان پدر ما رو درآورده، میگه جراحی لنز رنگی. میدونم هم کی انجام میده، ولی آیا واقعا ریسک داره؟ یکم من رو توجیح کنید لطفا

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
درود
اقای یاسینی قرار بود من تا دماه دیگه لیزیک کنم که...
بشدت چشمم میسوزه!نمیدونم چرا
چشم راستم خیلی بیشتره
احساس میکنم خاک داره یا خشک شد.نمیدونم
راهنماییم کنید.ممنون

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
والا اگر 1 سال باشه بازم میشه تحمل کرد هرچند سخته ولی چاره ای نیست
میگن تا تجربه نکنی نمیدونی چیه من الآن حتی حاظرم یه کلیه بدم اما این مشکل خوب بشه چون نه مسافرت میشه رفت نه حتی چند کیلومتر دورتر از خونه چون قطره های اتولوگ یخچالی هستند و باید در یخچال نگهداری بشن و عملا مثل یه زندانی تو خونه موندیم ...
جستجو زیاد کردم و خیلی جاها دیدم که روش های جدید رو پیدا کردند حتی یه روش که یه غده مصنوعی در چشم میزارن برای تولید اشک که فک کنم در استرالیا بود
اما کی و چه زمانی به ایران یا حتی تو درمان عخمومی برسن خدا میدونه ...

جناب یاسینی از نظر من دکتر فقط کسی نیست که یه برگ کاغذ به عنوان مدرک داشته باشه
از نظر من هرکسی که بار علمی قابل قبولی داشته باشه پزشک به حساب میاد کما اینکه خیلی ها هستن از بعضی پزشکای امروزی خیلی بیشتر بار علمی دارند ...
ممنون از وقتتون که برای پاسخ گذاشتید
ایران در برخورد با روشهای درمانی یکی از به روز ترین کشورهای دنیاست.
مطمئن باشید روشی جواب بده چند روز بعد در ایران انجام میشه

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
والا اگر 1 سال باشه بازم میشه تحمل کرد هرچند سخته ولی چاره ای نیست
میگن تا تجربه نکنی نمیدونی چیه من الآن حتی حاظرم یه کلیه بدم اما این مشکل خوب بشه چون نه مسافرت میشه رفت نه حتی چند کیلومتر دورتر از خونه چون قطره های اتولوگ یخچالی هستند و باید در یخچال نگهداری بشن و عملا مثل یه زندانی تو خونه موندیم ...
جستجو زیاد کردم و خیلی جاها دیدم که روش های جدید رو پیدا کردند حتی یه روش که یه غده مصنوعی در چشم میزارن برای تولید اشک که فک کنم در استرالیا بود
اما کی و چه زمانی به ایران یا حتی تو درمان عخمومی برسن خدا میدونه ...

جناب یاسینی از نظر من دکتر فقط کسی نیست که یه برگ کاغذ به عنوان مدرک داشته باشه
از نظر من هرکسی که بار علمی قابل قبولی داشته باشه پزشک به حساب میاد کما اینکه خیلی ها هستن از بعضی پزشکای امروزی خیلی بیشتر بار علمی دارند ...
ممنون از وقتتون که برای پاسخ گذاشتید
شما خیلی به من لطف دارید متشکرم

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سپاس از شما جناب یاسینی عزیز.
راستش امروز رفتم کیلینیک دکتر صلوتی در شیراز و همینطور که قبلا هم گفته بودم ایشان معاینات اولیه رو از مدتها پیش دادن به دکتر زمانی و نکته بسیار عجیب تر اینکه مدتی هست خود دکتر زمانی هم کار معاینه رو انجام نمیدن !!!! فقط در صورتی معاینه میشید که قصد عمل داشته باشید !
حالا این کارا جریانش چیه دقیقا من نمیدونم در عین حال دکترهایی هم هستن که خودشون یه معاینه ای می کنند مثلا دکتر نیکنام و جعفری.
به هر حال چون درجه چشمان من بالاست ( هر کدام 7.5 و نیز 1.5 استیگمات ) و من حدود 6 سال پیش از خود دکتر صلوتی شنیدم که امکان کاشت لنز هست و دکتر نیکنام و جعفری بهم گفتن نمیشه این هست که حساس شدم نظر سایر دکتر ها رو هم بپرسم از جمله دکتر زمانی که تایید دکتر صلوتی هست و البته نشد.
سوالی که از شما داشتم در حال حاضر از دکتر های حاذق تهران چه کسی را توصیه می کنید که خودشون معاینه کرده و نظرهای اولیه دهند تا کار برسه به آزمایش و ...
من تعریف دکتر مصطفی نادری رو زیاد شنیدم و یکی از دوستان همین انجمن با نمره های بالاتر من و بدون آستیگمات پیش ایشون عمل شدند و خیلی راضی بودند .
هر چند من سوال خودم رو در سایت دکتر علیرضا نادری هم می پرسم . حقیقتا تشکرات فروان از ایشون که از راه دور اینترنتی نیز نیم نگاهی به سوالات ما دارند .

دقت کنید که مسطفی و نادر با هم متفاوت هستند و اون که جوابتون رو در سایتش میده نادره.
ولی هر دو خوب هستند.
البته من همچنان دکتر خانلری رو در تهران توصیه میکنم ولی اگر با دکتر نادری صحبت کردید شک نکنید و ادامه بدید از دکتر های جوان و بسیار بسیار بسیار حاذق هستند.

بالا