برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد فریمورک php

APEX2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام
دوستان میدونم که این سوال که کدوم فریمورک php بهتره زیاد پرسیده شده و نظرات داخل چند تا تاپیک را هم خوندم ولی من یه اولویت دارم که میخوام ببینم نسبت به اون اولویت کدوم فریمورک بهتره
اولویت اول و آخر من اینه که برای کدوم یک از فریمورک ها کار بیشتر هست ؟ یعنی شما دوستان که آگهی های استخدام را چک میکنید شرکت ها در مجموع به چه فریمورکی بیشتر نیاز دارند؟(زمان یادگیری و سختی و آسانی و سرعت فریمورک برام مهم نیست)
نمیخوام یه فریمورک را یاد بگیرم که بعد هرجا رفتم برای استخدام کاربرد نداشته باشه
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

phpir4659

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
سلام اگر میخوایی پروژه های حرفه ای و چند صد میلیونی داشته باشیzend بهترین گزینه هست . اگر تو ایران هم کار پیدا نکنی با استفاده از سایت های job بین المللی میتونی به صورت آنلاین پروژه بگیری و دستمزدتون رو هم به صورت دلار دریافت کنید . اگر حرفه ای و به صورت تخصصی یکی از فریم وورک ها رو یاد بگیرید و بتونید باهاش کار کنید همیشه کار هست . فقط کافیه چند تا نمونه کار حرفه ای داشته باشی ....براتون آرزوی موفقیت دارم

APEX2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام اگر میخوایی پروژه های حرفه ای و چند صد میلیونی داشته باشیzend بهترین گزینه هست . اگر تو ایران هم کار پیدا نکنی با استفاده از سایت های job بین المللی میتونی به صورت آنلاین پروژه بگیری و دستمزدتون رو هم به صورت دلار دریافت کنید . اگر حرفه ای و به صورت تخصصی یکی از فریم وورک ها رو یاد بگیرید و بتونید باهاش کار کنید همیشه کار هست . فقط کافیه چند تا نمونه کار حرفه ای داشته باشی ....براتون آرزوی موفقیت دارم
فعلا هدف من بازار کار ایران هست چون برای بازار کار خارج باید انگلیسیم خوب باشه تا بتونم درست منظور کارفرما را بفهمم و همچنین برای اون کار ها همونطور که خودتون گفتید باید حرفه ای باشم(یعنی تا زمان حرفه ای شدن از این طریق درآمدی ندارم) و این زمان زیادی را میطلبه و برای انجامشون احتمالا نیاز به یک تیم هم هست که بشه کار را سریع به کارفرما تحویل داد چون رقابت زیاده
اما الان من در نظر دارم یکی از فریم ورک ها را که بیشترین خواستار را داره یاد بگیرم تا وقتی در حد متوسط هم یاد گرفتم بتونم برم توی یه شرکت کار کنمو بعد در حین کار یپشرفت کنم و در اون فریمورک حرفه ای بشم.
اینکه اگه توی یکی از فریمورک ها حرفه ای بشم همیشه کار هست درسته ولی خوب همیشه برای یه سری ار فیمورک ها کار بیشتر هست و دست آدم برای انتخاب باز تره
بنابراین ممنون میشم یکی دو مورد خاص را که به نظرتون بیشترین بازار کار را در ایران داره معرفی کنید.

phpir4659

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
فعلا هدف من بازار کار ایران هست چون برای بازار کار خارج باید انگلیسیم خوب باشه تا بتونم درست منظور کارفرما را بفهمم و همچنین برای اون کار ها همونطور که خودتون گفتید باید حرفه ای باشم(یعنی تا زمان حرفه ای شدن از این طریق درآمدی ندارم) و این زمان زیادی را میطلبه و برای انجامشون احتمالا نیاز به یک تیم هم هست که بشه کار را سریع به کارفرما تحویل داد چون رقابت زیاده
اما الان من در نظر دارم یکی از فریم ورک ها را که بیشترین خواستار را داره یاد بگیرم تا وقتی در حد متوسط هم یاد گرفتم بتونم برم توی یه شرکت کار کنمو بعد در حین کار یپشرفت کنم و در اون فریمورک حرفه ای بشم.
اینکه اگه توی یکی از فریمورک ها حرفه ای بشم همیشه کار هست درسته ولی خوب همیشه برای یه سری ار فیمورک ها کار بیشتر هست و دست آدم برای انتخاب باز تره
بنابراین ممنون میشم یکی دو مورد خاص را که به نظرتون بیشترین بازار کار را در ایران داره معرفی کنید.
ببیندید برادر عزیز
من تا حالا برنامه نویسی حرفه ای ندیدم که به مشتریش بگه که با کدوم فریم وورک براش کد میزنه
.
هدف اصلی باید رضایت مشتری و تامین امنیت وبسایتی که به مشتری میدین باشه
.
به نظر من فریم وورک ها از نظر بازار کار به یک دیگر برتری ندارن بلکه این کد نویس ها هستند که با توجه به تجربیات و تخصص و ایده های خود به همدیگر برتری دارند و بازار کار (یا با اصطلاح مشتریان رو به سوی )خود سوق میدهند .

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463

APEX2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ببیندید برادر عزیز
من تا حالا برنامه نویسی حرفه ای ندیدم که به مشتریش بگه که با کدوم فریم وورک براش کد میزنه
.
هدف اصلی باید رضایت مشتری و تامین امنیت وبسایتی که به مشتری میدین باشه
.
به نظر من فریم وورک ها از نظر بازار کار به یک دیگر برتری ندارن بلکه این کد نویس ها هستند که با توجه به تجربیات و تخصص و ایده های خود به همدیگر برتری دارند و بازار کار (یا با اصطلاح مشتریان رو به سوی )خود سوق میدهند .
من نگفتم که مشتری میگه با کدوم فریمورک کد بزن بلکه همونطور که در پست اول نوشتم بحث روی استخدام هست و فعلا شرایط فریلنسری را ندارم و موضوع سوالم هم نیست.
مثلا وقتی یه شرکت تمام کارمنداش دارن با zend کد میزنن فکر نکنم اینا بیان یکی که Yii بلده را بگیرن (هرچند هم توی Yiiحرفه ای باشه) چون میخوان همه با هم برنامه ها را توسعه بدن ، درسته؟ برای همین هم توی آگهی استخدام ها میزنن فقط کسایی که فلان فریمورک را بلد هستند رزومه ارسال کنند.
همونطور که گفتم سوال من اینه که به نظر دوستان و با توجه به تجربشون و اون چیزایی که توی آگهی استخدام ها دیدن شرکت ها بیشتر کدوم فریمورک را لازم داشتند؟

phpir4659

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
من نگفتم که مشتری میگه با کدوم فریمورک کد بزن بلکه همونطور که در پست اول نوشتم بحث روی استخدام هست و فعلا شرایط فریلنسری را ندارم و موضوع سوالم هم نیست.
مثلا وقتی یه شرکت تمام کارمنداش دارن با zend کد میزنن فکر نکنم اینا بیان یکی که Yii بلده را بگیرن (هرچند هم توی Yiiحرفه ای باشه) چون میخوان همه با هم برنامه ها را توسعه بدن ، درسته؟ برای همین هم توی آگهی استخدام ها میزنن فقط کسایی که فلان فریمورک را بلد هستند رزومه ارسال کنند.
همونطور که گفتم سوال من اینه که به نظر دوستان و با توجه به تجربشون و اون چیزایی که توی آگهی استخدام ها دیدن شرکت ها بیشتر کدوم فریمورک را لازم داشتند؟
الان yii تو بورسه ...

APEX2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ممنون از همگی
لطفا بقیه دوستان هم نظرشون را بگن

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
برای کار در ایران بنظرم Cake PHP هم خیلی بدردت میخوره. هرچند Laravel و Yii هم در ایران و هم جهانی رشد خیلی بهتری داشتن.

APEX2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
مثل اینکه نظر همه دوستان روی Laravel و Yii هست و اینطور که من خودم دیدم فکر کنم Laravel یکم خواستار بیشتر داره
بقیه دوستان حرفه ای هم نظرشون را بگن لطفا

Muhammad-Ali

Registered User
لایک‌ها
41
سلام، فقط نسبت به تجربه چند ساله ی بنده Yii , CakePHP, Laravel, codeIgniter, Symfony فریم ورکهایی هستند که شرکتها بیشتر باهاشون کار میکنند. خودم با Yii کار میکنم. اگر بخواید تخصصی کار کنید و شغل اول آخرتان برنامه نویسی باشه، آشنا شدن با چند فریم ورک در چند سال نباید زیاد سخت باشه.

APEX2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام، فقط نسبت به تجربه چند ساله ی بنده Yii , CakePHP, Laravel, codeIgniter, Symfony فریم ورکهایی هستند که شرکتها بیشتر باهاشون کار میکنند. خودم با Yii کار میکنم. اگر بخواید تخصصی کار کنید و شغل اول آخرتان برنامه نویسی باشه، آشنا شدن با چند فریم ورک در چند سال نباید زیاد سخت باشه.
شما درست میفرمایید ولی خوب برای اول کار قطعا بهتره اون فریمورکی را یاد بگیرم که راحت تر بتونم به درآمد زایی برسم و بعد از اون در خلال کار ها و بستگی به نیاز کم کم بقیه فریمورک ها را هم یاد میگیرم.
الان شما که با Yii کار میکنید راضی بودین و تا حالا پیش خودتون نگفتید که اگه فلان فریمورک را بهتر بلد بودم شرایطم بهتر بود؟
توی استخدام ها راضی بودین از اینکه Yii کار کردید؟(البته اگه جایی برای استخدام مراجعه کرده اید)
ممنون

Last edited:

academyIT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام .
بنده خودم در حدود 3-4 سال هست که دارم فریم ورک Zend کار میکنم .
فریم ورک بسیار قوی هست البته آموزشش یه مقدار سخت و زمان بر هست ولی توی بازار کار و برای استخدام فعلا لاراول رو بورس تره و بیشتر خواهان داره ولی من خودم Zend رو انتخاب میکنم .

Http://www.academy-it.ir

APEX2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
لطفا دوستان دیگه هم نظرشو را بگن
ممنون

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
لطفا دوستان دیگه هم نظرشو را بگن
ممنون
دوست عزیز، نگران این نباشیدکه بین گزینه هایی که تا الان بهتون دادیم یکی رو انتخاب کنید، نگران این باشید که مدتهاست اینجا منتظرید که کسی نظرش رو بگه! الان چند ماه میشه این تاپیک شروع شده، و اگر واقعا صبح تا شب این مدت رو کار میکردید، میتونستید به هر دو فریمورکی که تا الان همه ما دوستان بهتون پیشنهاد دادیم ( Yii و لاراول ) بهشون نسبتا مسلط بشید و حالا یا هر دو رو کار میکردید یا یکی رو برای همیشه با سلیقه و تجربه خودتون انتخاب میکردید.

همونطور که اکثر دوستان تا الان گفتن بهترین انتخاب ها همون Yii یا لاراول هستش و سریعتر یکی از این دو رو انتخاب کنید. حالا من اگر بیام اسم چند تا فریمورک ناشناخته تر رو بگم کمکی بهتون نکردم و بیشتر سردرگم میشید! اگر هم بگم قطعا اگر همه جانبه نگاه کنیم گزینه های دیگه حرفی برای گفتن ندارن ولی باز هم واسه گفتن میگم که توی گزینه هاتون داشته باشید.
- Yii و لاراول و symphony برای همه جانبه بودن و جامعه کاربری بالا که کمک زیادی بهتون خواهند کرد.
- سبک و آسان در یادگیری با امکانات متوسط: CodeIgniter و F3
- سریع: Phalcon و YAF که البته YAF خیلی قدیمی شده و کسی به خوبی پشتیبانی نمیکنه ازش و اگر فقط در یک کار کوچیک سرعت براتون مهمه میتونید استفاده کنید.
- حرفه ای و سنگین و ماژول های زیاد ولی با یادگیری سخت و طولانی: Zend

در انتها هم لینک این تاپیک قبلا خودم رو میذارم که با دوستان بحث کرده بودیم، فکر میکنم مشابهش رو هم حتما توی سرچ هاتون تا حالا دیدید، ولی توصیه میکنم به همون عکسش و لینک ها بیشتر توجه کنید همه چی مشخصه که وضعیت از چه قراره!

http://forum.persiantools.com/threads/انتخاب-بهترین-فریمورک-php.670650/

APEX2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوست عزیز، نگران این نباشیدکه بین گزینه هایی که تا الان بهتون دادیم یکی رو انتخاب کنید، نگران این باشید که مدتهاست اینجا منتظرید که کسی نظرش رو بگه! الان چند ماه میشه این تاپیک شروع شده، و اگر واقعا صبح تا شب این مدت رو کار میکردید، میتونستید به هر دو فریمورکی که تا الان همه ما دوستان بهتون پیشنهاد دادیم ( Yii و لاراول ) بهشون نسبتا مسلط بشید و حالا یا هر دو رو کار میکردید یا یکی رو برای همیشه با سلیقه و تجربه خودتون انتخاب میکردید.

همونطور که اکثر دوستان تا الان گفتن بهترین انتخاب ها همون Yii یا لاراول هستش و سریعتر یکی از این دو رو انتخاب کنید. حالا من اگر بیام اسم چند تا فریمورک ناشناخته تر رو بگم کمکی بهتون نکردم و بیشتر سردرگم میشید! اگر هم بگم قطعا اگر همه جانبه نگاه کنیم گزینه های دیگه حرفی برای گفتن ندارن ولی باز هم واسه گفتن میگم که توی گزینه هاتون داشته باشید.
- Yii و لاراول و symphony برای همه جانبه بودن و جامعه کاربری بالا که کمک زیادی بهتون خواهند کرد.
- سبک و آسان در یادگیری با امکانات متوسط: CodeIgniter و F3
- سریع: Phalcon و YAF که البته YAF خیلی قدیمی شده و کسی به خوبی پشتیبانی نمیکنه ازش و اگر فقط در یک کار کوچیک سرعت براتون مهمه میتونید استفاده کنید.
- حرفه ای و سنگین و ماژول های زیاد ولی با یادگیری سخت و طولانی: Zend

در انتها هم لینک این تاپیک قبلا خودم رو میذارم که با دوستان بحث کرده بودیم، فکر میکنم مشابهش رو هم حتما توی سرچ هاتون تا حالا دیدید، ولی توصیه میکنم به همون عکسش و لینک ها بیشتر توجه کنید همه چی مشخصه که وضعیت از چه قراره!

http://forum.persiantools.com/threads/انتخاب-بهترین-فریمورک-php.670650/
دوست عزیز ابتدا به خاطر وقتی که برای نوشتن این مطلب گذاشتین از شما تشکر میکنم و باید این نکته را بگم که من تو این مدت بی کار نبودم و قطعا کارهای خودم را پیش میبردم و اگه یک ماه قبل من این تاپیک را زدم و تازه یکی دو روز هست که شروع به یاد گیری لاراول کرده ام به این دلیل هست که از اول هم قرار نبود یک ماه قبل فریمورک را یاد بگیرم و میخواستم تو این مدت نظرات دوستان نوشته بشه و موقع یادگیری من که شد با یه جمع بندی از کل نظرات به راحتی راه درست را انتخاب کنم و به نظر من اگه آدم قبل از انجام یه کار خوب در موردش تحقیق کنه و از تجربیات دیگران استفاده کنه احتمال شکست و یا هدر رفتن وقتش پایین میاد و اگه توی این مدت من هیچ کاری نمیکرم و فقط سرگردان بودم که چه فریمورکی را یاد بگیرم حرف شما درست بود و توی اون حالت اگه بدترین فریمورک را هم یاد میگرفتم بهتر از تلف کردن وقت و منتظر موندن برای دیدن نظر دیگران بود ولی من توی این مدت در حال انجام کار دیگه ای بودم
اون لینک را هم دیدم و جالبه که منم توی فروم ها و آموزش ها زیاد اسم Yii را شنیدم و اینجا عجیبه که توی نظر سنجی اینقدر تفاوت دارند(البته توی نظر سنجی جهانی اینقدر تفاوت دارند و توی ایران تعداد رای به yii را ننوشته)
اون پست آخر تاپیکتون هم منو تو فکر برد:
Laravel و جالبترش اینجاست که من آگهی استخدام هم که دادم 1 نفر هم رزومه ارسال نکرد hamikar.
یه دلیل که من اینقدر قبل از شروع یادگیریم سوال پرسیدم اینه که من وقتی میخواستم برنامه نویسی تحت وب یاد بگیرم همه میگفتن php اوپن سورس هست و خیلیا دارند یاد میگیرند و مطلب توی اینترنت زیاد درموردش هست و ... و وقتی یاد گرفتم رفتم دنبال کار خیلی از شرکت ها asp میخواستن و همه میگفتن توی ایران چون ماکروسافت هم رایگانه و مشکل پولی بودن نداره و توی ایران هم علاقه به محصولات ماکروسافت زیاده برای همین شرکت ها Asp کار میکنن و اکثرا میگفتن php برای کارای کوچیک و شخصی و ... هست و چون شرکت ها کارهای بزرگ انجام میدن از asp استفاده میکنند. چند تا شرکت php هم رفتم که اونا هم بیشتر php را برای نوشتن افزونه وردپرس و یا ازین جور کارا میخواستن. در کل هم به نظر اومد تعداد شرکت هایی که php میخواستن کمتر از شرکت های asp کار بود(البته تا حالا بین این مواردی که من دیدم اینطور بود)
بازم ممنون

phpir4659

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
حالا هر کسی روی زبانی که داره کار میکنه مسلط باشه هر کاری که با زبان مثلاً asp میشه انجام داد با php هم انجام میشه .
ولی من واقعاً نمیدونم برخی ها چرا برای انتخاب زبان برنامه نویسی تو برخی از انجمن ها حتی اختلاف دارن .
برادر عزیز اگر میخوایی خوب بدونی که php خوبه اینو از من نپرس برو شرکت Zend و اون برادری هم که میخواد مزایای asp رو نسبت به زبان ها دیگه بسنجه از ماکروسافت تحقیق کنه .
اینم بدونید که با php میشه برنامه های تحت دسکتاپ هم نوشت همانطوری که asp بیشتر خودش رو روی نرم افزار های سیستم عاملی تمرکز کرده php هم مسلطتر داره روی تحت وب ها کار میکنه . امنیت در وب هم به هوش کد نویسی بستگی داره نه به زبان برنامه نویسی .

بالا