برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ پزشكي

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
سلام بر دکتران پی تی
میخواستم ببینم اینکه تن صدام خیلی مضخرفه + قدم کوتاهه و هیکلم کوچیکه + ریش سیبیلم کم پشت و کج و کوله در اومدن به خاطر ترشح پایین تستسترونه؟
توجه داشته باشین که سن رشد رو رد کردم!
مشکل میتونه از جای دیگه باشه؟
@mahi58
@alireza771
؟؟
سلام
از نظر سطح هورمون رشد ، تیرویید و سطح هورمونهای جنسی باید ازمایش بشید

لااله

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
من يك سوال دارم كه اميدوارم به جواب برسم.!!!!
من زير چشمام گود افتاده و اين يه خورده مارو از ريخت انداخته كسي ميدوه چطوري ميشه اين مشكلو حل كرد.!!!
فقط بايد عمل كنم يا راه ديگري هم هست.!!!
دلیلشو میدونید؟ شاید کمبود آهن باشه... سرم دور چشم هم فک کنم بتونه کمکتون کنه، امتحانش کردین؟

لااله

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
سلام حاجي
در مورد سر درد و ميگرن يه توضيحي بدي بد نيست
اون موقع كه نوجوون بودم امكان نداشت دو سه روز يه بار سردرد شديد نداشته باشم
ولي الان خدا رو شكر خيلي كمتر شده با اينكه پشت كامپيوتر زياد ميشينم ولي وقتي بگيره ديگه بايد برم رو به قبله
دراز بكشم قرص هم تاثيري نميذاره
من برای میگرنم از دکتر طب فیزیکی و ورزشای مخصوصی که میده خیلی نتیجه گرفتم و دیگه خیلی کم بهم حمله می کنه

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
سلام من بعد آزمایشی ک دادم هورمون sgpt 65 بود همون هورمون کبدی الان هم کبدم درد میگیره یکم هم سوزن میزنه سرماه میخوام برم دکتر واسم سونو بنویسه ب نظر شما مشکل از چیه؟:general107:

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
سلام
اخیرا چکاپ داشتم که نتیجش این بود که اون عدد مربوط به تیروئیدم 4.9 هستش. این بالا نیست؟
ممکنه کمبود وزنم بخاطر این قضیه باشه؟
مرسی
اگه منظورت tsh تا 5 نرمال

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
سلام من بعد آزمایشی ک دادم هورمون sgpt 65 بود همون هورمون کبدی الان هم کبدم درد میگیره یکم هم سوزن میزنه سرماه میخوام برم دکتر واسم سونو بنویسه ب نظر شما مشکل از چیه؟:general107:
65 که بالا محسوب نمیشه . سایر آزمایشات مثل SGOT و Alkp چطور بود ؟
مصرف بعضی داروها میتونه سطح AST , ALT رو بالا ببره . همچنین کبد چرب هم باعث افزایش مختصرش میشه

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
65 که بالا محسوب نمیشه . سایر آزمایشات مثل SGOT و Alkp چطور بود ؟
مصرف بعضی داروها میتونه سطح AST , ALT رو بالا ببره . همچنین کبد چرب هم باعث افزایش مختصرش میشه
اونارو انجام ندادم دفعه بعد انجام میدم شاید بخاطر تری گلیسیرید بالا بود ک قبلا داشتم الان هم کمی هست

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
سلام دوستان میخواستم بدونم برای کسی که چربی خون و اسید اوریک بالایی داره خوردن پسته تاازه مضر هست یا خیر؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام دوستان میخواستم بدونم برای کسی که چربی خون و اسید اوریک بالایی داره خوردن پسته تاازه مضر هست یا خیر؟

خیر،مصرف مغزها در این افراد مشکلی نداره و **** غذایی این افراد باید شامل کم کردن وزن و کالری باشه

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
سلام دوستان ، برای کم کاری تیروئید چه داروی گیاهی و یا داروی تاثیر گزار شیمیایی میشناسید که معرفی کنید ؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام دوستان ، برای کم کاری تیروئید چه داروی گیاهی و یا داروی تاثیر گزار شیمیایی میشناسید که معرفی کنید ؟
هیچ داروی گیاهی برای کم کاری تیروئید اثر گذار نیست،تنها راه درمان مصرف هورمون های تیروئیدی یا همون قرص تیروئید هست که ارزان هست و براحتی تحمل میشه و عوارض چندانی نداره
تجویز اون باید تحت نظر پزشک و با توجه به میزان کم کاری تیروئید و شرایط بیمار باشه و دوز اون با توجه به آزمایشات منظم تنظیم میشه.
استفاده از گیاهان دارویی برای کم کاری تیروئید پایه علمی نداره و مصداق کلاه برداری هست.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
یه سوال هم در رابطه با کم پشت شدن مو دارم . من بعد از یه مشکل پزشکی که برای پوستم پیش اومد و صورتم جوش های به اسم اگزما میزد ! یه شامپویی رو به تجویز متخصص مصرف میکردم . که البته این شامپو برای پوستم بود و نه سرم ! اما چون تاثیرش توی نرمی پوست رو روی مو هم میزاشت ! من جلوی موهامم میزدم از اون ! و بعد از چند ماه جلوی موهام کم پشت شده و خیلی ریخته ! جالبه فقط هم جلوی موهام اینجوری شده !

پدر ، برادر ، خواهر و دیگر اعضای خانواده ما موهای خوبی دارند پس ژنتیکی نمیتونه باشه چون بعد از مصرف این شامپو اینجوری شدم !

خیلی کارها هم کردم که دوباره موهای جلوی سرم رشد کنه اما انگار نه انگار ! به نظرتون چیکار باید بکنم ؟! موهای جلوی سرم خیلی نازک و کم شده

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
یه سوال هم در رابطه با کم پشت شدن مو دارم . من بعد از یه مشکل پزشکی که برای پوستم پیش اومد و صورتم جوش های به اسم اگزما میزد ! یه شامپویی رو به تجویز متخصص مصرف میکردم . که البته این شامپو برای پوستم بود و نه سرم ! اما چون تاثیرش توی نرمی پوست رو روی مو هم میزاشت ! من جلوی موهامم میزدم از اون ! و بعد از چند ماه جلوی موهام کم پشت شده و خیلی ریخته ! جالبه فقط هم جلوی موهام اینجوری شده !

پدر ، برادر ، خواهر و دیگر اعضای خانواده ما موهای خوبی دارند پس ژنتیکی نمیتونه باشه چون بعد از مصرف این شامپو اینجوری شدم !

خیلی کارها هم کردم که دوباره موهای جلوی سرم رشد کنه اما انگار نه انگار ! به نظرتون چیکار باید بکنم ؟! موهای جلوی سرم خیلی نازک و کم شده
شما چند سالتون هست؟چند وقت هست دچار ریزش شدین؟
این کم پشت شدن جلوی کو به چه صورت هست؟
آیا مثل کم پشت شدن معمول در مرد ها هست یا خیر؟
آیا موهایی که از جلوی سر ریزش میکنن،نازک و کوتاه هستند؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
اقا ما چند وقتیه گوشم خارش شدید گرفته
وقتیم هندزفری میزارم این حالت بدتر میشه و درون گوشم خیس میشه
حالا چه کنم ؟
خارش گوش و مقداری ترشح بیشتر مربوط به عفونت قارچی گوش هست،البته خود عفونت چرکی کانال گوش هم میتونه این علائم رو داشته باشه که معمولا باید درد و ترشح بیشتری داشته باشه.
به هرحال توصیه من مراجعه به پزشک هست که حتما باید ساکشن گوش داشته باشن،چرا که عفونت قارچی گوش خارجی،علاوه بر دارو،نساز به تمیز کردن و ساکشن گوش و خارج کردن قارچ درون گوش داره.

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
شما چند سالتون هست؟چند وقت هست دچار ریزش شدین؟
این کم پشت شدن جلوی کو به چه صورت هست؟
آیا مثل کم پشت شدن معمول در مرد ها هست یا خیر؟
آیا موهایی که از جلوی سر ریزش میکنن،نازک و کوتاه هستند؟

سلام و ممنون از توجه شما دوست عزیزم . 28 سالمه و کم پشت شدنش سراسری هست یعنی تمام جلوی سرم کم پشت و نازک شده

بله موهای جلوی سرم نازک هستند ولی بلند و کوتاهی اون ها به اندازه موهای خودم بستگی داره !

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام و ممنون از توجه شما دوست عزیزم . 28 سالمه و کم پشت شدنش سراسری هست یعنی تمام جلوی سرم کم پشت و نازک شده

بله موهای جلوی سرم نازک هستند ولی بلند و کوتاهی اون ها به اندازه موهای خودم بستگی داره !
با این توصیف،محتمل ترین تشخیص میتونه ریزش موی وابسته به هورمون یا مردانه که (به اشتباه) به ریزش موی ارثی معروف هست باشه.
دو جز اصلی این مشکل،وجود هورمون مردانه و ژنتیک هست.
ژنتیک به معنای توارث نیست.حتما نیاز ریزش مو در خانواده وجود داشته باشه،البته وجود سابقه خانوادگی ریسک ایجاد اون بیشتر میشه.
این نوع ریزش بسیار شایع هست بطوری که تنها ۱۵ درصد از مردان نژاد قفقازی به اون مبتلا نمیشن.

دو دارو برای درمان اون مورد تایید هستند،یکی محلول موضعی ماینوکسیدیل و یکی قرص فینستراید یک میلی گرم.
ماینوکسیدیل ۵ درصد در مردان استفاده میشه که البته بصورت بدون نسخه قابل تهیه هست.باید یک سی سی از اون،دو بار در روز استفاده بشه.عارضه اون،حساسیت پوست سر هست.
قرص فینستراید از ماینوکسیدیل تاثیر بیشتری داره و عارضه اون،اختلالات جنسی هست که البته قابل رفع هست و در موارد نادری باقی میمونه.

تمام این درمان ها باید برای همیشه استفاده بشن چون بعد از قطع دارو،ریزش مو دوباره شروع میشه.
برای ایجاد اثر واضح هم مقداری زمان نیاز هست.
البته نتیجه بسیار واضح از نظر زیبایی در همه اتفاق نمیافته.

arman.405

Registered User
لایک‌ها
26
دوستان دلیل گرفتگی و کیپ شدن پیاپی گوش چی هست؟ قبلا آب میرفت میگرفت الان خشک هم باشه میگیره

بالا