برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی در مورد خرید ماشین دست دو مدل پایین

farogh_90

Registered User
لایک‌ها
191
سلام.
دوستان یکی از رفیق های بنده قصد خرید یک ماشین دست دو مدل 87 به بالا در حد 22 تومن رو داره.
انتخاب ایشون بین پارس و 206 مدل هستش. لطفا نظر خودتون رو در این مورد اعلام کنید :)
یه مورد دیگه اینکه بعضی از عزیزان معتقدند که قیمت خودرو میاد پایین، خب اگه بیاد پایین (که ایشالا میاد) مگه قیمت همه نمیاد پایین ؟؟؟؟ پس خرید خودرو که الان بهش احتایج دارن زیاد هم غیرمنطقی نیست، این حرفه بنده درسته ؟
لطفا در مورد قیمت،هزینه تعمیر،مصرف و ... پارس و 206 راهنمایی بفرمایید که ایشون انتخاب خوبی داشته باشه.
خیلی خیلی ممنون.

Last edited:

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
پیشنهاد بنده :
اصلا طرف ماشین های مدل پایین نرین
به اون دوستتون بگین یدونه پراید بخره بره حالشو ببره !
اگه پولش زیاده و بیکار و اینکه دوس داره تو راه بمونه همون 206 یا پارس رو بخره !
در ضمن ماشینی که ریخته باشه هر چقدر خرجش کنی میره هوا بازم همون اش و همون کاسه
ماشین مدل پایین اصطکاکش دیگه ...
یه پراید تی تیش مامانی بخره بره حال کنه یه پراید تمیز تازه نفس بگیره
در مورد ارزون شدن خودرو هم هیچوقت ارزون نمیشه چون خودروساز میگه دلار باید ارزون شه تا ماشین هم ارزون کنیم
از طرفی بانک مرکزی میگه نمیزاریم قیمت دلار بیاد پایین اقتصاد کشور لطمه میخوره
خودروساز برای دولت کار میکنه دولت برای خودروساز ما مردم بیچاره هم ....
به دوستت گو برو همون پرایدو بگیر
درگیر سهرت و اینا نشه که مثلا کلاس داره و فلان یه پاش که افتاد تعمیرگاه اونوقت میفهمه چی به چیه
اما اگه پراید بخره همون روغن بنزین گازشو میزنه میره پی کارش

farogh_90

Registered User
لایک‌ها
191
خیلی ممنون عزیز. منتظر نظر بقیه دوستان هستیم.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
دوست عزیز این انتخاب کاملا به شخص خریدار بستگی داره .به فرض مثال اگر ایشون خانومی بودن که استفادشون از ماشین فقط رفت و امد بود قطعا پراید مدل بالا پیشنهاد من بود .ولی خب یکی مثل من واقعا هدفش از خرید ماشین چیزی بالاتر از رفت و امد و انجام کار های روزمره هست .به فرض مثال با 20 تومن میشه پراید صفر خرید که گارانتی داره و ... .همچنین میشه یه پارس elx یا تیپ 5 7.4.4 خرید .خب هر 2 قیمتشون یکی هست ولی لذت رانندگی و رایدی که اون ماشین میده کجا و elx و 206 کجا ...
یک بار دیگه هم تو فروم گفتم .فرمول قیمت گذاری این ماشین ها متفاوت هست مثلا اون 206 قیمتش 20 به اضافه و منهای 1 تا 2 تومه .یعنی شما باید از قبل در نظر داشته باشید یک سری خرج ها قابل پیشبینی هست و باید این مبلغ رو کنار بذاری .... (البته هنر خریدن ماشین خوب و سالم هم خیلی مهمه یه سری ماشین ها انقدر دستکاری شدن و دست تعمیرکار ناوارد افتادن که به معنی واقعی سرطان هستن ولی ماشین دست نخورده هم پیدا میشه هنر خریدن ماشین خیلی مهمه )
شما خودت هم سنندج هستی .قطعات استوک تو مهاباد و ... به فراوانی و با قیمت خیلی مناسب یافت میشه .سر سیلندر کامل زانتیا اونجا 1 میلیون تومنه .یا موتور کامل 206 رو من 1900 سراغ دارم .اگر خود شخص هم یک مقدار دست به آچار باشه واقعا هزینه ها رو میشه مدیریت کرد و با یه کم رسیدگی ماشین فوق العاده ای در میاد .ضمن اینکه واقعا کیفیت خودرو های سال 84 و اون زمان ها قابل مقایسه با صفر های الان نیست (اینو کسی میگه که حداقل 10 سال داره با انواع و اقسام ماشین ها سر و کله میزنه)
موفق باشید .

am_ete

Registered User
لایک‌ها
82
آقا با15تومن زین دست ماشین های بی دردسرنمیدن واقعیتشوبخوای حتی همون 206مدل پایین هم اگه کم کاروسالم باشه قیمتوبالامیگن؛حالا ایناکه به کنار،پراید72ی قرمزبا60هزارکیلومترکارکرد(البته واقعی) که بیرنگ وسالم بود رو طرف توتهران17.5فروخت
بازبا20-22تومن میشه به پژوها فکرکرد ولی این بودجه خیلی کمه وفقط خسته کننده س وآزارواذیت حالا هزینه هاش به کنار
الان برای 206هزینه تعویض تسمه تایم300تومن،لنت جلویه جفتش 120تومن،هزینه تعویض روغن+تعویض فیلتروغن+فیلترهوا برای خودم از35تا80سراغ دارم که متغیره البته روغن اون موردکه 35بشه ازنوع فله ای هست

farogh_90

Registered User
لایک‌ها
191
منتظر نظر بقیه دوستان هستیم.

light67

Registered User
لایک‌ها
282
کلا ماشینای ایرانی بعد 1 سال تعمیراش شروع میشه
پارس قدیمی ، چنان خرجی میذاره که نگو ، باز 206 کیفتش قطعاتش بهتره

farogh_90

Registered User
لایک‌ها
191
منتظر نظر بقیه دوستان هستیم :)

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
دوست عزیز این انتخاب کاملا به شخص خریدار بستگی داره .به فرض مثال اگر ایشون خانومی بودن که استفادشون از ماشین فقط رفت و امد بود قطعا پراید مدل بالا پیشنهاد من بود .ولی خب یکی مثل من واقعا هدفش از خرید ماشین چیزی بالاتر از رفت و امد و انجام کار های روزمره هست .به فرض مثال با 20 تومن میشه پراید صفر خرید که گارانتی داره و ... .همچنین میشه یه پارس elx یا تیپ 5 7.4.4 خرید .خب هر 2 قیمتشون یکی هست ولی لذت رانندگی و رایدی که اون ماشین میده کجا و elx و 206 کجا ...
یک بار دیگه هم تو فروم گفتم .فرمول قیمت گذاری این ماشین ها متفاوت هست مثلا اون 206 قیمتش 20 به اضافه و منهای 1 تا 2 تومه .یعنی شما باید از قبل در نظر داشته باشید یک سری خرج ها قابل پیشبینی هست و باید این مبلغ رو کنار بذاری .... (البته هنر خریدن ماشین خوب و سالم هم خیلی مهمه یه سری ماشین ها انقدر دستکاری شدن و دست تعمیرکار ناوارد افتادن که به معنی واقعی سرطان هستن ولی ماشین دست نخورده هم پیدا میشه هنر خریدن ماشین خیلی مهمه )
شما خودت هم سنندج هستی .قطعات استوک تو مهاباد و ... به فراوانی و با قیمت خیلی مناسب یافت میشه .سر سیلندر کامل زانتیا اونجا 1 میلیون تومنه .یا موتور کامل 206 رو من 1900 سراغ دارم .اگر خود شخص هم یک مقدار دست به آچار باشه واقعا هزینه ها رو میشه مدیریت کرد و با یه کم رسیدگی ماشین فوق العاده ای در میاد .ضمن اینکه واقعا کیفیت خودرو های سال 84 و اون زمان ها قابل مقایسه با صفر های الان نیست (اینو کسی میگه که حداقل 10 سال داره با انواع و اقسام ماشین ها سر و کله میزنه)
موفق باشید .
بنظرم بهترین نظر آقا محمد دادن

cutebox68

Registered User
لایک‌ها
115
سلام، به نظر من بهتره دنبال یه پژو 405 مدل 82 تمیز با موتور تازه تعمیر باشه خیلی بهتر از پارس یا 206 هست! قیمت ماشین اگه پایین بیادم زیاد فرق نمیکنه با قیمت کمتر میفروشه و با قیمت کمتر ماشین میخره، فقط دنبال ماشین تمیز بدون رنگ باشه و حتما اکسل عقبش سر حال باشه و سر سیلندر و سیلندرش ترک نداشته باشه خیلی عالی میشه.

farogh_90

Registered User
لایک‌ها
191
خیلی ممنون از دوستان.
نظر دیگه ای نبود ؟ :)

hamed_nkh

Registered User
لایک‌ها
5
سلام دوست عزیز بنده برادرم شغلش خرید و فروش ماشین هست و به لطف عشق ماشین ارثی از پدر تا پسران ماشین زیاد عوض میکنیم سنم هم کم نیست که بخوام رو جو یا تعصب نظر بدم
تو رنج قیمتی که مد نظرت هست من این مدل ماشینارو حداقل 6 ماه داشتم: پرشیا معمولی . 206 تیپ2 و 5 و 6 . ال90 . زانتیا . پرشیا elx . پراید
فرمایش دوستمون که فرمودن بستگی به نوع استفاده داره کاملا درسته اگر شخص بی حوصله و فقط می خواد یچی باشه کارشو راه بندازه پراید ولی توروخدا سرعتشو به 70 کیلومتر محدود کنه یا تا حد امکان کاهش ارتفاع اصولی و استفاده از لاستیک پهن و تقویت ترمز
اما اگر می خواد لذت ببره داستان متفاوته! سمت پرشیا معمولی که نرو زیاد جالب نیست از 20 هزارتا یدونه 86 داشتم سال 87 تا 80 هزارتا ظاهر خوبی داره اما شتاب و کشش شرمندت میکنه و تابستونام ترجیح میدی کولر نزنی رسما راه نمیره دیگه مصرف بنزینم که نگو و از 70 هزارتا مال من خرجای بیخودش شروع شد! یک ماه هم بدون تعمیرگاه نمیشد!! elx رو زیاد نداشتم اما تفاوت اونقدری ک فک کنی مثل زانتیاس بهیچ وجه نداره
زانتیا خوبه ولی دیگه به این قیمت تمیزش گیر نمیاد و اکثرا هیدرولیک هاشون احتیاج به تعمیر داره اگه هزینش رو داری برو سمتش
ال 90 رو اگه با ظاهرش و موقعیت قرارگیری راننده و دید کم اینه هاش میتونی کنار بیای ماشین فوق العاده سگ جون و کاری که به موقع ابو روغن بزنی حالا حالا بی دردسر از 60 هزار تا 120 داشتم و الان هم دست مادر هست تو کل این مدت فقط یه ذغال استارت و یه اورینگ فیلتر روغن روش عوض کردم اما به شخصه با اون موارد اول کنار نیومدم مخصوصا که قدم هم بلنده
اما ماشینی که هنوز دارمش و واقعا دلم نمیاد بفروشمش 206 تیپ 6 مدل 83 واقعا ماشین با کیفیتی هست و واقعا دست ایران خررو به این مدلاش نخورده من این ماشینو با 198 هزار کارکرد و دور رنگ بدون ضربه خریدم 21 تومن و 4 تومن خرجش کردم ( البته خرج رینگ و لاستیک و سیستم تعلیق اسپرت بیشترش بود فقط 600 تومنش خرج فنی بود ) به هرکی میگم این ماشین 25 پام در اومده اول مسخره میکنه ولی وقتی میشینه کنار دستم ساکت میشه میگه نمیفروشیش؟! همین امشب بعد از مدت ها نشستم پشت ال 90 احساس کردم پراید نسبت به اون! با اینکه موتور هر 2 1600 و تکنولوژی تندر بروزتره بازم اون چیز دیگست با تندر 120 تا بری احساس 150 تا بهت میده و بخاطر طراحیش صدای باد رو تمام مدت داری با اینکه مونتاژ و صدا گیریش خیلی بهتر از پرشیاست اما با 206 احساس میکنی داری 90 تا میری نگاه میکنی میبینی 130 تاست و در سکوت و ارامش کامل ( با اینکه مال من کپ 1 انگشت رو لاستیکه خیلی نرمتر از تندر ) . من یه مزدا3 87 هم دارم گیربکس 206 به نرمی همون دنده میده ( مراقب خراباش باش که مثل روز اول نمیشه ) و حتی هیجان گیربکس 206 بیشتر از مزداست و واقعا هوشمنده
صحبت رو کوتاه کنم پیشنهاد من اینه: 206 تیپ 6 مدل 83 و 84 با گیربکس تیپ3 اروپایی ( از رو جا پیچ کارتر روغنش میشه تشخیص داد ) با کروز کنترل و ای سی یو فابریک و دریچه گاز برقی بدنه هم بدون ضربه بودنش مهمه . مصرف میانگین واقعی صدی 7.5 تا 8 هزینه نگهداری: روغن و فیلتر روغن هر 7000 تا ( توتال 10w40 ) حدود 70.000 تومن . فیلتر بنزین اصلی هر 20.000 تا به 35 تومن . تسمه دینام اصلی با ضمانت 1 ساله 65 تومن . تسمه تایم هر 80.000 تا ( هنوز عوض نکردم ) . شیر برقی گیربکس ( اروپایی ها شیربرقی مگان میخوره به دونه ای 140 تومن معمولیاش شیربرقی ایرانی میخوره به دونه ای 240 تومن!!! ) هر 80.000 تا 100.000 بستگی به استفاده فقط بازم تاکید میکنم تو این ماشین سالم بودن گیربکس خیلی مهمه

farogh_90

Registered User
لایک‌ها
191
سلام دوست عزیز بنده برادرم شغلش خرید و فروش ماشین هست و به لطف عشق ماشین ارثی از پدر تا پسران ماشین زیاد عوض میکنیم سنم هم کم نیست که بخوام رو جو یا تعصب نظر بدم
تو رنج قیمتی که مد نظرت هست من این مدل ماشینارو حداقل 6 ماه داشتم: پرشیا معمولی . 206 تیپ2 و 5 و 6 . ال90 . زانتیا . پرشیا elx . پراید
فرمایش دوستمون که فرمودن بستگی به نوع استفاده داره کاملا درسته اگر شخص بی حوصله و فقط می خواد یچی باشه کارشو راه بندازه پراید ولی توروخدا سرعتشو به 70 کیلومتر محدود کنه یا تا حد امکان
داداش خیلی ممنون وافعا لطف کردی وقت گذاشتی ...
حتما فرمایشاتتون رو به دوستم میگم چون واقعا عالی بود ....
دمت گرم :)

بالا