برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ در ارتباط با مشكلات ناشي از لپتاپ

hamed9004

Registered User
لایک‌ها
23
با سلام...قیمت ssd سامسونگ 850 مدل 256gig pro با مدل 500gig evo تقریبا هم قیمت هست..بنچماک هاشم که توی لینک زیر قابل مشاهده هست evo 500gig رتبه49 هست و pro 256gig رتبه61 هست حالا با این توصیفات بنده کدوم ازین دومدل رو تهیه کنم به نظرتون؟؟؟؟؟

http://www.8bits.ir/بهترین-هارد-های-ssd-با-امتیازات-بنچمارکی/

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
این ویدوعو برا رید کردن بود ...
من سوالم اینه اون هارد مکانیکی ک به لپ تاپ وصل شده با ی قطعه ایاتصال پیدا کرده اسم اون رو میخاستم .
این ویدوعو برا رید کردن بود ...
من سوالم اینه اون هارد مکانیکی ک به لپ تاپ وصل شده با ی قطعه ایاتصال پیدا کرده اسم اون رو میخاستم .
این قطعه به نام ssd/hdd cage یا ssd/hdd holder معروفه . با شرکت ماتریکس تماس بگیر باید وارد کرده باشن اگر نبود باید بری پیش تعمیرکار های لپتاپ معمولا تو داغی هاشون این قطعه پیدا میشه .
TVubmR5.jpg

safacity

Registered User
لایک‌ها
26
با سلام...قیمت ssd سامسونگ 850 مدل 256gig pro با مدل 500gig evo تقریبا هم قیمت هست..بنچماک هاشم که توی لینک زیر قابل مشاهده هست evo 500gig رتبه49 هست و pro 256gig رتبه61 هست حالا با این توصیفات بنده کدوم ازین دومدل رو تهیه کنم به نظرتون؟؟؟؟؟

http://www.8bits.ir/بهترین-هارد-های-ssd-با-امتیازات-بنچمارکی/
عرض کردم اگه کار حرفه ای نمیکنی همون ۵۰۰ کفایت میکنه ...
البته نظر شخصی من هست .
چون تو سرعت تفاوتی ندارن نهایت ۱۰ یا ۲۰ مگابایت ....تو بنچمارک ها و قدرت عملکرد تفاوت داره برا کارای حرفه ای مدل pro پیشنهاد میشهذ....

اگه پولدار هستی مدل های اینتل و amd
هم خوب هستند

hamed9004

Registered User
لایک‌ها
23
عرض کردم اگه کار حرفه ای نمیکنی همون ۵۰۰ کفایت میکنه ...
البته نظر شخصی من هست .
چون تو سرعت تفاوتی ندارن نهایت ۱۰ یا ۲۰ مگابایت ....تو بنچمارک ها و قدرت عملکرد تفاوت داره برا کارای حرفه ای مدل pro پیشنهاد میشهذ....

اگه پولدار هستی مدل های اینتل و amd
هم خوب هستند

مرسی از راهنمایی هاتون>>>>نتایج بنچمارک این دو مدل گذاشتم که نزدیک هم هستن...
من واسه سرعت بالا...گیم بازی کردن و گیمینگ...کارای نقشه و رندر میخوام بدونم کدوم عملکردش بهتره؟؟؟؟؟
>>>>توی این زمینه هایی که عنوان کردم و دوتا لینکی که گذاشتم در بعضی از موارد pro سرتر هست و بیشتر موارد تفاوتی ندارن...

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مرسی از راهنمایی هاتون>>>>نتایج بنچمارک این دو مدل گذاشتم که نزدیک هم هستن...
من واسه سرعت بالا...گیم بازی کردن و گیمینگ...کارای نقشه و رندر میخوام بدونم کدوم عملکردش بهتره؟؟؟؟؟
>>>>توی این زمینه هایی که عنوان کردم و دوتا لینکی که گذاشتم در بعضی از موارد pro سرتر هست و بیشتر موارد تفاوتی ندارن...
تفاوت قیمتشون زیاده مخصوصا روی لپتاپ زیاد منطقی نیست هزینه بیشتر .
به نظر من نگاهی هم به ssd کروشیال m550 داشته باشید . گارانتی معتبری دارد . کیفیت کروشیال هم همیشه عالی بوده

hamed9004

Registered User
لایک‌ها
23
تفاوت قیمتشون زیاده مخصوصا روی لپتاپ زیاد منطقی نیست هزینه بیشتر .
به نظر من نگاهی هم به ssd کروشیال m550 داشته باشید . گارانتی معتبری دارد . کیفیت کروشیال هم همیشه عالی بوده

امیدجان مدل کروشیال m550 قیمتشو ندارم>>>ولی 512 pro samsung قیمتش 890ت و مدل evo 500 قیمتش 615ت هستش...

با توجه به بنچمارک هاشون و قیمتشون نظرم evo 500 هست>>>میخواستم 256pro بگیرم دیدم هم از نظرحجم کم هستش و هم evo 500 سرتر از 256pro ...اگه هم 512 pro بردارم به قول شما واسه لپ تاپ هزینه زیاد مرقوم به صرف نیست..
حالا بازم نظر شما چیه؟؟؟

سپاسگزارم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
امیدجان مدل کروشیال m550 قیمتشو ندارم>>>ولی 512 pro samsung قیمتش 890ت و مدل evo 500 قیمتش 615ت هستش...

با توجه به بنچمارک هاشون و قیمتشون نظرم evo 500 هست>>>میخواستم 256pro بگیرم دیدم هم از نظرحجم کم هستش و هم evo 500 سرتر از 256pro ...اگه هم 512 pro بردارم به قول شما واسه لپ تاپ هزینه زیاد مرقوم به صرف نیست..
حالا بازم نظر شما چیه؟؟؟

سپاسگزارم
SSD: Crucial M550 512GB: 930,000
SSD: Crucial M550 256GB: 510,000
SSD: Crucial M550 128GB: 270,000
512evo بگیر .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مرسی امیدجان از راهنماییت>>>>منظورت فکر کنم evo500 بود چون evo 512 نداره..

متشکرم
بله . بر خلاف سایر برندها
یک نکته هم بگم وقتی داری این مقدار هزینه میکنی بهتره جنسی رو تهیه کنی که گارانتی معتبر تری دارد . سامسونگ اکثر گارانتی هاش متفرقه هست . این مورد هم در نظر داشته باش .

safacity

Registered User
لایک‌ها
26
دوست عزیز سامسونگ فقط گارانتی خوبی نداره منتها در تمام سایت های خارجی از مدل های evo سامسونگ بسیار تعریف شده بدلیل پرفورمنس ...
اگه رندر های نقشه کشی و بازی هست
evo 500 850
به قیمت ۶۱۵ تومن بهترین گزینه ممکن هست .
من خودم سایتهای زیاد خارجی خوندم ۹۹ درصد به مدلهای سامسونگ رای دادن .ومدل evo 250 گیگ مدل مدل 850 به قیمت ۳۳۰ تومن سفارش دادم ..
درکنار هارد ۱ ترابایت هیبریدی ۷۲۰۰.
مدل کروشیال bx100 هم رقیب این مدل سامسونگ بود .منتها طول عمر و کارایی سامسونگ ی چیز دیگست .
خلاصه اگه برا اون دو مورد استفاده کنی
مدل ۵۰۰ گیگ وردار .

انتخاب با خودت یا علی

ali.rahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
دوستان لپ تاپ رو تازه خریدم و روش نرم افزار های خیلی سنگینی ام ندارم،ولی خب مثلا هنگام انجام چندکار همزمان،که مثلا کار با اتوکد و گوش کردن آهنگ،یا آهنگ و سرچ توی اینترنت و بعضی کارای ساده،میبینی یهو که داری موس رو حرکت میدی،موس کند میشه و تیک میزنه رو صفحه و برای یک لحظه کل مانیتور آبی میشه و دوباره برمیگرده همه چی به حالت قبل و صحیح و سالم،ینی باز موس درست میشه و انگار نه انگار،ویندوز 8.1 هست و موقع خرید دادم نمایندگی نصب کرده واسم،آنتی ویروسم نود اورجاناله و هرروز آپدیت میشه،درایورای گرافیکشو آنلاین که چک کردم دوتاش بروز بودن،مشکلش چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
دوستان لپ تاپ رو تازه خریدم و روش نرم افزار های خیلی سنگینی ام ندارم،ولی خب مثلا هنگام انجام چندکار همزمان،که مثلا کار با اتوکد و گوش کردن آهنگ،یا آهنگ و سرچ توی اینترنت و بعضی کارای ساده،میبینی یهو که داری موس رو حرکت میدی،موس کند میشه و تیک میزنه رو صفحه و برای یک لحظه کل مانیتور آبی میشه و دوباره برمیگرده همه چی به حالت قبل و صحیح و سالم،ینی باز موس درست میشه و انگار نه انگار،ویندوز 8.1 هست و موقع خرید دادم نمایندگی نصب کرده واسم،آنتی ویروسم نود اورجاناله و هرروز آپدیت میشه،درایورای گرافیکشو آنلاین که چک کردم دوتاش بروز بودن،مشکلش چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید
مشخصات لپتاپ ومدلش

ali.rahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
شرمنده اصلا حواسم نبود،Asus k550jx
رم 8،گرافیک 950gtx geforce،سی پی یو 4720 HQ،هارد یک ترا
لینک مشخصات :
http://www.digikala.com/Product/DKP-87085/ASUS-K550JX-A-15-inch-Laptop/لپ-تاپ-15-اینچی-ایسوس-مدل-K550JX#!/tab-techspecs/
شما آنتی ویروستون رو حذف کنید . ببینید مشکلتون حل میشه یا نه . این نود با بعضی از سیستم ها چنین ایراد هایی رو ایجاد میکنه .

ali.rahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شما آنتی ویروستون رو حذف کنید . ببینید مشکلتون حل میشه یا نه . این نود با بعضی از سیستم ها چنین ایراد هایی رو ایجاد میکنه .
خب رفتم 60 هزارتومن آنتی ویروس ارجینال خریدم،حذفش کنم چرا؟راه دیگه ای نیست؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
خب رفتم 60 هزارتومن آنتی ویروس ارجینال خریدم،حذفش کنم چرا؟راه دیگه ای نیست؟
سریالش رو مگه ندارید ؟ موقت حذف کنید .این مورد ناسازگاری نود بسیار زیاده .

ali.rahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سریالش رو مگه ندارید ؟ موقت حذف کنید .این مورد ناسازگاری نود بسیار زیاده .
خب چرا دارم:)))
ولی خب اگه مشکل از آنتی ویروس بود،چیکار کنم اونوقت؟اگه همین مشکلو بهش بی توجهی کنم چی؟ضررخاصی داره؟

hamed9004

Registered User
لایک‌ها
23
سلام

سلام...منم همین مشکل رو داشتم و ویندوزم هم 8.1 هست....من هاردو فرمت کردم و ویندوز رو دوباره نصبیدم درست شد...منم آنتی ویروسم نود32 هست..

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
خب چرا دارم:)))
ولی خب اگه مشکل از آنتی ویروس بود،چیکار کنم اونوقت؟اگه همین مشکلو بهش بی توجهی کنم چی؟ضررخاصی داره؟
روش تست مشکل رو خدمتتون گفتم . بقیه اش با خودتون هست .

Dark.Knight

Registered User
لایک‌ها
745
یکی از دوستان هارد لپتاپش سوخته و داده براش هارد جدید گذاشتن و حالا سرعت کار تو لپتاپش پایینه. از چی میتونه باشه؟

بالا