برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با سلام پیج مربوطه را پیدا نکردم اینجا سوالم را مطرح میکنم
لبتاپ سونی دارم ویندوز 7 حجم درایو C را 80 گیگ گزاشتم الان حدود 3 سال استفاده کردم و کلی دان و نصب داشتم که اکثرا هم پاک کردم در حال حاضر 16 گیگ حجم ازاد دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چطور درایو C را سبک کنم البته دیسک چک و دفریگ و کلین اپ هم کردم اما در حد 1 یا 2 گیگ را برگردونده با تشکر
با استفاده یک برنامه پارتشین بندی از پارتشین های دیگه کم کنید و حجم درایور C رو افزایش بدید .
http://www.partitionwizard.com/help/resize-partition.html

hossein813

Registered User
لایک‌ها
56
سلام،
کیسم MB:asus p7p55 lx خیلی حرارتش بالاس ! هرکاریم کردم فایده نکرده (تمیر کردن سی پی یو ، تعویض خمیر ، اضافه کردن فن) فن گرافیکمم که 2 بار ذوب شد :) الان یه فن کیس بستم روش دماش اومده پایین ولی خیلی صدا داره ، هیچ راه دیگه ای نیست برای کاهش دمای این کیس ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام،
کیسم MB:asus p7p55 lx خیلی حرارتش بالاس ! هرکاریم کردم فایده نکرده (تمیر کردن سی پی یو ، تعویض خمیر ، اضافه کردن فن) فن گرافیکمم که 2 بار ذوب شد :) الان یه فن کیس بستم روش دماش اومده پایین ولی خیلی صدا داره ، هیچ راه دیگه ای نیست برای کاهش دمای این کیس ؟
باید قطعه ای که باعث حرارت میشه رو پیدا کنید .اسکرین شات بگذارید با برنامه HWMONITOR

hossein813

Registered User
لایک‌ها
56
باید قطعه ای که باعث حرارت میشه رو پیدا کنید .اسکرین شات بگذارید با برنامه HWMONITOR
boht_temp.jpg

دمای گرافیک قبلا به 100 هم میرسید (بدون فن ) الان این حالت بیکارش هست ، ولی در گیم به 80 میرسه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
boht_temp.jpg

دمای گرافیک قبلا به 100 هم میرسید (بدون فن ) الان این حالت بیکارش هست ، ولی در گیم به 80 میرسه
کیسی که استفاده میکنید چی هست ؟
یک خنک کننده مناسب هم برای پردازنده تهیه کنید .
گرافیک سری 200 بی نهایت پر مصرف و در عمل بازدهی لازم رو ندارند . اگر بتونید با سری 6 یا 7 جایگزین کنید عالی هست /

REZA Z8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
230
گرافیک سری 200 بی نهایت پر مصرف و در عمل بازدهی لازم رو ندارند . اگر بتونید با سری 6 یا 7 جایگزین کنید عالی هست /

سلام بر استاد گرامي و خسته نباشي
استاد چند روز پيش براي ارتقا سيستم به من پيشنهاد دادي كه 4 تا رم دو گيگ ddr2 800 بگيرم.
حالا كه رفتم بگيرم دو تا سوال جديد برام ايجاد شده.
راستش در بعضي سايت ها نوشته همين نوع رم با chip 32 و بعضي هم نوشته chip 16.
حالا من بايد كدوم رو بخرم.؟
يك پرسش ديگر هم دارم.
چه ماركي بخرم بهتره؟قيمت ها نوسان داره؟ فرق محسوسي با هم دارند؟

مشخات سيستم هم اين بود.
cpu = amd athlon ll x2 250 __ 3ghz__2mb cache
mother board=gigabyte GA-MA770-UD3
ram-geil 2gb-800mhz-ddr2 از اين دوتايي ها هست دوتا يك گيگ-يعني از 4 تا جاي رم دو تاش رو گرفته
gpu = ati radeon hd 4730 512mb gddr5

يك دنيا از شما سپاسگزارم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام بر استاد گرامي و خسته نباشي
استاد چند روز پيش براي ارتقا سيستم به من پيشنهاد دادي كه 4 تا رم دو گيگ ddr2 800 بگيرم.
حالا كه رفتم بگيرم دو تا سوال جديد برام ايجاد شده.
راستش در بعضي سايت ها نوشته همين نوع رم با chip 32 و بعضي هم نوشته chip 16.
حالا من بايد كدوم رو بخرم.؟
يك پرسش ديگر هم دارم.
چه ماركي بخرم بهتره؟قيمت ها نوسان داره؟ فرق محسوسي با هم دارند؟

مشخات سيستم هم اين بود.
cpu = amd athlon ll x2 250 __ 3ghz__2mb cache
mother board=gigabyte GA-MA770-UD3
ram-geil 2gb-800mhz-ddr2 از اين دوتايي ها هست دوتا يك گيگ-يعني از 4 تا جاي رم دو تاش رو گرفته
gpu = ati radeon hd 4730 512mb gddr5

يك دنيا از شما سپاسگزارم.
کینگستون بگیر . لیون 2 گیگ باس 800 کینگستون داره . از لیون تهیه کنید .

hossein813

Registered User
لایک‌ها
56
ممنون، امکان تهیه گرافیک که ندارم (خرج بیخودیه) کیس هم از این معمولی هاست ، میشه یه فن خیلی قوی روش بندازم که تهویه رو بهتر کنه ؟ چه سی پی یو چه فن کیس شما چیزی پیشنهاد میکنید، فن فعلیش ارجینال اینتل هست، پاورم هم 800 گرینه 2 فنه

hossein813

Registered User
لایک‌ها
56
شاید جای این سوال اینجا نباشه ، ولی کسی باز اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه
یه عدد پرینتر سوزنی جهت پرفراژ دارم که جدیدا بعضی وقت ها کاغذ رو میکشه داخل ولی یا کلا پرفراژ نمیکنه و باید دستی خارج کنم یا با تاخیر زیاد شروع به کار میکنه ! جایی هم نمیشناسم که سرویس کننش ! چطوری خودم میتونم بررسی کنم و مشکلش رو پیدا کنم ؟

tofane69

Registered User
لایک‌ها
8
با سلام

توی سیستم جدیدم متاسفانه کارت گرافیک شناخته نمیشه تنها با روشن شدن سیستم فن گرافیک هم روشن میشه (تنهای نشونه ی بکار افتادن کارت گرافیک) و فقط از کارت گرافیک آنبرد دارم استفاده میکنم

از طریق bios حالت پرایمری گرافیک رو روی PCIE قرار دادم اما باز هم مشکل برطرف نشد
از حالت UEFI boot به Legacy boot تعییر دادم باز هم تفاوتی نکرد
از Safe mode سیستم رو بالا آوردم باز هم توی Device Manager چیری اضافه نشد
هنگام نصب درایور هم ارور میده و نصب نمیشه

این راه هایی بود که به نظر خودم لازم بود تست بشه اما جوابی نداد.مشخصات سیستمم هم به شرح زیره​
Mother Board: Asus Z170 Pro Gaming
CPU: intel core i5 6600K
CPU fan: DeepCool GAMMAXX s40
RAM: 16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 2400
GPU: GIGABYTE R7 360 OC 2GB GDDR5
SSD: ADATA SP550
HDD: Hitachi HDS726116PLA380 (120GB) ---- WDC WD10EZEX (1TB
PSU: GREEN GP750B-OC+ OVERLCLOCKING EVO 80Plus Platinum​

بنظر شما میتونه مشکل از پاور باشه؟یا اینکه مشکل از جای دیگه هست و قابل حل شدنه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون، امکان تهیه گرافیک که ندارم (خرج بیخودیه) کیس هم از این معمولی هاست ، میشه یه فن خیلی قوی روش بندازم که تهویه رو بهتر کنه ؟ چه سی پی یو چه فن کیس شما چیزی پیشنهاد میکنید، فن فعلیش ارجینال اینتل هست، پاورم هم 800 گرینه 2 فنه
فن cpu Deepcool Gammaxx 200
برای فن کیس هم چه سایز فنی جا داره ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با سلام

توی سیستم جدیدم متاسفانه کارت گرافیک شناخته نمیشه تنها با روشن شدن سیستم فن گرافیک هم روشن میشه (تنهای نشونه ی بکار افتادن کارت گرافیک) و فقط از کارت گرافیک آنبرد دارم استفاده میکنم

از طریق bios حالت پرایمری گرافیک رو روی PCIE قرار دادم اما باز هم مشکل برطرف نشد
از حالت UEFI boot به Legacy boot تعییر دادم باز هم تفاوتی نکرد
از Safe mode سیستم رو بالا آوردم باز هم توی Device Manager چیری اضافه نشد
هنگام نصب درایور هم ارور میده و نصب نمیشه

این راه هایی بود که به نظر خودم لازم بود تست بشه اما جوابی نداد.مشخصات سیستمم هم به شرح زیره​
Mother Board: Asus Z170 Pro Gaming
CPU: intel core i5 6600K
CPU fan: DeepCool GAMMAXX s40
RAM: 16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 2400
GPU: GIGABYTE R7 360 OC 2GB GDDR5
SSD: ADATA SP550
HDD: Hitachi HDS726116PLA380 (120GB) ---- WDC WD10EZEX (1TB
PSU: GREEN GP750B-OC+ OVERLCLOCKING EVO 80Plus Platinum​

بنظر شما میتونه مشکل از پاور باشه؟یا اینکه مشکل از جای دیگه هست و قابل حل شدنه؟
اپدیت بایوس مادربرد را انجام بدید .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
شاید جای این سوال اینجا نباشه ، ولی کسی باز اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه
یه عدد پرینتر سوزنی جهت پرفراژ دارم که جدیدا بعضی وقت ها کاغذ رو میکشه داخل ولی یا کلا پرفراژ نمیکنه و باید دستی خارج کنم یا با تاخیر زیاد شروع به کار میکنه ! جایی هم نمیشناسم که سرویس کننش ! چطوری خودم میتونم بررسی کنم و مشکلش رو پیدا کنم ؟
کار شما نیست باید سرویس کار ماهر سرویس کنه دستگاه را .

Enigma560

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با استفاده یک برنامه پارتشین بندی از پارتشین های دیگه کم کنید و حجم درایور C رو افزایش بدید .
http://www.partitionwizard.com/help/resize-partition.html
دوست عزیز هیچ راهی جز نصب مجدد ویندوز نیست که بتونم درایوم را سبک کنم اخه پارتیشنام را نمیخواهم کم کنم و اینکه برای درایو C که 80 گیگه بجز ویندوز و چند برنامه سبک این حجم اشغال شده طبیعیه یادم نمیاد ولی یه روشی بود برای پاک کردن هیستوری و تمپ که باعث سبک شدن درایو میشد

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوست عزیز هیچ راهی جز نصب مجدد ویندوز نیست که بتونم درایوم را سبک کنم اخه پارتیشنام را نمیخواهم کم کنم و اینکه برای درایو C که 80 گیگه بجز ویندوز و چند برنامه سبک این حجم اشغال شده طبیعیه یادم نمیاد ولی یه روشی بود برای پاک کردن هیستوری و تمپ که باعث سبک شدن درایو میشد
ccleaner میتونه فایلهای اضافی رو پاکسازی کنه .

KingDark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام دوستان گرانقدر ... ببخشید باعث زحمت شدم ... خواستم گرافیک ارتقاء بدم گفتم مشورتی با شما داشته باشم ... بین گرافیک های GTX 970 و GTX 980 و R9 290 و R9 390 8GB موندم که کدوم رو بگیرم چون واقعا همشون عالین ... بعد واقعا قیمتاشون یه مقدار بالا پایینه هستش ... بعد من واسه گیم ... میخوام رزولیشن مورد نظر برای من 1080p مطرحه بعد روی تنظیمات High End ... گفتم کدوم از اینا منو یه چند وقتی ساپورت میکنه ... بعد مبلغی که من برای هزینه در نظر گرفتم 2 میلیون هستش ... لطفا راهنمای کنید ... ممنون از تاپیک بسیار عالیتون .
با تشکر فراوان KingDark

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان گرانقدر ... ببخشید باعث زحمت شدم ... خواستم گرافیک ارتقاء بدم گفتم مشورتی با شما داشته باشم ... بین گرافیک های GTX 970 و GTX 980 و R9 290 و R9 390 8GB موندم که کدوم رو بگیرم چون واقعا همشون عالین ... بعد واقعا قیمتاشون یه مقدار بالا پایینه هستش ... بعد من واسه گیم ... میخوام رزولیشن مورد نظر برای من 1080p مطرحه بعد روی تنظیمات High End ... گفتم کدوم از اینا منو یه چند وقتی ساپورت میکنه ... بعد مبلغی که من برای هزینه در نظر گرفتم 2 میلیون هستش ... لطفا راهنمای کنید ... ممنون از تاپیک بسیار عالیتون .
با تشکر فراوان KingDark
این کارت رو توصیه میکنم
Zotac GTX 980 OC AMP! Omega Edition 4GB

بالا