برگزیده های پرشین تولز

کسی از فروش گردو سر در میاره؟

ali-.b2

Registered User
لایک‌ها
261
سلام دوستان اینایی ک گردو عمده میخرن چطور سود واسشون میمونه وقتی ک از هر کیلو گردو ۳۰۰ ۴۰۰ گرم مغزش بقیش پوست میخواستم گردو عمده بخرم از کردستان بیارم شهر خودمون بفروشم هر جور حساب میکنم ضرر پس این عمده فروشها چطور میارن میفروشن باتشکر

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
من تخصصی در این زمینه ندارم اما چیزی که می دونم دلالی این جور محصولات ترفندهای خاص خودش را نیاز داره این که بروید از فلان بنگاهی بخرید بیایید تو شهرتون به فلان بنگاه بفروشید سود نداره .حداقلش اینه که باید از کشاورز بخرید بعد بیایید به بنگاهی بفروشید .حتی خیلی دلالهای کشاورزی اصلا کار کیلویی نمی کنند طرف میره باغ را می بینه میگه کلا باغ را 20میلیون حالا دیگه این تخصص دلاله که جوری باغ را قیمت بگذاره که سود حسابی ببره .همه اینها به کنار گردو داریم 10درصد مغز میده گردو داریم 60درصد مغز میده(پوست نازک)هنر شماست که 60درصدی را پیدا کنید با قیمت 40درصدی بخرید .بر فرض چند سال قبل گردو 40-50درصد مغز اگر عمده کیلویی 17-18تومن بود مغزش حدود 45-50بود که روی تناژ سود داره سود خوبی هم داره

به نظر من از این کارها راحت تر فرآوری آجیله چند وقت دیگه هم عیده بازارش گرم میشه یکی دوتا شهر تو ایران هست بورس آجیله ایرانه باید با یک نفر کاربلد بری بخرید بیایید اینجا بو بدهید نمک بزنید کمی خلاقیت هم چاشنی کنید و بفروشید .اما تمام این کارها بازم تخصص و شاگردی کردن نیاز داره

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

ali-.b2

Registered User
لایک‌ها
261
من تخصصی در این زمینه ندارم اما چیزی که می دونم دلالی این جور محصولات ترفندهای خاص خودش را نیاز داره این که بروید از فلان بنگاهی بخرید بیایید تو شهرتون به فلان بنگاه بفروشید سود نداره .حداقلش اینه که باید از کشاورز بخرید بعد بیایید به بنگاهی بفروشید .حتی خیلی دلالهای کشاورزی اصلا کار کیلویی نمی کنند طرف میره باغ را می بینه میگه کلا باغ را 20میلیون حالا دیگه این تخصص دلاله که جوری باغ را قیمت بگذاره که سود حسابی ببره .همه اینها به کنار گردو داریم 10درصد مغز میده گردو داریم 60درصد مغز میده(پوست نازک)هنر شماست که 60درصدی را پیدا کنید با قیمت 40درصدی بخرید .بر فرض چند سال قبل گردو 40-50درصد مغز اگر عمده کیلویی 17-18تومن بود مغزش حدود 45-50بود که روی تناژ سود داره سود خوبی هم داره

به نظر من از این کارها راحت تر فرآوری آجیله چند وقت دیگه هم عیده بازارش گرم میشه یکی دوتا شهر تو ایران هست بورس آجیله ایرانه باید با یک نفر کاربلد بری بخرید بیایید اینجا بو بدهید نمک بزنید کمی خلاقیت هم چاشنی کنید و بفروشید .اما تمام این کارها بازم تخصص و شاگردی کردن نیاز داره
بخاطر این گفتم گردو ک آشناشو تو کردستان داریم البته هنوز نرفتیم فعلا در حد حرف سرمایه هم بنظرم خیلی زیاد نمیخواست گردورو هم از طریق ویزیتوری میشه ب همه سوپری ها و رستوران ها فروخت حالا دقیق نمیدونم بازم باید تحقیف کنم احتمالا باید با پوست سبز بخرم ک خودم خشک کنم پوست بکنم تا سود داشته باشه

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
گردو کردستان چطوره؟مناطق سردسیر تا جایی که من میدونم گردوی خوبی ندارند بهترین گردو برای روستاهای قم و اراک و کاشان هست..یعنی مناطق کویری و مرکزی ایران

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
مثلا چ کار حسابی هر کار حسابی سرمایه حسابی هم میخواد
منظور از کار حسابی کاریه که آینده داشته باشه که بدونی بعد از چندسال زحمت به جایی میرسی
حتی اگه لازمه یه مدت واسه کسی دیگه کار کنی که یه چیزی یاد بگیری و یه سرمایه ای جور کنی
اینکه یه روز گردو بفروشی یه روز یه چیز دیگه اینا آینده ای نداره

ali-.b2

Registered User
لایک‌ها
261
منظور از کار حسابی کاریه که آینده داشته باشه که بدونی بعد از چندسال زحمت به جایی میرسی
حتی اگه لازمه یه مدت واسه کسی دیگه کار کنی که یه چیزی یاد بگیری و یه سرمایه ای جور کنی
من بیکارنیستم لاستیک فروشی دارم دوست دارم درآمد فرعی هم داشته باشم فقط با ی شغل زندگی سخت میچرخه هر روز هم ب کار و درآمد فکر میکنم ولی چیزی ب ذهنم نرسیده لاستیک فروشی هم طوری نیست ک حتما صب تاشب باید واستی میتونم صبح برم مغازه رو بسپرم دست پدرم بعداز ظهر بیام

ali-.b2

Registered User
لایک‌ها
261
گردو کردستان چطوره؟مناطق سردسیر تا جایی که من میدونم گردوی خوبی ندارند بهترین گردو برای روستاهای قم و اراک و کاشان هست..یعنی مناطق کویری و مرکزی ایران
من ک شنیدم مناطق کوهستانی بهتر گردو میده راست و غلط گردن ویکیپدیا

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
بخاطر این گفتم گردو ک آشناشو تو کردستان داریم البته هنوز نرفتیم فعلا در حد حرف سرمایه هم بنظرم خیلی زیاد نمیخواست گردورو هم از طریق ویزیتوری میشه ب همه سوپری ها و رستوران ها فروخت حالا دقیق نمیدونم بازم باید تحقیف کنم احتمالا باید با پوست سبز بخرم ک خودم خشک کنم پوست بکنم تا سود داشته باشه
فروش گردو در بازار 55 هزار تومان؛ خرید از کشاورز 13 هزار تومان
این
خبری بود که پارسال خیلی کپی پیست شد .پس سود داره سود خوبی هم داره حالا بر فرض یک کلاغ 40کلاغ هم باشه بازم سودش خوبه
همون گردو تر خریدن هم بلد بودن می خواهد آشنا اکثرا در این مواقع باعث ضرر تا سود!!!

برعکس وقتی شما اقتصاد نوسانی داری باید موج سواری بلد باشی تا موفق بشی .البته صبر و پشتکار در یک کار خاص همیشه و همه جا جواب داده اما قسمتی از پشتکار همون یاد گرفتن موج سواری در شغل خودت است

گردو آب زیاد نیاز داره و هوای سرد
کاشان و قم اصلا قطب گردو نیست
قطب گردو ایران تویسرکانه و سامان از توابع شهرکرد و کلا مناطق نسبتا سرده

wate

Registered User
لایک‌ها
94
فروش گردو در بازار 55 هزار تومان؛ خرید از کشاورز 13 هزار تومان
ولی دقیقا معلوم نیست گردوها رو چطوری از باغدار خریدن . شاید گردویی که از باغدار خریدن با پوست سبزش بوده.
اگه اینطوری بوده پس هر کیلو گردو در واقع خیلی بیشتر از 13 تومن بوده.

• Like
Reactions: F-5
بالا