برگزیده های پرشین تولز

خستگی مفرت- کمبود انرژی و خواب آلودگی

goldenrule

Registered User
لایک‌ها
165
سلام.

بچه ها. حدودا شش ماه تا یک سال هست که من خیلی سریع خسته میشوم. یکم سربالایی برم به نفس نفس می افتم. میبینی تازه از خواب بیدار شده ام اما دوباره احساس میکنم که به خواب نیاز دارم.
بعضا - خیلی کم - همینجور نشسته پای کامپیوتر چرتم میگیره. وقتی یک چرت ۱۰ دقیقه ای میزنم انرژیم برای چند ساعتی برمیگرده. کلا سطح توانمندیهایم و بخصوص انرژیم نسبت به دیگران افت کرده. نمیدونم چه دردم شده:(. نمیدونم مشکلم جسمی هست یا از روح خسته ام سرچشمه میگیره. هر چی که هست میخواهم درمان بشه.
سوالم اینه که به نظر شما من باید پیش چه متخصصی مراجعه کنم؟
اگر دکتر خوبی در تهران سراغ دارید لطقا به من اطلاع بدید. خیلی از اینکه به اندازه دیگران انرژی برای انجام کارهای روزمره ندارم دپرسم:(.

ممنون.

goldenrule

Registered User
لایک‌ها
165
این را فراموش کردم که مطرح کنم. بعضا در اثر مقداری فعالیت احساس کوفتگی در عضلات هم میکنم. که باید حتما بخوابم تا از بین بره. کسی در اینجا مشکلی شبیه این نداشته؟ الان من نمیدانم که باید پیش چه متخصصی برم. فکر کنم پیش هر کس برم به فراخور تخصصش یک چیزی بگه که واقعا راه حل مشکل من نباشه. توان مالی من اجازه نمیده تا الکی متخصص عوض کنم. و این کار درستی هم نیست.

ممنون از هر نوع راهنمایی.

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
با اینکه افسردگی علائم جسمی مانند این ایجاد میکنه،اما اول باید مسائل و بیماری های جسمی رد بشه تا بشه قضاوت کرد
معمولا یک آزمایش بخصوص آزمایش خون و تیرویید نیاز هست.
مراجعه به یک متخصص داخلی کافی هست،در صورت لزوم مثلا کشف بیماری خاص،در صورت نیاز خوتشون شما رو به یک فوق تخصص یا تخصص دیگه ای ارجاع میدن

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

goldenrule

Registered User
لایک‌ها
165
با اینکه افسردگی علائم جسمی مانند این ایجاد میکنه،اما اول باید مسائل و بیماری های جسمی رد بشه تا بشه قضاوت کرد
معمولا یک آزمایش بخصوص آزمایش خون و تیرویید نیاز هست.
مراجعه به یک متخصص داخلی کافی هست،در صورت لزوم مثلا کشف بیماری خاص،در صورت نیاز خوتشون شما رو به یک فوق تخصص یا تخصص دیگه ای ارجاع میدن

ممنون.

پس من اول میرم پیش یک متخصص داخلی ببینم چی میگه.
بنظرت اگر افسردگی باشه درمانش پیچیده یا زمانبره؟

باز هم ممنون.

r3374

Registered User
لایک‌ها
254
یه بیماری هم داریم فکر کنم اسمش سندروم خستگی مفرطه و توی زنان شیوع بیشتری داره ولی در کل ازمایش خون بده قلب ملبت اگه سالم بود فقط به ورزش رو بیار و از کم شروع کن

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
ممنون.

پس من اول میرم پیش یک متخصص داخلی ببینم چی میگه.
بنظرت اگر افسردگی باشه درمانش پیچیده یا زمانبره؟

باز هم ممنون.
افسردگی درمان پیچیده نیست،اما درمان طولانی میخواد
در صورت تجویز دارو یک تا ۴ هفته اثرش کاملا مشهود میشه اما حتی در صورت پاسخ خیلی خوب به درمان هم باید مصرف دارو حداقل تا ۶ ماه ادامه پیدا کنه

Amoo Mohsen

Registered User
لایک‌ها
30
اول باید آزمایش خون بدید و فاکتور هایی مانند RBC , HTC, T3,T4, TSH و ... بررسی شوند.
اگر مشکل جسمی نبود به روانپزشک مراجعه کنید تا در مورد افسردگی معاینه بشین.
یه شربت گیاهی بدون عوارض هم هست اسمش جینکوویتون هست ایرانیم هست. اون رو بخورین ممکنه تا 4-5 ساعت بهتون انرژی بده. ( البته اگه کم خونی نداشته باشین )

danial13

Registered User
لایک‌ها
92
اقا این مشکل منم هست
کلا از پنج عصر به بعد دیگه کسی نمیتونه باهام حرف بزنه اینقد که از خستگی سگ میشم.اصلا مغزم کار نمیکنه از این ساعت به بعد
صبح ها خیلی کسلم و احساس خستگی میکنم

goldenrule

Registered User
لایک‌ها
165
اقا این مشکل منم هست
کلا از پنج عصر به بعد دیگه کسی نمیتونه باهام حرف بزنه اینقد که از خستگی سگ میشم.اصلا مغزم کار نمیکنه از این ساعت به بعد
صبح ها خیلی کسلم و احساس خستگی میکنم

شما کار هم میکنی؟ میگم شاید مشکل شما بخاطر کار زیاد باشه؟ من خودم دارم دنبال یک متخصص خوب میگردم که برم پیشش.

بالا