برگزیده های پرشین تولز

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

Today_2014

Registered User
لایک‌ها
434
سلام،
سوال واضح نیست. منظورتون راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمک پست هست؟
با عرض سلام!
فقط ارسال مرسولات با پست!
چون مثل دیجی کالا برای فروشگاهش با پست قرار داد داره و ارسالش به عهده پست هستش که علاوه بر کاهش هزینه های پستی!
فقط ماهیانه ابنومان پرداخت میکنن!

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322
بروزرسانی؛

امروز بسته بعد از ۲ روز از گمرک خارج شد. تماس گرفتم و عنوان کردند ۲۲۴ تومان هزینه گمرک شد. بسته ارسال شده به پست منطقه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

بسته صحیح و سالم دستم رسید. اینم تصویر پته :

9acbd85d1cbf2e3a98dc3e5f2bcf7f02.jpg

gilaki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
یکی از دوستان میخاد از آمریکا برام یه دوربین بفرسته که قیمتش 800 دلار هست
کرایه و گمرک چقدر میشه ؟
راهی هست که گمرک رو دور زد ؟ :| :/

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
سلام دوستان
یکی از دوستان میخاد از آمریکا برام یه دوربین بفرسته که قیمتش 800 دلار هست
کرایه و گمرک چقدر میشه ؟
راهی هست که گمرک رو دور زد ؟ :| :/

در مورد سوال آخر میتونم این جواب رو بدم که بله، هست. تنها راهشم استفاده از بند "پ" هست.

کرایه هم بستگی به وزن بسته و گمرک هم بستگی به تعرفه کالا داره.

gilaki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
در مورد سوال آخر میتونم این جواب رو بدم که بله، هست. تنها راهشم استفاده از بند "پ" هست.

کرایه هم بستگی به وزن بسته و گمرک هم بستگی به تعرفه کالا داره.
منظور شما پ و ل هست ؟
تعرفه کالا حدود 750 الی 800 هست
چقدر در میاد تقریبا ؟
چون ببینم اگه زیاد میشه از همینجا بخرم

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
منظور شما پ و ل هست ؟
تعرفه کالا حدود 750 الی 800 هست
چقدر در میاد تقریبا ؟
چون ببینم اگه زیاد میشه از همینجا بخرم

نه، بعضی جاها هست که پول هم جوابگو نیست و فقط پارتی جواب میده. گمرک جزو این دسته س.

منظور از تعرفه، درصد حقوق گمرکی کالاست، نه قیمت کالا. شما باید ببینید درصد گمرکی واردات دوربین چقدره.

MrsDanyali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
پاسخ منو که کسی نداد.تعرفه وارد کردن لباس بچه برای گمرک کیلویی 70 تا 100 هزار تومانه.
من از بخش گمرکی پست تی ان تی سوال کردم.
برای دوربینم شما میتونین از اونجا سوال کنین که چقدره.

gilaki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
پاسخ منو که کسی نداد.تعرفه وارد کردن لباس بچه برای گمرک کیلویی 70 تا 100 هزار تومانه.
من از بخش گمرکی پست تی ان تی سوال کردم.
برای دوربینم شما میتونین از اونجا سوال کنین که چقدره.
زنگ زدم به این شماره
66453588- داخلی 4
گفتند 15 درصد :| :/

Today_2014

Registered User
لایک‌ها
434

yahya taher

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان ی سوال :من میخام برم قشم واسه تفریح و ببینم جنس اونجا چطوریه میگن جنسای بزرگ مثل یخچال و.نمیزارن بیاری حالا سوال من اینه اگه گمرگشو بدم میزارن بیارم؟ به صرفص؟مثلایخچال که 3تومنه گمرکش بیش از 1 تومن واست میافته؟

akbari001

Registered User
لایک‌ها
52
سلام دوستان ی سوال :من میخام برم قشم واسه تفریح و ببینم جنس اونجا چطوریه میگن جنسای بزرگ مثل یخچال و.نمیزارن بیاری حالا سوال من اینه اگه گمرگشو بدم میزارن بیارم؟ به صرفص؟مثلایخچال که 3تومنه گمرکش بیش از 1 تومن واست میافته؟
سلام،
کلا امکانش هست، ولی معمولا به صرفه نیست مخصوصا برای کالای حجیم.

yahya taher

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام،
کلا امکانش هست، ولی معمولا به صرفه نیست مخصوصا برای کالای حجیم.
خب اگه به صرفه نیست پس کلا کالای حجیم قاچاقه..چون مثلا یارو رو هر یخچال نمیخاد 50هزار تومن بخوره که

yahya taher

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سوال دیگه جنسی که داخل خود ایرانه مثلا همون یخچال یا گوشی که توقشم ایا برای دادن گمرک نیاز به کارشناس داره یعنی بیاد تطبیق بده ببینه خلاف قانونه یا ن؟
ی سوال دیگه هم اینه باید کارت بازرگانی برا گمرک دادن داشته باشی؟ اگه از منطقه ازاد بخری همون روز گمرک جنستو تحویلت میده؟ راهی واسه دور زذن هس؟

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
بروزرسانی؛

امروز بسته بعد از ۲ روز از گمرک خارج شد. تماس گرفتم و عنوان کردند ۲۲۴ تومان هزینه گمرک شد. بسته ارسال شده به پست منطقه.

سلام
ارسال کننده بسته شما از امریکا، اونجا چقدر هزینه ارسال پرداخت کرده بود؟ اگر امکان داره بفرمایید ممنون میشم.

mr_scroch

Registered User
لایک‌ها
26
سلام و درود
عزیز جان میخواستم ببینم من قصد خرید از این سایتهای چینی رو دارم و میخوام به طور مثال یک جین لباس مثلا از سایت aliexpress سفارش بدم
میخواستم ببینم هزینه گمرک رو چقدر حساب میکنن برای مثلا 150 دلار خرید ؟! و تعرفه هاشون به چه صورتی هست برای لباس و لوازم پلاستیکی ؟؟؟
ممنون

akbari001

Registered User
لایک‌ها
52
خب اگه به صرفه نیست پس کلا کالای حجیم قاچاقه..چون مثلا یارو رو هر یخچال نمیخاد 50هزار تومن بخوره که
کالای حجیم کلا قاچاق نیست. وارد کننده ی عمده، جنس رو مستقیم از مبدا به داخل کشور ارسال می کنه و گمرکی اون رو یکجا پرداخت میکنه. بنابر این هزینه های اضافی تخلیه و بارگیری و حمل و نقل کمتری رو پرداخت می کنه.

یه سوال دیگه جنسی که داخل خود ایرانه مثلا همون یخچال یا گوشی که توقشم ایا برای دادن گمرک نیاز به کارشناس داره یعنی بیاد تطبیق بده ببینه خلاف قانونه یا ن؟
ی سوال دیگه هم اینه باید کارت بازرگانی برا گمرک دادن داشته باشی؟ اگه از منطقه ازاد بخری همون روز گمرک جنستو تحویلت میده؟ راهی واسه دور زذن هس؟
کلا برای کالای متعارف مسافری (به تشخیص گمرک) سخت گیری نمی کنند و شما می توانید کالا رو همراهتون بیارید.

akbari001

Registered User
لایک‌ها
52
سلام و درود
عزیز جان میخواستم ببینم من قصد خرید از این سایتهای چینی رو دارم و میخوام به طور مثال یک جین لباس مثلا از سایت aliexpress سفارش بدم
میخواستم ببینم هزینه گمرک رو چقدر حساب میکنن برای مثلا 150 دلار خرید ؟! و تعرفه هاشون به چه صورتی هست برای لباس و لوازم پلاستیکی ؟؟؟
ممنون
سلام،
هزینه گمرک پستی تا 50 دلار معاف و از این مبلغ بیشتر طبق تعرفه محاسبه می شود. تعرفه واردات پوشاک رو حدود 100 درصد در نظر بگیرید.

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
سلام
من یه چندتا جنس از علی اکسپرس خریدم. از دو جنس یه جفت خریدم به علاوه یه چیز دیگه یعنی 5 قلم که جمعا حدود 60 دلار میشن. طبق تجربه ای که قبلا داشتم معمولا خود فروشنده ها قیمت جنس روی بسته رو کمتر از ارزش واقعی میزنن. حالا سوال اینجاست که ممکنه تو کمرک به تعداد جنسهایی که توی بسته هست گیر بده و تجاری حساب بشه یا فقط قیمت مجموع رو نگاه میکنن؟
استان خوزستان هستم.
همه جنسها از یه فروشنده است و با هم ارسال میشن.

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
سلام
من یه چندتا جنس از علی اکسپرس خریدم. از دو جنس یه جفت خریدم به علاوه یه چیز دیگه یعنی 5 قلم که جمعا حدود 60 دلار میشن. طبق تجربه ای که قبلا داشتم معمولا خود فروشنده ها قیمت جنس روی بسته رو کمتر از ارزش واقعی میزنن. حالا سوال اینجاست که ممکنه تو کمرک به تعداد جنسهایی که توی بسته هست گیر بده و تجاری حساب بشه یا فقط قیمت مجموع رو نگاه میکنن؟
استان خوزستان هستم.
همه جنسها از یه فروشنده است و با هم ارسال میشن.
ارزیاب گمرک هیچ اعتنایی به اینکه قیمت روی بسته چقدر اعلام شده و Gift یا Sample هست و... هیچ توجهی نمی کنه و خودش ارزش گذاری می کنه.

اگر اقلام داخل بسته همگی یک نوع باشن و به تعداد زیاد، جنبه ی تجاری پیدا می کنه. اما اگه چند قلم متفاوت و هر کدوم یکی دوتا باشه، خیر معمولا کاری ندارن.

بالا