برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

ghayoomm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
بنده یه مشکل در مورد سیاه شدن و خط خطی شدن ناگهانی صفحه لپ تاپ دارم البته در حد چند ثانیه مخصوصا هنگام روشن کردن دستگاه تا بالا امدن ویندوز که با دست زدن به مانیتور و تغییر زاویه صفحه به سرعت درست میشه,ولی این مشکل رو در زمانیکه به برق وصل است و ریستارت میکنم بوجود نمیاد,همچنین زمانیکه در حال بازی هستم در زمان وصل بودن کابل برق مشکلی نیست وزمانیکه کابل وصل نیست فقط در صورت اومدن رنگ سیاه در بازی مثل رفتن به یک صفحه دیگر یه لحظه گیر میکنه!!!وباز هم با تغییر زاویه صفحه سریع برطرف میشه!!در حین بازی هم هیچ مشکلی پیش نمیاد و همه بازی ها رو ساپورت میکنه!!!
با hdmi به tv وصل کردم مشکلی نبود!!
لپ تاپ رو تازه خریدم و مدلش lenovo e540 cri3 geforce 740m هستش.
دوستان مشکل چی میتونه باشه؟آیا از فلت هستش؟
باتشکر

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دورفن رودستی تنظیم کردم ....تنظیم میشه اما اعمال نمیشه وهمچنان رو100درصدهستش
حتی تو جی پی یو زد دورفن رومیزنه 20درصد ولی همچنان توواقعیت100درصد هستش
حتی با برنامه vbe7هم به صورت دستی بایوس روادیت کردم ازجمله دورفن ولی انگارکه کارت گرافیکمون به هیچ صراطی مستقیم نیست
تنها راهش ادیت بایوس دستی هست . چون پروفایل فن تو بایوس قفل شده .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با سلام
بنده یه مشکل در مورد سیاه شدن و خط خطی شدن ناگهانی صفحه لپ تاپ دارم البته در حد چند ثانیه مخصوصا هنگام روشن کردن دستگاه تا بالا امدن ویندوز که با دست زدن به مانیتور و تغییر زاویه صفحه به سرعت درست میشه,ولی این مشکل رو در زمانیکه به برق وصل است و ریستارت میکنم بوجود نمیاد,همچنین زمانیکه در حال بازی هستم در زمان وصل بودن کابل برق مشکلی نیست وزمانیکه کابل وصل نیست فقط در صورت اومدن رنگ سیاه در بازی مثل رفتن به یک صفحه دیگر یه لحظه گیر میکنه!!!وباز هم با تغییر زاویه صفحه سریع برطرف میشه!!در حین بازی هم هیچ مشکلی پیش نمیاد و همه بازی ها رو ساپورت میکنه!!!
با hdmi به tv وصل کردم مشکلی نبود!!
لپ تاپ رو تازه خریدم و مدلش lenovo e540 cri3 geforce 740m هستش.
دوستان مشکل چی میتونه باشه؟آیا از فلت هستش؟
باتشکر
ببرید پیش تعمیرکار لپتاپ کابل فلت لپتاپ شما که مونیتور لپتاپ رو به برد متصل میکنه مشکل پیدا کرده .

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
تعداد pass ها رو کانتر میندازه همچنین اررورها . با این حجم رم حداقل تا 4 -5 ساعت باید بگذارید زیر تست باشه . یک اررور هم انداخت یعنی یکی از رمهاتون خرابه
2a67d919469f12b0ba50d043bb927f6a.jpg

خدمت شما
نمیدونم بگم متاسفانه یا خوشبختانه بعد 11 ساعت تست هیچ اروری نداد!!

Sent from my C6603 using Tapatalk

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
یک شات از cpu-z قسمت مموری و spd
چشم . حتما فردا میزارم . امروز بیمارستان کشیکم
احتمال داره مشکل از بایوس باشه ؟ بایوس مخصوص ویندوز 10 فرق داره ؟ چون با ویندوز 7 اینجور نمیشد
ضمنا این نکته رو هم بگم یک روز قبل بروز مشکلات وقتی به بدنه کیس دست میزدم کیس برق داشت ، که با تعویض چند راهی برق مشکل حل شد
ممکنه ارتباطی باشه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
چشم . حتما فردا میزارم . امروز بیمارستان کشیکم
احتمال داره مشکل از بایوس باشه ؟ بایوس مخصوص ویندوز 10 فرق داره ؟ چون با ویندوز 7 اینجور نمیشد
ضمنا این نکته رو هم بگم یک روز قبل بروز مشکلات وقتی به بدنه کیس دست میزدم کیس برق داشت ، که با تعویض چند راهی برق مشکل حل شد
ممکنه ارتباطی باشه؟

بایوس رو حتما اپدیت کن دکتر جان . اون شات هم بگذار . باس رم هم از تو بایوس روی 1333 بگذار .

ghayoomm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببرید پیش تعمیرکار لپتاپ کابل فلت لپتاپ شما که مونیتور لپتاپ رو به برد متصل میکنه مشکل پیدا کرده .
ممنون بابت راهنمایی,شانس ماست دیگه!!لپ تاپ نو همین اولش مشکل پیدا کرده!! میفرستمش گارانتی چاره ای نیست!

mansour14606

Registered User
لایک‌ها
62
با سلام به دوستان عزیز.کدوم کیس رو پیشنهاد میکنید؟
Cooler Master CM 690 III
Green X3 Viper
تا اونجا که من تحقیق کردم از لحاظ امکانت و سایز تقریبا یکی هستند.
آیا ارزش داره 100 تومن بیشتر هزینه کنم و کیس اول رو بگیرم یا همون X3 مناسب هست؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
کیفیت ساخت CM690 III بسیار بالاتر هست . روی هر دو کیس سیستم بستم .

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
دوستان خواهشن یکی کمک کنه
من یه مانیتور الجی w2261 دارم که 5 ساله برام کار کرده و این مدت منبع تغذیش دچار مشکل شد تا تماس گرفتم مادیران شماره نمایندگی نزدیک رو بهم داد.خلاصه بردم اونجا تعویض کردن هر چند که انگار جنس دست دوم کار گذاشتن چون ظاهر سوکت برق کهنه ب نظر میرسه خلاصه آوردم خونه اوکی شد بعد ایکس باکس رو بهش وصل کردم دیدم صدا نداره باز بردم پیشش قطعه نو گذاشت اوردم خونه بازم صدا نداشت حتی تو تنظیمات هم صدا رو 100 بود خلاصه ایکس باکس رو خاموش کردم با کابل اچ دی زدم به کیس که دیدم دیگه کابل اچ دی رو ساپورت نمیکنه و فقط کابل dvi یا vga تصویر میده به کیس دوباره ایکس باکس رو زدم دیدم دیگه کابل اچ دی رو اینم تصویر نمیده و نو سیگنال میزنه زنگ زدم گفت حتما منبع تغذیه نوسان داشته زده خرابش کرده باید مینبورد عوض بشه 170 خرجشه واقعا جوش آوردم حتی زنگ زدم مادیران جوابی ندادن.حالا میخوام بدونم چجوری اول تصویر داد hdmi و حالا اینجوری شدو اینقدر کارشون کثیف بوده دور تا دور قاب ال سی دی خط و خش افتاده و کناره هاشم اصلا خوب جا نزدن انگار خار شکوندن.نمیدونم باید چیکار کنم دستمم خالیه مانیتور بخرم یکی راهنماییم کنه خدا ازشون نگذره شب عیدی اسیرمون کردن.اینم.بگم مانیتور با کابل dvi یا vga تصویر داره و با کامپیوتر کار میکنه ولی hdmi دیگه کار نمیکنه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان خواهشن یکی کمک کنه
من یه مانیتور الجی w2261 دارم که 5 ساله برام کار کرده و این مدت منبع تغذیش دچار مشکل شد تا تماس گرفتم مادیران شماره نمایندگی نزدیک رو بهم داد.خلاصه بردم اونجا تعویض کردن هر چند که انگار جنس دست دوم کار گذاشتن چون ظاهر سوکت برق کهنه ب نظر میرسه خلاصه آوردم خونه اوکی شد بعد ایکس باکس رو بهش وصل کردم دیدم صدا نداره باز بردم پیشش قطعه نو گذاشت اوردم خونه بازم صدا نداشت حتی تو تنظیمات هم صدا رو 100 بود خلاصه ایکس باکس رو خاموش کردم با کابل اچ دی زدم به کیس که دیدم دیگه کابل اچ دی رو ساپورت نمیکنه و فقط کابل dvi یا vga تصویر میده به کیس دوباره ایکس باکس رو زدم دیدم دیگه کابل اچ دی رو اینم تصویر نمیده و نو سیگنال میزنه زنگ زدم گفت حتما منبع تغذیه نوسان داشته زده خرابش کرده باید مینبورد عوض بشه 170 خرجشه واقعا جوش آوردم حتی زنگ زدم مادیران جوابی ندادن.حالا میخوام بدونم چجوری اول تصویر داد hdmi و حالا اینجوری شدو اینقدر کارشون کثیف بوده دور تا دور قاب ال سی دی خط و خش افتاده و کناره هاشم اصلا خوب جا نزدن انگار خار شکوندن.نمیدونم باید چیکار کنم دستمم خالیه مانیتور بخرم یکی راهنماییم کنه خدا ازشون نگذره شب عیدی اسیرمون کردن.اینم.بگم مانیتور با کابل dvi یا vga تصویر داره و با کامپیوتر کار میکنه ولی hdmi دیگه کار نمیکنه
برد اصلی قابل تعمیره . اگر تعمیرکار خوب پیدا کنی .

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
برد اصلی قابل تعمیره . اگر تعمیرکار خوب پیدا کنی .
بردمش دوباره همونجا کاشف ب عمل اومد که پورت hdmi شکسته حالا چجوری من نفهمیدم خودشم گردن نگرفت و کفت باید برد عوض بشه 170 تومن خیلی خورد تو ذوقم ب نظرت راهی نیست دستش کرد؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
معمولا اگر پورت کنده بشه . مسیر ارتباطی روی برد هم کنده میشه . اگر ترک ها کنده شده باشه باید برد عوض بشه . اگر فقط پورت مشکل پیدا کرده باشه قابل تعویضه

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
معمولا اگر پورت کنده بشه . مسیر ارتباطی روی برد هم کنده میشه . اگر ترک ها کنده شده باشه باید برد عوض بشه . اگر فقط پورت مشکل پیدا کرده باشه قابل تعویضه
والا گفتن باید برد عوض بشه
حالا نمیگن که پورت dvi همون کار hdmi رو میکنه و فقط خروجی صدا نداره الان تو نت فهمیدم این جریانو
منم فقط مشکل وصل کردن ایکس باکس داشتم ک فهمیدم باید تبدیل پورت hmdi به dvi بخرم ک هزینه ای هم نداره ارزونه
ولی خیلی بزخر هستن ب من میگه مانیتورو ازت میخرم 100 تومن اونم این مدلو خخخ

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
والا گفتن باید برد عوض بشه
حالا نمیگن که پورت dvi همون کار hdmi رو میکنه و فقط خروجی صدا نداره الان تو نت فهمیدم این جریانو
منم فقط مشکل وصل کردن ایکس باکس داشتم ک فهمیدم باید تبدیل پورت hmdi به dvi بخرم ک هزینه ای هم نداره ارزونه
ولی خیلی بزخر هستن ب من میگه مانیتورو ازت میخرم 100 تومن اونم این مدلو خخخ
پنلش فقط 200 میارزه

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
پنلش فقط 200 میارزه
ولی خدا ازش نگذره از اون روز تا الان 200 تومن خرج گذاشتن رو دستم
یه کابل تبدیل hdmi به dvi خریدم که ایکس باکس رو وصل کنم ب مانیتور ولی صفحه مشکی میمونه کابلو تست کردم سالمه قبلا هم پورت hmdi سالم بود فقط با بعضی کابلها تصویر میومد
حاالا یدونه مادگی پیدا کردم که hdmi میخوره به کنسول و dvi میخوره به مانیتور اخرین رزلوشین هم تصویر میده ولی نمیدونم hd هست یا نه
راهی به ذهنتون نمیرسه با اون کابل hdmi به dvi تصویر بگیرم؟هرچی دکمه هاشو میزنم تغییری نمیکنه رو dvi مونده سوییت نمیشه روی hdmi

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
u696_img_20160216_170512.jpg
دوستان این رزلوشین الان فول اچ دی حساب میشه یا باز برم دنبال تبدیل hdmi به dvi ؟

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
u696_img_20160216_170512.jpg
دوستان این رزلوشین الان فول اچ دی حساب میشه یا باز برم دنبال تبدیل hdmi به dvi ؟
درود
بله دوست عزیز به رزولوشن 1920*1080 رزولوشن فول ایچ دی هم میگن.

بالا