برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
دوست عزیز این بیشتر به جک شباهت داره
میرورلس یه حورایی تو نطفه خفه شده

:D و این کامنت دنیا را تکان داد . . .

حالا نمیگم منبع خارجی ولی همین ایرانی ش هم کافیه

http://www.zoomit.ir/2014/8/24/13420/mirrorless-vs-dslr/

مشخص است در آینده DSLR ها در برابر بدون آینه‌ها شانسی نخواهند داشت

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
ممنون بابت لینکی که دادید
اما بنظر من هنوز خیلی زوده بخواهیم بگیم DSLR عمرش تموم شده حتی باتوجه به سرعت روزافزون تکنولوژی بعید میدونم در 10 سال آتی این اتفاق بیافته

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام
من میخوام یک دوربین مبتدی بخرم برای شروع یادگیری عکاسی (و همینطور فیلم‌برداری)
بعد از کلی تحقیق و بررسی بودجه و نیازها به این دو مدل Nikkon 5500D و Canon 760D رسیدم، حالا بین انتخاب این دو موندم
توی نقد‌های اینترنتی و همینطور ویدیوهای مقایسه این ۲ تا دوربین هر کدوم مزیت و معایب خاص خودشون داشتند، مثلا نیکون برای کیفیت فیلم‌برداری و تصویر برداری با color dynamic range خوب پیشنهاد دادند و کانون سرعت فوکوس خودکار و نداشتن صدای نویز همگام فوکوس خودکار

کلا نظر شما چیه و با این شرایطی که در ادامه ذکر میکنم، کدوم یکی رو به من پیشنهاد میکنید، با توجه به اینکه برای لنز هم بیشتر از ۲ تا لنز نمیگیرم، ۲ تا لنر مناسب میگیرم که کلا استفاده کنم

همونطور که گفتم تازه کار هستم و میخوام یاد بگیرم
زیاد برای لنز نمیتونم هزینه کنم و فوقش ۲ تا لنز خوب بگیرم
اولویت اصلی عکاسی است اما میخوام باهاش فیلمبرداری هم کنم و یاد بگیرم
-------------
اگر اینها هم داشته باشه خوبه ولی زیاد مهم نیست
اتوفوکوس سریع باشه
تعداد عکاس در حالت burst shot که هر دو raw و jpeg بالاتر باشه
اگر HDR و timelapse واقعی داشته باشه خوبه
برای خبرنگاری، عکاسی در محیط یسته و محیط باز مناسب باشه

سلام دوست گرامی

اول اینکه واژه فیلم برداری کاملا نادرسته باید بگید تصویر برداری چون با دوربین دیجیتال کار میکنید نه نگاتیو
مورد بعدی چون هدف شما عکاسی و تصویر برداری هست به شدت توصیه میکنم 70d کانن تهیه کن
این موارد چندان مناسب تصویر برداری نیست خصوصا Nikkon 5500D
و اما لنز : شما در شروع کار 18-55 کاملا بهت جواب میده خصوصا برای تمرین فوکوس کشی تصویربرداری و ...
بعد از چند ماه که به قول معروف دستت راه افتاد , حرفه ای عمل کن و یه دست لنز آنالوگ تهیه کن که زمین تا آسمون خدا شارپنس و بوکه بهتری بهت میده . موردی که فراموش کردم حتما حتما حتما 1 باطری اضافه بگیر چون موقع تصویر برداری لازمت میشه :general601:
پ ن : حتما کلاس تصویر برداری و عکاسی ثبت نام کن اگه انجمن سینماگران جوان در شهرتون دفتر داره حتما اونجا مراجعه کن :general706:

مانا باشید

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام
من کلاس های اموزشی عکاسی رو میخوام بگذرونم و به عنوان کار تو این زمینه کار کنم
میخواستم بدونم با بودجه 1200-1500 چی پیشنهاد میکنید
یه چیز خوب که بدرد کار بخوره نه صرفا جهت تفریح
ممنون

سلام دوست گرامی
700d کانن تهیه کنید , اگه امکانش هست بودجه رو افزایش بدید و 70d
برای خرید عجله نکن اکثر فروشگاه ها به صورت اقساط هم میفروشن 1 تومن که بهشون بدید الباقی رو میتونید قسطی پرداخت کنید که ارزشش رو داره :general601:

Vip3r

Registered User
لایک‌ها
20
سلام دوستان خسته نباشید . تا 1 میلیون ت دوربین عکاسی چی پیشنهاد میدید ؟ من آماتورم ولی میخوام کیفیت عکس ها خوب باشه !

fariba farahmand

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام کسی در مورد دوربین های ورزشی مارک sjcam اطلاعی داره؟
سلام دوست عزیز من sjcam رو نمی شناسم ولی بهتون aee رو پیشنهاد می کنم که تو بازار تقریبا جایگزین gopro شده علاوه بر این دوربین polaroid cube هم یه دوربین ورزشی جدیده ولی در حد اون حرفه ای نیست اما دوربین قشنگیه تو لینکی که بالا دادم می تونید در موردش بخونید

shaikh h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
با این مبلغ انتخاب های متعددی دارید
میتونید کامپکت سوپر زوم کنن مدل sx710 انتخاب کنید قیمتش هم حدود 750 هست و یه مدل هم هست از کنن sx60 وااقعا تو کلاس خودش بهترین هست و از لحاظ جثه شبیه دوربین های اس ال ار هست قیمتش هم 1180

shaikh h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان خسته نباشید . تا 1 میلیون ت دوربین عکاسی چی پیشنهاد میدید ؟ من آماتورم ولی میخوام کیفیت عکس ها خوب باشه !

shaikh h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
این دوربین یه دوربین سوپر زوم هست
کیفیت عکسش اصلا خوب نیست البته انتظاری هم ازش بیشتر از زوم کردن نمیره
الان هم SX 60 بجاش اومده و اون از رده خارج شده
شما برای چه زمینه کاری دوربین رو میخواهید ؟ اگر مشخص کنید بهتر میشه راهنمایی کرد

با سلام
کیفیت sx50 در کلاس خودش جز دوربین های خیل یخوب هست و کیفیت قابل قبولی هم داره
نمیشه به قطعیت گفت که کیفیتش خوب نیست کاملا اشتباهه که یه دوربین رو اینجوری زدر سوال ببریم...
به لحاظ سنسور و ساختار خیلی تفاوتی با sx60 به لحاظ شارپنس و کیفیت نداره فقط sx60 امکانات بهتری رو ارائه میده به کاربر.

shaikh h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوستان من قصد خرید یه دوربین عکاسی دارم.
بین Nicon D5200 و canon 700D موندم . بهنظرتون کدوم گزینه ی بهتریه ؟

سQUOTE="mammad78gamer, post: 11446602, member: 338174"]دوستان من قصد خرید یه دوربین عکاسی دارم.
بین Nicon D5200 و canon 700D موندم . بهنظرتون کدوم گزینه ی بهتریه ؟[/QUOTE]

سلام
به چند دلیل d5200 میتونه انتخاب بهتری باشه
1-تعداد نقاط فوکوس بیشتر که 39 نقطه داره و 15 تا از این نقاط به صورت متقاطع هستند و در 700d این نقاط فقط 9 نقطه هستند و یک نقطه از اونها متقاطع هستند.
2-عمق رنگ و داینامیک رنج بالاتر d5200
3-کنترل نویز بهتر
4-تصویربرداری با سرعت 60 فریم که در کنن 30 فریم هست.

و در نهایت مگاپیکسل بالاتر نیکون و مهمتر از اون به صرفه بودن خرید هست که نیکون قیمت به مراتب پایینتری نسبت به رقیبش داره...

shaikh h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوست گرامی
700d کانن تهیه کنید , اگه امکانش هست بودجه رو افزایش بدید و 70d
برای خرید عجله نکن اکثر فروشگاه ها به صورت اقساط هم میفروشن 1 تومن که بهشون بدید الباقی رو میتونید قسطی پرداخت کنید که ارزشش رو داره :general601:

سلام
شما با این بودجه میتونید 1200d کنن رو تهیه کنید
یا اینکه 700d با لنز 18-55 سری lll رو انتخاب کنید که قیمتش حدود 1570 هست...

aren8

Registered User
لایک‌ها
63
با حدودا 200 تومن چه کامپکتی بخرم ؟

shaikh h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوست عزیز

بودجه شما چقدره ؟ یکی از بهترینها همون gopro هست . از چیش خوشت نیومد !

سلام
یه نیم نگاهی به دوربین osmo داشته باشید چون اولویت شما 4k و لرزش هست این دوربین هم عملکرد به مراتب بهتری نسبت به gopro داره...

shaikh h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با حدودا 200 تومن چه کامپکتی بخرم ؟

سلام
اگر مقدوره بودجه رو افزایش بدید تا280 هزار تومان که بشه ixus 160 خرید بدنه جمع و جور و خیلی سبک
مگاپیکسل بالا و دهن پر کن و زوم 8x البته با در نظر گرفتن جثه از مزایای این دوربین هست.
nikon s2900 رو هم جز انتخابتون قرار بدید. قیمت پایینتری داره و بدنه خیلی باریکتری داره .

aren8

Registered User
لایک‌ها
63
سلام
اگر مقدوره بودجه رو افزایش بدید تا280 هزار تومان که بشه ixus 160 خرید بدنه جمع و جور و خیلی سبک
مگاپیکسل بالا و دهن پر کن و زوم 8x البته با در نظر گرفتن جثه از مزایای این دوربین هست.
nikon s2900 رو هم جز انتخابتون قرار بدید. قیمت پایینتری داره و بدنه خیلی باریکتری داره .
ممنون از راهنماییت

بالا