برگزیده های پرشین تولز

خاطرات وبمستری من ( وبسایت داری و .... ) له له شدم یعنی

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
الان که تعطیل کردم سایت ها و بازی ها رو. (اینا همه بازی های چند نفره انلاین بودن که نیاز به سرورهای خرکی داشتن! بدون سرور اجرا نمیشدن اصلا! هزینه سرورها اگه کمرشن نبود تعطیلشون نمیکردم. همون رو موبایل هم که میخواستن اجرا بشن باید اول به سرور کانکت میشدن؛ حریف پیدا میکردن و...)

الان کانال هایی دارم از کشورای دیگه؛ ولی دیگه بازی ای ندارم که بخوام بفرستم رو پلی استور یا اپ استور... :confused::(
همیشه یه جای کار میلنگه. یه وقت کانال نیست ولی بازی هست. یه وقت کانال هست ولی بازی نیست :D:general404: یه وقت پول هست یه چیز دیگه نیست! یه وقت اونو هست مدرک نیست! مدرک هست یه چیز دیگه نیست و خلاصه این چرخه ادامه دارد...

اینم خاطرات ما بود خلاصه....:confused:

ادیت: روال کار شباهت زیادی به همین "کافه بازار" خدمون داره!
مشکل شما اینه که تحصیلاتت اکادمیک نیست.
هر چیزی هم که یاد گرفتی در حد سرهم بندی بوده برای دل خودت. برای همین نمیتونی با سیستم شرکتی کار کنی.
اما تلاشتون قابل احترامه.

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
مشکل شما اینه که تحصیلاتت اکادمیک نیست.
هر چیزی هم که یاد گرفتی در حد سرهم بندی بوده برای دل خودت. برای همین نمیتونی با سیستم شرکتی کار کنی.
اما تلاشتون قابل احترامه.

یک ساعت هم حاضر نیستم وقت تو دانشگاه تلف کنم. :general405:
همینطور یک ساعت هم تو شرکت هایی فعالیت داشته باشم که هیچ کار جدیدی ارائه نمیدن :general405:
بعد عزیزم کدوم دانشگاه در مورد وبمستری هست؟ کدوم دانشگاه یاد میداده این چیزا رو که وبمسترای ایرانی اشتباه نکنن که ما باید میرفتیم یاد بگیریم؟ :general405:
اتفاقا وضع فارغ التحصیل های نرم افزاری هم همینه! طرف هیچی کاری بلد نیست تو دانشگاه هم چیزی یاد نگرفته! :general405:

بنظر من وبمستری هیچ ربطی به دانشگاه نداره :confused:

Last edited:

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
همینطور یک ساعت هم تو شرکت هایی فعالیت داشته باشم که هیچ کار جدیدی ارائه نمیدن :general405:
بعد عزیزم کدوم دانشگاه در مورد وبمستری هست؟ کدوم دانشگاه یاد میداده این چیزا رو که وبمسترای ایرانی اشتباه نکنن که ما باید میرفتیم یاد بگیریم؟ :general405:
اتفاقا وضع فارغ التحصیل های نرم افزاری هم همینه! طرف هیچی کاری بلد نیست تو دانشگاه هم چیزی یاد نگرفته! :general405:

حالا شما خون خودت رو کثیفتر نکن
شما هر جا بری ازت مدرک میخوان الان مثلا نیوزلند مدارک IT و ICT میخواد
من خودمم نه دانشگاه رفتم نه حوصله ش رو دارم ولی خب اونورم نمیشه رفت چون مدرک و سابقه کار ثبت شده ندارم

که هر کدوم یه امتیاز برای مهاجرت و یافتن کار توی داخل خارج هستش

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393

دوست عزیز
حالا فکر کن فرض محال فردا رفتی تو شرکتی که کلا اوضاعش بر عکس بود .
چرا همه رو با یه چوب میرونی عزیزم؟

Sent from my LG-H959 using Tapatalk

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
حالا شما خون خودت رو کثیفتر نکن
شما هر جا بری ازت مدرک میخوان الان مثلا نیوزلند مدارک IT و ICT میخواد
من خودمم نه دانشگاه رفتم نه حوصله ش رو دارم ولی خب اونورم نمیشه رفت چون مدرک و سابقه کار ثبت شده ندارم

که هر کدوم یه امتیاز برای مهاجرت و یافتن کار توی داخل خارج هستش

دوست عزیز
حالا فکر کن فرض محال فردا رفتی تو شرکتی که کلا اوضاعش بر عکس بود .
چرا همه رو با یه چوب میرونی عزیزم؟

دانشگاه علمی کاربردی رفتم نرم افزار خوندم 2 سال؛ پودمان اخرش رو دیگه نرفتم! علافی بود :general505:

بزور میخواین منو بفرستین تو شرکت ها! :general711:.

من میگم باید شرکت خودم رو بزنم. :general205::general703:

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
اوکی
سرمایه موجود است؟
بفرمایید شرکت بزنید.

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
اوکی
سرمایه موجود است؟
بفرمایید شرکت بزنید.
بله عزیزم سرمایه موجود است! مدرک مرتبط لاموجود! :general112:
اولویت اولم هم مجوز موسسه تولید بازی های رایانه ای هست! معاف از مالیات و تسهیلات مسهیلات :general707:
نوشتم که تو همون پست طولانی صفحه قبل که به این نتیجه رسیدم که شرکت یا موسسه خودمو بزنم ولی مدرک مرتبط ندارم! :general704:
دنبال یه لیسانس نرم افزارم تو درو اشنا...

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
در ضمن بعد از ثبت موسسه یا شرکت با یه طرح درست حسابی میشه تو پارک های علم فناوری هم ساکن شد. من دارم عضویت یکی از پارک ها رو.
هم برات کانال میزنن هم با هزینه خیلی کمتر از بیرون بهت فضا میدن! بعدا که جا افتادی میری بیرون پارک دفتر میزنی.
بقول@javadth منم اینجا فقط از اشتباهاتی که کردم گفتم. ولی از موفقیت ها نمیگیم کسی یاد بگیره. :D
من اینا رو ننوشتم که کسی بخواد راهنمایی بده یا تِز بده! نوشتم برا اونایی که ممکنه اومده باشن تو این راه و هنوز اولای راه باشن. گفتم بدونن اشتباهه این مسیر انفرادی کار کردن. مسیر رو عوض کنید.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
خب عزیزم هنوز هم داری یه جوری ادامه میدی به اشتباهات قبلی.
بازی سازی رو بیخیال شو که نونی درش موجود نیست.
برای پول درآوردن که حتما نباید شرکت داشته باشی.

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
دانشگاه علمی کاربردی رفتم نرم افزار خوندم 2 سال؛ پودمان اخرش رو دیگه نرفتم! علافی بود :general505:

بزور میخواین منو بفرستین تو شرکت ها! :general711:.

من میگم باید شرکت خودم رو بزنم. :general205::general703:
در ضمن بعد از ثبت موسسه یا شرکت با یه طرح درست حسابی میشه تو پارک های علم فناوری هم ساکن شد. من دارم عضویت یکی از پارک ها رو.
هم برات کانال میزنن هم با هزینه خیلی کمتر از بیرون بهت فضا میدن! بعدا که جا افتادی میری بیرون پارک دفتر میزنی.
بقول@javadth منم اینجا فقط از اشتباهاتی که کردم گفتم. ولی از موفقیت ها نمیگیم کسی یاد بگیره. :D
من اینا رو ننوشتم که کسی بخواد راهنمایی بده یا تِز بده! نوشتم برا اونایی که ممکنه اومده باشن تو این راه و هنوز اولای راه باشن. گفتم بدونن اشتباهه این مسیر انفرادی کار کردن. مسیر رو عوض کنید.

اگر میخوای ایران کار کنی

امتیاز شرکت بخر
منم یکی از علایقم همین شرکت دانش بنیان برای بازی موبایل و pc بودش و حمایت از ایده های جوانان

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
خب عزیزم هنوز هم داری یه جوری ادامه میدی به اشتباهات قبلی.
نه دیگه! تعطیل کردم سایت ها رو خیلی وقته! :general601: وبمستری رو گذاشتم کنار :general601:

بازی سازی رو بیخیال شو که نونی درش موجود نیست.
برای پول درآوردن که حتما نباید شرکت داشته باشی.
پسر خاله چرا اذیت میکنی؟ بیا پاتوق حالتو بگیرم. :general106:
من بدون شرکت یا موسسه کجا میتونم 3 نفر رو دور هم جمع کنم و یه کار بزرگ انجام بدم؟ :confused:

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
اگر میخوای ایران کار کنی

امتیاز شرکت بخر
منم یکی از علایقم همین شرکت دانش بنیان برای بازی موبایل و pc بودش و حمایت از ایده های جوانان

اره میخوام ایران کار کنم. فعلا کانالی که بتونم خارج فعالیت کنم ندارم و باید تو ایران یه کاری رو شروع کنم.

شما تو پارک مستقر هستی الان؟

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
اره میخوام ایران کار کنم. فعلا کانالی که بتونم خارج فعالیت کنم ندارم و باید تو ایران یه کاری رو شروع کنم.

شما تو پارک مستقر هستی الان؟

اره بغل پارک شهرم ،‌ البته الان زیاد نمیرم دیگه ، وسایل ورزشش هم زیاده ولی بوفه نداره فک کنم البته اونور پارکه

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
نه دیگه! تعطیل کردم سایت ها رو خیلی وقته! :general601: وبمستری رو گذاشتم کنار :general601:

پسر خاله چرا اذیت میکنی؟ بیا پاتوق حالتو بگیرم. :general106:
من بدون شرکت یا موسسه کجا میتونم 3 نفر رو دور هم جمع کنم و یه کار بزرگ انجام بدم؟ :confused:
دور هم جمع کردن آدمها پول میخواد نه شرکت ثبت شده.
شما میتونی یه دفتر کار بگیری. بدون ثبت شرکت.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
اماکن اومد گفت چکار میکنید بگم چی؟ o_O
اماکن کاری به شما نداره .
اینهمه آدم دارن تو دفتر موقعیت اداری کار میکنند شما هم یکیش.

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
اماکن کاری به شما نداره .
اینهمه آدم دارن تو دفتر موقعیت اداری کار میکنند شما هم یکیش.
نمیشه.
خب حالا فرض کن ما تو یه دفتر کار ناشناس هم بازی رو ساختیم.
تو الان هر بازی که بسازی؛ موقع نشر اون؛ حالا چه نشر آنلاین؛ چه توذیع روی سی دی و... مجوز میخواد.
برای مجوز هم بالاخره باید یه شرکت یا موسسه ثبت شده باشی یا نه؟
نمیخوام با بی فکری سرمایه رو هم به باد بدم. از اول باید همه چی اصولی باشه.
بعدشم تا وقتی که ثبت شده نباشی؛ هیچ جور تسهیلات یا وام یا... نمیتونی بگیری از بنیاد
پسر خاله!!!!!!!!!!!! :general211: برو مجوز بگیر :general211:

Last edited:

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
نمیشه.
خب حالا فرض کن ما تو یه دفتر کار ناشناس هم بازی رو ساختیم.
تو الان هر بازی که بسازی؛ موقع نشر اون؛ حالا چه نشر آنلاین؛ چه توذیع روی سی دی و... مجوز میخواد.
برای مجوز هم بالاخره باید یه شرکت یا موسسه ثبت شده باشی یا نه؟
نمیخوام با بی فکری سرمایه رو هم به باد بدم. از اول باید همه چی اصولی باشه.
بعدشم تا وقتی که ثبت شده نباشی؛ هیچ جور تسهیلات یا وام یا... نمیتونی بگیری از بنیاد
پسر خاله!!!!!!!!!!!! :general211: برو مجوز بگیر :general211:
البته مثل این میمونه که یک شخص داخل خونه اش یک نرم افزار را ساخته باشه.
بازی که شما میسازید فکر کنم برای موبایل باشه نه کامپیوتر و همچنین انتشار روی سی دی دیگه الان منسوخ شده از طریق دانلود یا مثلا بازار , گوگل استور... فروخته میشه.

بدون شرکت جلو رفتن نیازی دیگه به بیمه کردن قوانین عجیب غریب کار, مالیات و این چیزها ندارد. این مجوز ها رو فکر کنم به اشخاص حقیقی هم بدن و نیازی به ثبت شرکت نداشته باشه.

در مورد وام هم فکر کنم خودت میدونی که به چه اشخاصی داده میشه :D

qartal-design

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فقط میتونم بگم دمت گرم استارتر :)

Others70

Registered User
لایک‌ها
1,664
سلام
qg99qpcpwtwvyedhxss7.jpg

من چند باری از جلوی این تاپیک رد شدم ، بعدش تصمیم گرفتم خاطره خودم رو تعریف کنم
دنیای وبسایت داری و وبمستری برای خودش یه دنیای شیرینیه و پر از فراز و نشیب و نشیب و نشیب و نشیب و آخرش دره س که له له میشید و برای هر وبمستری اتفاقات بسیار شیرینی رخ میده
من هشت سال پیش وارد اینترنت شدم با اینترنت دیال آپ ذغالی

اول از همه مثل بقیه یه وبلاگ توی بلاگفا زدم و مطلب میزاشتم ( کاملا کپی ) و خب خیلی ضایع بود و نمیگرفت
یادش بخیر برای یه نظر توی وبلاگمون چه التماس هایی که به بیننده ها نمیکردیم :|

تازه برام عبرت نبود که رفتم سراغ تبلیغات کلیکی ، هر سایتی که تبلیغات کلیکی داشت توش ثبت نام میکردم و کدش رو میزاشتم و شرع میکردم به کسب درآمد و آخرش وقتی کل حد نصاب های من به 500 تومن نمیرسید که یا سایت ها تعطیل میشدن یا خودم خسته میشدم
بعد از چند سال گفتیم آقو بیا یه کاری بکنیم که آینده دار باشه به خاطر همین یه وبلاگ زدیم که در مورد تعبیر خواب بود از شانس بد ما زد و این وبلاگ گرفت خلاصه اینکه بعد از یک سال فعالیت مستمر تونستیم 20 هزار تومن از اکسین ادز درآمد کسب کنیم
ناگفته نماند که حساب ما قبل از این اتفاق رفت به لیست سیاه و من شماره حساب رفیقم رو دادم و اونم فقط 10 هزار تومنش رو به من پس داد :D
در همین موقع هم که آقو از بد شانسی ما یک سایت خوبی پیدا شده بود که خوب کلیک داشتم ازش و توی یه هفته 15 هزار تومن درآورده بودم ولی از خوش شانسی که من داشتم سایت سر موقع پرداخت من جمع کرد و رفت
آقو در همین زمان ها ما با پدیده چت روم آشنا شدیم و خریت اصلی من از اون جا شروع شد نمیدونیم چطور معتاد این چتروم های درپیت شدیم و روزی 8 ساعت توش فعالیت میکردیم ، نکته اصلی اینحاست : من یه اینترنت رایگان پیدا کرده بودم که کد تهران داشت و با اون میرفتم خلاصه یه روز اومدیم خونه ، خونواده جلومون یه قبض تلفن گذاشت : 400 هزار تومن ، من :
utotyvzgydf0euangtig.jpg

بابام :
6k0p4ccngfhbw1plxkb.jpg
الکساندر گراهام بل :
r2l2wzwl1sakgk9iigu.gif
، آقو ریختن سر ما مارو به قصد کشت زدن ، سه سال و 27 روز در کما بودیم

آقو ما آدم نشدیم که ، بعدش لایحه ADSL رو به پدر خانواده تسلیم کردیم و قرار شد ADSL بگیریم
خلاصه در همون زمان ها هم من با سیستم نیوک آشنا شدم و با یه هاست رایگان شروع کردم به فعالیت
خلاصه یک سال خوب بود و از سایت های وارز مستقیم کپی میکردیم به سایت خودمون و ملا نمیدونستیم به چه دردی میخوره سایتمون
که زد و بعد از یه سال که سایتمون به جایی رسیده بود و یه آب باریکه بازدید داشت فیلتر شد D:

آقو ما گفتیم که نباید تسلیم بشیم و هنوز زوده پس با یه هاست توی پارس دو شروع کردیم به سایت اسکریپت زدن ( scripters.info) اقو ما 2 سال ( از اردیبهشت 90 ) با این سایت با سیستم نیوک کار کردیم دیدیم که سایت هایی که خیلی جوونتر از ما هستن اومدن از ما جلو زدن ما داریم روی تردمیل میدوویم خود نیوک هم هر روز یه جاش دغون میشد و ما له له میشدیم
یعنی وقت اون روزایی می افتم که بعضی ها سوال میکردن چطور از نیوک به وردپرس برن و ما مثل برادران تکفیری مردم رو لعنت میکردیم خورد و خاکشیر میشم و از درون فرو میریزم
گفتیم چیکار نکنیم چیکار بکنیم اومدیم دیتالایف ، دیتالایف سیستم خوبی بود البته به جز اینکه پشتیبانی ایرانش دست یه مشت سگ و شغال هستش :D اقو این بدبختی ما زیاد طول نکشید و خداوند یه در رحمت به روی ما باز کرد و کل سایت ما ویروسی شد و اخر رفتیم وردپرس
*** یه نکته در مورد اسکریپترز بگم که خودش خاطرست
من همش تو فکر یه تالار گفتگوی خوب برای اسکریپترز بودم
آقو یعنی ما سر این انجمن سازو له له شدیم
یه روز یه انجمن نصب کردیم هنوز پوشه install رو حذف نکرده هک شدیم کل سرور رو خوابوندن کل اینترنت ایران قطع شد
یه روز یه یه انجمن ساز نصب کردیم نال شده ، روز سوم ما رو به جرم حمله به برج های تجارت جهانی گرفتن یازده سال و سه ماه توی گوانتانامو بودیم
گفتیم بریم یه انجمن ساز رایگان پیدا کنیم هم بیخطره هم کارمون را بیافته
آقو هنوز انجمن ساز رو دانلود نکرده بودیم سایتمون به هم ریخت له له شدیم

این شد که الان در به در دنبال یه انجمن ساز خوب میگردیم
کلا نمیدونم این چه طلسمی هستش که هیچ انجمن سازی روی سرور scripters.info ما جواب نمیده و هر کدوم یه مشکلی دارن
انجمن هایی که استفاده کردم و دوشواری داشتن

ipboard - mybb - punbb - phpbb

الان هم آواره شدیم دنبال یه انجمن ساز خوب اجالاتا میخوایم بالت ( گلوله ) رو نصب کنیم و نمیدونم چه بلایی قرار سرمون بیاد

البته اصل ماجرا :::
اول که نیوک بودش روی phpbb بودم و مشکلی که داشت این بود که اعضا رو توی گروه ولیدیتور ها میزاشت و باید دستی میفرستادی توی گروه user ها

بعدش آقو ما تالار رو انتقال دادیم ipboard که یه مدت خوب کار کرد و بعد از یه مدت گفت چوب تو |||||م کنی کار نمیکنم
گفتیم آقو چیکار کنیم چیکار نکنیم
بعدش رفتیم روی پان بی بی یه مدت هم با اون کار کردیم دیدیم مشکل زیاد داره
رفتیم روی mybb خلاصه این که این سیستم خود بودش و هنوز داریم استفاده میکنیم

، در همین زمان ها ما خریتمون دوباره اود کرد و گفتم یه سایت هم در مورد فیلم بزنم که به کارمون هم ( کارگردانی ) ربط داشته باشه خلاصه این سایت رو هم به اسرار دوستان با سیستم phpfox ( با هاست یک گیگ D: ) زدیم و بعد از یه مدت دیدیم کشش نداره و ولش کردیم و سیستم رو بردیم mybb

خلاصه در همین زمان به سرمون زد اسکریپترز رو بفروشیم و قبل از اینکه از فروش رفتنش یا نرفتنش اطمینان حاصل کنم یه سایت دیگه در مورد پرسش و پاسخ سیستم های مدیرت محتوی زدیم
آقو این اسکریپترز هم به فروش نرفت و ما دستمون موند توی پوست گردو //

خلاصه اینکه ابان ماه گذشته سایت 1pro.ir رو راه اندازی کردیم اول گفتیم از پارس دو که مطمئنه هاست بگیریم بعد گفتیم که نه یه هاست 500 بگیریم و تورش کار کنیم که اگر گرفت بریم روی یه هاست مطمئن ، به خاطر همین از ای تی سرور هاست گرفتیم و بدبختانه این سایتمون گرفت ، ولی از قدیم گفتن خدا گر ز حکمت ببندد دری - ز رحمت گشاید در دیگری و بعد از 6 روز مدیر سرور آی تی رفت خارج و اطلاعات و امتیاز ما منتقل شد به نیک سرور ، از اون روز به بعدش هم از هر 6 روز هفته 12 روزش رو هاستمون خوابیده

اضافه شده در اواخر ابان ماه 92

یه وقتایی توی زندگی هر ادمی هستش که دلش میخواد از این صندلی های مخصوص افتاب گرفتن رو برداره ببره بزاره توی بالکن به اسمون و غروب خورشید و مهاجرت پرنده ها نگاه کنه
، بعد از این همه ماجرا و بلا ملا روی نیوک اسفند ماه اومدم دیتالایف و تا همین دو هفته پیش که همه چی درست بود بعد ییهو سایت ویروسی شد و اونم خدا رو شکر حل شد ، گفتیم بیایم روی wordpress سه شنبه قبل تاسوعا پیغوم دادیم گفتن شنبه ، شنبه انتقال انجام شد تا همین امروز که تموم شد ، بعد من موندم و هزاران ارور روی نت افراز که به امید خدا حل شد ، آخرین مرحله انتخاب یه قالب بدون دوشواری بود که اونم یه چیزی گذاشتیم تا ببینیم بعدش چی میشه

5 دقیقه بعد از اینکه همه چی رو با کمک خدا حل کردم ، اشتباهی یکی از پوشه ها رو پاک کردم که کل عکس ها توش بود
خریت من توی بک اپ نگرفتن بعد از تکمیل همه چیز و سرویس عالی نت افراز در آخرین بک آپش مربوط به روز جمعه باعث شد با کیفیت 1080 ریده بشه به همه چی

--
خلاصه اینکه از وبسایت داری چیزی جز کمردرد و چشم درد و درد مفاصل چیزی نصیبمون نشد

در تکمیل خوش شانسی هام عمرم صرف شد و یه خط کد PHP هم یاد نگرفتم که لااقل گلیم خودم رو از آب بکشم بیرون

البته HTML و CSS رو فول شدم ولی نه خودمون عقلمون رسید نه خونواده که مارو بزارن سر کلاس برنامه نویسی

ولی خدا رو شکر از همون وبلاگ رایگانمون نونمون در میاد و درآمد خوبی داریم

یه نکته دیگه که در ایم مسیر دست هر کی رو گرفتیم و راهنمایی کردیم ، رفت و برای خودش کسی شد و درآمدش رشد زیادی کرد ولی ما مثل شتر توی گل موندیم

تحصیل

یکی از بخش هایی هستش که توضیحاتش برای ایرانی ها کمی سخت هستش چون شرایط در ایران از نظر تحصیل فرق میکنه و با جاهای دیگه دنیا متفاوته ، ما اصولا به اون چیزی که میخوایم نمیرسیم و در واقع راه های مستقیم اصولا سخت ترین و طولانی ترین راه ها هستش ، یعنی یه ایرانی اگه بخواد مهندس بشه وقتی بخواد بره ریاضی و عمران بخونه کار خودش رو سخت کرده
حالا این به کنار شخصا از نظر تحصیل که شاگرد زرنگی بودم ولی خب چون رشته ای که من میخواستم نبود و مجبور شدم یه رشته دیگه رو بخونمحوصله ادامه تحصیل رو نداشتم و بعد از دیپلم گذاشتم کنار ، ولی در واقع حتی اگر اون رشته خودمم میخوندم باز امکان رسیدن به اون شغل از این طریق میسر نبودش
ولی اگر بخوام نصیحتی بکنم باید بگم که برید و تحصیول رو ادامه بدید تا لااقل پیش خودتون شرمنده نشید لااقل یه لیسانس بگیرید تا همینطوری داشته باشیدش

شراکت 9 اردیبهشت 95

توی ایران شراکت رو توصیه نمیکنم ، من هر جا شریک بودم ضرر کردم ، من به فکر سئو بودم اون به فکر اینکه بلوک جستجو ابی باشه یا نیلی ، یا هر چیز این مدلی و اخرش گفتم داداش این سایت اینم خودت من رفتم
بهتره کارمند داشته باشید که حرف گوش کن باشه تا شریک چون ممکنه اونم مثل شما اکتیو باشه و پر جنب جوش ولی بازم به مشکل برمیخورید
کلام معصوم هستش که حتی اگر دو نفر بودید یکیتون امام و **** بشه

خاطرات بازی آنلاین

این قسمت رو جدید اضافه کردم اوایل مرداد 92

آقو ای بحث شیرین بازی آنلاین هم برای خودش عالمی داره
اوایل 88 با بازی myfc آشنا شدیم و با استعداد نهفته ای که در زمینه بازی فوتبال داشتیم افق های روشنی رو در برابر خودمون میدیدیم
آقو ما همون بازی اول بعد از ثبت نام 1 بر 0 آخرین تیم رو بردیم و گفتیم ای بابا این چه شانسیه آخه یعنی چی ، کفاشیان چرا !!!!

آقو خلاصه بعد از اون بازی ما 99 بازی پشت سر هم رو با تفاضل 10 گل در هر بازی واگذار کردیم و مقام آخرین تیم جهان رو از ان خودمون کردیم آقو بعد از یه مدتی قسمت دوپینگ به بازی اضافه شد
خلاصه اقو بعد از اولین بازی ما رو به جرم دوینگ گرفتن و انداختن زندان 12 سال و 7 ماه توی حبس بودیم بعد از ون هم به مدت 4 سال و 2 ما از حضور در میادین سبز محروم شدیم
اقو خلاصه ما پول هامون رو جمع کردیم و یه ورزشگاه 100 هزار نفری خریدیم همون فرداش ورشکست شدیم اومدن خونه ما رو از چنگمون در آوردن له له شدیم هر چی گفتیم اقو این بازی انلاینه مجازیه به خرجشون نرفت
آقو

خلاصه اقو بعد از این گفتیم که باید در زمینه دیگری دنبال شکوفایی استعداد های خودمون بگردیم واسه همین رفتیم سراغ بازی لوفت هانزا خلبان آقو همون پرواز اول هواپیما سقوط کرد 387 نفر در دم کشته شدن آقو شرکت هواپیمایی ما رو مقصر دونست و مجبور به پرداخت 387*60 میلیون دیه شدیم + 99 سال حبس بدون عفو

بعد به خودمون گفتیم باید بریم سراغ یه بازی بی خطر تر چیتوزیا آقو روز دوم نه سوم ما رو به جای میمون گرفتن اقو همین الانش هم توی باغ وحش زندانی هستیم
خلاصه رفتیم سراغ بازی اسپید آپ اقو همون هفته اولش ماشین چپ کرد ما کلا به رحمت ایزدی پیوستیم

یه نصیحت برادارنه

یک زمانی هر ساعت TV رو باز میکردیم یه عده کارشناس نمای کت شلواری از خطرات بازی انلاین میگفتن و ما هم سریع کانال رو عوض میکردیم که این حرفا یعنی چی
ولی الان که خودم روزی تا شیش ساعت بازی انلاین تیمی میکنم میفهم که ضرراش واقعا چین ، از من میشنوید در برد و باخت انلاین به جز ضر هیچ قایده ای نیست و برید توی کوچه و خیابون و اگر خونتون حیاط داره توی باغچه با کشت و زرع و حیونای خونگی خودتون رو سرگرم کنید چون واقعا ضرر داره

+++ یه چنتا نکته رو هم بگم البته میدونم که شما گوش نمیدید و تا سرتون به سنگ نخوره آدم نمیشید :
1- من سعی کردم دنبال حرام نرم ( البته شاید رفتم و نمیدونم ) ولی زمانی که بعضی ها با یه دامنه .tk و چنتا عکس س/ک/سی یه سایت راه مینداختن و تبلیغات وی پی ان میگرفتن ما سعی کردیم از اون ها دور بمونیم

2 - سعی کنید هیچ کاری رو تنها شروع نکنید چون عین من ضایع میشید و صورتتون مثل پوکر فیس میشه ، دو سه نفر پایه رو پیدا کنید و با هم کار کنید

3- هر چیزی که لازم دارید این روز ها با یه وبلاگ روز بلاگ + پرشین گیگ و حداکثر یه دامنه 4 تومن .ir میتونین راه اندازی کنید پس بی خودی سراغ سایت نرید

4-- آقو ما دست آخر چنتا تصیحت از پدر بزرگمون ساده بزرگ براتون بگم

4 -1 وقتی پول دستتون اومد پوست خودتون رو بکنید و پول رو زیرش قایم کنید
4 - 2 دستتون رو پیش هیچ احدالناسی رو نکنید
4 - 3 قدر پول رو بدونید و بی خودی هدر نکنید

ما خودمون هم دستمون رو پیش همه باز کردیم و هم زیاد در بند مادیات نبودیم ، ولی آخرش به جای اینکه بگن خیلی مردی ، گفتن خیلی خری و سوارمون شدن )

و اما یک نکته

با هوش هاتون متوجه شدن که من هیچ حرفی از موفقیت هام نزدم ، بله اصولا وبمستر ایرانی نباید هیچ وقت رمز موفقیتش رو لو بده
قبول دارم که در وب ایران کار سخت هستش و درامد خیلی کم ولی همیشه توی مناطق محروم یه پتانسیل های نهفته ! خیلی خوب برای پیشرفت هستش پس برید دنبال این چیزا بگردید

نکته بعدی

قبل از خرید هاست و سیستم مدیرت محتوی حتما یه هفته خوب تحقیق کنید مطمئن باشید که اگر یک روز دیرتر پا به عرصه وبسایت داری بزارید اتفاق خاصی نمی افته ولی این یه هفته میتونه یک سال شما رو جلوتر بیاندازه

و یه نکته اصلی

این نکته ربطی به کسب درامد نداره ، میخواستم بگم که همیشه برنامه ریزی داشته باشید برای کار با رایانه ، اون زمون های هی کارشناس دعوت میکردن به برنامه های خانواده و هی اونا از مضرات زیاد نشستن پشت سیستم میگفتن ولی ما گوشمون بدهکار نبود ولی کم کم عوارضش مثل درد مفاصل و ضعیف شدن چشم اشکار شد ، اگر برنامه داشته باشید با روزی 30 دقیقه هم میتونین به همه کارهایی که در اینترنت دارید برسید پس بهتر هستش که بیشتر از این زیاد جلوی سیستم نشینید چون داغون میشید و پولی که به دست میارید یک ذره هم از ضررایی معنوی و روحی که خوردید رو جبران نمیکنه
زیبا بود ، حیف که دیر رسیدیم همیشه فکر میکردم با تلاش و پشتکار بالا باید موفق و ثروتمند شد اما امروز به یک نکته هایی رسیدم در واقع یه سری کلید ها دستم رسیده با تلاش کمتر فکر بیشتر و حوصله میشه موفقیت های بیشتری کسب کرد .. اگه فرصت شد منم یه روز میام میگم چیکار کردم یه دوره ای هله یوس میکردیم ...

بالا