برگزیده های پرشین تولز

مقابله با سگ

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
این پست رو فقط برای اطلاعات عمومی افراد میزنم !!

سگ‌هراسی یا سینوفوبیا (به انگلیسی: Cynophobia) به ترس غیر منطقی از سگ می‌گویند.
برخورد با سگ:

1- به هیچ عنوان از سگ نترسید. سگ به راحتی ترس شما را تشخیص می ده. سریعتر از اوون چیزی که فکر می کنید ازش استفاده می کنه. به یاد داشته باشید که همه حیوانات از جمله سگ از آدم می ترسن. دلیلی نداره شما ازش بترسید.

2- هیچوقت سگ ها را تحریک نکنید. یه سری صداها هست که سگ ها به شدت بهش واکنش نشون می دن. عملا سگ ها با این صداها وحشی میشن. مخصوصا اگر سگ شرطی شده باشه.

3- موقعی که از کنار یک یا چند سگ رد میشید سعی اولا سعی کنید با چند متر فاصله رد بشید. دوما با آرامش رد بشید. نایستید. تند راه نرید. کاملا با آرامش. بهتره به سگ ها نگاه کنید.

4- یه چوب دستی همراه داشته باشید. بهترین وسیله برای دفاع از سگ چوب دستیه. لازم نیست سگ ها را بزنید و بهتره نزنید. چون عصبی تر میشن. فقط بترسونید.

5- اگر سگی پارس کرد مطمئن باشید نمی خواد بهتون حمله کنه. فقط اعلام هشدار می کنه. کاری باهاش نداشته باشید. راهتونو بگیرید و برید. نه چوب دستی بهشون نشون بدید و نه سنگ بزنید. این کارها باعث میشه تهدید از جانب سگ تبدیل به عمل بشه.

6- سنگ هم وسیله خوبی برای دفاع در مقابل سگه. اما اکیدا پیشنهاد نمیشه که مستقیم به سگ بزنید. کافیه نزدیک سگ بزنید. یا می ترسه و چند متر دورتر میره و یا وحشی تر میشه و به جای شما به سنگ حمله می کنه. امتحان کنید. نتیجه جالبی داره.

7- اصلا نایستید. تحت هر شرایطی حرکت کنید. سگ ها نمی تونن از منطقه زندگی خودشون زیاد دور بشن.

8- به هیچ عنوان فرار نکنید. ضعیف ترین سگ زمانی که فرار شما را ببینه تبدیل به یک گرگ خطرناک میشه.

9- خرناسه کشیدن علامت حمله قریب الوقوعه. اگر این صدا را شنیدید کاملا آماده باشید. خودتون هم حالت حمله بگیرید. چوب دستی را بالا بیارید و به علامت حمله نشون بدید.

10- راه کارهای دیگه ای پیشنهاد شده از قبیل نشستن روی زمین و... که بنده پیشنهاد نمی کنم. به ریسکش نمی ارزه. بشینید رو زمین آسیب پذیر تر می شید.

11- اگر مجبور شدید با سنگ یا چوب چند سگ را بزنید، قوی هیکل ترین سگ را بزنید. البته فراموش نکنید سگ های ماده (مخصوصا زمانی که توله داشته باشن) بسیار خطرناک تر از نرها هستن.

12- سگ ها در حمله به دست یا پای شما حمله می کنن. اگر مورد حمله واقع شدید بهترین جا برای ضربه زدن به سگ (اگر وسیله دفاعی دارید) پوزه سگ هست. اگر هم وسیله دفاع ندارید می تونید به چشم های سگ حمله کنید. سایر نقاط سگ ها تقریبا آسیب پذیر نیست.

13- اگر آسیب دیدید حتما محل را با آب زیاد بشورید و حتما به پزشک سری بزنید.

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
اگر نترسی هیچکاری نمیکنه . من سگ گله دیدم رفتم از وسط گله رد شدم چوپونه چشمام گرد شده بود میگفت ناشده تیکه پاره نکنه . مگس و رو هوا میگیره . رمز کار این بود سگه شخمم نبود.

mazyar123

Registered User
لایک‌ها
898
یه سریاشون هستن خیلی نافرم و ناجورن مثل اینکه مخلوط سگ و گرگن یه اسمی دارن یادم نیس اینا رو بعضی مواقع صاحباشون تو طبیعت ول می کنند بعدش اینا کلا وحشی میشن تو کوه های اطراف تهران بعضیاشون هستن قبل از عید یه گلشون ریز و درشت جلوی چش یه ملتی مثل مور ملخ از تپه سرازیر شدن سمت مسیر کوهنوردی از شانسم دقیقا یه متری من درومدن اونیکه سر گله بود یه سگ سیاه درشت هیکل بود هیچیش مثل سگ نبود پارس نمی کرد نعره میزد! خلاصه حمله کردن نتونستم در رم عقب عقب رفتم یهو پام لیز خورد خوردم زمین هیچی گفتم کارم تمومه الان تیکه پارم می کنن که ملت از بالا و پایین فریاد زنان حمله کردن سمت اینا خلاصه عقب نشستن اما یه چیز جالبه تا خوردم زمین اینا هم یه نمه عقب رفتن و حمله نکردن نفهمیدم داستان چی بود چون می تونستن تا ملت برسن کارمو بسازن شانس اوردمo_O

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
والا ما یه روز تو بیابون داشتیم میرفتیم دیدیم یه سگ خوابیده پشتشم به ما بود:دی هیچ وقت از سگ های ولگرد نمی ترسیدم البته شاید این سگ باغ های اطراف بود بگذریم
همین که داشتم از فاصله 15 - 20 متریش میگذشتم یه دفعه بلند شد و پارس کنان افتاد دنبالم منم الفرار دیگه نفهمیدم به خاطر فرار من بود که دنبالم کرد یا از اول هم قصد حمله داشت به هر حال از محدوده اش که خارج شدم خوشبختانه وایساد و فقط واق واق میکرد پدرسگ
یعنی اومدم داد بزنم و کمک بخوام که وایساد :D از اون موقع دیگه حواسم به سگ های ولگرد هست :general105:

paydarweb

Registered User
لایک‌ها
568
تا حالا که باج ندادم به این حیوون دوست داشتنی اما یک بار نزدیک بود پام رو تو افق محو کنه یکیشون! :general306:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718
چندروز پیش یه سگ جاروکش دیدم که ارام بود ولی عشقش این بود گاز بگیره مث بازی :confused:

بالا