برگزیده های پرشین تولز

درخواست کمک در مورد ارور های 404 در وبمستر

applemusic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام
خسته نباشید
در پنل وب مستر سایت ما حدود 600 صفحه 404 ایجاد شده است.
به دلیل تعداد زیاد لینک ها امکان حذف تک تک لینک ها در قسمت Remove URLs نیست.
آیا به صورت bulk میشود لینک ها را از ایندکس حذف نمود ؟
در ضمن ما لینک های 404 را در سایت به صفحه اصلی ریدایرکت 301 کردیم.
با تشکر

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
سلام، وقتی میتونی 500 تا 500 تا حذف کنی چه نیازی به تک تک حذف کردن هست؟
Untitled.png
البته اگه دلیل بروز 404 رفع نشده دوباره چند روز بعد نشون داده خواهتد شد.

applemusic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
خوب من میخوام داخل ایندکس حذف بشه... تا این ارور ها نیاد...

applemusic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
کسی نبود کمک کنه ؟

mohsen.unlimited

Registered User
لایک‌ها
340
سلام
خسته نباشید
در پنل وب مستر سایت ما حدود 600 صفحه 404 ایجاد شده است.
به دلیل تعداد زیاد لینک ها امکان حذف تک تک لینک ها در قسمت Remove URLs نیست.
آیا به صورت bulk میشود لینک ها را از ایندکس حذف نمود ؟
در ضمن ما لینک های 404 را در سایت به صفحه اصلی ریدایرکت 301 کردیم.
با تشکر
کلا صورت مساله شما اشتباه هست.404 و 301 کد status از سمت سرور هستند.نمیشه یک صفحه همزمان هم 404 برگردونه (ظاهر صفحه رو نمیگم) هم اینکه 301 ریدایرکت بشه.مگر اینکه اول، 404 بده و شما صفحه 404 رو ریدایرکت کرده باشید.اگر 301 ریدایرکت شده، دیگه نمیاد توی ارور های 404 سرچ کنسول.
کد status صفحه رو از https://httpstatus.io/ چک کنید.
درباره noindex کردن دسته جمعی صفحات هم، یک شرطی بالاخره باید داشته باشید.همه رو که نمیخواید noindex کنید.اگر همگی داخل پوشه یا مسیری در url هستند که با robots.txt میشه.اگر کلمه ای خاص دارند یا داخل دسته ها یا ... هستند، از سمت سرور، باید چک کنید که اگر شرط شما رو دارا بود، توی html صفحه متاتگ robots رو noindex کنه.
اگر هم فقط اونهایی که سرچ کنسول نشون داده ،مد نظرتون هست، خیلی راحت، توی خود سرچ کنسول، دانلود کنید(csv) . قبلش هم، با find replace از notepad یا اکسل، به فرمت و ساختار مناسب برای فایل robots.txt در بیارید و کپی پیست کنید توی فایل robots.txt.

applemusic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
ممون از شما آقا محسن
اتفاقا منتظر نظر شما بودم چون میدونستم فقط شما تو این انجمن شاید راه حلی برای مشکل من داشته باشید.
از قسمت اول پاسخ شما فکر کنم منظورتون اینه ما نباید بیایم داخل فایل 404.php قالب کد ریدایرکت 301 بزاریم که صفحه های 404 رو از سمت وب سرور به صفحه اصلی منتقل کنه و اینطوری که من متوجه شدم منظورتون اینه بیایم یک صفحه 404 رو کاری کنیم روبات گوگل اول وارد صفحه بشه و بعد از چند لحظه انتقالش بدیم به صفحه اصلی(ریدایرکت به صفحه اصلی) ؟ آیا منظور شما از قسمت اول این بود؟ که از سمت وب سرور این انتقال رو انجام ندیم ؟

در مورد تگ noindex داخل صفحه باید عرض کنم خدمتتون که ما قبلا یک سری پست داخل سایت داشتیم که بنا به دلایلی پاک شد... و این 404 های داخل کنسول اکثرا به همین علت هست و ما صفحه ای نداریم که داخلش از این تگ noindex استفاده کنیم...
و تنها راهی که فکر کنم جواب بده باید تک تک لینک های 404 داخل کنسول رو از قسمت Remove URLs کنسول حذف کنیم که چون تعداد این ارور های 404 داخل کنسول زیاد هست کار رو سخت کرده برامون.
هدف از این پست اینه که آیا میشه ارور های 404 داخل کنسول رو به روشی غیر از روش بالا(حذف لینک ارور 404 از Remove URLs) از کنسول پاک کرد ؟

آیا با روشی که در بالا فرمودین , بیایم لینک های 404 داخل کنسول رو از فایل robots.txt
Disallow کنیم, مشکل ارور های 404 داخل کنسول حل میشه ؟

لازم به ذکر هست سیستم وردپرسه و تعداد ارور های 404 حدود 600 لینک هست.

باتشکر

mohsen.unlimited

Registered User
لایک‌ها
340
خواهش می کنم.
از قسمت اول پاسخ شما فکر کنم منظورتون اینه ما نباید بیایم داخل فایل 404.php قالب کد ریدایرکت 301 بزاریم که صفحه های 404 رو از سمت وب سرور به صفحه اصلی منتقل کنه و اینطوری که من متوجه شدم منظورتون اینه بیایم یک صفحه 404 رو کاری کنیم روبات گوگل اول وارد صفحه بشه و بعد از چند لحظه انتقالش بدیم به صفحه اصلی(ریدایرکت به صفحه اصلی) ؟ آیا منظور شما از قسمت اول این بود؟ که از سمت وب سرور این انتقال رو انجام ندیم ؟
خیر.یا 404 باشه.یا ریدایرکت.
هدف از این پست اینه که آیا میشه ارور های 404 داخل کنسول رو به روشی غیر از روش بالا(حذف لینک ارور 404 از Remove URLs) از کنسول پاک کرد ؟
آیا با روشی که در بالا فرمودین , بیایم لینک های 404 داخل کنسول رو از فایل robots.txt
Disallow کنیم, مشکل ارور های 404 داخل کنسول حل میشه ؟
لازم به ذکر هست سیستم وردپرسه و تعداد ارور های 404 حدود 600 لینک هست.
بله با اون روش، مشکل نمایش مجدد ارورها حل میشه.در کمتر از 5 دقیقه برای همه اون 600 URL، قابل انجامه.
این هم در نظر داشته باشید، Remove URLs سرچ کنسول،حذف موقتی و سریع هست.تنها راه حذف صفحات از ایندکس و عدم توجه دائمی گوگل به اونها، و جلوگیری از ارور های احتمالی آینده، Noindex شدن اون صفحات توسط robots.txt یا متاتگ robots اون صفحات هست.

بالا