برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع ویندوز 10

glowra.com

Registered User
لایک‌ها
81
سلام،
من لپ تاپم MSI CX420 هست.
ویندوز 8.1 که ریختم خوب کار نمی کرد مجبور شدم دوباره 7 بریزم! (درایور های 8.1 رو هم نداشت!)
درایور های ویندوز 10 رو هم سایتش نزاشته! اگر 10 بریزم به مشکلی نمی خورم؟

sniperr

Registered User
لایک‌ها
44
دوستان کسی میدونه چرا ویندوز ۱۰ روی لپ تاپ dv6-6090se hp نصب میکنم تاحالا هزار نوعشو نصب کردم بعد چند تا اپدیت قبل وارد شدن به کیندوز روی یک صفحه سیاه میمونه یعد ۵ دقیقه وارد ویندوز میشه هاردمم ssd هست ولی با بقیه ویندوزها مشکلی ندارم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان کسی میدونه چرا ویندوز ۱۰ روی لپ تاپ dv6-6090se hp نصب میکنم تاحالا هزار نوعشو نصب کردم بعد چند تا اپدیت قبل وارد شدن به کیندوز روی یک صفحه سیاه میمونه یعد ۵ دقیقه وارد ویندوز میشه هاردمم ssd هست ولی با بقیه ویندوزها مشکلی ندارم

جلوی اپدیت رو بگیرید . یکی از درایور هایی که اپدیت میکنه مشکل ساز میشه برای ویندوز

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
کمتر از 50 روز برای ارتقای رایگان به ویندوز 10 فرصت دارید

مایکروسافت ویندوز 10 را در روز 29 ژوئیه 2015 منتشر و آن را به طور کاملاً رایگان در اختیار دارندگان ویندوز 7 و 8.1 قرار می دهد تا کاربران هرچه سریع‌تر به جدید‌ترین سیستم عامل این کمپانی مهاجرت کنند. اکنون کمتر از 50 روز دیگر، مهلت یکساله کاربران ویندوز 7 و 8.1 برای ارتقا به ویندوز 10 به پایان می رسد، بنابراین اگر قصد مهاجرت به ویندوز 10 را دارید، باید عجله کنید.

the-countdown-begins-100-days-left-to-upgrade-to-windows-10-for-free-503209-2.jpg

اگر هم اکنون یک نسخه اورجینال از ویندوز 7 و یا 8.1 دارید، بدون هیچ هزینه ای تا روز 29 ژوئیه 2017 (مصادف با 8 مرداد 1395) فرصت دارید تا صاحب یک لایسنس اورجینال ویندوز 10 شوید. مایکروسافت نسخه کامل ویندوز 10 را بدون محدودیت زمانی به دارندگان ویندوز 7 و 8.1 ارائه می کند. با اینکه ویندوز 10 به طور کاملاً رایگان به کاربران ویندوز 7 و 8.1 ارائه می شود، اما مطمئناً عده زیادی هنوز تصمیم به ارتقا به ویندوز 10 و یا استفاده از ویندوز 7 یا 8.1 فعلی نگرفته اند، اما در حقیقت تصمیم گرفتن در این باره ساده تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

اگر فعلاً قصد استفاده از ویندوز 10 را ندارید، اما ممکن است در آینده و با بهبود بیشتر آن، به مهاجرت فکر کنید، می توانید به طور موقت کامپیوتر خود را به ویندوز 10 ارتقا دهید تا این فرصت استثنایی را از دست ندهید. با ارتقا به ویندوز 10، لایسنس فعلی شما برای ویندوز 10 نیز قابل استفاده خواهد بود، بنابراین می توانید پس از ارتقا، به ویندوز 7 و یا 8.1 بازگردید اما در آینده می توانید از ویندوز 10 نیز استفاده کنید. برای این کار، پس از ارتقا به ویندوز 10، ظرف 30 روز از قابلیت downgrade برای بازگشت به نسخه قبلی استفاده کنید. با این کار حتی پس از اتمام مهلت یکساله ارتقای رایگان به ویندوز 10، در هر زمانی می توانید از ویندوز 10 استفاده کنید.

از آنجایی که فرصت ارتقای رایگان به ویندوز 10 تا کمتر از 50 روز دیگر پایان می‌یابد و هیچ گونه تضمینی وجود ندارد که تمدید شود، بد نیست فرصت را از دست ندهید و دست کم آن را رزرو کنید.
منبع :شهر سخت افزار

vernes

Registered User
لایک‌ها
56
سلام،
من لپ تاپم MSI CX420 هست.
ویندوز 8.1 که ریختم خوب کار نمی کرد مجبور شدم دوباره 7 بریزم! (درایور های 8.1 رو هم نداشت!)
درایور های ویندوز 10 رو هم سایتش نزاشته! اگر 10 بریزم به مشکلی نمی خورم؟

در ویندوز 10 به صورت پیش فرق سخت افزار نصب میشود شما نیازی نیست حتما درایو های مربوطه را داشته باشید نرم افزار advanced driver updater نصب کنید این خودش سیستم رو اسکن سپس درایور های مربوطه را دانلود و نصب میکند و در ویندوز8 که داشتین درایور های غیر استاندارد نصب کرده اید برای همین خوب کار نمیکرده

m.hamid

Registered User
لایک‌ها
20
میتونم تو پردازنده سندی بریج ویندوز 10 نصب کنم بدون مشکل؟
تو سایت اینتل زده ساپورت نمیشه!

bahman00000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
وقت بخیر دوستان
من از رابط کاربری و امکانات ویندوز 10 خوشم میاد و راحت باهاش کار میکنم
ولی نمیدونم چه مشکلی هست که هر وقت ویندوز 10 نصب میکنم ویندوز مشکل پیدا میکنه ومجبور میشم برم سراغ ویندوز 7
همیشه آخرین نسخه ویندوز 10 رو نصب کردم و چند روز نگذشه مشکل پیدا کردم
به عنوان مثال یک بار سیستم و روشن کردم و دیدم نرم افزار نصب شده من رو نه تو دسکتاپ نشون میده نه تو استارت حتی فایل منجر هم گم شده بود که آخر با چند ریستارت درست شد
و یبار هم یادمه که قسمت تسک منیجر قفل میکرد و باز مجبور شدم ویندوز 7 نصب کنم، 7برای من عالی کار میکنه
نسخه 32 و 64 هر دو مشکل دارن ( 64 مشکلش بیشتره یعنی زودتر مشکلاتش دیده میشه)
رم: 3 گیگ DDR2 پردازنده دو هسته 2.6 گیگا هرتز
لطفا راهنمایی کنید درستش کنم و مجبور نشم باز ویندوز 7 نصب کنم

Sir Pendar

Registered User
لایک‌ها
2,560
اقا امید بعد از یکسال استفاده چه میبایست کرد؟
کرک خوبی هست که استفاده کرد و هم اپدیت های ضروری رو دزیافت کرد؟

vernes

Registered User
لایک‌ها
56
کی گفته بعد از یک سال باید هزینه بدیم واسه لایسنس؟ من با اپراتور مایکروسافت مکاتبه کردم گفتن اگر رایگان اپگرید کردین سریال که به شما تعلق گرفتن داعمیه

livetolive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
47
سلام و عرض ادب خدمت دوستان ... از کجا بفهم تاریخ انتشار ویندوزی که من نصب کردم مال چه ماه و چه سالی هست ؟ اخه من روی دی وی دی داشتم ویندوز 10 و نصب کردم و نمیدونم مال چه ماهی و چه سالی هست و اینکه مال 2015 باشه فرق داره با 2016 ؟ و ایا اگر 2015 باشه ارزش داره بخوام اخرین ورژن را دانلود و از فلش بزنم ؟؟؟؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مایکروسافت: نسخه نهایی آپدیت Anniversary ویندوز 10 تقریباً آماده است
قرار است آپدیت Anniversary ویندوز 10 در روز 12 مرداد امسال برای همه کاربران این سیستم عامل عرضه می شود و از آنجایی که فرصت زیادی باقی نیست، مایکروسافت با شدت و جدیت تمام در حال برطرف کردن مشکلات و باگ های شناخته شده موجود در نسخه پیش نمایش این آپدیت است تا نسخه نهایی بی نقص و یا حداقل فاقد هرگونه نقص جدی باشد. در راستای نیل به این هدف در روزهای باقی مانده مایکروسافت بیلدهای آزمایشی بیشتری را منتشر می کند.

Ca0pture4.PNG

به گفته خانم دونا سارکار (Dona Sarkar)، سرپرست جدید برنامه ویندوز اینسایدر، این کمپانی با سرعت بسیار خوبی در حال رسیدن به نقطه هدف است و این دلیل سرعت گرفتن عرضه بیلدهای آزمایشی در مقایسه با گذشته است. علی‎رغم خشنودی مایکروسافت از پیشرفت توسعه آپدیت Anniversary، هنوز نسخه کاندید عرضه آماده نیست و مایکروسافت تلاش می کند تا همه مشکلات شناخته شده موجود در بیلدهای فعلی را پیش از کامپایل کردن نسخه کاندید برطرف کند، از این رو تا پیش از عرضه نسخه نهایی، شاهد عرضه چندین بیلد آزمایشی دیگر خواهیم بود.خانم دونا از کاربران عضو برنامه ویندوز اینسایدر خواسته تا لحظه آخر از ارائه بازخورد به این کمپانی دریغ نکنند تا نسخه نهایی از بالاترین پایداری و پایایی ممکن برخوردار باشد.
کاربران عضو برنامه ویندوز اینسایدر اولین هایی خواهند بود که نسخه نهایی آپدیت Anniversary را دریافت می کنند، با این حال تاکنون مشخص نیست کدام بیلد به عنوان نسخه RTM برای عرضه با کامپیوترهای جدید، در اختیار سازندگان قرار می گیرد.
آپدیت Anniversary که با نام های موج اول Redstone یا Redstone 1 شناخته می شود، در روز 12 مرداد امسال برای هر دو کامپیوترهای شخصی (PC) و گوشی های موبایل مجهز به ویندوز 10 عرضه می شود. این آپدیت دربرگیرنده بهبودهای متعدد از جمله بهبود استارت منو، Action Center بازطراحی شده و بهبودهای بیشتری در کنار برخی قابلیت های جدید است.

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
کمتر از 50 روز برای ارتقای رایگان به ویندوز 10 فرصت دارید

مایکروسافت ویندوز 10 را در روز 29 ژوئیه 2015 منتشر و آن را به طور کاملاً رایگان در اختیار دارندگان ویندوز 7 و 8.1 قرار می دهد تا کاربران هرچه سریع‌تر به جدید‌ترین سیستم عامل این کمپانی مهاجرت کنند. اکنون کمتر از 50 روز دیگر، مهلت یکساله کاربران ویندوز 7 و 8.1 برای ارتقا به ویندوز 10 به پایان می رسد، بنابراین اگر قصد مهاجرت به ویندوز 10 را دارید، باید عجله کنید.

the-countdown-begins-100-days-left-to-upgrade-to-windows-10-for-free-503209-2.jpg

اگر هم اکنون یک نسخه اورجینال از ویندوز 7 و یا 8.1 دارید، بدون هیچ هزینه ای تا روز 29 ژوئیه 2017 (مصادف با 8 مرداد 1395) فرصت دارید تا صاحب یک لایسنس اورجینال ویندوز 10 شوید. مایکروسافت نسخه کامل ویندوز 10 را بدون محدودیت زمانی به دارندگان ویندوز 7 و 8.1 ارائه می کند. با اینکه ویندوز 10 به طور کاملاً رایگان به کاربران ویندوز 7 و 8.1 ارائه می شود، اما مطمئناً عده زیادی هنوز تصمیم به ارتقا به ویندوز 10 و یا استفاده از ویندوز 7 یا 8.1 فعلی نگرفته اند، اما در حقیقت تصمیم گرفتن در این باره ساده تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

اگر فعلاً قصد استفاده از ویندوز 10 را ندارید، اما ممکن است در آینده و با بهبود بیشتر آن، به مهاجرت فکر کنید، می توانید به طور موقت کامپیوتر خود را به ویندوز 10 ارتقا دهید تا این فرصت استثنایی را از دست ندهید. با ارتقا به ویندوز 10، لایسنس فعلی شما برای ویندوز 10 نیز قابل استفاده خواهد بود، بنابراین می توانید پس از ارتقا، به ویندوز 7 و یا 8.1 بازگردید اما در آینده می توانید از ویندوز 10 نیز استفاده کنید. برای این کار، پس از ارتقا به ویندوز 10، ظرف 30 روز از قابلیت downgrade برای بازگشت به نسخه قبلی استفاده کنید. با این کار حتی پس از اتمام مهلت یکساله ارتقای رایگان به ویندوز 10، در هر زمانی می توانید از ویندوز 10 استفاده کنید.

از آنجایی که فرصت ارتقای رایگان به ویندوز 10 تا کمتر از 50 روز دیگر پایان می‌یابد و هیچ گونه تضمینی وجود ندارد که تمدید شود، بد نیست فرصت را از دست ندهید و دست کم آن را رزرو کنید.
منبع :شهر سخت افزار
اگر از نسخه های کرک شده یا oem اقدام به اپدیت کنیم به مشکل میخوریم؟

amir.cph4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

اول از هر چیزی سلام عرض میکنم خدمت تمامی بچه های انجمن امیدوارم مشکلی نداشته باشید!

دوستان یک هفته است که ویندوز 10 را نصب کرده ام {قبلا از ویندوز 8.1 به ویندوز 10 رفته بودم ولی هاردم پاک شد و اطلاعاتم از دست رفت و اینبار به طور مستقیم و بدون واسطه ویندوز 10 را نصب کردم } منتهی مراتب وقتی که ان را اپدیت کردم و تمامی پیش نیازات را بر روی ان ریختم اقدام به نصب بازی pes 2016 کردم ولی بعد از نصب بازی اجرا نشد {قبلا من این بازی را روی ویندوز 8.1 و بعد ها که از 8.1 به 10 رفتم بدون مشکل اجرا میکردم} در هنگامی که بر روی ایکون بازی دابل کلیک میکنم تا اجرا شود ارور 0xc000007b میدهد و طبق جست و جو هایی که من کردم این ارور در باره ی عدم نصب نت فریم ورک ها و ران تایم ها میباشد در صورتی که من نت فریم ورک ها و ران تایم ها و سایر پیش نیازات را نصب کرده ام. اما مسعله ای که توجه مرا جلب کرده است این است که نت فریم ورک ها در قسمت برنامه ها و حذف نصب کردن انها در کنترل پنل نمایش داده نمیشوند و وقتی هم که میخواهم دوباره ان ها را نصب کنم میگویند که این نرم افزار از قبل بر روی این کامپیوتر نصب است. مشکل من به همین بازی خلاصه نمیشود که بگویم کرک بازی مشکل دارد {در صورتی که مشکل از کرک نمیتواند باشد چون من قبلا بازی را روی دو سیستم عامل اجرا کرده ام}
روی یک نرم افزار دیگر نیز که پیش نیاز آن نت فریم ورک 4.5 است نیز ارور stop working مشاهده میشود.

من تا به اکنون با همچین موردی مواجه نشده بودم.

چگونه میتوانم بفهمم که ایا واقعا نت فریم ورک ها بر روی سیستم من نصب شده اند؟

امیدوارم سرتان را درد نیاورده باشم

با تشکر از این که وقت خود را برای مطالعه این تاپیک در اختیار من قرار دادید با تشکر

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
با سلام
من ویندوز 8.1 اورجینال تهیه کردم و پیام میداد که مجانی به 10 آپدیت کن منم بدون مشکل آپدیت کردم یعنی آپگرید کردم
آیا همین لایسنس 8.1 برای این کافیه
کسی تجربه اشو داره / تشکر

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
ویندوز 10 نصب کردم چقدر عالیه
انقدر خوبه که هوس کردم گوشی lumia بخرم که ویندوز 10 موبایل دارن

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نحوه دریافت آپدیت Anniversary ویندوز 10 (منتشر شد)
سرانجام امروز آپدیت Anniversary با برخورداری از بهبودها و قابلیت های جدید برای ویندوز 10 منتشر می شود. مایکروسافت این آپدیت بزرگ را از دو طریق متفاوت عرضه می کند که در نوشتار پیش رو به تشریح آنها می پردازیم.

how-to-download.jpg

روش اول: از طریق سرویس Windows Update

درست همانند دیگر آپدیت های معمول ویندوز، آپدیت Anniversary نیز از طریق سرویس آپدیت داخلی ویندوز یا Windows Update عرضه می شود و انتظار می رود در صورت فعال بودن این قابلیت در کامپیوتر شما، این آپدیت به صورت خودکار دریافت و نصب شود. در این حالت نیازی به مداخله شما نیسیت و فایل ها به صورت خودکار دانلود می شوند تا در راه اندازی بعدی نصب شوند. این روش بهترین راه برای دریافت آپدیت Anniversary است اما یک مشکل اساسی در مورد آن وجود دارد.

9806.PNG

از آنجایی که آپدیت Anniversary یکباره برای همه کاربران عرضه نمی شود، ممکن است چندین روز و یا حتی چند هفته طول بکشد تا این آپدیت در دسترس شما قرار بگیرد. بسته به شانس شما می توانید در دسترس بودن این آپدیت را با مراجعه به مسیر Settings > Update & security > Windows Update > Check for updates بررسی کنید. بعد از دریافت برای نصب کامپیوتر خود را راه اندازی مجدد کنید.

روش دوم: از طریق فایل ISO
در روش دوم فایل ISO این بیلد جدید را به طور کامل باید دانلود کنید که حجیم و زمان بر تر است اما مزیت آن امکان نصب ویندوز به صورت Clean و یا نصب بیش از یک دفعه یا نصب بر روی بیش از یک کامپیوتر است. برای دریافت نسخه 1607 می توانید از ابزار Media Creation tool خود مایکروسافت استفاده کنید اما یک راه آسان تر دریافت فایل ISO از وب سایت های شناخته شده و قابل اعتماد دانلود است. عیب این روش خودکار نبودن فرآیند نصب و نیاز به نصب کامل ویندوز از صفر است. همچنین برنامه ها و فایل های خود را از دست خواهید داد.

C999apture.PNG

بعد از اجرا در این مرحله گزینه Create installation media for another PC را انتخاب کنید. سپس دانلود آغاز می شود. در نظر داشته باشید تنها پس از تایید انتشار آپدیت Anniversary به دانلود بپردازید، در غیر این صورت نسخه فعلی را دریافت خواهید کرد.

بروزرسانی:

آپدیت مورد بحث منتشر شد، برای دانلود از نرم افزار Media Creation tool استفاده کنید.

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
ویندوز 10 نصب کردم چقدر عالیه
انقدر خوبه که هوس کردم گوشی lumia بخرم که ویندوز 10 موبایل دارن
10 قانونی بخر خیلی خوبه توی اینجا هم میفروشن سبک و راحت
10 ‍‍‍pro بخر retail

nelital

Registered User
لایک‌ها
204
سلام به همه
من ویندوز 10 رو نصب کردم موقعی که کامپیوتر رو Shut down میکنم ماوس و کیبردم روشن میمونند یعنی جریان برق شون قطع نمیشه، وقتی هم که اینتر کیبورد رو میزنم(در حالت خاموش بودن سیستم) کامپیوتر روشن میشه و دیگه نیازی به زدن دکمه پاور کیس نیست.
می خواستم بدونم برای شما هم همین قضیه هست؟ توی سون که کامل جریان برق ماوس و کیبورد رو قطع می کرد. البته این از سون خیلی بهتره.

بالا