برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ های عمومی مربوط به ویندوز فون...

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
اها.
بله بهترین راه اینه ک کارت حافظه ۳۲ بندازی خودتو راحت کنی

pepero1313

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
درود.
من یه گوشی لومیا 520 داشتم که 2 هفته پیش رفت رو حالت airplane mode و هرچی از این حالت خارجش میکردم دوباره میرفت رو همین حالت، البته قبلش هم گاهی وقتا خود به خود no service میشد:general107:
خلاصه دادمش به رفیقم که موبایلی داشت که خیر سرش درستش کنه، اما کلا گوشیا خاموش کرده و روشن نمیشه یعنی وقتی میخواد بیاد بالا این علامت و میده :(
میخواستم ببینم هیچ کدوم از دوستان با این مشکلات روبرو شدن تا حالا و راه حلی دارن؟
فک نکنم که سیستم عامل گوشی (که ویندوزفون 8.1 بود) پریده باشه، البته هنوز هم فلش نکردم که ببینم درست میشه یا نه.
من به یاد گوشیای ویندوز موبایلی که داشتم (jamin , kjam , ...) رفتم یه گوشی ویندوز فونی هم بگیرم ببینم خوب هست یا نه ولی خیلی رضایت بخش نبود:(
ممنون میش اگه کسی راهکاری داشت بگه:)

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
درود.
من یه گوشی لومیا 520 داشتم که 2 هفته پیش رفت رو حالت airplane mode و هرچی از این حالت خارجش میکردم دوباره میرفت رو همین حالت، البته قبلش هم گاهی وقتا خود به خود no service میشد:general107:
خلاصه دادمش به رفیقم که موبایلی داشت که خیر سرش درستش کنه، اما کلا گوشیا خاموش کرده و روشن نمیشه یعنی وقتی میخواد بیاد بالا این علامت و میده :(
میخواستم ببینم هیچ کدوم از دوستان با این مشکلات روبرو شدن تا حالا و راه حلی دارن؟
فک نکنم که سیستم عامل گوشی (که ویندوزفون 8.1 بود) پریده باشه، البته هنوز هم فلش نکردم که ببینم درست میشه یا نه.
من به یاد گوشیای ویندوز موبایلی که داشتم (jamin , kjam , ...) رفتم یه گوشی ویندوز فونی هم بگیرم ببینم خوب هست یا نه ولی خیلی رضایت بخش نبود:(
ممنون میش اگه کسی راهکاری داشت بگه:)
گوشیت بریک شده واسه خودمم ی چنین اتفاقی افتاده بود قبلا :)
http://winphone.ir/آموزش-چگونه-گوشی-های-نوکیا-لومیا-را-فل/

pepero1313

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
گوشیت بریک شده واسه خودمم ی چنین اتفاقی افتاده بود قبلا :)
http://winphone.ir/آموزش-چگونه-گوشی-های-نوکیا-لومیا-را-فل/
خیلی ممنون از راهنمایی:general601:
طبق این لینکی که گذاشتین گوشیا فلش کنم امکان اینکه درست بشه هست؟ خودت تا حالا با Nokia Care Suite گوشیا فلش کردی و نتیجه گرفتی؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
طبق این لینکی که گذاشتین گوشیا فلش کنم امکان اینکه درست بشه هست؟ خودت تا حالا با Nokia Care Suite گوشیا فلش کردی و نتیجه گرفتی؟

من با این برنامه کار کردم nokia asha 503 فلش زدم گوشی مثل روز اولش عالی شد

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
بله با این برنامه کار کردم
و همچنین با برنامه windows lumia recovery
ی چنین اسمی داشت:)
لومیا(مایکروسافتو)فلش کردم

pepero1313

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
مرسی از هر دو عزیزان:general601:
پس من هم به همین روش فلش میکنم گوشیا ایشالا که درست بشه:)

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دوستان من قبلا میخواستم lumia 435 بخرم امابخاطر تجربیات بدی نخریدم
حالا برادرم دنبال گوشی ویندوزی ارزونه ، من این گوشی بهش پیشنهاد کردم قرار شد فردا بریم براش بخریم‌

حالا سوالم اینه اگر خودم بخوام گوشی ویندوزی بخرم همین مدل lumia 435 بخرم واسه خودم یا مثلا یکمی پول بزارم روش lumia 540 بخرم ؟
غیر از دوربین فرق اساسی دارن؟
این lumia 550 چطوره؟

کلا سری lumia ارزش خرید داره؟
بعد لیست سیاه تماس هم داره؟

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
دوستان من قبلا میخواستم lumia 435 بخرم امابخاطر تجربیات بدی نخریدم
حالا برادرم دنبال گوشی ویندوزی ارزونه ، من این گوشی بهش پیشنهاد کردم قرار شد فردا بریم براش بخریم‌

حالا سوالم اینه اگر خودم بخوام گوشی ویندوزی بخرم همین مدل lumia 435 بخرم واسه خودم یا مثلا یکمی پول بزارم روش lumia 540 بخرم ؟
غیر از دوربین فرق اساسی دارن؟
این lumia 550 چطوره؟

کلا سری lumia ارزش خرید داره؟
بعد لیست سیاه تماس هم داره؟
هرچقد مدل بالاتر بهتر !
مطمئناََ 540 بهتر از 435 و 550 بهتر از 540 هست. از نظر آپدیت و پشتیبانی و ... هم همینطور.
550>540>435 :)
قسمتی به نام Block and Filter در تنظیمات وجود داره که برای فیلتر کردن تماسها و پیامکهای ورودیه.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
هرچقد مدل بالاتر بهتر !
مطمئناََ 540 بهتر از 435 و 550 بهتر از 540 هست. از نظر آپدیت و پشتیبانی و ... هم همینطور.
550>540>435 :)
قسمتی به نام Block and Filter در تنظیمات وجود داره که برای فیلتر کردن تماسها و پیامکهای ورودیه.

مدل ۵۵۰ سی پیوش ضعیفتر از 540 ه
مدل ۵۵۰ باتریش یکمی ضعیفتر از ۵۴۰
مدل ۵۵۰ صفحه اش یکمی کوچیکتر از ۵۴۰ ه
مدل ۵۵۰ قابلیتClearBlack display نداره اما ۵۴۰ داره
دوربین ۵۵۰ ضعیفتر از ۵۴۰ از نظر پیکسل

مزیت ۵۵۰ ویندوز ۱۰ و تراکم پیکسلی کمی بیشتره

خودتون کدومو پیشنهاد میکنید

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129

نظر من روی لومیا 540 عه
بخاطر قیمت مناسب تر و صفحه نمایش بزرگترِ
باتریشم نسبت به صفحه نمایش اوکیه
میتونید از جریس خرید کنید یا بانه کالا که هر دو تست شدن و خودم خرید داشتم ازشون و کاملا مورد اطمینان هستن
کلا تو ویندوزفون زیاد درگیر پردازنده نشید
چون کاملا نیازهاتونو برطرف میکنه و بدون لگ برنامه ها اجرا میشن

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121

احسان جان روی کاغذ خیلی چیزا قوی هستن! واقعیت مهمه! الان گوشیهای هوآوی با مشخصات فوق العاده بالا عملکردشون در حد میانرده های برندهای مطرحی مثل اچ تی سی و ... نیست!
سی پی یو 550 قوی تر از 540 هست و به طبع اون جی پی یو قوی تر و رم سرعت بیشتری خواهد داشت و خیلی چیزهای دیگه.سی پی یو 540 فقط کلاکش 100 مگاهرتز بیشتره.
باتری فقط 100 میلی آمپر قوی تر هست که در عمل حرفی برای گفتن نداره, چون صفحه نمایش بزرگتر مصرف رو برابر و حتی بیشتر میکنه.
صفحه نمایش540, 0.3 بزرگتره ولی تراکم پیکسلی کمتری داره(البته تفاوت محسوسی نیست.). ولی بله قابلیت کلیربلک داره 540.
دوربین 550 ضعیفتر نیست, سایز تصویری که ثبت میکنه نسبت به 540 کوچیکتر هست. یک مقایسه نسبی بکنید مشخص میشه.لزوما مگاپیکسل بیشتر تضمین کننده کیفیت بهتر نیست!(دوربین جلوی 540 بهتره.)
لومیا 540 فقط تا 3G ساپورت میکنه و متاسفانه 4G نداره.
من باز هم 550 رو پیشنهاد میکنم.
چون سری 50 هست. و احتمال اینکه سری 40 زودتر از سری 50 رده خارج بشه بیشتر هست.
الان لومیاهای 920 و 820 بخوبی تا آخرین بیلد رداستون رو ساپورت میکنن و عملکرد مشابه و حتی بهتر با سایر مدلها دارند. اما مایکروسافت فقط تا بیلد 10586 اجازه آپدیت داد و سری 20 رو از چرخه آپدیتش حذف کرد.

من پیشنهاد میکنم این دوستمون حداقل نیم ساعت با هرکدوم از گوشیها کار بکنن بعد تصمیم به خرید بگیرن.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
احسان جان روی کاغذ خیلی چیزا قوی هستن! واقعیت مهمه! الان گوشیهای هوآوی با مشخصات فوق العاده بالا عملکردشون در حد میانرده های برندهای مطرحی مثل اچ تی سی و ... نیست!
سی پی یو 550 قوی تر از 540 هست و به طبع اون جی پی یو قوی تر و رم سرعت بیشتری خواهد داشت و خیلی چیزهای دیگه.سی پی یو 540 فقط کلاکش 100 مگاهرتز بیشتره.
باتری فقط 100 میلی آمپر قوی تر هست که در عمل حرفی برای گفتن نداره, چون صفحه نمایش بزرگتر مصرف رو برابر و حتی بیشتر میکنه.
صفحه نمایش540, 0.3 بزرگتره ولی تراکم پیکسلی کمتری داره(البته تفاوت محسوسی نیست.). ولی بله قابلیت کلیربلک داره 540.
دوربین 550 ضعیفتر نیست, سایز تصویری که ثبت میکنه نسبت به 540 کوچیکتر هست. یک مقایسه نسبی بکنید مشخص میشه.لزوما مگاپیکسل بیشتر تضمین کننده کیفیت بهتر نیست!(دوربین جلوی 540 بهتره.)
لومیا 540 فقط تا 3G ساپورت میکنه و متاسفانه 4G نداره.
من باز هم 550 رو پیشنهاد میکنم.
چون سری 50 هست. و احتمال اینکه سری 40 زودتر از سری 50 رده خارج بشه بیشتر هست.
الان لومیاهای 920 و 820 بخوبی تا آخرین بیلد رداستون رو ساپورت میکنن و عملکرد مشابه و حتی بهتر با سایر مدلها دارند. اما مایکروسافت فقط تا بیلد 10586 اجازه آپدیت داد و سری 20 رو از چرخه آپدیتش حذف کرد.

من پیشنهاد میکنم این دوستمون حداقل نیم ساعت با هرکدوم از گوشیها کار بکنن بعد تصمیم به خرید بگیرن.

بله خیلی چیزا روی کاغذ قویی هستن اما این درباره لومیا و ویندوز فون صدق نمیکنه
یادمه‌خبری خونده بودم که مایکروسافت گفته بود 71 درصد برنامه و بازی ها استور روی گوشی ها با رم ۵۱۲ و پایینتر نصب و اجرا شدن

یعنی عملا این سیستم عامل عملا سخت افزار قویی نیاز نداره و کاملا یونیکه

بعد خوب سلیقه تو انتخاب مهمه ، و از همه مهمتر نیاز کاربر مهمه که بسته به اون گوشی انتخاب بشه
خود من lumia 435 نیازمو برطرف میکنه
نیاز من تلگرام . صبح تا شب اینترنت رفتن برای چک کردن چنتا سایت فرومی . موزیک‌گوش دادنه . اس دادن و زنگ زدنه

بعد سخت افزار لومیا ها عملا از به‌چیدمان استفاده میکنن با‌کمی تفاوت . مایکروسافت یهو نمیاد از سی پیو مدیا تک استفاده کنه

مثلا من گوشی متفرقه 5 اینچی اندرویدی داشتم باتریش ۱.۸۰۰ میلی آمپر بود بازم نیازمو برآورده میکرد
حالا ویندوز فون‌که مصرف کمی داره

قابلیت کلیر بلک هم مهمه

بلاخره لومیاها همه از رده خارج میشن خود مایکروسافت رسما اعلام کرد لومیا دیگه نمیسازه

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
یادمه‌خبری خونده بودم که مایکروسافت گفته بود 71 درصد برنامه و بازی ها استور روی گوشی ها با رم ۵۱۲ و پایینتر نصب و اجرا شدن

بعد خوب سلیقه تو انتخاب مهمه ، و از همه مهمتر نیاز کاربر مهمه که بسته به اون گوشی انتخاب بشه
نیاز من تلگرام . صبح تا شب اینترنت رفتن برای چک کردن چنتا سایت فرومی . موزیک‌گوش دادنه . اس دادن و زنگ زدنه

بعد سخت افزار لومیا ها عملا از به‌چیدمان استفاده میکنن با‌کمی تفاوت . مایکروسافت یهو نمیاد از سی پیو مدیا تک استفاده کنه

مثلا من گوشی متفرقه 5 اینچی اندرویدی داشتم باتریش ۱.۸۰۰ میلی آمپر بود بازم نیازمو برآورده میکرد

قابلیت کلیر بلک هم مهمه

بلاخره لومیاها همه از رده خارج میشن خود مایکروسافت رسما اعلام کرد لومیا دیگه نمیسازه
با توجه به کارکرد شما و نیازهاتونو من همون 540 رو پیشنهاد میکنم
اینم توجه داشته باشید گوشی 300 تومنی اپدیت چندساله رو درنظر نگیرید براش
الان تو اندروید میان رده ها بزور ی اپدیت دریافت میکنن
مهمترین چیز واسه فروم گردی صفحه نمایش بزرگه:)

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
نظر من روی لومیا 540 عه
بخاطر قیمت مناسب تر و صفحه نمایش بزرگترِ
باتریشم نسبت به صفحه نمایش اوکیه
میتونید از جریس خرید کنید یا بانه کالا که هر دو تست شدن و خودم خرید داشتم ازشون و کاملا مورد اطمینان هستن
کلا تو ویندوزفون زیاد درگیر پردازنده نشید
چون کاملا نیازهاتونو برطرف میکنه و بدون لگ برنامه ها اجرا میشن

از نظر قیمت لومیا ۵۴۰ الان ۳۰۵ هزاره تا ۳۱۵ هزاره
لومیا ۵۵۰ از هم حدود ۳۸۵ هزار

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
با توجه به کارکرد شما و نیازهاتونو من همون 540 رو پیشنهاد میکنم
اینم توجه داشته باشید گوشی 300 تومنی اپدیت چندساله رو درنظر نگیرید براش
الان تو اندروید میان رده ها بزور ی اپدیت دریافت میکنن
مهمترین چیز واسه فروم گردی صفحه نمایش بزرگه:)

البته اینم باید در نظر گرفت که ویندوز فون با اندروید متفاوته
ویندوز فون سبکه اما اندروید یه سیستم عامل بر پایه جاوا منسوخ و لینوکسه که سنگینه

از زمانی که ویندوز فون ۸ اومد تا الان برابر با زمان مقایسه کنی با اندروید ، تا الان چند نسخه اندروید اومده ؟

هنوز اندروید نیومده نسخه بعدیش میاد
ویندوز فون رو گوشیا لومیا اومد ساپورت شد بعد ۸.۱ اومد و به ویندوز ۱۰ موبایلم آپدیت شدن بعضیا و بعضی دیگه از طریق سییتم ها اینسایدری و ..... به ۱۰ آپدیت شدن
چی از این بهتر؟

آخه من تو لومیا ۵۵۰ غبر از تراکم پیکسلی بکنی بالاتر و ویندوز ۱۰ چیزی ندیدم

تو فروم ها مختلف خیلی ها گفتن ویندوز ۱۰ مصرف باتریش بالاست و هنوز پایداری لازم نداره و کرش میکنه

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121

قابلیت کلیر بلک هم مهمه

احسان جان به نظر من این مورد قوی تر بودن روی کاغذ در مورد همه چی صدق میکنه. مثالی که در مورد هوآوی زدم بخاطر رسوندن منظورم بود, بین لومیاها هم این اتفاقات زیاد میوفته. نمونه ش لومیا 930 , لومیا 950 !!! لومیا 1520 بهترین و قوی ترین و معقول ترین پرچمدار ویندوزفون بوده تا حالا, دوست بنده یکی از برنامه نویسهای نام آشنای ویندوزفون هست و شدیدا این موضوع رو تایید میکنه(نظرات کاربرا رو هم بخون). لومیا 1520 واقعا پرچمدار قابلی بود, در صورتی که انتظارات بیشتری از 930 در رده خودش و 950 میرفت اما اونطور که باید عملکرد جالبی نداشتند یک نگاهی به مشخصات 950 یا 950xl بندازید, یک مدت هم باهاش کار کنید. یکمی هم با 1520 این تجربه رو داشته باشید متوجه حرفم میشید.

بعد از تمام این بحثها و توضیحات حرف شما کاملا درسته, انتخاب آخر بر اساس سلیقه ست.شما مدل 540 یا 435 مد نظرتون هست و میخواید بقیه هم اونو تایید کنن :) اگر میخواید از خریدتون مطمئن باشید مشخصات رو بیخیال بشید. نظرت مردم رو در فرومها و سایتهای مختلف موبایل در مورد مدلهای مد نظرتون بخونید اینطوری اطمینان خاطر پیدا میکنید از انتخابتون.
قابلیت کلیربلک هم بله مهمه. تاثیر زیادی در تصویر داره.
مایکروسافت به این راحتی ها از لومیا دست نمیکشه. همه گوشی ها یه روزی از رده خارج میشن, اما گوشی که 6 ماه دیگه از رده خارج میشه با گوشی که 1 1.5 سال دیگه خارج میشه فرق داره.البته شاید این برای شما مهم نباشه.

امیدوارم انتخاب درستی داشته باشید و ازش راضی باشین.
ویندوزفون خیلی خوبه, بحث ما هم اینجا بین خوب و خوبتر یا به عبارت دیگه گزینه مناسبتر هست. وگرنه از لومیا 520 گرفته تا 950XL واقعا عالین.

Last edited:

AmirST

Registered User
لایک‌ها
862
سلام دوستان.
لومیا 620 داشتم
دکمه های کناریش ابتدا اون ورق نازک یکیش افتاد گم شد بعد مهندسی کردم درستش کنم سه تا دکمه کناریش (پاور و ولوم) از کار افتاده
پریویو ویندوز 10 هم روش نصب بود
ریستور فکتوری کردم سیستم عاملش هم ترکیده ینی غیر قابل استفاده شده حالا سافت ریست هم نمیتونم بکنم چون دکمه نداره :))
اولن اینکه دکمه هاش درست میشه؟ قیمتش چجوریه؟
دومن اینکه چرا ریکاوری تول ارور چک نتورک میده؟
ممنون میشم جواب بدید

بالا