برگزیده های پرشین تولز

فلسفه!

scorpio

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
از ارسطو تا گودل کتاب فوق العاده ایه اثر ضیائ موحد
البته این کتاب بیشتر زمینه منطقی داره ولی به زبان ساده
لذات فلسفه ویل دورانت هم کتاب خوبیه

dollarist

Registered User
لایک‌ها
45
با اجازه دوستان ،علاوه بر کتابهای خوبی که معرفی شد،دو کتاب دیگر هم هستند که به نظرم میتواند مفید باشد
1.سیر حکمت در اروپا،نوشته ی فروغی.به نظرم بهترین کتاب فارسی در مورد تاریخ فلسفه است.خیلی شیوا و سلیس در مورد فلاسفه و فلسفه ها توضیح داده شده.
2.مکتب های فلسفی.اثر پرویز بابایی.خوبی این کتاب در این است که فلسفه های مختلف را با بنیانگذارانش و پیروانش تشریح کرده است.البته همچنان به تقدم تاریخی پایبند بوده و از مکتب های فلسفی باستانی یونان مثل ملطی ها و اتوم گرایان آغاز کرده است.
هر دوی این کتابها یک اشکال دارند و آن این است که به فیلسوفهایی چون هگل و پیروانش بیشتر پرداخته اند تا به امثال شوپنهاور و نیچه.
--------------------
فلسفه به نظرم من یک گرایش ذاتی است که البته همه ی افراد آن را ندارند.یک علاقه مندی نیست!نباید بهش اینگونه نگاه کرد.موضوعی جدی است.ممکن است شما تمام کتابهای فلسفی جهان را بخوانید،اما فیلسوف نشوید.ممکن است شخصی حتی یک کتاب را هم کامل نخواند،اما فیلسوفانه بیاندیشد.

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
اینجا کسی فیسلوف هندی اشو رو می شناسه ؟

starmaker

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
منم فلسفه رو با خوندن دنیای سوفی از یوستین گوردر شروع کردم. خوب بود.

iman.re

Registered User
لایک‌ها
21
منم اوشو رو دوست دارم و خوندم.چه کتاب هایی رو ازش پیشنهاد میکنید؟

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238
آثار هگل به دشواري فهم معروف است و با چندين بار مطالعه و تفكر و تدبر قابل فهم است. در اين باب حكاياتي هست از جمله از قول خود او نقل كرده اند كه تنها يك نفر فلسفه مرا فهميد و او هم نفهميد.
و نيز

گفته اند وقتي كسي معني عبارتي از عبارات او را از خود او پرسيد، پس از تامل جواب داد: وقتي كه اين عبارت را مي نوشتم من و خدا هر دو مي فهميديم، اما اكنون تنها خدا مي فهمد. و نيز معروف است كه كتاب او را در منطق يكي از دانشمندان به زبان فرانسه نگارش داد. چون هگل آن نگارش را ديد گفت: حالامي فهمم كه چه مي خواستم بگويم!!

تو چه حالتی مینوشته آیا؟ :)

E-Foroush

Registered User
لایک‌ها
47
یک کتاب در این زمینه هست به نام سبک کردن بار سنگین فلسفه
یک بحث عمده در که درخصوص کتاب هایی از این دست هست اینه که بخش تاریخ فلسفه بر عقاید و آراء فلاسفه در این طور کتابها عمده تره
اما همون طور که بقیه بچه ها هم گفتند دنیای سوفی کتاب خوبیه و سبک کردن بار سنگین فلسفه هم همین طور

E-Foroush

Registered User
لایک‌ها
47
یه کتاب دیگه هم هست از ویل دورانت به اسم لذات فلسفه که اون هم واقعا برای شروع، کتاب مناسبیه

Strans

Registered User
لایک‌ها
63
این کتاب دنیای سوفی خیلی کتاب جالبی بود برای کسی که از سنین نوجوانی میخواد شروع کنه به نظر من خیلی خوبه. قبلا شنیده بودم که تو بعضی از مدارس کشورهای دیگه تدریس میشه.

Ar3f

Registered User
لایک‌ها
568
دنیای سوفی صوتیش رو گرفتم یکم گوش دادم
خوبه برای گرم کردنو امادگی ذهن:rolleyes:
تاپیک فلسفه هم بزنین یکم بخندیم:D

andysaeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فلسفه خیلی جالبه و باید جالب بمونه فراتر نره.من به کانت و شوپنهاور و اپیکور معتقدم.برای اینکه حقیقت رو نشان میدادند.

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
میخوام فردا برم کتابخونه ببینم دنیای سوفی رو اگه داشت فلسفه رو شروع کنم . خیلی علاقه دارم .

فرستاده شده از LG-P713ِ من با Tapatalk

CONSTANTLY1317

Registered User
لایک‌ها
2,568
میخوام فردا برم کتابخونه ببینم دنیای سوفی رو اگه داشت فلسفه رو شروع کنم . خیلی علاقه دارم .
فرستاده شده از LG-P713ِ من با Tapatalk
دانلود کتاب مورد نظرتون با فرمت pdf و حجم 5 مگابایت
http://s1.picofile.com/file/7272878381/دنیای_سوفی.pdf.html
برای اجرای کتاب هم از این برنامه استفاده کنید:
http://dl2.soft98.ir/soft/s/SumatraPDF.2.5.2.exe
پسورد برنامه فشرده: soft98.ir

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
به نظر من هم بهترین کتاب برای شروع دنیای صوفیه،
چند سال پیش خوندمش، هم جامعه به نسبت، هم چون در کنار یه کتاب فلسفه یه رمان خوب هم هست حوصله یه فرد تازه وارد رو سر نمیبره
درباره مگاتب هم من خودم علاقه خاصی به اگزیستنسیالیسم و اصالت بشر دارم، اصالت بشر رو ذکر کردم چون منظورم اگزیستنسیالیسم خود سارتره نه شاخه های مسیحی بعدش

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

دختر باران

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بحث های فلسفی دوستان ته کشید؟؟!! همین بود ؟؟؟!! :cool::general210:

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581

babdo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
44
محفل فیلسوفان خاموش رو بعد از دنیای سوفی پیشنهاد میکنم
نوراک و ویتوریو هوسله

Dorhato

Registered User
لایک‌ها
15
تسلی بخش های فلسفه:
کتاب تسلی بخشی های فلسفه شامل شش بخش است که هر بخش در مورد یک فیلسوف و یک راه حل در مواجهه با مشکلی در زندگی است.

شش بخش کتاب شامل:

1. تسلی بخشی در مواجهه با عدم محبوبیت – سقراط
  2. تسلی بخشی در مواجهه با کم پولی – اپیکور
  3. تسلی بخشی در مواجهه با ناکامی – سنکا
  4. تسلی بخشی در مواجهه با ناتوانی و نابسندگی – مونتنی
  5. تسلی بخشی قلب شکسته – شوپنهاور
  6. تسلی بخشی در مواجهه با سختی ها – نیچه

spiritpalsy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
یادمه اون روزاییو که تمام مشغولیتم پیدا کردن جواب این سوال بود. شکی نیست که خوانش فلسفه جز از مدخل تاریخیش راهی نداره. مسلمه که از پیشا-سقراطیها باید شروع کرد و بعدش افلاطون سقراط ارسطو فیلسوفای رم و الی آخر. به نظرم باید خودت با اصل متن فیلسوف درگیر شی اگر نه شروع خوانش از مدخل کسانی که سالها با انواع فیلسوفها درگیر بودند (مثل کاپلستون و مگی و) فایده ای جز سردرگمی نداره

کاملا با نظرت مخالفم...نه خوندن تاریخ فلسفه و نه خوندن کتاب هایی در مورد فلسفه یک فیلسوف خواص هیچ کدومش سرگرمی نیست بلکه یک ضرورت هست برای شناخت فلسفه. ولی این دو (تاریخ فلسفه، آثار درباره یک فیلسوف و فلسفه اش) به طبیعتا به تنهایی ناقص هست و خوندن آثار خود فلاسفه هم ضروری هست و البته سخت ترین کار هست. فهم آثار فلاسفه بزرگ انقدر سخت هست که نیاز هست بعد از خوندن آثار اون فیلسوفان آثاری رو که دیگران برای فهم بهتر اون فیلسوفان و آثارشون نوشتن رو هم آدم بخونه. هیچکدوم از این سه (آثار خود فیلسوفان، تاریخ فلسفه، آثار درباره فیلسوفان و فلسفه شان) نه همدیگر رو نفی می کنن و نه یک مورد فرد رو بی نیاز از مورد دیگه میکنه. طبیعی هست که اولین قدم پیدا کردن یه شناخت و دید کلی از تاریخ فلسفه هست و قدم دوم خوندن آثار خود فلاسفه و قدم سوم خوندن آثار درباره فیلسوفان و فلسفه اشان. یک فرمول ساده و طبیعی و لازم و ضروری. هیچکدومش هم سرگرمی نیست. هر سه مورد و قدم جدی هستند.

بالا