برگزیده های پرشین تولز

مسئولیت شرکت هاستینگ در صورت از بین رفتن کل اطلاعات!؟؟؟

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
با سلام و درود خدمت دوستان با تجربه
سایت ما چند روزی بود که بالا نمیومد و الان که تیکت زدیم، پاسخ دادن که کل اطلاعات سایت شما از بین رفته و اگر خودتون بک آپ دارید بدید براتون بیاریم بالا.
یعنی کل اطلاعات و زحمات و هزینه ها و .... ما طی سه سال ، یک شبه به باد رفت.
من خودم مدتی نبودم و سایت دست مدیر بود و اونم فقط از اطلاعات کاربرا بک آپ داره که اونم مال چند ماه پیش هست.

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم، هاستینگ موظف به تهیه بک آپ برای هاستهای اشتراکی هست ، آنهم در سروری جداگانه از دیتاسنتری جداگانه تا در صورت بروز مشکل احتمال از بین رفتن اطلاعات به حداقل برسه.
حالا در زمان خرید هاست ، من دیدم که نوشته تهیه بک آپ ، به همین دلیل هاست را خریداری کردم ، اما الان میگن بک آپ هم نداریم و اونم از بین رفته.

پیشنهاد شما چیه؟
شکایت یا چی؟؟
چون ضرر بزرگی به ما زدن.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
سلام

از کجا هاست گرفتید؟

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
سلام

یوگیگ ugig

Last edited:

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
هاستینگ موظف به تهیه بک آپ نیست دوست عزیز . کاربر باید بک آپ تهیه کنید و یا تکلیف بک آپ رو مشخص کنه.
متاسفانه کاربران متضرر رو زیاد دیدیم که همه زحماتشون بر باد رفته.

mahdi.b20

Registered User
لایک‌ها
1,406
هاستینگ مسئول تهیه بکاپ نیست ولی مدیر هاستینگ باید حداقل نکات امنیتی را رعایت کنه تا یکی نیاید سرور اصلی و بکاپ را فرمت کنه!

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
با تشکر از شما دوستان عزیز
زمانی که در هنگام سفارش هاست ، نوشته شده که بک آپ روزانه ، هفتگی، ماهانه و ... یعنی چی؟
پس یعنی بک آپ کاملا بر عهده هاستینگ هست ، جدا از اینکه بنده باید به عنوان صاحب، مالک یا مدیر سایت بک آپی برای خودم تهیه کنم.

اما بنده نمیتونم که هر روز بیام از حداقل 10 گیگ اطلاعاتم بک آپ بگیرم و دانلودش کنم. بخوام روی سرور هم نگهش دارم و انتقالش بدم اونجا ، خب خودم سرور که دارم ، سایتمم روش میارم بالا دیگه.

چون امکان رسیدگی و مدیریت سرور و ... رو نداریم ، پس میایم هاستی میگیریم که قول و تعهد بک آپ گرفتن رو روی سرویسش داده.
پس هاستینگ طبق اطلاعات بنده موظف به ارائه بک آپ یا جبران خسارت هست.

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
با تشکر از شما دوستان عزیز
زمانی که در هنگام سفارش هاست ، نوشته شده که بک آپ روزانه ، هفتگی، ماهانه و ... یعنی چی؟
پس یعنی بک آپ کاملا بر عهده هاستینگ هست ، جدا از اینکه بنده باید به عنوان صاحب، مالک یا مدیر سایت بک آپی برای خودم تهیه کنم.

اما بنده نمیتونم که هر روز بیام از حداقل 10 گیگ اطلاعاتم بک آپ بگیرم و دانلودش کنم. بخوام روی سرور هم نگهش دارم و انتقالش بدم اونجا ، خب خودم سرور که دارم ، سایتمم روش میارم بالا دیگه.

چون امکان رسیدگی و مدیریت سرور و ... رو نداریم ، پس میایم هاستی میگیریم که قول و تعهد بک آپ گرفتن رو روی سرویسش داده.
پس هاستینگ طبق اطلاعات بنده موظف به ارائه بک آپ یا جبران خسارت هست.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
در جریان مشکل همکارمون هستیم.
امیدواریم بتونن اقدام مثمر ثمر انجام بدن.

اگر ذکر شده بک آپ گرفته میشه که قضیه فرق می کنه ولی بازم قوانین باید خونده بشه که گفتن به کاربر بک آپ بگیر یا نه.
همیشه سعی کنید ماهانه یکبار بک آپ از هاستتون بگیرید یه جا مثل هاست های رایگان ابری یا هاست بک آپ در یک سرویس دهنده دیگه ذخیره کنید.

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
ما هم منتظریم که مشکلشون حل بشه، اما نه اینکه بیان بگن همه اطلاعات و بک آپها از بین رفته و راهی نیست.

این حرف یعنی یک فرد متخصص در این حرفه نبوده اند ، چون یک بچه میدونه که برای بک آپ باید از سرور و دیتاسنتری دیگه استفاده بشه تا ریسک به حداقل برسه.

در قوانینشون و هنگام سفارش سرویس ، یکی از خدمات هاستها ، بک آپ روزانه ، هفتگی و ... بوده و در قوانین ذکر کردند جهت اطمینان خودتون هم بک آپ بگیرید.

الان دو مسئله مطرح هست ، یکی از بین رفتن اطلاعات و دیگری زیر قرارداد و قولشون زدن که به نوعی خیانت در امانت محسوب میشه، چون طبق قرارداد خدمات ارائه شده ، بک آپ قسمتی از سرویس بوده

بالا