برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

Agha_Jo0n

Registered User
لایک‌ها
2,980
از خودم نمیگم.**** وظیفه رفتم پرسیدم.
90% اشتباه گفتن یا اشتباه شنیدی
زنگ بزن به اون شماره که دادم دقیقشو بپرس
مگه اینکه تو این 20 روز قانون جدید اومده باشه که احتمالش کمه[emoji53]

Sent from my LG-K500 using Tapatalk

Agha_Jo0n

Registered User
لایک‌ها
2,980
دوستام من اخرین وضعیتم تو سامانه به شرح زیره :

آخرين وضعيت: صدور كارت
تاريخ آخرین وضعيت : 29/6/95

چقدر طول میکشه کارتم بیاد؟؟؟؟؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191

معمولاً 45 روز
زمانیکه ارسال میکنن کد رهگیری پستشم توی همون سایت ای پلیس میزنه براتون

MohammadPWM

Registered User
لایک‌ها
510
سلام داداش

همون پایگاهی که گفتی ول معطلن، الان داره اذیتم میکنه میگه برگه معرفی به حوزه نمیدم!! موندم چیکار کنم! الانم لج کرده! نظرت چیه؟ بهترین راه حل چیه که بشه پایگاه رو دور زد؟
سلام
بهترین راه اینه که بری حفاظت ناحیه خودتون قضیه رو بهش بگی تا ببینی که اون طرفو چه جوری پوستشو میکنن! احتمالا طرف Shift+Delete میشه;)

معمولا ۱۰ روز بعد تسویه میاد...
البته بستگی به این داره که کی تو اون معاونت مربوطه باشه!!!

Agha_Jo0n

Registered User
لایک‌ها
2,980
معمولاً 45 روز
زمانیکه ارسال میکنن کد رهگیری پستشم توی همون سایت ای پلیس میزنه براتون
سلام دمت گرم
21 روز شد.شنبه میرسه
امروز رسیده پست
تو ای وظیفه دیر اپدیت میشه هنوز نوشته صدور کارت ولی 31 ام ارسال شده از پست

NERO 7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام دوست من.
به سلامتی دوست من. ایشالا بی که نه کم دردسر تموم شه.
اول اینکه باهنر گردان یک اما علی برای درجه داراس که بسیار شرایط بهتری نسبت به صفر ها داره اب خنک دارید! سلف بسیار بهتری دارید که همشون خوبن. از اول صبح ها رژه میرید ظهر ها کلاس و عصر در اختیارید ماه دوم کلا کلاسید البته اگر رژه یه بار اون اولا خیلی خوب بگیرید دیگه کلا کاریتون ندارن. ماه اول حتما عصرا بخاب تا فردا صبحش نگران شام نباش روی هم 100 کالری میخان بهت بدن که صرف رفت و امد به سلف میشه. ماه دوم خودت میفهمی چیکار کنی.
چیز خاصی اول نبر که دژبانی صاف میکنه کولتو. مگر اینکه بی ارزش باشه مثلا 5 بسته خرما ببر به شدت به کارت میاد کسی هم کاری نداره ولی پسته و تخمه و ... ببری هیچ بهت نمیرسه. انواع اسپری ها رو ببر برای خوشبود شدن به کارت میاد.
لیپ استیک مرطوب کننده ببر چون لبت کلا شرحه شرحه میشه تا حرف میزنی خونی میشه خیلی دردناکه. برای سرت هم حتما کلاه ببر برای رفت و امدتا وقتی لباس ندادن همچنین شامپو بر هرشب برو سرت رو بشور دستشویی یه کم دوره برو رختشویی جلوی ابخوری یه رفیقتم ببر هواسش باشه اینکه میگن بعد خاموشی دژبان ببینه میگیره اضاف میخوری و... کلا چرته اگر موجه باشی و با دلیل بیای بیرون هیچ کاریت نداره یادت باشه دژبانم یه سربازه مثل خودت پس اصلا ازش نترس خیلی میترسوننتون از دژبان ولی ترس نداره. بعد خاموشی حوله دستی و شامپو بردار برو قشنگ سرت رو هرشب بشور دژبانم دیدت بگو رفتم بهداری گفته هرشب قبل خاب بشور هیچ کاریت ندارن جوراباتم همون موقع بشور با اون شامپو صحت که میدن چه قدر اشغال بود.
حتما حتما کلداکس و استامینوفن و اموکسی سیلین به تعداد زیاد ببر که عین چی به کارت میاد ابلیمو هم در حد یه شیشه از این نوشابه کوچیکا ببر ضرر نداره.
اگر مرخصی بهتون دادن حتما بیا خونه حموم. کرمان حمومش فاجعس. موهاتم همون شب قبل از اعزام (وای وای) با صفر بزن صفره صفر، چون اونجا ارایشگاهش ماشینشو به سر 6000 نفر میزنه که اون وسط ممکنه یکی مشکل داشته باشه و سرت تا اخر عمر به فتا میره. با صفر بزنی خودت هم خنک تری. یه قفل معمولی نه بزرگ نه کوچیک و داغون ببر بزنی به کولت. البته تو طول حضور من اونجا کلا یه بار سرقت شد اونم اجیل و تخمه بود، اما حضور خود قفل عین دزدگیر میمونه کاری نمیکنه ولی باعث دلگرمیت میشه.:D پول زیاد نبر در حد 30 تومن نقد ببر. تو کارتت بریز اونجا کارت خان داره میتونی بگیری هر روزم شارژش میکنن. همیشه هم پولت با مدارک رو بزار تو جیب بالای پیرهنت و حواست بهش باشه.
صبح که یه الاغی از سربازها میاد بیدارباش میزنه و میره تو مخت سریع قبل از اینکه تختتو مرتب کنی اسمشو یادم نیست که کار بسیار بسیار مسخره و اوسشریه برو دستشویی حتما چون بعدش بخای بری نیم ساعت باید تو صف وایسی و برگردی اسایشگاه رو بستن و اون روز کلا صافت میکنن. بعدش برگرد در کمال خونسردی مرتب کن. با هم تختیت هماهنگ کن. اصلا ترتیب قد و ... مهم نیست طبق امار هم لازم نیست باشید، وقتی موقع رفتن سر تخت رسید که اسمتو بزارن رو تخت اگر دوستی داری یا تو ماشین با کسی اشنا شدی و بچه خوبی بود هم تختی شید.
یه چیزم بگم اونجا غذا همش مرغه. با این عناوین: ناهار مرغ پلو که خب برنجه با مرغ شام خوراک مرغ که میشه مرغ با نون فرداش خورشت مرغ که هنوز دیروزیه فقط ربش بیشتره! شبش مرغ سخاری که دقیقا عین دیشبه فقط یه مقدار مرغ سوخته! ناهار فرداش مرغ پلو که عین دو روز قبله و شبش یه شام شاهانه دارید مرغ با سیب زمینی سرخ شده که اینم دقیقا مثل دو شب قبله فقط کنارش اگر اشپزخونه بده و تقسیم کننده غداتون با دوستاش نزدنه توش بعد فرمانده زودتر نره سلف یه دوتا سیب زمینی نیمه اب پز بهت میدن. در کل خودت رو برای مرغ خوری بسیار زیاد اماده کن.
به نمازم گیر میدن و اگر نری دژبان اسمتو بنویسه باید بری تعهد بدی و فرمانده هم مختو میترکونه حتما برو به ریسکش نمیارزه از اون سطف من نصف کمبود خاب خدمتمو تو اون نمازخونه جبران کردم.
بدترین کاری هم که باهات میکنن اینه که تا یه چیزی میشه میگن این هفته ممنوع مرخصیش کن! این بستگی به فرماندت داره اگر ادم گیری باشه واقعا نمیزاره بری اما ادم خوبی باشه یه تعهد میگیره میزاره بری. ولی سعی کن بگ ایی ندی کلا که دردسره همش استرسه مخصوصا چهارشنبه ظهراااااا.
زمان من سرهنگ و فرمانده پادگان اصفی بود که پیرمرد باحالی بود خیلی خوب بود جانشینشم نمیدونم کی بود امضاش یه دایره بود با یه نقطه وسطش! (من چون ارشد گروهان بودم همش دفتر اینا رفت و امد داشتم) وقتی فرمانده نمیذاشت بری میرفتی پیششون یه امضا میگرفتی نشون فرماندت میدادی و مجبور میشد بفرستت. الان شنیدم عوض شده یه سرهنگی به اسم مختاری اومده که از فرماندها بدتره! البته شنیدم و نمیدونم چه جوریه جانشینش همون قبلی باشه عالیه.
هیچ چیز خدمت ترس نداره من خیلی میترسیدم ولی اخرش فهمیدم هیچ چیز ترسناکی نداره. حتی میدون تیر میری! یه سری یه سرباز ... صبح روزی که میخاستیم بریم تیراندازی ترامادول انداخته بود و نمیدونستیم موقع شلیک کنار من بود! یه دفعه دیدم یه تیر از جلوی چشم رد شد!! برگشتم دیدم داره سعی میکنه برجک اونور میدون رو بزنه! یه چند درجه میومد اینورتر قشنگ هدشات میشدم! خدارو شکر اسلحه رو گرفتن ازش. اون لحظه میگرخیا ولی بعدا میبینی چیز ترسناکی نیست :general705:
دیگه همینا به ذهنم رسید بازم فکر میکنم ببینم چی یادم میاد حتما برات مینویسم.
سعی کن منشی شی خیلیییییییییییییییییی خوبه.
در کل امیدت فقط به دعای پدرمادرت باشه و خدا.
موفق باشی دوست من.

دستت درد نكنه داداش اما شد نوش دارو بعد مرگ سهراب :D ديگه دير ديدم
ما ديگه الان 30 روزه اونجا اونقدر مار خورديم كه افعي كه هيچ، اژدها شديم :|
الان هم يعني ميان دوره دادن 3 روز و نصفي :|
همه چيز هايي هم كه گفتي صحيح است و امارش رو هم در اورده بودم اما به جاي امام علي ( كه الان اسم هاشون عوض شده) افتادم امام محمد باقر !

فقط سخت گيري ها بيشتر شده ! تغيير تحولات زياد بوده و افراد ديگه اي اومدن
خلاصه ما فقط به اميد اين 20 و خورده اي روز ديگه هستيم كه تموم شه هر چند ديگه بعد 10 روز اول كه خيلي سخت بود ديگه عادت كرديم !
حالا هم نميدونم اسونتر دارن مي گيرن بعد اون مدت يا كلا ماها پوست كلفت شديم:| كه فكر كنم هر دو باشه

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
دوستان یه سوال
امکانش هست کسی که در یگان های ارتش داره خدمت می کنه انتقالی بگیره و وارد یه یگان نیروی انتظامی بشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

G✪✪GLE

Registered User
لایک‌ها
109
سلام
دوستانی که خدمت هستند کد سخا دارند؟
من رفتم پلیس +10 بگیرم گفت کد سخا رو برداشتن دیگه نیست مال قدیم بود

Agha_Jo0n

Registered User
لایک‌ها
2,980
سلام
دوستانی که خدمت هستند کد سخا دارند؟
من رفتم پلیس +10 بگیرم گفت کد سخا رو برداشتن دیگه نیست مال قدیم بود
سلام
من یک ماه پیش فرستادم تو برگ تاییدم نوشته بود

Agha_Jo0n

Registered User
لایک‌ها
2,980
کدام برگه؟
برگ آماده به خدمت؟
یا برگ اعزام به خدمت؟
برگ تایید اطلاعات
اماده و اعزام نداره ک
همون اول ک مدارکو میبری ثبت میکنه و یه برگ تاییدیه اطلاعات بهت میده که کدسخا رو نوشته همونجا

griefcottage

Registered User
لایک‌ها
2,637
سلام دوستان
میخواستم ببینم میشه کارهای پرونده پایان خدمت رو زودتر انجام بدیم تا کارتمون زودتر بیاد؟
من 3 ماه دیگه دارم ، رفتم کارگزینی میگه این کار غیر قانونی هست!!میخواستم ببینم درسته؟چون سال قبل برای اونایی که خدمتشون تموم میشد 2 یا 3 ماه زودتر خودش پرونده ها رو می فرستاد اما الان نوبت ما که رسیده میگه نمیشه!

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
سلام دوستان
میخواستم ببینم میشه کارهای پرونده پایان خدمت رو زودتر انجام بدیم تا کارتمون زودتر بیاد؟
من 3 ماه دیگه دارم ، رفتم کارگزینی میگه این کار غیر قانونی هست!!میخواستم ببینم درسته؟چون سال قبل برای اونایی که خدمتشون تموم میشد 2 یا 3 ماه زودتر خودش پرونده ها رو می فرستاد اما الان نوبت ما که رسیده میگه نمیشه!
توی **** یک ماه قبل از تاریخ پایان خدمت میتونی تشکیل پرونده بدی .

MohammadPWM

Registered User
لایک‌ها
510
سلام دوستان
برای کارت پایان خدمت تو سپا معمولا روال بر اینه که 1 ماه زودتر مشخصات و عکس درست شده با نرم افزار رو میفرستن بعد که موقع تسویه شد دوتا فرم هست که توسط نرم افزار درست میشه و اونا رو امضا میگیری و میدی نیرو انسانی اونا هم اون دوتا اسکن ها رو میفرستن ستاد و بعد 10 روز کارتت میاد;)

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
برای کارت پایان خدمت تو سپا معمولا روال بر اینه که 1 ماه زودتر مشخصات و عکس درست شده با نرم افزار رو میفرستن بعد که موقع تسویه شد دوتا فرم هست که توسط نرم افزار درست میشه و اونا رو امضا میگیری و میدی نیرو انسانی اونا هم اون دوتا اسکن ها رو میفرستن ستاد و بعد 10 روز کارتت میاد;)

سلام
از دوره تکمیلی خبر جدید داشتی ما رو هم در جریان بزار

اینجا فقط اسم ما رو نوشتن برای 18روزه ولی خبری نیست
یکی میگه شاید همون 30 روز رو حساب کنند و دو هفته بریم آموزشی ، یکی میگه آخرین دوره 18روز رو برگزار میکنن
یکی میگه کلا هیچی میشه
اصلا معلوم نیست چه خبره

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
دوستان من مهر ماه یا آبان همین امسال با دانشگاه تسویه حساب میکنم اگر بلافاصله دفترچه خدمت رو پست کنم کی اعزام میشم واسه آموزشی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امکانش هست دی ماه برم ؟

Dorian

Registered User
لایک‌ها
28
سلام دوستان
کار نشد نداره شما اگر شیرینی زودتر بدین مطمئنا زودتر انجام میشه

murchehh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوستان من مهر ماه یا آبان همین امسال با دانشگاه تسویه حساب میکنم اگر بلافاصله دفترچه خدمت رو پست کنم کی اعزام میشم واسه آموزشی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امکانش هست دی ماه برم ؟

سلام
داداش شما اگر بالفرض بگيم اول آبان تسويه حساب كنيد ، احتمالا يكي دو هفته طول ميكشه نامه لغو معافيت تحصيلي رو بگيري كه اگر بلافاصله دفترچه رو ارسال كني حداقل نيمه آبانه كه تا اون زمان احتمالا اعزام هاي برج ١٢ پر شده و ارديبهشت شروع بشه.در اين صورت مي توني تعجيل بزني كه در صورت موافقت ، دو ماه ميفته جلوتر.
البته اينا همه احتمالاته ولي هرچه سريع تَر برأي تسويه حساب اقدام كني احتمالش بيشتره كه بيفتي اسفند و با تعجيل بيفتي دي[emoji846]

peddelaram

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان من آموزشی افتادم 04 بیرجند با لیسانس
مطالبی که در این مورد تو فروم پیدا کردم قدیمیه میخوام بدونم الان شرایطش چجوریه فرماندهاش سختگیریهاشون فعالیتهای فیزیکی مثل ورزش صبحگاهی و رژه ممنون میشم اگر در چند ماه گذشته کسی اونجا خدمت کرده راهنمایی کنه

Hi2

Registered User
لایک‌ها
84
سلام دوستان من آموزشی افتادم 04 بیرجند با لیسانس
مطالبی که در این مورد تو فروم پیدا کردم قدیمیه میخوام بدونم الان شرایطش چجوریه فرماندهاش سختگیریهاشون فعالیتهای فیزیکی مثل ورزش صبحگاهی و رژه ممنون میشم اگر در چند ماه گذشته کسی اونجا خدمت کرده راهنمایی کنه
منم افتادم 1/8/95 04 بیرجند :|
دوستان من مدرکم لیسانس پزشکیه برای اینکه زمان تقسیم بیمارستان بیافتم چیکار باید بکنم؟
و یک سوال مهم من فقط یک برادر کوچک تر (12 سال)دارم جزو تک فرزند زمان تقسیم حساب میشم یا نه؟

Last edited:
بالا