برگزیده های پرشین تولز

ریست شدن پیاپی سیستم

ariaieboy

Registered User
لایک‌ها
256
سلام خسته نباشید بنده تقریبا یک ماه میشه سیستم بستم از همون اول یک مشکل داشت و اونم این بود که سیستم که روشن می کردی پشت سر هم ریست میشه. یعنی حتی بخش بایوس هم بالا نمیاد سیستم برای چند ثانیه روشن میشه فن سی پی یو با بالاترین سرعت میچرخه بعد باز خاموش میشه باز دوباره خودش روشن میشه یک دفعه که روشن شد رفتم داخل بایوس و بایوس ذخیره کردم و دیگه تا چند وقت مشکلی نداشت تا اینکه یکبار کابل برق کشیدم دوباره وصل کردم باز همین مشکل پیش اومد بردم پیش دوستم که وارد تر بود اون نمی دونم چجوری شد تونست دوباره سیستم بالا بیاره و بایوسش تنظیماتش اوکی کنه ذخیره کنه و مشکلی نداشت اوردم خونه و تا الان کار می کرد الان کامپیوتر از برق کشیدم اوردم گذاشتم یکجای دیگه وصلش کردم به برق روشن کردم باز همون مشکل براش پیش اومده حالا می خواستم بدونم به نظرتون باید چیکار کنم احتمال فوق العاده زیادم میدم که مشکل از بایوس باشه و تنظیماتش پریده باشه چون یک سری نوار LED روی مین هست که از توی بایوس تنظیمات روشن خاموش داره اونها روشن بوده الان باز اونا روشن نمیشه و معلوم میشه تنظیمات بایوس ریست شده. حتی بایوس آپدیتم کردم یکدفعه ولی بازم تاثیر نداشته

سیستم هم مشخصاتش اینه:
main gigabyte z170x-gaming3
cpu i5 6400
ram 8 ddr4 3000
psu green 430

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
چند ماجول رم دارید ؟
از نظر من این مورد میتونه از پاورتون هم باشه .چون بالای 10 تا از این برد بستم . مشکلی نداشتم .

ariaieboy

Registered User
لایک‌ها
256
چند ماجول رم دارید ؟
از نظر من این مورد میتونه از پاورتون هم باشه .چون بالای 10 تا از این برد بستم . مشکلی نداشتم .

این برد پورت USB QFLASH هم دارد . کافیه فایل بایوس را از سایت گیگابایت بگیرید و روی یک فلش کپی کنید . بعد وصل کنید به پورت USB QFLASH و سیستم را روشن کنید . خودش شروع میکنه به اپدیت بایوس
خیلی ممنون در مورد نظرتون
در مورد رم که یک رم 8 گیگ تنها هست
در مورد پاورم که پاور نو و مارک معتبر گرین فکر نکنم مشکلی داشته باشه کما اینکه اوندفعه که برده بودم پیش دوستم با پاور دیگه هم تست کردیم همین مشکل رو داشت
در مورد آپدیت بایوس گفتم خدمتتون آخرین ورژن رو روش ریختم ولی تاثیر نداشت و فکر نکنم ورژن جدیدترش اومده باشه به نظر شما تاثیری داره دوباره بایوس نصب کنم ؟
بعدشم موقعی که سیستم میزنم روشن بشه نه چراغ های روی کیبورد روشن میشه نه بخش بایوس میاد که من بتونم کاری بکنم روی مینم هرچی گشتم cmos پیدا نکردم باتری رو مینم در اوردم چند ثانیه کلید پاور چند بار زدم دوباره جا زدم بازم مشکل رفع نشد. والله موندم سر این قضیه ولی موقعی که سیستم روشن بشه و ویندوز بالا بیاد دیگه مشکل نداره صد بار هم روشن خاموش بشه مشکلی براش پیش نمیاد بعضی مواقع اینجوری میشه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
خیلی ممنون در مورد نظرتون
در مورد رم که یک رم 8 گیگ تنها هست
در مورد پاورم که پاور نو و مارک معتبر گرین فکر نکنم مشکلی داشته باشه کما اینکه اوندفعه که برده بودم پیش دوستم با پاور دیگه هم تست کردیم همین مشکل رو داشت
در مورد آپدیت بایوس گفتم خدمتتون آخرین ورژن رو روش ریختم ولی تاثیر نداشت و فکر نکنم ورژن جدیدترش اومده باشه به نظر شما تاثیری داره دوباره بایوس نصب کنم ؟
بعدشم موقعی که سیستم میزنم روشن بشه نه چراغ های روی کیبورد روشن میشه نه بخش بایوس میاد که من بتونم کاری بکنم روی مینم هرچی گشتم cmos پیدا نکردم باتری رو مینم در اوردم چند ثانیه کلید پاور چند بار زدم دوباره جا زدم بازم مشکل رفع نشد. والله موندم سر این قضیه ولی موقعی که سیستم روشن بشه و ویندوز بالا بیاد دیگه مشکل نداره صد بار هم روشن خاموش بشه مشکلی براش پیش نمیاد بعضی مواقع اینجوری میشه
آخرین نسخه بایوس را اپدیت کنید .

ariaieboy

Registered User
لایک‌ها
256
آخرین نسخه بایوس را اپدیت کنید .
خوب من فایل هاش رو ریختم روی فلش فلشم وصل کردم به سیستم ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد بعدشم میگم اصلا سیستم بالا نمیاد حتی چراغ های روی کیبورد روشن هم نمیشه که بخوام بایوسش آپدیت کنم
کلا سیستم 2 تا 3 ثانیه روشن میشه خاموش میشه 2 تا 3 ثانیه بعد باز دوباره روشن میشه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مادربرد را منتقل کنید به گارانتی . اگر مشکلی داشته برطرف میکنند .

بالا