برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد گوشی G700

baziforush

Registered User
لایک‌ها
77
سلام و وقت بخیر به دوستان
یکی دو روزه میخوام یه گوشی HUAWEI ASCEND G700 بخرم!
منتها برام جای بسی سوال هست که چرا این گوشی با وجود اینکه مقدار رامش و ظاهرا نوع cpu اش از گوشی هایی مثل A850 لنوو بالاتر هست، به چه دلیل بنچمارکش توی Antutu حدود 5000 از A850 کمتر هست؟یعنی فقط GPU اینقدر تاثیر داره؟
مورد بعد اینکه این 1 گیگ اضافه بودن رام هیچ تاثیری توی بهتر بودن این گوشی از مثلا A850 یا iNew نداره؟

دوستانی که دستی بر آتش دارن ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنن!

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
من جی ٧٠٠ داشتم تو انتوتو ١٣ هزار شد. یعنی اون مدل لنوو که شما میگی امتیازش ١٨ هزار شده؟؟؟ یعنی همش ٢ هزارتا کمتر از اکسپریا زد؟؟؟
بعید میدونم اگه اینجوری شده باشه رام رسمی رو لنووه بوده باشه. رام کاستومم رو گوشی بوده که بنچمارکو وولش داداش.

synthesizer

Registered User
لایک‌ها
242
سلام و وقت بخیر به دوستان
یکی دو روزه میخوام یه گوشی HUAWEI ASCEND G700 بخرم!
منتها برام جای بسی سوال هست که چرا این گوشی با وجود اینکه مقدار رامش و ظاهرا نوع cpu اش از گوشی هایی مثل A850 لنوو بالاتر هست، به چه دلیل بنچمارکش توی Antutu حدود 5000 از A850 کمتر هست؟یعنی فقط GPU اینقدر تاثیر داره؟
مورد بعد اینکه این 1 گیگ اضافه بودن رام هیچ تاثیری توی بهتر بودن این گوشی از مثلا A850 یا iNew نداره؟

دوستانی که دستی بر آتش دارن ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنن!
دوستم جی 700داشت ولی فروختش به چنددلیل:
1-عدم ساپورت usb otg
2-دوربین ضعیف درمقایسه باگوشی های همرده
3-قدرت سخت افزاری پایین ترنسبت به گوشی های همرده

baziforush

Registered User
لایک‌ها
77
والا من خودم برای داداشم گرفتم a850 رو و امتیاز Antutu 4 ش هم 17000 به بالا شد( دقیقش رو الان خاطرم نیست )
رامش هم که MIUI هست!
حالا همین برای من تعجب برانگیزه که این گوشی با دو برابر رم و ... چطور اینقدر ظعیف عمل می کنه توی بنچمارک و البته صددرصد توی عمل هم تاثیر خواهد داشت این امتیاز پایین دیگه؟
من جی ٧٠٠ داشتم تو انتوتو ١٣ هزار شد. یعنی اون مدل لنوو که شما میگی امتیازش ١٨ هزار شده؟؟؟ یعنی همش ٢ هزارتا کمتر از اکسپریا زد؟؟؟
بعید میدونم اگه اینجوری شده باشه رام رسمی رو لنووه بوده باشه. رام کاستومم رو گوشی بوده که بنچمارکو وولش داداش.

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
والا من خودم برای داداشم گرفتم a850 رو و امتیاز Antutu 4 ش هم 17000 به بالا شد( دقیقش رو الان خاطرم نیست )
رامش هم که MIUI هست!
حالا همین برای من تعجب برانگیزه که این گوشی با دو برابر رم و ... چطور اینقدر ظعیف عمل می کنه توی بنچمارک و البته صددرصد توی عمل هم تاثیر خواهد داشت این امتیاز پایین دیگه؟
داداش اون با رام رسمی 9 هزارم نمیشه. کاستوم رام عدد واقعی بدست نمیده. من هایر910 داشتم با کاستوم رام 17هزار بدست اوردم. کاستوم رام همش کشکه. کلاک واقعی سی پی یو و مشخصات دیگه رو وافعی نشون نمیده به نرم افزار

baziforush

Registered User
لایک‌ها
77
ممنون از پاسختون!
یعنی نرم افزار مشهوری مثل Antutu کاری نداره که سخت افزار چیه و کیه؟فقط نگاه به مدل سخت افزار می کنه و بنچمارک رو یه عددی میده؟
پس چطور اینقدر به این نتایج بها داده میشه؟
رام رسمی A850 همین رام MIUI هست ( رامی که روی خودگوشی نصبه و از کارخانه نصب میشه همین MIUI هست)!
داداش اون با رام رسمی 9 هزارم نمیشه. کاستوم رام عدد واقعی بدست نمیده. من هایر910 داشتم با کاستوم رام 17هزار بدست اوردم. کاستوم رام همش کشکه. کلاک واقعی سی پی یو و مشخصات دیگه رو وافعی نشون نمیده به نرم افزار

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
ممنون از پاسختون!
یعنی نرم افزار مشهوری مثل Antutu کاری نداره که سخت افزار چیه و کیه؟فقط نگاه به مدل سخت افزار می کنه و بنچمارک رو یه عددی میده؟
پس چطور اینقدر به این نتایج بها داده میشه؟
رام رسمی A850 همین رام MIUI هست ( رامی که روی خودگوشی نصبه و از کارخانه نصب میشه همین MIUI هست)!

داداش میوی و سیانوژن و.... همشون کاسوم رام هستن
انتوتو کلاک سی پی یو رو میگیره بعد قدرت پردازشیشو میسنجه.سخت افزارای دیگم به همین شکل
به شخصه به بنچمارک اعتقاد چندانی ندارم.
انتوتو نمره ی بهتری به دو هسته ای های 1/5 گیگی کریت نسبت 4 هسته ای تگرا 3 و چهار هسته ای اکزینوس میده.همم رو این مانور میدن.اما در عمل که با گوشی کار میکنی به هیچ وجه اینجوری نیست. و وقتی عملیات سنگین انجام میدی به راحتی میشه به قدرت 4 هسته ای ها پی برد
البته در قدرت کوالکام کریت شکی اما دیگه نه اونجوری که 2 هسته ایش از 4 هسته ای بقیه قوی تر باشه
بلکه کریت رقیب بسیار جدیه واسه هم کلاکای خودش.در ضمن کریت چون بسیار بهینه و کم مصرفه خیلی عالی عمل میکنه
چیپ مدیا تک رو جی 700 هم به همین شکل. از یه معماری قدیمی cortex a7 استفاده میکنه که چون قدیمی هست ارزان قیمته. واینکه خیلی خیلی کم مصرفه.مصرف باتری جی 7 به راحتی با بهترین باتریای گوشیای دیگه ی هم رده ی خودش قابل رقابته
پس وقتی جی 700 از کورتکس ا7 استفاده میکنه نباید انتظار داشت که به اندازه پردازنده ی بسیار قویی مثل cortex a15 گلکسی اس 4 قدرتمند باشه
در کل تا با گوشی کار نکردی و خودت نسنجیدیشون به اعداد و ارقام توجه نکن
این تجربه ی شخصیه

synthesizer

Registered User
لایک‌ها
242
داداش میوی و سیانوژن و.... همشون کاسوم رام هستن
انتوتو کلاک سی پی یو رو میگیره بعد قدرت پردازشیشو میسنجه.سخت افزارای دیگم به همین شکل
به شخصه به بنچمارک اعتقاد چندانی ندارم.
انتوتو نمره ی بهتری به دو هسته ای های 1/5 گیگی کریت نسبت 4 هسته ای تگرا 3 و چهار هسته ای اکزینوس میده.همم رو این مانور میدن.اما در عمل که با گوشی کار میکنی به هیچ وجه اینجوری نیست. و وقتی عملیات سنگین انجام میدی به راحتی میشه به قدرت 4 هسته ای ها پی برد
البته در قدرت کوالکام کریت شکی اما دیگه نه اونجوری که 2 هسته ایش از 4 هسته ای بقیه قوی تر باشه
بلکه کریت رقیب بسیار جدیه واسه هم کلاکای خودش.در ضمن کریت چون بسیار بهینه و کم مصرفه خیلی عالی عمل میکنه
چیپ مدیا تک رو جی 700 هم به همین شکل. از یه معماری قدیمی cortex a7 استفاده میکنه که چون قدیمی هست ارزان قیمته. واینکه خیلی خیلی کم مصرفه.مصرف باتری جی 7 به راحتی با بهترین باتریای گوشیای دیگه ی هم رده ی خودش قابل رقابته
پس وقتی جی 700 از کورتکس ا7 استفاده میکنه نباید انتظار داشت که به اندازه پردازنده ی بسیار قویی مثل cortex a15 گلکسی اس 4 قدرتمند باشه
در کل تا با گوشی کار نکردی و خودت نسنجیدیشون به اعداد و ارقام توجه نکن
این تجربه ی شخصیه
کاملا مخالفم
انتوتوگزینه مناسبیه برای سنجش میزان قدرت سخت افزاری یک گوشی نسبت به گوشی دیگه ولی به شرطی که هردوروی یک رام باشند !
ودرموردقدرت دوهسته یی های کرایت نظرشخصیم اینه قدرت بسیاربالایی دارند حتی بالاتراز چهارهسته مدیاتک ویا تگرا3
کوالکام با معماری کرایت نشون داد که تعداد هسته درواقع ملاک برتری نیستش ومیشه بادوهسته هم به کارایی چهارهسته رسید(درموارد خاص)
البته مصرف بیشتری هم نسبت به هم رده های خودش داره

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
کاملا مخالفم
انتوتوگزینه مناسبیه برای سنجش میزان قدرت سخت افزاری یک گوشی نسبت به گوشی دیگه ولی به شرطی که هردوروی یک رام باشند !
ودرموردقدرت دوهسته یی های کرایت نظرشخصیم اینه قدرت بسیاربالایی دارند حتی بالاتراز چهارهسته مدیاتک ویا تگرا3
کوالکام با معماری کرایت نشون داد که تعداد هسته درواقع ملاک برتری نیستش ومیشه بادوهسته هم به کارایی چهارهسته رسید(درموارد خاص)

تجربه ی شخصیم با استفاده از اکسپریا تی ایکس و اچ تی وان ایکس بهم نشون داد که کریت 300 دوال کور به هیچ وجه قدرتی بیشتر و برابر با تگرا 3 نداره و تگرا3 بسیار قوی عمل میکنه

baziforush

Registered User
لایک‌ها
77
والا بنده A850 رو تست کردم وG700 رو هم حدودا یکی دو ساعتی دستم بوده!
خوش بختانه یا متاسفانه هردوی گوشیها از MIUI V5 بعنوان رام استفاده می کردن و از لحاظ یکی بودن رام هم تقریبا یکی هستن ( حالا بهینه سازی های دوتاشرکت روی رام ها یخورده متفاوته )
کاملا مخالفم

تجربه ی شخصیم با استفاده از اکسپریا تی ایکس و اچ تی وان ایکس بهم نشون داد که کریت 300 دوال کور به هیچ وجه قدرتی بیشتر و برابر با تگرا 3 نداره و تگرا3 بسیار قوی عمل میکنه

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
والا بنده A850 رو تست کردم وG700 رو هم حدودا یکی دو ساعتی دستم بوده!
خوش بختانه یا متاسفانه هردوی گوشیها از MIUI V5 بعنوان رام استفاده می کردن و از لحاظ یکی بودن رام هم تقریبا یکی هستن ( حالا بهینه سازی های دوتاشرکت روی رام ها یخورده متفاوته )

لنوو نداشتم تا حالا داداش.نمیتونم نشناخته قضاوت کنم.هرچی که گفتم تجربه شخصی بود
اما بعید میدونم ا850 لنوو با این سخت افزار از جی 700 قوی تر باشه
شاید بشه با اکسپریا سی مقایسش این مدل لنوو رو

synthesizer

Registered User
لایک‌ها
242
بستگی داره که درچه زمینه یی بخوایدمقایسه کنید
گوشی هایر که ازترکیب پردازنده دوهسته یی کرایت با گرافیک aderno225استفاده میکنه روباhtc one xکه پردازنده چهارهسته یی تگرا3وگرافیکgeforce ulpاستفاده میکنه رومورد ازمایش قراردادم:
درزمینه بنچمارک انتوتو تقریبانزدیک به هم وبااختلاف کمی هایربالاترقرارگرفت
ولی توبازی های سنگین فاصله زیادهایرباhtc one xنشون دادکه دوهسته یی کرایت به مراتب ازچهارهسته یی تگرابهترعمل میکنه
ازلحاظ پخش ویدئو های مختلف تفاوت چندانی وجود نداشت هرچندهایرکمی بهتربه نظر میرسید....

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
بستگی داره که درچه زمینه یی بخوایدمقایسه کنید
گوشی هایر که ازترکیب پردازنده دوهسته یی کرایت با گرافیک aderno225استفاده میکنه روباhtc one xکه پردازنده چهارهسته یی تگرا3وگرافیکgeforce ulpاستفاده میکنه رومورد ازمایش قراردادم:
درزمینه بنچمارک انتوتو تقریبانزدیک به هم وبااختلاف کمی هایربالاترقرارگرفت
ولی توبازی های سنگین فاصله زیادهایرباhtc one xنشون دادکه دوهسته یی کرایت به مراتب ازچهارهسته یی تگرابهترعمل میکنه
ازلحاظ پخش ویدئو های مختلف تفاوت چندانی وجود نداشت هرچندهایرکمی بهتربه نظر میرسید....

داداش من هایر داشتم اصلا بنچمارکش حدود 9000 میشه
هایر اصلا کرایت نیست
فقط پردازنده ی گرافیکی ادرنو 225 داره

synthesizer

Registered User
لایک‌ها
242
داداش من هایر داشتم اصلا بنچمارکش حدود 9000 میشه
هایر اصلا کرایت نیست
فقط پردازنده ی گرافیکی ادرنو 225 داره
دست شمادردنکنه دیگه
همه اینومیدونندکه پردازنده هایر کرایت هستش!
چونکه توبعضی سایتهااشتباهامدلپردازنده شونوشته بودندmsm8260که اشتباه هستش وخودم نرم افزارcpu-zنصب کردم که مدل درستشmsm8960هستش
معماریشم کرایته و28نانومتری هست

baziforush

Registered User
لایک‌ها
77
عجب تاپیکی شد!
دست دوستان درد نکنه!
عزیز دل بنده فقط از لحاظ بنچمارک Antutu عرض کردم که A850 رو خودم تست کردم و بنچمارکش بالای 17000 هست و اینو مطمئن هستم!
G700 هم که توی تمامی ویدیوهای Review که ازش دیدم بنچمارکش حدود 13-14هزار هست !
برای همین این سوال به ذهن من رسید که چطور میشه همچین میشه؟:general208:
لنوو نداشتم تا حالا داداش.نمیتونم نشناخته قضاوت کنم.هرچی که گفتم تجربه شخصی بود
اما بعید میدونم ا850 لنوو با این سخت افزار از جی 700 قوی تر باشه
شاید بشه با اکسپریا سی مقایسش این مدل لنوو رو

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
دوستم جی 700داشت ولی فروختش به چنددلیل:
1-عدم ساپورت usb otg
2-دوربین ضعیف درمقایسه باگوشی های همرده
3-قدرت سخت افزاری پایین ترنسبت به گوشی های همرده
توضیحاتت عالی بود ولی بیشتر از همه امضات عالی بود شما یه رئالی اصیل هستین دمتون گرم

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
دست شمادردنکنه دیگه
همه اینومیدونندکه پردازنده هایر کرایت هستش!
چونکه توبعضی سایتهااشتباهامدلپردازنده شونوشته بودندmsm8260که اشتباه هستش وخودم نرم افزارcpu-zنصب کردم که مدل درستشmsm8960هستش
معماریشم کرایته و28نانومتری هست

داداش بنچمارک هایر 910 در نهایت قدرت با رام رسمیش 9هزار میشه
شما یه سایت بیار که نوشته باشه هایر کریته
وقتی بنچمارکش همرده ی اکسپریا آیون سابقم بود کاملا مشخصه که کریت نیست داداش

بالا