برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
مرسی ..فقط اگه یه مدل cor i3 مثلا 3230 یا 4130 یه وقت بردارم رو همین مادربوردای این رنج قیمتم میشه حساب کرد یا باید مادربورد رو ببرم بالاتر ؟؟ مخصوصا این EliteGroup H61H2-M13 که یکی دوجا گفتن با سری cor i هم جواب میده ..؟
g3220 از g2030 بهتره ؟؟ قیمت نمیدونم تو چه محدوده ای فقط ..
بستگی داره چه مادربوردی بخری , اگه یه ماردبوردی بخری که هر دو نسل رو ساپورت کنه دیگه نیازی به تعوضی مادربورد نداری , تو این رنج یکی دوتا ماردبورد بود که هر دو نسل رو ساپورت میکرد
3220 هم در ظاهر بنچمارک بیشتری داره البته اختلافشون زیاد نیست ولی در کارایی باید دید چطور هست

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
مشاوره میخوام در مورد خرید گرافیک بین 150 تا 250 تومان کارکرده چیز خوبی تو این حدود در میاد؟اکبند چه گزینه هایی روی میزه؟
قابل ذکر اینکه 8 گیگ رم و پردازنده q9650 دارم.
طبق این عکس که مادربرد بنده است می خوام بدونم که اسلات آبی بزرگ چی می گن بهش اون سه تا اسلات سفید و بزرگ چیه و اون دو تا اسلات سفید رنگ و کوچیک چیه؟
P_500.jpg

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
مشاوره میخوام در مورد خرید گرافیک بین 150 تا 250 تومان کارکرده چیز خوبی تو این حدود در میاد؟اکبند چه گزینه هایی روی میزه؟
قابل ذکر اینکه 8 گیگ رم و پردازنده q9650 دارم.
طبق این عکس که مادربرد بنده است می خوام بدونم که اسلات آبی بزرگ چی می گن بهش اون سه تا اسلات سفید و بزرگ چیه و اون دو تا اسلات سفید رنگ و کوچیک چیه؟
6670 از نوع حافظه ی GDDR5 باید کارکرده تو این رنج قیمت پیدا بشه. در ضمن کارت رو برای چه استفاده ای میخواین؟ اگر برای گیمینگ هست باید بدونین قدرت این کارتها محدود هست.
تو این رنج قیمت هم، کارت آکبند بیشتر جنبه ی کار راه اندازی داره.
اسلات آبی بزرگ همون درگاه پی سی آی اکسپرس از نوع X16 و ورژن 2.0 هست که کاربری اصلیش هم کارت گرافیک هست.
سه تا اسلات سفید که تقریبا هم اندازه ی درگاه آبی رنگ هست، در گاه PCI هستن که روی بورد های قدیمی هم وجود دارن. فکر می کنم کارت های صدا بیشترین استفاده رو از این در گاه می برن.
دو تا اسلات کوچیک هم پی سی آی اکسپرس از نوع X1 هست که کارت های شبکه، کارت های یو اس بی و ساتا از جمله کارت هایی هستن که بیشتر روی این درگاه استفاده میشن.

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
ممنونم از توضیحات کاملی که دادید گرافیک رو برای بازی نمی خوام یدونه ati radeon hd 4650 داشتم که چون لینوکس با سری 4000 مشکل ساز می شه گفتم برم سری های بالاترش رو بگیرم ولی قیمت ها رو دیدم پشیمون شدم.
من یه گرافیک از ماردبرد قدیمی دارم که به هیچ کدوم ازین اسلات های بردم نمی خوره این گرافیکی که فرمودید با بردی که دارم همخوانی داره؟

Arash-7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
من یه سیستم داشتم که یه روز روشنش کردم دیدم یه دود غلیظ و بوی سوختگی از کیس بلند شد ..سریع خاموشش کردم باز کردم کیس رو دیدم سیم های رابط بین یو اس بی های جلوی کیس با مادربورد سوختن (یو اس بی آمبورد به این یو اس بی هایی که جلوی کیس هستن میگن ؟؟) ..این مشکل مادربورده یا بد اسمبل شده سیستم ؟! آخه نسبت به اون مارک مادربورد بدبین شدم!

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
ممنونم از توضیحات کاملی که دادید گرافیک رو برای بازی نمی خوام یدونه ati radeon hd 4650 داشتم که چون لینوکس با سری 4000 مشکل ساز می شه گفتم برم سری های بالاترش رو بگیرم ولی قیمت ها رو دیدم پشیمون شدم.
من یه گرافیک از ماردبرد قدیمی دارم که به هیچ کدوم ازین اسلات های بردم نمی خوره این گرافیکی که فرمودید با بردی که دارم همخوانی داره؟
خواهش می کنم این درایور اوپن سورس رو روی کارت فعلیتون امتحان کردین؟ xf86-video-ati
ولی در کل من فکر می کنم، اگر یه کارت آکبند مثل این مدل: ASUS R7240-2GD3-L Radeon R7 240 2GB 128-Bit که قیمتش دور و بر 250 تومن هست، بگیرین، باید نیازتون رو بر آورده کنه. البته سعی کنین قبل از خرید در مورد سازگاری درایور مطمئن بشین.
هر دو تا کارت پیشنهادی، با مادربوردتون باید سازگاری کامل داشته باشن.
من یه سیستم داشتم که یه روز روشنش کردم دیدم یه دود غلیظ و بوی سوختگی از کیس بلند شد ..سریع خاموشش کردم باز کردم کیس رو دیدم سیم های رابط بین یو اس بی های جلوی کیس با مادربورد سوختن (یو اس بی آمبورد به این یو اس بی هایی که جلوی کیس هستن میگن ؟؟) ..این مشکل مادربورده یا بد اسمبل شده سیستم ؟! آخه نسبت به اون مارک مادربورد بدبین شدم!
به احتمال قوی سیم ها رو اشتباهی به پین های مادربورد وصل کرده بودین، تو دفترچه ی مادربورد به صورت تصویری کاملا مشخص کرده که هر پین مربوط به کدوم سیم هست.
به پورت های یو اس بی جلوی کیس هم میگن پورت های یو اس بی جلوی کیس :D

Arash-7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
خواهش می کنم این درایور اوپن سورس رو روی کارت فعلیتون امتحان کردین؟ xf86-video-ati
ولی در کل من فکر می کنم، اگر یه کارت آکبند مثل این مدل: ASUS R7240-2GD3-L Radeon R7 240 2GB 128-Bit که قیمتش دور و بر 250 تومن هست، بگیرین، باید نیازتون رو بر آورده کنه. البته سعی کنین قبل از خرید در مورد سازگاری درایور مطمئن بشین.
هر دو تا کارت پیشنهادی، با مادربوردتون باید سازگاری کامل داشته باشن.

به احتمال قوی سیم ها رو اشتباهی به پین های مادربورد وصل کرده بودین، تو دفترچه ی مادربورد به صورت تصویری کاملا مشخص کرده که هر پین مربوط به کدوم سیم هست.
به پورت های یو اس بی جلوی کیس هم میگن پورت های یو اس بی جلوی کیس :D
مرسی ..البته سیستم رو که خودم نبسته بودم و چند ماه بود داشت کار می کرد (البته فک کنم یه سری مشکل داشتن یو اس بی جلوی کیس ها) ولی سه چهار ماه داشتن کار می کردن که یه روز آتیش گرفتن یهویی.. با سیم اشتباهی کار هم می کنه یا کلا کار نمی کنه ؟

AbbasBidi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سیستم حرفه ای گیمینگ تا 6 ملیون
سلام
بهترین سیستم گیم و بازی با بودجه 6ملیون چی میتونم بخرم(فقط کیس)
مانیتورم فول اچ دیه. شاید در آینده خواستم از 3 مانیتور استفاده کنم

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
مرسی ..البته سیستم رو که خودم نبسته بودم و چند ماه بود داشت کار می کرد (البته فک کنم یه سری مشکل داشتن یو اس بی جلوی کیس ها) ولی سه چهار ماه داشتن کار می کردن که یه روز آتیش گرفتن یهویی.. با سیم اشتباهی کار هم می کنه یا کلا کار نمی کنه ؟
در بعضی حالات امکان کار کردن رو داره، اگر کانکتور های یو اس بی به هم چسبیده باشن و مادربورد هم به پین دامی مجهز باشه، ضریب اشتباه به صفر می رسه ولی اگر کانکتور ها مثل کانکتورهای دکمه ی پاور و ریست، از هم جدا باشن امکان خطا زیاد میشه.

البته اینجا تاپیک مشاوره ی خرید سه قطعه هست و برای سوال های این چنینی باید در قسمت سخت افزار پست بگذارین.

Arash-7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
اساتید از سردردهایی که دادم معذرت می خوام خودم فک می کنم مشکل از بد اسمبل شدن اون سیستم بوده نه مادربورد ..حالا یه مادربورد 1155 ارغوب ( ارزون و مرغوب! ) که سی پی یو های سری g رو ساپورت کنه معرفی میکنید ..تو رنج 120 تا 150 مدنظر داشتم اگه چیزه خوبی پیدا بشه ..بازم پیشاپیش ممنونم

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
اساتید از سردردهایی که دادم معذرت می خوام خودم فک می کنم مشکل از بد اسمبل شدن اون سیستم بوده نه مادربورد ..حالا یه مادربورد 1155 ارغوب ( ارزون و مرغوب! ) که سی پی یو های سری g رو ساپورت کنه معرفی میکنید ..تو رنج 120 تا 150 مدنظر داشتم اگه چیزه خوبی پیدا بشه ..بازم پیشاپیش ممنونم
ASRock H61M-VS3
یا اگر بتونین یه مقدار افزایش بودجه بدین
Gigabyte GA-H61M-S2PV

AbbasBidi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
دوستان از همگی متشکرم در نهایت سیستم زیر را با رهنمایی اساتید میخام ببندم اگه جاییش میتونه بهتر شه لطفا بگین
MB Gigabyte G1.Sniper Z87(rev.1.x)
CPU Intel Core i7-4770k 3.50GHz Haswell
RAM GSkill TridentX 1x8=8GB DDR3 2400MHZ
VGA ASUS GTX870 OC DCII 3GB GDDR5
HDD Seagate Barracuda SATA 6.0Gb/s 64MB 1TB
SSD Corsair Force GS SATA 6.0Gb/s 128GB
ODD Asus 24X DRW-24D3ST
CPU Cooler Enermax Water Cooling:ELC 120
PSU Green GP850B-OC | *80Plus Silver*
Case Green X7 Cougar | *Version 2.0*

گرافیگی که انتخاب کردم خوبه یاGigabyte GTX 780 OC WF 3X 3GB GDDR5؟

alihekayat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سیستم حرفه ای گیمینگ تا 6 ملیون
سلام
بهترین سیستم گیم و بازی با بودجه 6ملیون چی میتونم بخرم(فقط کیس)
مانیتورم فول اچ دیه. شاید در آینده خواستم از 3 مانیتور استفاده کنم

سلام
motherboard: Giga G1.Sniper 5
VGA: Giga GTX 780Ti
RAM: 2*8 gig Corsair
HDD: 256SSD WD + 1t 7200rpm
Power: 900W Green
ترجیحاً همه رو با گارانتی اصلی بخر که خدایی نکرده ضرر نکنی. چون قیمتشون بالاست.

perans0631

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,291
سلام.
من یک مادربرد Asus P8H77-V دارم، خواستم مطمئن شم که سی.پی یو هاسول بهش میخوره یا خیر!

مادربرد شما سوکت 1155 هست دوست عزیز
در صورتی که هاسول 1150 هست

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
مادربرد شما سوکت 1155 هست دوست عزیز
در صورتی که هاسول 1150 هست
اره اینو که میدونم!!!
منتهی زمانی که خریدم فکر میکردم هاسول هم میخوره! فکر میکردم سوکت 1150 و 1155 شبیه هم باشه.
ولی ظاهرا فقط سندی و ایوی رومیتونم رو این مادربرد بندازم!

majid 1565

Registered User
لایک‌ها
35
من میخام کامپیوتر مو ارتقا بدم و بیشتر برای طراحی سه بعدی ازش استفاده کنم .چند تا راهنمایی می خوام که تا اونجا که میشه هزینه کمتری بکنم وبهترین کارایی رو داشته باشم .1 سی پی یو core i7باید بگیرم .چی مدلی رو تو رنج یک میلیون بگیرم بهتره .. 2.مادربورد تو رنج 300 چی پیشنهاد میدید.3 کارت گرافیک GEFORC9600دارم .ایا میتونم از همین استفاده بکنم یا باید اینو هم ارتقا بدم.4پاور گرین 430 دارم . ایا اینو هم باید ارتقا بدم .

Arash-7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
سلام ..
دوستان مرسی از راهنمایی تون من این h61 vs3 رو بستم با g2020 ..فقط من پاور معمولی گفتم روش بندازن چون زیاد روشن نیست سیستم منتها صدای زیادی حالا داره سیستم پاورشم نمی دونم مدلش چیه ولی صداش بلند و آزاردهنده است.. من یه سیستم داشتم تقریبا تو همین سطح احتمالا پاور خاص و گرونی هم نداشت ولی تقریبا میشه گفت بی صدا کار می کرد حالا اینو که راه انداختم کلا ضد حال خوردم ..حالا صداشو بی خیال بشم ممکنه پاور ضعیف نسبت به سیستم یا پاور مشکل دار به قطعات آسیب برسونه؟! یه موردی ام روی این قسمت جلوی پاور جلوی پره ها با رنگ قرمز یه تاریخ میلادی نوشته برا سال 2013 ..این تاریخ انقضاشه یا گارانتیه چیه؟! چون یه سال هم تقریبا از اون تاریخ گذشته یه کم حساس شدم ! .. بازم پیشاپیش از دوستان ممنونم

perans0631

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,291
من میخام کامپیوتر مو ارتقا بدم و بیشتر برای طراحی سه بعدی ازش استفاده کنم .چند تا راهنمایی می خوام که تا اونجا که میشه هزینه کمتری بکنم وبهترین کارایی رو داشته باشم .1 سی پی یو core i7باید بگیرم .چی مدلی رو تو رنج یک میلیون بگیرم بهتره .. 2.مادربورد تو رنج 300 چی پیشنهاد میدید.3 کارت گرافیک GEFORC9600دارم .ایا میتونم از همین استفاده بکنم یا باید اینو هم ارتقا بدم.4پاور گرین 430 دارم . ایا اینو هم باید ارتقا بدم .

شما میتونید یک 4770 بگیرید
و یک مادربرد b85

گرافیک هم نیازی نیست تعویض بشه و همینطور پاور

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا