برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت سرویس ADSL آسیا تک

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190
بنده طرفداری خاصی ندارم
نمیدونم که با چه منطقی صحبت کنم قانع بشید که اصلاً جبهه گیری خاصی نکردم
خیلی خوشحالم که اطلاعات جامع و کاملی دارید.
مخالفم که کلاً همه با هم دارند سر ملت کلاه میذارند و همه هم به هر سازی میرقصند.
قیمت پایینتر = ترافیک اینترانت هست...

بنده بحث نمیکنم لطفاً از بقیه کابران و همان جستجویی که بهش اشاره کردید اطلاعات لازم رو بدست بیارید و ازشون بپرسید پیش نیومده اینترنت وصل باشه اما سایتهای ایرانی رو تنها باز کنه؟
یا اصلاً ....

قیمت هر مگ نامحدود 1 به دو و یا حداکثر 4 باید 50 هزار باشه اما کدوم شرکت این رو میده؟

الان پایداری مهمتر از سرعت دانلود و قیمت هست که با توجه به تفاوت کم سرویس ها فکر میکنم معقول باشه (البته قیمت های مخابرات با کسر قیمت اعلام شده در مدت اخیر هست)
قیمت های جدید آسیاتک هنوز ارائه نشده و صد در صد 20 درصد کاهش می یابد...

اگر هم شرکت دیگری رو دارید که که ازش صحبت کنید بنده در تایپیکش شرکت میکنم

اما خواهش میکنم به عنوان تایپیک توجه کنید و بدونید بنده تنها به خاطر اینکه تایپیک آسیاتک هست از آسیاتک صحبت کردم.
تنها حرمت آسیاتک رو نگه داشتم
در حال حاظر بهترین هست (تاکید میکنم)

اوضاع اینترنت اصلاً خوب نیست و اینجا بهترین شرط است

در نهایت از تندی و بدی پوزش خواسته و با اجازه از ادامه بحث مرخص می شوم...
نمیخواهم به خاطر یک سرویس دهنده کدورتی پیش بیاد.

ali123321

Registered User
لایک‌ها
220
این چند وقته که سرعت اسیاتک خیلی افت کرده. من 2 مگ محدود دارم در تهران. تا قبل از این افت سرعت شبها در ساعات رایگان سرعت نرمال ( البته به قول خودشون ) رو میداد ولی 3 هفته ای هست که شبها سرعت 40-50 بیشتر نمیشه از سرورهای خود ایران هم به زور 70-80. پینگ هم که دیگه افتضاح.من که برای بازی انلاین بازی میکنم رو که خیلی اذیت میکنه. برای مثال شما در xbox live از اکثر بچه های ایرانی که دارن بازی میکنن سوال کنی همه مشکل دارن. این یک هفته اخیر هم که تقریبا نمیشد بازی کرد. از هر 7-8 نفر هم که مشکل دارن بپرسی حداقل 4 نفر اسیاتک دارن و بقیه هم از دیگر شرکتها.
به نظر من اسیاتک دیگه adsl رو بعنوان اولویت سرویس دهی خودش نداره و الان داره تمام توانش رو توی هاستینگ و سرور میزاره مثلا دوستان اگه یادشون باشه تا 8-9 ماه پیش تقریبا هر 2-3 هفته یکبار توی سایتش خبر میزد که فلان شهر اومده جزو پوشش یا پهنای باند adsl فلان قدر افزایش داشته ولی خیلی وقته که دیگه در سرویس adsl هیچ پیشرفتی که نکرده پسرفت هم کرده.با این اوصاف براش فرقی نمیکنه که مشترکین adsl مشکل داشته باشن یا نه و همچنین دنبال جذب مشتری که نیست براش اهمیتی هم نداره که بخواد مشترکینش رو از دست بده.
شرمنده یکم طولانی شد.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
چندین بار برای کاربران توضیح دادم!

سوال؟ شما توی کدوم شهر هستید؟

چندتا سوال میکنم لطفاً پاسخ بدید بنده تک تک رو توضیح میدم...

بنده اینجا چند خط دارم و برای سیستم های پرسنل از اینترنت های شرکت ها مختلف استفاده میکنیم تا کیفیت رو تست کنیم...
مخابرات همیشه قطعی داشته و رکورد دار قطعی رو داره..........
در حدی که گاهی یک روز کامل قطع بوده......
و اکثراً این مشکل رو داره که پهنای باند اینترنتش با مشکل مواجه میشه و اینترانت رو سر سفره کاربرانش میاره...
کاربرا متوجه نیستند..... من به شخصه یکبار زنگ زدم نیم ساعت طول کشید قانعش کنم اینترنتی در کار نیست و این آنلاینی شبکه ملی هست ... تا گفت خب چی کار کنیم بذاریم قطع بمونه؟ :دی
چرا 20 گیگ خریداری کردید؟
512 نامحدود 28 هزار تومان هست سرعت دانلودش گاهی به زیر 20 هم میرسه چون یک به هشت هست ساعاتی به عنوان هدیه 60 تا 100 دانلود دارید و ساعات معمولی اوج مصرف 20 به پایین هست که گاهی 30 هم میره...
خیلی از دوستان رو داشتیم که با همین اوصاف سر هم روزانه 1 الی 3 گیگ دانلود داشته اند.
میانگین ماهیانه 30 الی 90 گیگ.... با 28 هزار تومان
قطعی آسیاتک در روز دو مرتبه هست که به خاطر ترافیک هدیه هست که یکبار در ساعت 12 شب هست که به مدت 5 دقیقه هست و یک بار پس از اتمام ترافیک هدیه سرعت بالا که اونم 5 دقیقه

نکته: اینکه برخی از سرویسها رو نمیتونید انتخاب کنید دلیل این هست که در شهر شما ارائه نمیشه و آسیاتک نمیتونه زیرساخت های مخابراتی تمام ایران رو ارتقا بده...

سوال؟ مخابرات کدوم استان نامحدود میده؟ (همه الان لغو کردند!) قطعی مخابرات و وضعیتش رو بالا توضیح دادم....

خود مخابرات که ارائه نمیده.... با شرکت هایی قرار داد داره.....

در آخر خوشحال میشیم بدونم در کجا هستید که تمام سرویسها بهتون تعلق نمیگیره؟

و خوشحال میشم اگر سعی کنید از این پس نامحدود تهیه کنید زیرا هم آسیاتک هم تمام شرکت ها در ترافیک کم فروشی و گران فروشی دارند...

دوست عزیز درسته ، آسیاتک نمیزاره بعضی از سرویس ها رو انتخاب کنید و دلیلیش اصلا امکانات نیست چون دوستم در آسیاتک به عنوان پشتیبان کار می کنه.
شما نپرسیدید که کدوم سرویس رو نمیده که اگه می پرسیدید شاید این حرف رو نمی زدید چون آسیاتک سرویس های ارزون قیمت رو نمیزاره انتخاب کنی مجبورت می کنه سرویس های گرون انتخاب کنی چون براش نمیصرفه مثلا 128 با حجم 1 گیگ بفروشه و یدونه از پورت هاش رو اشغال کنه.

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190
دوست عزیز درسته ، آسیاتک نمیزاره بعضی از سرویس ها رو انتخاب کنید و دلیلیش اصلا امکانات نیست چون دوستم در آسیاتک به عنوان پشتیبان کار می کنه.
شما نپرسیدید که کدوم سرویس رو نمیده که اگه می پرسیدید شاید این حرف رو نمی زدید چون آسیاتک سرویس های ارزون قیمت رو نمیزاره انتخاب کنی مجبورت می کنه سرویس های گرون انتخاب کنی چون براش نمیصرفه مثلا 128 با حجم 1 گیگ بفروشه و یدونه از پورت هاش رو اشغال کنه.

والا من چند سالی میشه 128 نگرفتم و خودمون هم مشتری هامون 512 به بالا میخوان... یعنی دلیل مدارک نخواستن برای 512 و 1 به بالا دلیل خوبیه برای انتخاب آسیاتک :دی
البته قیمت + پایداری مهمه که در حال حاظر با این شرایط مناسبه اما منطقی نیست....
برای این پرسیدم کدوم شهرستان چون بعضی جاها 10 مگ ارائه نمیشه و خیلی ها شاکی اند ....
که البته از زیرساخت ها هست....

با شرایط فعلی ما یه سرمایه 1 میلیاردی داشته باشیم راحت میتونیم مجوز بگیریم و هر 1 مگ نامحدود یک به هشت رو 25 هزار تومان بدیم.... چیزی که آسیاتک داره 512 رو گرونترش میده.
با سرمایه فعلی نمیشه کاری کرد باید حدود دو سال دیگه شروع کنیم.

hadi1366

Registered User
لایک‌ها
610
دوستانی که از آسیاتک سرویس دارن لطفا تو ساعات رایگان از این سایت دانلود کنن ببینن سرعتشون چجوریاست
http://www.saberfun.ir
(یا هر سایتی که روی سرور persidl فعاله)
من سرویس 1 مگ دارم سرعت دانلودم از تمام سایتها چه داخلی چه بیرونی روی 90 فیکس شده دیشب در حینی که داشتم با همین سرعت فایلی رو دانلود میکردم خیلی اتفاقی از این سایت یه لینک دانلود گرفتم که به طرز عجیبی سرعتم بالای 500kb بود به نحوی که هیچ مزاحمتی هم برای لینک دیگه ای که در حال دانلود بود ایجاد نمیکرد!:eek:
.......
اما امشب هر کاری میکنم به هر دری که میزنم سرعت هیچ فرقی با بقیه لینکا نداره یجورایی انگاری همه چی خواب و خیال بود:confused:
کسی میتونه بگه علتش از چی میتونه باشه؟

Last edited:

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
دوستانی که از آسیاتک سرویس دارن لطفا تو ساعات رایگان از این سایت دانلود کنن ببینن سرعتشون چجوریاست
http://www.saberfun.ir
(یا هر سایتی که روی سرور persidl فعاله)
من سرویس 1 مگ دارم سرعت دانلودم از تمام سایتها چه داخلی چه بیرونی روی 90 فیکس شده دیشب در حینی که داشتم با همین سرعت فایلی رو دانلود میکردم خیلی اتفاقی از این سایت یه لینک دانلود گرفتم که به طرز عجیبی سرعتم بالای 500kb بود به نحوی که هیچ مزاحمتی هم برای لینک دیگه ای که در حال دانلود بود ایجاد نمیکرد!:eek:
.......
اما امشب هر کاری میکنم به هر دری که میزنم سرعت هیچ فرقی با بقیه لینکا نداره یجورایی انگاری همه چی خواب و خیال بود:confused:
کسی میتونه بگه علتش از چی میتونه باشه؟
شاید این سایت از دسترس آسیا تک خارج شده بود !!! الان تونستن محدودیت سرعت و روش اعمال کنن !!! اعمال قانون :general404:

hadi1366

Registered User
لایک‌ها
610
شاید این سایت از دسترس آسیا تک خارج شده بود !!! الان تونستن محدودیت سرعت و روش اعمال کنن !!! اعمال قانون :general404:
یعنی اینقدر بیکارن که میشینن تک تک ترافیک کاربرا رو چک میکنن و محدودشون میکنن!:general210:

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
یعنی اینقدر بیکارن که میشینن تک تک ترافیک کاربرا رو چک میکنن و محدودشون میکنن!:general210:
:general405::general710: شاید ! :mad: :general406: سرعت دانلود تو ساعت رایگان کلا فیکس رو یه مقدار یا نه ؟؟ من تازه مشترک آسیاتک شدم و سرعت 256 دارم. دیشب که بین 30 تا 35 فیکس بود.

hadi1366

Registered User
لایک‌ها
610
:general405::general710: شاید ! :mad: :general406: سرعت دانلود تو ساعت رایگان کلا فیکس رو یه مقدار یا نه ؟؟ من تازه مشترک آسیاتک شدم و سرعت 256 دارم. دیشب که بین 30 تا 35 فیکس بود.
آره سرعت تو ساعات شبانه روی سرویسی که دارید ثابت هست

MOHAMMAD026

Registered User
لایک‌ها
1,870
@
من الان از مخابرات دارم
خیلی مزخرفه
7 روز هفته، 12 روز قطعهo_O
اوایل 128 (نامحدود) داشتم سرعت دانلود 15 کف اش بود
الان ارتقاء دادم به 256 (نامحدود) سرعت دانلود ام 20 هست
تازه موقع دانلود سرعتمو کم میکنن:(
یکی از دوستان تو بالا گفت، اینترنت مخابرات مثل تخم مرغ شانسی میمونه;) (دقیقا حرف اش درسته)
یسری از بچه ها میگن آسیاتک خوبه
من کرج ام
دوستان کسی از کرج هست که تست کرده باشه؟

MOHAMMAD026

Registered User
لایک‌ها
1,870

SABZ_MIRHOSSEIN

Registered User
لایک‌ها
83
برای استفاده شبانه که رایگان هست سرعتش رو می خوام بدونم خود 4 مگ رو در طول روز میگفت 700 تا 900 دانلودشه (سرویس محدود حجمی)

boby4u

Registered User
لایک‌ها
65
این شرکت اسیاتک یکی از دزدترین شرکت های اینترنتیه من 6 سال از این شرکت اینترنت گرفتم 4 سال اولش خوب بود ولی این 2 سال اول سرعت سرویسای نامحدوشونو 30 در صد کم کردن بعد نصف کردن بعدش 1 ساعت تو روز سرعتو می برن بالا مثلا من ا مگ برنزی می گرفتم سرعتش اول 120 K دانلود داشتم بعد کردنش 80 K پارسال تا تیر ومرداد که دولت جدید نیومده بود بعد سرعت 1 مگو اوردن 40 K بعد تو 1 ساعت از شبانه روز سرعتو می برن بالا مثلا 100 K بعدن میگن این سرویس 1 مگه بعدش برای این سرویس ماهی 50 تومنم پول میگیرن داستان به همین جا ختم نشد چون رو سرویس محدودشم همش حجم دزدی میکنه زیر بارم نمیرن پشتیبانیش یه دفعه همین ماه اخر 6 7 گیگ از حجمم کم شد هیچی ام دانلود نکرده بودم زیر بارم نرفتن الان من بعد از 6 سال شرکتمو عوض کردم 512 نامحدود فناوا گرفتم( سرعت 60 K تا 70 K) با قیمت 25 تومن سرعتش از 1 مگ اسیاتک بالاتره که 50 تومنم پول میدی (40 K+ یک ساعت 100 K). اینم لینکی که اون موقع تو فروم لیون درست کردم که به بقیه اطلاع بدم http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=21888&hl=
حالا که از این شرکت با نصف قیمت و سرعت بالاتر اینترنت گرفتم تازه فهمیدم که این اسیاتک چقد ازمن وخیلی از کسای دیگه دزدی کرده من که راضی نیستم و چون تو این کشور شکایت فایده نداره فقط خواستم بیام اطلاع رسانی کنم. خداوکیلی هر حرفی که اینجا تایپ کردم عین واقعیت بود

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
این شرکت اسیاتک یکی از دزدترین شرکت های اینترنتیه من 6 سال از این شرکت اینترنت گرفتم 4 سال اولش خوب بود ولی این 2 سال اول سرعت سرویسای نامحدوشونو 30 در صد کم کردن بعد نصف کردن بعدش 1 ساعت تو روز سرعتو می برن بالا مثلا من ا مگ برنزی می گرفتم سرعتش اول 120 K دانلود داشتم بعد کردنش 80 K پارسال تا تیر ومرداد که دولت جدید نیومده بود بعد سرعت 1 مگو اوردن 40 K بعد تو 1 ساعت از شبانه روز سرعتو می برن بالا مثلا 100 K بعدن میگن این سرویس 1 مگه بعدش برای این سرویس ماهی 50 تومنم پول میگیرن داستان به همین جا ختم نشد چون رو سرویس محدودشم همش حجم دزدی میکنه زیر بارم نمیرن پشتیبانیش یه دفعه همین ماه اخر 6 7 گیگ از حجمم کم شد هیچی ام دانلود نکرده بودم زیر بارم نرفتن الان من بعد از 6 سال شرکتمو عوض کردم 512 نامحدود فناوا گرفتم( سرعت 60 K تا 70 K) با قیمت 25 تومن سرعتش از 1 مگ اسیاتک بالاتره که 50 تومنم پول میدی (40 K+ یک ساعت 100 K). اینم لینکی که اون موقع تو فروم لیون درست کردم که به بقیه اطلاع بدم http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=21888&hl=
حالا که از این شرکت با نصف قیمت و سرعت بالاتر اینترنت گرفتم تازه فهمیدم که این اسیاتک چقد ازمن وخیلی از کسای دیگه دزدی کرده من که راضی نیستم و چون تو این کشور شکایت فایده نداره فقط خواستم بیام اطلاع رسانی کنم. خداوکیلی هر حرفی که اینجا تایپ کردم عین واقعیت بود
خب چه کاریه عوض کنید

boby4u

Registered User
لایک‌ها
65
خب چه کاریه عوض کنید
چون سرویس 1 ساله گرفته بودم از این طرح هایی که تو دهه فجر گذاشته بودن با تخفیف که اونم برای این بود که مشتری حداقل 1 سال باهاشون باشه نمیتونستم برم شرکت دیگه و اینکه اگه بخوای یه خطو از رانژه در بیاری و با یک شرکت دیگه قرارداد ببندی حداقل 2 تا 3 هفته بدون اینترنتی برای همین بیخیال شده بودم که شرکتمو عوض کنم

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
چون سرویس 1 ساله گرفته بودم از این طرح هایی که تو دهه فجر گذاشته بودن با تخفیف که اونم برای این بود که مشتری حداقل 1 سال باهاشون باشه نمیتونستم برم شرکت دیگه و اینکه اگه بخوای یه خطو از رانژه در بیاری و با یک شرکت دیگه قرارداد ببندی حداقل 2 تا 3 هفته بدون اینترنتی برای همین بیخیال شده بودم که شرکتمو عوض کنم
خب دوباره یکساله نخرید

boby4u

Registered User
لایک‌ها
65
خوب میگم دیگه از اسیاتک به سلامتی خطمو از رانژه در اوردم دیگه هم هیچوقت از این شرکت اینترنت نمیگیرم

MOHAMMAD026

Registered User
لایک‌ها
1,870
خوب میگم دیگه از اسیاتک به سلامتی خطمو از رانژه در اوردم دیگه هم هیچوقت از این شرکت اینترنت نمیگیرم
از از کجا میگیری؟
من دنبالش یه ISP ام. اما تقربا همشون دزد ان!
اینترنت بدون حجم میخوام بگیرم (نامحدود)

boby4u

Registered User
لایک‌ها
65
فعلن از فناوا نامحدود گرفتم 1 روزه وصل شده تا الان خوب بوده ولی باید ببینم تو این 1 ماه چه جوریه مثلن مثل شاتل قانون مصرف منصفانه داره یا نه که بعد از یه مقدار دانلود مشخص سرعتو میاره قد حلزون میکنه یا این قانونو نداره. ولی کلن از این شرکت ها فقط باید 1 ماه اینترنت بگیری و زیر بار 6 ماه و 1 سال نری چون ممکنه بعدن سرت کلاه بره

بالا