برگزیده های پرشین تولز

پيشنهاد حذف سربازي اجباري از سوی مرکز پژوهشهای مجلس

نظر شما در مورد طرح حذف سربازي اجباري از پیشنهادی مرکز پژوهشهای مجلس چیست ؟

• با طرح حذف سربازي اجباري موافق هستم

Votes: 400 87.1%
  • با طرح حذف سربازي اجباري مخالف هستم

Votes: 59 12.9%

• Total voters
    459
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Six

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
605
منم مخالفم، واسه این دهه هفتادی ها به شدت لازمه سربازی اونم لب مرز !

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

aliseyedi

Registered User
لایک‌ها
341
منم مخالفم، واسه این دهه هفتادی ها به شدت لازمه سربازی اونم لب مرز !

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
به من باشه میگم شمارو معاف کنن زودتر صادر بشی!

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
از دوستان کسی خبر جدیدی نداره ؟! :general508:

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
با طرح حذف سربازي اجباري موافق هستم
195 رای
89.4%

• با طرح حذف سربازي اجباري مخالف هستم

23 رای
    10.6%

:p:general609:

• Like
Reactions: usl

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,661
منم با حذف این سربازی موافقم.:)
الان من برم خدمت خرج خونه رو کی باید بده؟پدرم دیگه از کار کردن افتاده:(
مشکلم اینه که ی داداش کوچیکتر دارم ولی از دستش هیچ کاری بر نمیاد:general111:
اخه این کجاش عدالته؟؟؟؟:general211::general211:

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سربازی اجباری باید حذف بشه
این رای گیری ها به عنوان شروع عالیه ولی اگه صرفاً به صورت رای گیری بمونه کارساز نیست باید کار درست و حسابی در این زمینه صورت بگیره که البته گام اول همین نظر سنجی هاست.
ولی باید در این زمینه بحث کرد و توی جامعه و به همه گفت که این کار درست نیست.
به نظر من سربازی اجباری اشتباهه و باید با طرح سرباز پیمانی (سرباز حرفه ای) جایگزین بشه ولی مشکل ما اینه که توی کشور ما این عادت ایجاد شده برای مسئولین که پولی لازم نیست برای تامین نیروی سرباز و خدمات بعضاً غیر رزمی که توسط سرباز انجام میشه خرج کنید چون نیروی خدماتی و رزمی مفت ریخته توی جامعه فقط باید جمعش کنید و استفاده کنید که تصور کاملاً غلطیه! حتی در صورتی که نیاز به همه جوانان برای خدمت سربازی هست توضیح بدن و بگن ما به همه جوانان نیاز داریم برای سربازی ، اگه منطق بزرگی وجود داشته باشه اکثریت جامعه درک خواهد کرد ولی حقوق اون جوانان سرباز رو هم باید پرداخت کنند نه اینکه مجانی نیرو جذب کنند (یا شبه مجانی با ارقام خنده دار یا گریه دار چهل هزار تومن و پنجاه هزار تومن و اصلاً صد هزار تومن در ماه) چرا که در شرایط فعلی عده ای از جوونا به خاطر انجام کار رزمی و حتی خدماتی توی پادگان ها علاوه بر این که مدتی از عمرشون رو به بطالت میگذرونن از نظر مالی هم توی مضیغه قرار میگیرند.

usl

Registered User
لایک‌ها
6,182
بابا پول بدن خوبه که 2 سال من حاظرم کار کنم مثل سگ براشو ولی حداقل یه ماهانه حقوق کف 500 تومن داشته باشم به خدا اینطوری خیلی خوب میشه همه مشتاق میشن
بردگی میکشن بدون هیچ پاداشی دوسال از بهترین زمان عمر یه پسر جوون رو دارن ازش میگیرن خب یه چی هم باید جاش بدن دیگه:general503:

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
887
ما دو تا پسر بودیم هم زمان هم سرباز شدیم هر کدومم یه نقطه مشور افسر وظیفه بودیم
به شدت هم اعلام پارگی می کنم چون یه نظامی بی سواد که ربطی به رشتت نداره میاد تز میده بهت
سربازیم حذف نمی کنن برید مثل مرد برگردید فقط برگشتید میبینید دیگه به درد جامکعه نمیخورید یکی مثل من طرح علوم پزشکیشو نمیدن باید برم وزارت بهداشت که مدرکمو بدن بگن برو قاب کن سربازی رفتی طرح نمیدیم بهت یکیم مثل داداشم حوصله آزمونای **** مهندسی رو نداره!

اینجوری غصتون بیشتر میشه از ما گفتن من خودمم مخالفم بر دارن ایشالا 30 ماه کننش اون موقع ما بودیم این همه اذیتمون کردن همین آدمای عادی توی خیابون حرفا و تیکه هاشون بس بود

persian111

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
در جواب به takesh که میگه آدم بشن مرد بشن !! اولا اینکه این حرف شما درست نیست یجور توهین !! شاید شما و دوروبریهات رفتین فقط به قصد اینکه آدم بشین مرد بشین !! ولی
عزیزم خیلی ها رفتن سربازی اما الان زورشون میاد خرج زن و بچشون رو بدن و تا لنگ ظهر میگیرن میخوابن , خیلی هام هستن همه خلافی میکنند با اینکه سربازی هم رفتن .. دیگه گذشته اینکه سربازی برن اشتباهاشون رو جبران کنند و درست بشن
امروزه دیگه احساس مسئولیت و درست زندگی کردن چیزی نیست که با 2 سال خدمت زور بخواد بدست بیاد, در ضمن خیلی ها که از سربازی رفتن بدشون میاد عنوان میکنن جنگ که نیست جنگ باشه یچیز دوطلبانه میریم ..
خیلیا هم میگن همه برن مام میریم اما واقعا اینجوری نیست, آشنا داشته باشی میافتی نزدیک , پارتی داشته باشی یا شنیدید که ( گیرم که پدر بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل ) معاف میشن, آره عزیز اینا زوره اینکه میبینیی بچه های بیصلاحیت و حتی بعضا جونور بعضی از .. معاف میشن اما یکی که به کسی کاری نداره زندگیشو داره میکنه باس 2 سال عمرشو بزاره برا خدمت ..
حالا اینام به کنار واقعا بعضی بچه ها کمک حال پدراشونن کمک خرجن, تو وضع اقتصادی داغون اینروزام با این همه قسط و گرفتاری 2 سال باس پاشی بری بی حقوق اونم معلوم نیست کدوم ... بفرستنت ..

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
ما دو تا پسر بودیم هم زمان هم سرباز شدیم هر کدومم یه نقطه مشور افسر وظیفه بودیم
به شدت هم اعلام پارگی می کنم چون یه نظامی بی سواد که ربطی به رشتت نداره میاد تز میده بهت
سربازیم حذف نمی کنن برید مثل مرد برگردید فقط برگشتید میبینید دیگه به درد جامکعه نمیخورید یکی مثل من طرح علوم پزشکیشو نمیدن باید برم وزارت بهداشت که مدرکمو بدن بگن برو قاب کن سربازی رفتی طرح نمیدیم بهت یکیم مثل داداشم حوصله آزمونای **** مهندسی رو نداره!

اینجوری غصتون بیشتر میشه از ما گفتن من خودمم مخالفم بر دارن ایشالا 30 ماه کننش اون موقع ما بودیم این همه اذیتمون کردن همین آدمای عادی توی خیابون حرفا و تیکه هاشون بس بود
سلام
این یه طرز فکر خطرناکه. بشدت هم خطرناک! چرا خیال میکنی بلایی که سر خودت اومده باید سر نسل های بعد از توئم بیاد؟ یعنی رفتن به سربازی به شما انگیزه نداد که باهاش مخالفت کنی؟ رفتی دیدی چیز بدیه حالا باید قاعدتاً به فکر بقیه باشی نه اینکه از به چاه رفتنشون خوشحال.
ولی منم با بخشی از حرفتون که گفتید سربازی رو بر نمیدارن تا حدی موافقم ، اینا نمیان به این راحتیا فرصت جمع کردن نیروی مفت رو از دست بدن و در کل این نیاز به تلاش داره.
پیروز باشی

dawodr

Registered User
لایک‌ها
289
تو سربازی غرور آدمو میشکنن تا حدی که با آدم احساس میکنه از سگ هم کمتره و خیلی چیزهای دیگه که آدم به فکر خودکشی می افته
نظر چند تا از دوستام که تو سربازین کسانی که خودشون سربازی رفتن و به دیگران میگن برن سربازی به فکر نسل آیندشون به فکر بچه هاشون باشن

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
اکثر نظرات رو خوندم والا من 8 سال پیش مشمول شدم و نرفتم چون همین ماهی 2 ریال رو هم که کار میکردم از دست میدادم
پاسپورت هم 1000 سال نمیخوام تو کف یه شمال موندم 2 ساله
فقط گواهی رانندگی ندارم که اونم بیخیال یه خط در میون رانندگی میکنم :)

در کل : مگه اسب آبی گازم گرفته پاشم برم خدمت ؟! هوم ؟

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
27 نفر تو نظرسنجی زدن مخالفن..قول به شما میدم همه اون 27 نفر رفتن سربازی و دوست دارن کسان دیگم برن و مثل خودشون عمرشون 2 سال تلف شه..پیشه خودشون میگن ما رفتیم چرا اینا نرن پس میزنیم خیر.

dawodr

Registered User
لایک‌ها
289
27 نفر تو نظرسنجی زدن مخالفن..قول به شما میدم همه اون 27 نفر رفتن سربازی و دوست دارن کسان دیگم برن و مثل خودشون عمرشون 2 سال تلف شه..پیشه خودشون میگن ما رفتیم چرا اینا نرن پس میزنیم خیر.

اره خودمم همین نظر رو دارم

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069

پارسال سر کار پام شیکست 3 ماه تو گچ بود والا نشستم دعا کنم باقی هم سن و سالیام پاشون بشکنه
بعضی آدمها رو باید به آدم بودنشون شک کرد
از اون 202 نفر که موافق هستند بعضی از دوستان رو که بنده میشناسم خدمت رفتن اینو گفتم که تر و خشک یکی نشن
پستهای قبلی کامنتهاشون هست میتونید مطالبه کنید :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا