برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

hossein1376

Registered User
لایک‌ها
2,872
در بدنسازی کدوم یک از این ها آزاد هست و هرکسی می تونه استفاده کنه؟؟؟؟
مکملها
آمپول های هورمونی
کراتین
و.....

arminbayati

Registered User
لایک‌ها
6
با تشکر دوست عزیز نفهمیدم گفتی از کجا بخرم ؟؟ البته آلان یه ان لارج 2 دارم تموم نشده هنوز وی چند درصد چه مارکی و از کجا بخرم ممنون;)

gravity

Registered User
لایک‌ها
98

mohsen2223

Registered User
لایک‌ها
155
در بدنسازی کدوم یک از این ها آزاد هست و هرکسی می تونه استفاده کنه؟؟؟؟
مکملها
آمپول های هورمونی
کراتین
و.....
مکمل ها ازاد هستند و کراتین هم جز مکمل ها حساب میشه البته بهتره بگم ساپلمنتها
با تشکر دوست عزیز نفهمیدم گفتی از کجا بخرم ؟؟ البته آلان یه ان لارج 2 دارم تموم نشده هنوز وی چند درصد چه مارکی و از کجا بخرم ممنون;)
اگه ایرانی مد نظرته پویان اگه داروخانه ای مد نظرته پرولب اگه امریکایی مد نظرته از دوستانی که تو کار وارداتند
میخوام چاق شم راهی هست مکمل نیازه؟
تغذیه اصولی

mohammad140

Registered User
لایک‌ها
7
آقا من دوتا پمپ و یه وی دارم.از بادی بیلدینگ هم خریداری شده.قصد فروششون دارم چون دیگه باشگاه کار نمی کنم.
عکسش هم توی امضام هست.هرکی خواست پیام بده
وی 500 تومن.پمپا هم هر کدوم 150 تومن

saber1369

Registered User
لایک‌ها
13
سلام به اساتید محترم
من میخواستم بدونم کپسول آی جی اف 2 چه خواصی داره و دوز مصرفیش چقدر هست؟

onlyhvs

Registered User
لایک‌ها
34
آقا من دوتا پمپ و یه وی دارم.از بادی بیلدینگ هم خریداری شده.قصد فروششون دارم چون دیگه باشگاه کار نمی کنم.
عکسش هم توی امضام هست.هرکی خواست پیام بده
وی 500 تومن.پمپا هم هر کدوم 150 تومن

دوست عزیز
وی رو خیلی گرون میگی
میمونه تاریخش میگذره...
200 تومن بده من میگیرم ازت

Last edited:

hamidzand

Registered User
لایک‌ها
19
بچه ها من مدت 8 ماه شنا میکنم. الان به سطح استفامت رسیدم. مکمل میخواستم برای اینکه عضلاتم پر بشه . یکی از دوستام مکمل iso whey رو معرفی کرده که ظاهرا کانادایی هست و توسط یک شرکت ایرانی پر میشه. قیمتشم 135 تومنه و حدود90%ش پروتیینه. درضمن در اواخر تمرین هم دچار ضعف عضله و خستگی میشم. این مکمل رو تایید میکنید؟
ایجججججججججججا

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
بچه ها من مدت 8 ماه شنا میکنم. الان به سطح استفامت رسیدم. مکمل میخواستم برای اینکه عضلاتم پر بشه . یکی از دوستام مکمل iso whey رو معرفی کرده که ظاهرا کانادایی هست و توسط یک شرکت ایرانی پر میشه. قیمتشم 135 تومنه و حدود90%ش پروتیینه. درضمن در اواخر تمرین هم دچار ضعف عضله و خستگی میشم. این مکمل رو تایید میکنید؟
ایجججججججججججا
فکر کنم مصرف کراتین جهت استقامت و عضله سازی نسبی برای شما خالی از فایده نباشه
به شخصه با توجه به این که تعدادی از خطوط تولید رو دیدم .مکمل هایی رو که در ایران بسته بندی میشه تایید نمی کنم
یه مکمل ویتامینی و مینرال هم مصرف کنید

saber1369

Registered User
لایک‌ها
13
سلام به اساتید محترم
من میخواستم بدونم کپسول آی جی اف 2 چه خواصی داره و دوز مصرفیش چقدر هست؟
کسی اطلاعاتی نداره؟؟؟؟؟
دوستان عزیز واجبه ممنون میشم جواب بدید

AminoDanger

Registered User
لایک‌ها
7
وزن ـم 80 و قد هم 183 هستش. چند ماهی هم هست تمرین می کنم، بدن ـم هم فُرم رو گرفته. الان بخوام تبدیل به عضله کنم باید چه مکمل هایی رو مصرف کنم که کمی عضله هم اضافه کنم؟

onlyhvs

Registered User
لایک‌ها
34
وزن ـم 80 و قد هم 183 هستش. چند ماهی هم هست تمرین می کنم، بدن ـم هم فُرم رو گرفته. الان بخوام تبدیل به عضله کنم باید چه مکمل هایی رو مصرف کنم که کمی عضله هم اضافه کنم؟
پروتئین وی 100% + آمینو
هوازی رو حتما تو برنامه داشته باش.

onlyhvs

Registered User
لایک‌ها
34
دوستان
ال‌کارنیتین برای لاغری خوبه؟میخوام 10 کیلو کم کنم

ال- کارنیتین

1-ال کارنیتین چیست و از چه منابعی می توان آن را تأمین کرد؟
ال کارنیتین شباهت زیادی به آمینواسید غیر ضروری کارنیتین دارد و برخی از عملکردهای همان امینواسید را همچون کمک به متابولیزه کردن غذا به انرژی را انجام می دهد.
ال کارنیتین از طریق آمینواسیدهای لیسینlysine و میتاینینmethionine در بدن تولید می شود. ال کارنیتین هم به صورت مکمل وجود دارد که توسط شرکتهای تولید کننده مکمل های غذایی به بازار عرضه می شود و هم به صورت طبیعی در مواد غذایی مثل آوکادو، محصولات لبنی و گوشت قرمز وجود دارد.
2-ال کارنیتین چه کاری انجام می دهد و چه آزمایشهای علمی از عملکرد آن حماین می کند؟
ال کارنیتین اسیدهای چرب با زنجیره طولانی، همچون تری گلیسیریدها را به داخل میتوکندری (محفظه تولید انرژی) انتقال می دهد و در آنجا این امکان وجود دارد که این اسیدهای چرب اکسیده شده و تولید انرژی نمایند. ال کارنیتین یک مکمل بسیار محبوب است که موجب رشد و توسعه بدن می شود. ضمن این که از آن به منظور چربی سوزی، افزایش انرژی و افزایش مقاومت عضله به خستگی استفاده می شود. یکی از موارد دیگر استفاده ال کارنیتین کمک به ساخت عضله و همچنین کمک به روند **** گرفتن از طریق کاهش احساس گرسنگی و ضعف می باشد.
مطالعات و تحقیقات بر روی ال کارنیتین از سال 1937 آغاز شده است. این تحقیقات به نتایج مثبت مصرف ال کارنیتین ختم می شود و پیشنهاد می کند
که سیستم تنفسی بدن می تواند از دریافت آن فواید زیادی بدست آورد. مقالات تحقیقاتی زیادی مبنی بر مفید بودن مصرف این ماده در بالا بردن قدرت خروجی قلب و همچنین عملکرد آن به چاپ رسیده است.
3-چه کسانی به آن نیاز دارند وعلائم کمبود آن چیست؟
هر کس که به لحاظ مصرف پروتئین و یا آمینواسیدها در **** غذایی کمبود داشته باشد می تواند از مکمل کردن ال کارنیتین بهره ببرد. از سایر اشخاصی که احتمال کمبود این ماده در آنها می رود و می توانند از این مکمل استفاده کنند می توان به گیاه خواران، مادران شیرده و کودکان نام برد که با مشورت با متخصص می توانند از آن در **** غذایی استفاده کنند.
4-مقدار مصرف و عوارض جانبی آن چه هستند؟
به مدت دو تا چهار هفته مقدار دو الی چهار گرم ال کارنیتین را در یک ساعت قبل از شروع تمرین ورزشی می بایست مصرف کرد. مکمل ال کانیتین جزء مکملهای بی خطر به حساب می آید.

منبع مجله دانش و ورزش

onlyhvs

Registered User
لایک‌ها
34
دوستان هر کی مکمل خریده و دیگه باشگاه نمیره.. و مکمل هاش هنوز پلمپ هست.. خریدارم

onlyhvs

Registered User
لایک‌ها
34
الحمدلله که کسی نمیدونست
-igf-2.jpg

مکمل کمک به ترشح هرمون رشد
این مکمل در بسته بندی جعبه ای و قوطی ارائه می شود که دارای 120 کپسول برای مصرف 30 روز است .
بیشترین افزایش هورمون در پلاسما مدت کوتاهی پس از به خواب رفتن رخ می‌دهد. عوامل موثر در ترشح هورمون رشد عباتند از: شوک وتنشهای عصبی ، درد ، سرما ، عمل جراحی ، گرسنگی ، هیپوگلسیمی ، ورزش ، خوردن غذاهای پروتئینی و بالاخره اسید آمینه آرژینین . شوکهای عصبی از طریق تاثیر کوتاکولامینها بر روی هیپوتالاموس موجب زیاد شدن ترشح هورمون می‌گردند. اثرات کلیه عوامل نامبرده شده با توجه به خاصیت فیزیولوژیک بسیار مهم هورمون رشد که همواره از مصرف گلوکز در بدن جلوگیری می‌کند، توجیه پذیر است.
زیرا به هنگام وقوع شوک عصبی، هیپوگلیسمی ، گرسنگی و خواب، هورمون رشد از یک سو با بکار انداختن واکنشهای لیپولیز مقدار بیشتری اسیدهای چرب آزاد را به سلول می‌رساند و از سوی دیگر ورود اسیدهای آمینه به داخل سلول را زیاد می‌کند (واکنشهای نوسازی گلوکز) ، تا به این ترتیب از مصرف گلوکز جلوگیری نموده و آن را برای نیازهای سلولهای مغزی حفظ کند.

اثر غلظت گلوکز در ترشح هورمون رشد
غلظت گلوکز در سلولهای ترشح کننده هورمون آزاد کننده هورمون رشد در هسته هیپوتالاموس ، عامل اصلی در تنظیم هورمون رشد می‌باشد. تجربه نشان می‌دهد که ترکیبات مشابه گلوکز (2- دزاکسی گلوکز) که از عوامل مهارکننده واکنشهای گلیکولیز بوده و باعث افزایش غلظت گلوکز در خون می‌شوند، ترشح هورمون رشد را نیز زیاد می‌کنند. در صورتی که قرار بود افزایش گلوکز در پلاسما موجب قطع ترشح هورمون رشد شود. می‌توان نتیجه گرفت که عامل اصلی تنظیم ترشح هورمون ، سرعت و میزان متابولیسم گلوکز در داخل سلولهای ترشح کننده هورمون آزاد کننده رشد است و نه غلظت گلوکز در پلاسمای خون.

اثر آرژینین در ترشح هورمون رشد
اثر محرک آرژینین و یا غذاهای غنی از پروتئین در ترشح هورمون رشد نیز خود مکانیسم تنظیم کننده‌ای است تا به این ترتیب ، اسیدهای آمینه در پلاسما به داخل سلولها انتقال یافته و در ساختمان پروتئینها شرکت جویند و یا به اشکال دیگر ذخیره انرژی تبدیل شود. یکی از کارهای هورمون رشد ، شرکت در پروتئین سازی است.
اثر سایر مواد و هورمونها بر ترشح هورمون رشد
تعداد زیادی از هورمونها یا ترکیبات مشابه آنها مانند استروژن، دوپامین ، ترکیبات آلفا- آدرنرژیک ، سروتونین ، پلی‌پپتیدهای هم اثر تریاک (Opiate) ،هورمونهای روده‌ای و گلوکاگن بر روی سلولهای هسته هیپوتالاموس تاثیر گذاشته و در تنظیم هورمون رشد دخالت می‌نمایند. مهمترین عامل تنظیم ، هورمونی است به نام فاکتور رشد شبه انسولین (IGF-1) و یا سوماتومدین C که توسط کبد ساخته می‌شود و به نظر می‌آید که مهمترین اثر فیزیولوژیک هورمون رشد یعنی اثر آن در رشد استخوانها با دخالت این هورمون (IGF-1) انجام می‌پذیرد.

خواص فیزیولوژیک و بیوشیمیاییرشد بدن
اثرات این هورمون در رشد بدن با دخالت پروتئین واسطی به نام فاکتور رشد شبه انسولین (IGF-1) و یا سوماتومدین C ، انجام می‌پذیرد. این پروتئین واسط از خانواده ژن فاکتورهای شبه انسولین و از نظر ساختمانی شبیه پروانسولین است. پپتید مشابه دیگری نیز به نام (IGF-2) در پلاسمای خون انسان وجود دارد که یک عامل محرک تکثیر سلولی است. (IGF-1) دارای 70 اسید آمینه و (IGF-2) دارای 67 اسید آمینه است. غلظت پلاسمایی (IGF-2) ، دو برابر (IGF-1) است. با وجود این به نظر می‌رسد که واسط اصلی در انجام اثرات هورمون رشد همان (IGF-1) می‌‌باشد، زیرا افرادی که دارای مقدار کافی فاکتور (IGF-2) بوده ولی دچار نقصان (IGF-1) می‌باشند، کوتاهی قد مانده و بدن آنها رشد طبیعی ندارد.

متابولیسم پروتئینها
هورمون رشد سرعت انتقال اسیدهای آمینه به داخل سلولهای عضلانی را زیاد می‌کند و مستقیما نیز دارای اثر فعال کننده سنتز پروتئینهاست. اینگونه اثرات هورمون رشد با انسولین مشابهت دارد.

متابولیسم کربوهیدراتها
در متابولیسم کربوهیدراتها ، هورمون رشد اثری مخالف انسولین دارد. افزایش گلوکز خون پس از تزریق هورمون رشد ، نتیجه دو نوع اثر است. یکی صرفه جویی در مصرف آن در بافتهای محیطی و دیگری افزایش فعالیت واکنشهای نوسازی گلوکز در کبد . هورمون رشد در کبد با فعال کردن واکنشهای نوسازی گلوکز از منشا اسیدهای آمینه ، ذخیره گلیکوژن را نیز افزایش می‌دهد.
در دوره واکنشهای گلیکولیز اثر مهار کنندگی هورمون رشد در چندین مکان بروز می‌کند و به نظر می‌آید که این هورمون از ورود گلوکز به داخل سلول نیز جلوگیری می‌نماید. هورمون رشد در عضله با آزاد نمودن اسیدهای چرب از منشا ذخیره تری‌گلیسریدها نیز از انجام واکنشهای گلیکولیز جلوگیری می‌کند. تجویز هورمون رشد به مدت طولانی ممکن است به بروز بیماری دیابت منجر شود.

متابولیسم چربیها
تجویز هورمون رشد در ظرف مدت 60 - 30 دقیقه باعث افزایش اسیدهای چرب آزاد در خون (از منشا بافت چربی) و افزایش اکسیداسیون اسیدهای چرب در کبد می‌گردد. اثر هورمون رشد در متابولیسم کربوهیدراتها و چربیها بدون دخالت (IGF-1) انجام می‌گیرد.
متابولیزم مواد معدنی
هورمون رشد و فاکتور (IGF-1) باعث افزایش جذب و نگهداری یونهای کلسیم ، منزیمو فسفاتها در بدن می‌گردند و این عمل آنها احتمالا در ارتباط با اثری است که در رشد استخوانهای طویل دارا هستند.

آیا هورمون رشد می‌تواند مستقیما موجب رشد اسکلت و غضروف شود؟
در جواب باید بگوییم خیر. دانشمندان در سال 1957 آزمایشی انجام دادند. در کشت سلولهای غضروفی در خارج بدن ، پس از تزریق هورمون رشد ، سلولهای غضروفی در پاسخ به هورمون رشد ، رشد نکردند. پس چرا این هورمون در داخل بدن باعث رشد می‌شود و در خارج بدن اثر ندارد؟ اینطور فرض کردند که هورمون رشد باعث تولید ماده دیگری می‌شود و آن ماده است که باعث رشد استخوانها و غضروف می‌شود. تحت تاثیر هورمون رشد یک فاکتور شبه انسولین به نام سوماتومدین C در سلولهای کبدی ساخته می‌شود که نقش اصلی را در رشد اسکلت بدن بازی می‌کند.
بیماریهای ناشی از اختلال در ترشح هورمون رشد
کمبود ترشح هورمون رشد بویژه در دوران کودکی ، حائز اهمیت زیادی است زیرا سبب متوقف شدن رشد طبیعی کودک و کوتاه قدی (Dwarfism) می‌گردد. اختلال در رشد بدن ممکن است به علت کمبود ترشح هورمون رشد باشد که در این صورت تجویز هورمون رشد باعث برطرف شدن کمبود و ادامه رشد می‌گردد.عدم رشد طبیعی ممکن است به علت اختلالاتی در بافتهای هدف و یا فقدان فاکتورهای IGF2 و IGF1 رخ دهد، در این نوع کوتاه قدی تجویز هورمون رشد موثر نخواهد بود.

افزایش ترشح هورمون رشد اگر در سنین کودکی رخ دهد یعنی در زمانی که هنوز انتهای اپی‌فیزی استخوانهای طویل بسته نشده‌اند. در این صورت استخوانهای طویل ، رشدی بیشتر از حالت طبیعی داشته و بیماری بلند قدی و یا غول پیکری یا (Gigantism) بروز می‌کند. اگر افزایش ترشح هورمون رشد پس از دوران بلوغ رخ دهد موجب رشد غیر طبیعی قطری استخوانهای جمجمه ، صورت ، پیشانی ، فکها و دست و پا و درشت پیکری (Acromegaly) می‌گردد که ممکن است با برخی عوارض متابولیسمی و حتی دیابت قندی همراه باشد.

saber1369

Registered User
لایک‌ها
13
-igf-2.jpg

مکمل کمک به ترشح هرمون رشد
این مکمل در بسته بندی جعبه ای و قوطی ارائه می شود که دارای 120 کپسول برای مصرف 30 روز است .
بیشترین افزایش هورمون در پلاسما مدت کوتاهی پس از به خواب رفتن رخ می‌دهد. عوامل موثر در ترشح هورمون رشد عباتند از: شوک وتنشهای عصبی ، درد ، سرما ، عمل جراحی ، گرسنگی ، هیپوگلسیمی ، ورزش ، خوردن غذاهای پروتئینی و بالاخره اسید آمینه آرژینین . شوکهای عصبی از طریق تاثیر کوتاکولامینها بر روی هیپوتالاموس موجب زیاد شدن ترشح هورمون می‌گردند. اثرات کلیه عوامل نامبرده شده با توجه به خاصیت فیزیولوژیک بسیار مهم هورمون رشد که همواره از مصرف گلوکز در بدن جلوگیری می‌کند، توجیه پذیر است.
زیرا به هنگام وقوع شوک عصبی، هیپوگلیسمی ، گرسنگی و خواب، هورمون رشد از یک سو با بکار انداختن واکنشهای لیپولیز مقدار بیشتری اسیدهای چرب آزاد را به سلول می‌رساند و از سوی دیگر ورود اسیدهای آمینه به داخل سلول را زیاد می‌کند (واکنشهای نوسازی گلوکز) ، تا به این ترتیب از مصرف گلوکز جلوگیری نموده و آن را برای نیازهای سلولهای مغزی حفظ کند.

اثر غلظت گلوکز در ترشح هورمون رشد
غلظت گلوکز در سلولهای ترشح کننده هورمون آزاد کننده هورمون رشد در هسته هیپوتالاموس ، عامل اصلی در تنظیم هورمون رشد می‌باشد. تجربه نشان می‌دهد که ترکیبات مشابه گلوکز (2- دزاکسی گلوکز) که از عوامل مهارکننده واکنشهای گلیکولیز بوده و باعث افزایش غلظت گلوکز در خون می‌شوند، ترشح هورمون رشد را نیز زیاد می‌کنند. در صورتی که قرار بود افزایش گلوکز در پلاسما موجب قطع ترشح هورمون رشد شود. می‌توان نتیجه گرفت که عامل اصلی تنظیم ترشح هورمون ، سرعت و میزان متابولیسم گلوکز در داخل سلولهای ترشح کننده هورمون آزاد کننده رشد است و نه غلظت گلوکز در پلاسمای خون.

اثر آرژینین در ترشح هورمون رشد
اثر محرک آرژینین و یا غذاهای غنی از پروتئین در ترشح هورمون رشد نیز خود مکانیسم تنظیم کننده‌ای است تا به این ترتیب ، اسیدهای آمینه در پلاسما به داخل سلولها انتقال یافته و در ساختمان پروتئینها شرکت جویند و یا به اشکال دیگر ذخیره انرژی تبدیل شود. یکی از کارهای هورمون رشد ، شرکت در پروتئین سازی است.
اثر سایر مواد و هورمونها بر ترشح هورمون رشد
تعداد زیادی از هورمونها یا ترکیبات مشابه آنها مانند استروژن، دوپامین ، ترکیبات آلفا- آدرنرژیک ، سروتونین ، پلی‌پپتیدهای هم اثر تریاک (Opiate) ،هورمونهای روده‌ای و گلوکاگن بر روی سلولهای هسته هیپوتالاموس تاثیر گذاشته و در تنظیم هورمون رشد دخالت می‌نمایند. مهمترین عامل تنظیم ، هورمونی است به نام فاکتور رشد شبه انسولین (IGF-1) و یا سوماتومدین C که توسط کبد ساخته می‌شود و به نظر می‌آید که مهمترین اثر فیزیولوژیک هورمون رشد یعنی اثر آن در رشد استخوانها با دخالت این هورمون (IGF-1) انجام می‌پذیرد.

خواص فیزیولوژیک و بیوشیمیاییرشد بدن
اثرات این هورمون در رشد بدن با دخالت پروتئین واسطی به نام فاکتور رشد شبه انسولین (IGF-1) و یا سوماتومدین C ، انجام می‌پذیرد. این پروتئین واسط از خانواده ژن فاکتورهای شبه انسولین و از نظر ساختمانی شبیه پروانسولین است. پپتید مشابه دیگری نیز به نام (IGF-2) در پلاسمای خون انسان وجود دارد که یک عامل محرک تکثیر سلولی است. (IGF-1) دارای 70 اسید آمینه و (IGF-2) دارای 67 اسید آمینه است. غلظت پلاسمایی (IGF-2) ، دو برابر (IGF-1) است. با وجود این به نظر می‌رسد که واسط اصلی در انجام اثرات هورمون رشد همان (IGF-1) می‌‌باشد، زیرا افرادی که دارای مقدار کافی فاکتور (IGF-2) بوده ولی دچار نقصان (IGF-1) می‌باشند، کوتاهی قد مانده و بدن آنها رشد طبیعی ندارد.

متابولیسم پروتئینها
هورمون رشد سرعت انتقال اسیدهای آمینه به داخل سلولهای عضلانی را زیاد می‌کند و مستقیما نیز دارای اثر فعال کننده سنتز پروتئینهاست. اینگونه اثرات هورمون رشد با انسولین مشابهت دارد.

متابولیسم کربوهیدراتها
در متابولیسم کربوهیدراتها ، هورمون رشد اثری مخالف انسولین دارد. افزایش گلوکز خون پس از تزریق هورمون رشد ، نتیجه دو نوع اثر است. یکی صرفه جویی در مصرف آن در بافتهای محیطی و دیگری افزایش فعالیت واکنشهای نوسازی گلوکز در کبد . هورمون رشد در کبد با فعال کردن واکنشهای نوسازی گلوکز از منشا اسیدهای آمینه ، ذخیره گلیکوژن را نیز افزایش می‌دهد.
در دوره واکنشهای گلیکولیز اثر مهار کنندگی هورمون رشد در چندین مکان بروز می‌کند و به نظر می‌آید که این هورمون از ورود گلوکز به داخل سلول نیز جلوگیری می‌نماید. هورمون رشد در عضله با آزاد نمودن اسیدهای چرب از منشا ذخیره تری‌گلیسریدها نیز از انجام واکنشهای گلیکولیز جلوگیری می‌کند. تجویز هورمون رشد به مدت طولانی ممکن است به بروز بیماری دیابت منجر شود.

متابولیسم چربیها
تجویز هورمون رشد در ظرف مدت 60 - 30 دقیقه باعث افزایش اسیدهای چرب آزاد در خون (از منشا بافت چربی) و افزایش اکسیداسیون اسیدهای چرب در کبد می‌گردد. اثر هورمون رشد در متابولیسم کربوهیدراتها و چربیها بدون دخالت (IGF-1) انجام می‌گیرد.
متابولیزم مواد معدنی
هورمون رشد و فاکتور (IGF-1) باعث افزایش جذب و نگهداری یونهای کلسیم ، منزیمو فسفاتها در بدن می‌گردند و این عمل آنها احتمالا در ارتباط با اثری است که در رشد استخوانهای طویل دارا هستند.

آیا هورمون رشد می‌تواند مستقیما موجب رشد اسکلت و غضروف شود؟
در جواب باید بگوییم خیر. دانشمندان در سال 1957 آزمایشی انجام دادند. در کشت سلولهای غضروفی در خارج بدن ، پس از تزریق هورمون رشد ، سلولهای غضروفی در پاسخ به هورمون رشد ، رشد نکردند. پس چرا این هورمون در داخل بدن باعث رشد می‌شود و در خارج بدن اثر ندارد؟ اینطور فرض کردند که هورمون رشد باعث تولید ماده دیگری می‌شود و آن ماده است که باعث رشد استخوانها و غضروف می‌شود. تحت تاثیر هورمون رشد یک فاکتور شبه انسولین به نام سوماتومدین C در سلولهای کبدی ساخته می‌شود که نقش اصلی را در رشد اسکلت بدن بازی می‌کند.
بیماریهای ناشی از اختلال در ترشح هورمون رشد
کمبود ترشح هورمون رشد بویژه در دوران کودکی ، حائز اهمیت زیادی است زیرا سبب متوقف شدن رشد طبیعی کودک و کوتاه قدی (Dwarfism) می‌گردد. اختلال در رشد بدن ممکن است به علت کمبود ترشح هورمون رشد باشد که در این صورت تجویز هورمون رشد باعث برطرف شدن کمبود و ادامه رشد می‌گردد.عدم رشد طبیعی ممکن است به علت اختلالاتی در بافتهای هدف و یا فقدان فاکتورهای IGF2 و IGF1 رخ دهد، در این نوع کوتاه قدی تجویز هورمون رشد موثر نخواهد بود.

افزایش ترشح هورمون رشد اگر در سنین کودکی رخ دهد یعنی در زمانی که هنوز انتهای اپی‌فیزی استخوانهای طویل بسته نشده‌اند. در این صورت استخوانهای طویل ، رشدی بیشتر از حالت طبیعی داشته و بیماری بلند قدی و یا غول پیکری یا (Gigantism) بروز می‌کند. اگر افزایش ترشح هورمون رشد پس از دوران بلوغ رخ دهد موجب رشد غیر طبیعی قطری استخوانهای جمجمه ، صورت ، پیشانی ، فکها و دست و پا و درشت پیکری (Acromegaly) می‌گردد که ممکن است با برخی عوارض متابولیسمی و حتی دیابت قندی همراه باشد.
ممنون از لطف دوست عزیزمون
خیلی متشکر

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام دوستان خفن ورزشکار:general609::general106:
من مدتیه رجیم صهیونیستی گرفتم:general502::general502:
الان دیگه لاغر نمیشم به قول معروف شات داون شدم:general503:
به دلیل اینکه الان تو عراقم و بخاطر کارم فوق العاده درگیرم اصلا امکان ورزش ندارم
1- چه راهکار هایی برای رهایی از این عدم کاهش وزن توصیه میکنید
2- آیا مصرف ال کارنیتین برای این مشکل بدون ورزش میتونه مشکل گشا باشه ؟ اگه جواب مثبته مبارکه . نحوه مصرفشو بگید
من از الکارنیتین نمیخوام که لاغرم کنه مثل خیلیا که فکر میکنن قرص لاغریه . فقط میخوام متابولیسممو بالا ببره
با تشکر;);)

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
بررسی مكمل 101 و اثرات مفید آن

همه مكمل های بدنسازی از لحاظ ساختار و خواص با هم متفاوت می باشند.
همه ما دارای خواص منحصر به فردی هستیم. حتی دو برادر دوقلو هم از نظر خصوصیات متابولیسمی، شبیه هم نبوده و با هم تفاوت دارند. بنابراین نمی توان هرگز انتظار داشت كه همه در برابر محرك هایی مثل تمرینات بدنسازی با برنامه های غذایی بدنسازی، واكنش مشابه ای نشان دهند زیرا به یقین می دانیم كه عكس العمل آنها كاملا متفاوت خواهد بود اما زمانی كه محصول 101 را بررسی می كنیم درمیابیم كه اثرات آن بر روی همه یكسان و كاملا استسنایی است. این محصول كه اثرات مثبت خود را متوجه عضلات می كند بسیارغیرقابل باور است و می تواند در تمرینات بدنسازی برای شما مفید باشد. این اثرات عبارتند از كمك به كاهش چربی و استفاده از آن به عنوان منبع انرژی، كمك به حفظ قدرت عضلات به ویژه در شرایطی كه با كاهش كالری موجود مواجع می شوید و كمك به افزایش حجم عضلات بنابراین نمی توان آن را تحت گروه محصولات لاغری طبقه بندی كرد زیرا این محصول می تواند اثرات خیلی مفید در ورزش بدنسازی از خود به جا بگذارد.
تحقیقات گروه علمی و بررسی محصول 101
گروهی از دانشمندان سال های زیادی از عمر خود را به تحقیقات ایمن شناسی اختصاص و موجبات گسترش محصول 101 را فراهم كرده اند. این گروه متوجه شده اند كه افزایش حجم عضلات می تواند روی قدرت ایمنی بدن تاثیر بگذارد. امروزه تحقیقات نشان می دهد كه بر اثر افزایش حجم عضلات سیستم دفاعی بدن تقویت می شود.
در این میان، تحقیقات خاصی روی ورزشكارانی متمركز شده است. كه حجم عضلاتشان بسیار بیشتر از افراد معمولی است. در واقع محققین می خواهند بدانند با تغییراتی كه در حجم عضلات اتفاق می افتد. سیستم ایمنی و دفاعی بدن دچار چه تغییراتی می شود. این گروه كمپلكس های خاص به نام درگوكوتیكال را تولید كرده است كه ریشه آن به نوتویكوتیكال ( مواد مشتق از غذاها كه روی اعمال متابولیسمی كه فعالیت غدد مترشه داخلی تاثیر می گذارد) برمی گردد. هدف از طراحی و تولید چنین مكمل های بدنسازی عبارتند از: ایجاد شرایط مطلوب برای افزایش حجم عضلات بدون چربی.
همان طور كه می دانید ماهیچه. یك بافت پركار است كه فعالیت متابولیسمی زیادی دارد زیرا تبادلات شیمیایی در آن اتفاق می افتد. ماهیچه به عملكرد قلب نیز كمك می كند زیرا به عنوان تلمبه عمل كرده و با هر انقباظ سبب خروج مقدار زیادی خون و ارسال آن به مناطق مختلف بدن می شود.
بافت ماهیچه به عنوان مخزن آمینواسیدها عمل می كند. یعنی همان ساختمان پایه كه درهمه بافت ها به كار رفته است و از میان آنها می توان به پوست ، مو، اندام ، خون، آنزیم ها و هورمون های مختلف اشاره كرد.
زمانی كه حجم عضلات بدون چربی كاهش می یابد سلامتی هم به خطر می افتد كه به ویژه این مطلب در مورد افراد سالخورده ، افراد مبتلا به بیماری های خونی، افرادی كه دچار سوختگی شده اند به خوبی صادق است. همه می دانیم چنانچه با بیماری و یا مسئله ای به كمبود وزن دچار شویم. مسلما توانایی بهبود و حتی ادامه حیات كاهش می یابد. تحقیقات جامعه اولیه ای كه روی بیماران صورت گرفته است منجر به تولید بسیاری از محصولات شده است كه امروزه توسط ورزشكاران و مخصوصا ورزشكاران رشته بدنسازی به كار برده می شود. و سبب بهبود عملكرد فیزیكی می شود.
به هر حال گروه دانشمندان و محققین 101 موسوم به فی یوچركانسپت پیشگام بوده و به ارتباط میان افزایش حجم عضلات بدون چربی و بهبود سلامت فردی پی برده اند. تحقیقات آنها منجر به توسعه كونیكال ها شده یعنی همان موادی كه از یك سو زمینه مناسب جهت افزایش حجم عضلات و كارآمد شدن بیشتر برنامه بدنسازی را فراهم كرده و از سویی دیگر شرایط را برای كاهش چربی های اضافی فراهم كرده است در پست های بعدی در مورد این مكمل بدنسازی قدرتمند و خواص آن در بدنسازی بیشتر توضیح خواهیم داد.

بالا