برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

sp_taksetareh

Registered User
لایک‌ها
2,894
رقابت توی این سایت افتخاری هست یا مسابقه ای برگزار شده؟

Sent from my ipad

مسابقه نبوده
اما افرادی که توی ماکرو گرافی تبحر دارن از همه جا عکس آپ میکنن و مدیران امتیاز دهی میکنن

نیکون دی 5100
لنز 18-105 بصورت معکوس

Untitled111245656xf.jpg

eimin

Registered User
لایک‌ها
354
29450422157687966726.jpg

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
اول عذرخواهی میکنم بابت اسپمی که میدم
ولی عکسارو که میبینم وسوسه میشم و برا همین خواستم یه مشورت کنم با شما وگرنه جای دیگه میپرسیدم
حقیقتش من یه سونی الفا۳۷ دارم اما برای خرید لنزش اقدام نکردم به چند دلیل اول اینکه پولم کافی نیست دوم اینکه به نظرم خرید تجهیزات برای سونی اشتباهه چون صاحب اول و اخرش خودتی و بعدها فروشش مقدور نیست یا خیلی سخته و مفت میبرنش
حالا به نظر شما اگه دوربینمو بفروشم و یه بریج مثل اچ اس ۵۰ فوجی یا سوپرزومی مثه نیکون پی۶۰۰ بگیرم پشیمون میشم؟ یا اینکار درسته؟
یه راه دیگه هم دارم اونم اینه که دوربینمو رد کنم و یه اس ال ار نیکون یا کنون بگیرم و پولمو جمع کنم برای لنز اما چون عکاس خونگی ام و حرفه ای نیستم یه مقدار دودلم برای این مقدار هزینه کردن، میترسم برام کاربردی نباشه
در کل شما دوستان با این اوصافی که عرض کردم چه پیشنهادی دارین
ممنون و بازم شرمنده بابت اسپم

Sent from my ipad

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
به نظرم سونی رو رد کن و بعد یه بدنه ی قدیمی slr کنون یا نیکون بخر و یه لنز نسبتا" خوب با توجه به بودجه ات.
بریج ها و سوپر زوم ها رو زیاد تایید نمیکنم.مگر یکی دو مدل فوجی مثل X-s1 یا s200exr

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
به نظرم سونی رو رد کن و بعد یه بدنه ی قدیمی slr کنون یا نیکون بخر و یه لنز نسبتا" خوب با توجه به بودجه ات.
بریج ها و سوپر زوم ها رو زیاد تایید نمیکنم.مگر یکی دو مدل فوجی مثل X-s1 یا s200exr

ممنونم حسین جان
فکر میکنی اون ترکیب به کارم میاد؟ بازم میگم من بطور حرفه ای عکاسی نمیکنم فقط به عکاسی علاقه دارم وگرنه زیاد تسلط و مهارتی توی عکاسی ندارم یعنی همین الانم از این سونیه شاید درحد سی درصد از امکاناتش استفاده میکنم شاید حتی کمتر!!! یه مقدار کار کردن باهاش برام سخته و از طرفی هم مشغله کاری امکان تمرین عکاسی رو بهم نمیده
شما نظرت چیه؟
لطف کن یه بادی قدیمی با لنز پیشنهادی هم بهم بگو
و اینکه در خصوص اون دو سه تا گزینه سوپرزومی که گفتم نظری نداری؟

Sent from my ipad

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
ممنونم حسین جان
فکر میکنی اون ترکیب به کارم میاد؟ بازم میگم من بطور حرفه ای عکاسی نمیکنم فقط به عکاسی علاقه دارم وگرنه زیاد تسلط و مهارتی توی عکاسی ندارم یعنی همین الانم از این سونیه شاید درحد سی درصد از امکاناتش استفاده میکنم شاید حتی کمتر!!! یه مقدار کار کردن باهاش برام سخته و از طرفی هم مشغله کاری امکان تمرین عکاسی رو بهم نمیده
شما نظرت چیه؟
لطف کن یه بادی قدیمی با لنز پیشنهادی هم بهم بگو
و اینکه در خصوص اون دو سه تا گزینه سوپرزومی که گفتم نظری نداری؟

Sent from my ipad

والا بهتر بود بقیه ی سوال رو تو بخش مربوطه میپرسیدی ولی با این حال :
من اول فکر میکردم بدنه ی سونی ات قدیمی هست.ولی حالا دیدم مال 2012 هست.از این نظر من توصیه نمیکنم بفروشی اش.هم کارایی خوبی داره و هم کیفیتش خوبه.
سونی اتفاقا" بعضی لنزای ارزون قیمت خوبی هم داره.البته من اطلاع دقیق ندارم ولی تا جایی که یادم هست لنز کیت 18-55 اش از سری اول کنون 18-55 بهتر بود.یه لنز با کیفیتی که سونی داره (اگر اشتباه نکنم ) و خوش قیمت 55-200 هست که می ارزه بخری.هر چند کمتر از بقیه ی برندها گیر میاد.این جوری رنج تله ات هم تکمیل میشه
منتها اگر در کل slr نمیخوای به نظرم بفروش و یه سوپر زوم خوب مثل همون دو تا سری که گفتم بگیر.مخصوصا" x-s1 که خیلی دوربین خوبیه.ولی خوب کم گیر میاد.البته دست دومش هم به هر حال پیدا میشه.ولی به هر حال سوپر زوم ها کیفیت خروجی کمتری دارند.

بالا