برگزیده های پرشین تولز

گوگل کروم هم برای شما هنگ می کنه ؟

ariyadownload

Registered User
لایک‌ها
48
سلام
در این آموزش، با روش هایی آشنا خواهید شد که دیگر از شر هنگ کردن، فریز شدن و کرش شدن گوگل کروم تا حدی راحت خواهید شد. این معضل گوگل کروم که پس از انتشار ورژن 27 بیشتر نمود پیدا کرد و باعث مهاجرت بسیاری از کاربران گوگل کروم به موزیلا و سایر مرورگر ها شد. با انجام دادن مراحل زیر تا حد زیادی از این معضلات در امان خواهید بود و با خیال راحت می توانید وب گردی ( البته اگه اینترنت اجازه بده :D ) کنید.

1) از بوکمارک های کروم فعلی تون بک آپ بگیرید تا روی کروم جدید بتونید ازش استفاده کنید . برای بک آپ گرفتن کافیست در گوگل کروم یک new tab باز کنید و عبارت " chrome://bookmarks " ( بدون کوتیشن ) را بنویسید و Enter رو بزنید. در پنجره باز شده از بالای صفحه روی Organize کلیک کنید و بوکمارک هاتون رو یک جای مطمئن Export کنید.

2) حالا هر کرومی که روی سیستمون نصب هست رو به طور کامل ( به همراه پروفایل ها، کوکی های، کش ها و ... ) پاک کنید . اگر اطلاعات کروم رو نگه دارید بعد از نصب گوگل کروم جدید ارور های زیادی می گیرید ( اطلاعات کروم قبلی روی کروم جدید قابل استفاده نیست )

3) خوب حالا کروم نسخه dev مطابق سیستم عاملتون رو از " Chrome Release Channels - The Chromium Projects " دانلود کنید. ( پشنهاد می کنیم که از پ-ر-و-ک-س-ی یا موارد مشابه برای دانلود استفاده نکنید، ممکنه تو سیستم آپدیت بعدا به مشکل بخورید )

4) بعد از نصب یک new tab باز کنید و عبارت " chrome://settings " ( بدون کوتیشن ) رو تایپ کنید و از بخش Users ، حتما واسه خودتون یک یوزر جداگانه بسازید و از این به بعد از کروم با این یورز استفاده کنید. ( باعث افزایش سرعت عملکرد کروم می شه )

5) حالا وارد بخش تنظیمات سخت کروم می شیم. توجه داشته باشید، گوگل کرومی که اجرا می کنید حتما مربوط به یوزری باشه که ساختید ( آیکونش روی دسکتاپ می یاد )

6) تنظیمات مربوط به بخش پلاگین ها :

برای ورود به بخش پلاگین ها یک new tab باز کنید و عبارت " chrome://plugins " ( بدون کوتیشن ) رو بزنید . حالا از اون گوشه سمت راست روی Details کلیک کنید.

الف) هر دو تا پلاگین مربوط به Adobe Flash Player رو که با نام های Shockwave Flash نمایش داده می شه رو غیرفعال کنید ( روی Disable کلیک کنید ). قابل توجه دوستانی که تمایل به غیرفعال کردن ندارند، این پلاگین نقش بسزایی رو در فریز کردن صفحه گوگل کروم شما داره .

ب) حالا به آخر صفحه رفته و پلاگین Google Update رو هم غیر فعال کنید . ( تو سرعت اجرا و فرمان پذیری گوگل کروم تاثیر داره ) البته دوستان توجه داشته باشند که این پلاگین رو هم غیر فعال کنند باز هم می تونن گوگل کروم رو آپدیت کنند و با غیرفعال کردن این پلاگین مشکلی تو آپدیت بوجود نمی یاد و همچنان نیز می توانید آپدیت کنید.

توجه : لطفا به بقیه پلاگین دست نزنید. حالا گوگل کروم رو ببنید و مجدد اجرا کنید ( همون Relaunch خودمون :D )

7) تنظیمات حرفه ای گوگل کروم :

دوستان این بخش از حساس ترین بخش های گوگل کروم هست، لطفا به دقت مطالبی که گفته می شه رو اجرا کنید و از دستکاری اضافی جدا خودداری کنید چون ممکنه گوگل کروم دیگه براتون اجرا نشه . برای ورود به این بخش یک new tab باز کنید و عبارت " chrome://flags " ( بدون کوتیشن ) رو وارد کنید.

الف) حالا موارد زیر رو فعال کنید ( بر روی Enable زیرش کلیک کنید ) :

GPU compositing on all pages
Accelerated overflow scroll
Disable accelerated 2D canvas
Disable accelerated CSS animations
GPU Accelerated SVG Filters
Smooth Scrolling​

ب) آن دسته از دوستانی که صفحه نمایش اون ها لمسی نیست موارد زیر رو غیر فعال کنن ( بر روی Disable زیرش کلیک کنید ) :

Enable touch events
Touch Optimized UI
Enable touch initiated drag and drop​

توجه 1 : پس از انجام همه تغییرات پایین صفحه از شما می خواد که Google Chrome رو Relaunch کنید. برای Relaunch شدن کافیست روی دکمه Relaunch پایین صفحه کلیک کنید .
توجه 2 : منتظر بمونید تا خوده گوگل کروم اجرا بشه و از اجرا کردن گوگل کروم توسط خودتون جدا خودداری فرمایید.

8) تنظیمات معمولی گوگل کروم :

مجدد وارد بخش " chrome://settings " بشید . در آخر صفحه روی Show advanced settings کلیک کنید. تنظیماتی که تاثیر مثبت روی عملکرد گوگل کروم رو می گذارند رو اینجا خدمتتون می گم بقیه تنظیمات هم دلخواهی هست .

الف) تنظیمات مربوط به Privacy :

تنظیمات این بخش شامل دو دسته می باشد. تظیمات مربوط به Content Setting و تنظیمات عمومی ( موارد ذکر شده در زیر دکمه Content Setiing )

1) تنظیمات مربوط به Content Setting :

بر روی دکمه Content Setting کلیک کنید و موراد زیر رو برای بخش های گفته شده انجام دهید ( انتخاب کنید ) :

Notifications ===> Do not allow any site to show desktop notifications
Mouse cursor ===> Do not allow any site to disable the mouse cursor
Media ===> Do not allow sites to access my camera and microphone
Unsandboxed plug-in access ==> Do not allow any sites to use a plug-in to access my computer​

همچنین گزینه مربوط به Protected content یعنی " Allow identifiers for protected content (computer restart may be required) " غیر فعال ( تیکش رو بردارید ) کنید و بر روی دکمه Done کلیک کنید. این مورد آخری نیاز به Restart کامپیوتر داره ولی فعلا Restart نکنید، بعد از انجام تنظیمات زیر Restart کنید .

2 ) تنظیمات عمومی ( موارد ذکر شده در زیر دکمه Content Setiing ) :

مواردی را که در زیر خدمتتون عرض می کنم رو فعال کنید و بقیه موارد این بخش رو غیر فعال کنید :

Use a prediction service to help complete searches and URLs typed in the address bar
Predict network actions to improve page load performance
Enable phishing and malware protection
Send a ‘Do Not Track’ request with your browsing traffic​

بقیه موارد هم به صورت پیشفرض خوب هست .
امیدوارم این مطلب به دردتون خورده باشه.

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
دوستان شرمنده یه سوالی داشتم ایا افزونه scrap book برای کروم هم هست ؟ من خیلی از کروم خوشم میاد اما بدلیل نبودن این افزونه نمیتونم ازش استفاده کنم

khafan12

Registered User
لایک‌ها
28
برای من آپرا و فایرفاکس و اکسپلورر هنگ میکنه فقط کروم مشکل نداره

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
دوستان شرمنده یه سوالی داشتم ایا افزونه scrap book برای کروم هم هست ؟ من خیلی از کروم خوشم میاد اما بدلیل نبودن این افزونه نمیتونم ازش استفاده کنم

دو سه نمونه مشابهش ساخته بودن ولی (از نظر بنده) به هیچ وجه قابل قیاس نبود!

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
رو لپتاپ من باعث میشه که حرارت بره بالا
رو گوشی هم اجراش میکنم همین حالت پیش میاد
معلوم نیست چیو فعال میکنه که اینطوره و من هم مجبورم ازش استفاده کنم چرا که سرعت بقیه browserها افتضاحه!

Piman

Registered User
لایک‌ها
78
  
برای من مشکلی نداره

ariyadownload

Registered User
لایک‌ها
48

سلام
این دو تا لینک رو مشاهده کنید :
https://chrome.google.com/webstore/detail/scrapbook/fihabipakbgncingdhhdidlbhneeicne?hl=en

https://chrome.google.com/webstore/detail/chromium-scrapbook/gokffdfnlmampchciemmflgbckijpmlb?hl=en

arashtabloo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا کسی اگه به من کمک کنه یه عمر ممنونش میشم
من وقتی داخل گوگول کروم یه تب جدید باز میکنم و دوباره به تب قبلی برمیگردم هنگ هست
بعد از کلی آزمایش و خطا 2 تا راهکار پیدا کردم
1)دو بار زدن F11
2) دو بار زدن F12
بعد تب از حالت هنگ خارج میشه و کار میکنه
البته هنگ که میگم به این صورت هست که صفحه ثابت هست ولی مثلا اگه دکمه END رو بزنم بعد یکی از دو تا کار رو انجام بدم میبینم صفحه رفته به انتها ولی تا وقتی نزنم همون تصویر قبلی ثابت هست
آخرین ورژن گوگل هم از خود سایت نصب کرده خیلی بدتر شده
ویندوز هفت 64 بیتی دارم
تمام موارد گفته شده رو هم انجام دادم،هیچ تغییری نکرد

Tracer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
history مرورگر chrome رو پاک کنید احتمالا واسه این هنگ میکنه و اگر میتونید حتی یکبار با برنامه های uninstaller مثل CCcleaner از رجیستری با history هاش پاک کنید و مجددا نصب کنید.

بالا