برگزیده های پرشین تولز

آموزش ،مسائل ،مشکلات و بررسی ویندوز 8

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
من در حالیکه روی یه لپ تاپ ایسوز ویندوز 8 نصب بود روش ویندوز 7 نصب کردم، وقتی 7 نصب شد و خواستم برم تو 8 تو بوت 8 رو انتخاب کردم و اومد بالا ولی یه صفحه آبی اومد و تو ویندوز نرفت! یه گزینه داشت که می تونستم ویندوز 8 رو ویندوز پیش فرض انتخاب کنم، اون رو هم زدم باز تو 8 نمی رفت و میومد تو صفحه آبی!
الان راهی نیست بتونم 8 رو دوباره داشته باشم؟
مطمئن نیستم اما فکر کنم اول سون رو باید نصب کرد بعد 8 رو

sepehr.sp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
پیشنهاد میکنم حتما برنامه Classic Shell رو نصب کنید تا منوی استارت برگرده.از معدود برنامه های استارت برای ویندوز 8 که هم خوبه و هم رایگان.
سلام . برنامه start8 هم برای ساخت منوی استارت در ویندوز 8 و 8.1 استفاده میشه. اونم برنامه خوبی

Aventador J

Registered User
لایک‌ها
418
سلام به تمامی دوستان انجمن P.T . من یه اپتاپ ASUS G750JX دارم که یه دیندوز 8 PRO اورجینال روش بود مثل همه ی لپتاپ های جدید بعد از چند وقت به دلیل یه اشتباه کوچیک ویندوزش پرید
منم موقت یه ویندوز 8.1 PRO نصب کردم برای انجام کار های دانشگاهم بعد از یکی دو هفته که اومدم ویندوزش رو دوباره به 8 PRO تغییر بدم اثلا ویندوز رو داخل بوت شناسایی نکرد یه ویندوز دیگه اوردم بازم همون جور بود
ویندوز 7 انداختم بازم شنایای نشد و فقط و فقط ویندوز 8.1 رو شناسایی میکنه که بخوام نصب کنم امیدونم چرا لطفا کمک کنید برنامه هایی که من برای کارهای دانشگاهم استفاده میکنم روی ویندوز 8.1 خیلی اذیت میکنن

javad27

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
24
سلام
ویندوز 8.1 بهتره یا 8؟

alfons

Registered User
لایک‌ها
7
من از اکس پی به 8.1 ارتقا داده ام ولی درایو دی وی دی را نمیشناسد . در Device Manager هم نتونست پیداش بکند .

چکار باید بکنم ؟

در ضمن آیا ویندوز 8.1 بصورت دائمی اکتیو میشود ؟

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
من از اکس پی به 8.1 ارتقا داده ام ولی درایو دی وی دی را نمیشناسد . در Device Manager هم نتونست پیداش بکند .

چکار باید بکنم ؟
اول اینکه مطمئن بشید که کابل برق و دیتا Sata یا IDE ( بستگی به مدل DVD درایو داره ) درست و محکم وصل شده. دوم اینکه اگه در مرحله قبل مشکلی نبود بررسی کنید ببینید که توی میحیط بایوس و خارج از ویندوز درایوتون شناسایی میشه یا نه. سوم اگه تو مرحله قبل مشکلی نبود یا مشکل از ویندوزتون یا میتونید برای شناسایی درایو از برنامه DriverPack Solution استفاده کنید.

alfons

Registered User
لایک‌ها
7
اول اینکه مطمئن بشید که کابل برق و دیتا Sata یا IDE ( بستگی به مدل DVD درایو داره ) درست و محکم وصل شده. دوم اینکه اگه در مرحله قبل مشکلی نبود بررسی کنید ببینید که توی میحیط بایوس و خارج از ویندوز درایوتون شناسایی میشه یا نه. سوم اگه تو مرحله قبل مشکلی نبود یا مشکل از ویندوزتون یا میتونید برای شناسایی درایو از برنامه DriverPack Solution استفاده کنید.

بخاطر پاسختون متشکرم .

معلوم شد که مشکل از کجا بوده است . درایو دی وی دی کامپیوتر من فقط تا ویندوز ویستا رو ساپورت میکند و من مجبورم فعلا بجای 8.1 از ویستا استفاده کنم چون مودم ADSL هم همین مشکل را دارد و در سایتش هم که بررسی کردم برای این مدل مودم آپدیت برای ویندوز 8 داده نشده است .

Hoseinm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
61
چند روز هست ويندوز از من كليد ميخواد و ميگه قبلي منقضي شده
از وقتي هم اين ويندوز ٨.١ نصب كردم، يكي از دي وي دي رام هم نميشناسه
چه كنم؟
ممنون

alfons

Registered User
لایک‌ها
7
از وقتي هم اين ويندوز ٨.١ نصب كردم، يكي از دي وي دي رام هم نميشناسه
چه كنم؟
ممنون

مشکل دی وی دی رام شما احتمالا مثل مشکلی هست که من هم دارم . جعبه دی وی دی رام رو خوب نگاه کنید . روی اون نوشته که با کدوم ویندوز کار میکند . مثلا روی جعبه دی وی دی رام من نوشته با ویندوز 2000 و اکس پی و ویستا کار میکند .

alfons

Registered User
لایک‌ها
7
لازم دیدم توضیح بدم که مشکل دی وی دی رام کامپیوتر من با نصب کردن نسخه دیگری از ویندوز 8.1 برطرف شد .

نسخه ای که ابتدا نصب شده بود Windows 8.1 Pro with Media Center بود که دی وی دی رام رو نمیشناخت ولی با نصب نسخه Windows 8.1 Pro

مشکل برطرف شد .

alfons

Registered User
لایک‌ها
7
ظاهرا هر روز باید مشکلی با این ویندوز 8.1 داشته باشیم .

من آخرین باری که کامپیوتر رو روشن کردم و اکسپلورر رو باز کردم دیدم که هیچ صفحه ای باز نمیشود و وقتی Internet Options رو باز کردم دیدم که

در قسمت connecting هیچ کانکتی رو نشون نمیدهد و همه پاک شده اند . بهمین خاطر با ساپورت مایکروسافت چت کردم و اون گفت که اکسپلورر رو

یک بار uninstall و دوباره نصب کن . من هم این کار رو کردم و الان اکسپلورر صفحه باز میکند ولی connecting همچنان خالی است .

آیا راهی برای حل این مشکل سراغ دارین ؟

fardad72

Registered User
لایک‌ها
31
سلام
ویندوز دیفندر کارایی یک انتی ویروس رو داره؟..به نظرتون انتی ویروس دیگه رو سیستمم نصب کنم؟

alfons

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
ویندوز دیفندر کارایی یک انتی ویروس رو داره؟..به نظرتون انتی ویروس دیگه رو سیستمم نصب کنم؟

با نگاهی به نتایج تست آنتی ویروسهای مختلف توسط سایت AV Test متوجه میشین که ویندوز دیفندر کمترین میزان Protection را دارد .

http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-8/novdec-2013/

fardad72

Registered User
لایک‌ها
31

alfons

Registered User
لایک‌ها
7

wteeny

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من تازه ویندوز ۸.۱رو نصب کردم وهیچ مشکلی ندارم به جز اینکه رزولوشن ویندوز روی ۱۰۲۴ قفله و در حالت عادی باید ۱۳۶۶*۷۶۸ باشه به نظر مشکل از چیه چی کار کنم؟

Tracer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
من تازه ویندوز ۸.۱رو نصب کردم وهیچ مشکلی ندارم به جز اینکه رزولوشن ویندوز روی ۱۰۲۴ قفله و در حالت عادی باید ۱۳۶۶*۷۶۸ باشه به نظر مشکل از چیه چی کار کنم؟
چه نسخه ای از ویندوز 8.1 نصب کردید؟ کارت گرافیک رو آپدیت کنید و نسخه سازگار با ویندوز رو نصب کنید.

wteeny

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
چه نسخه ای از ویندوز 8.1 نصب کردید؟ کارت گرافیک رو آپدیت کنید و نسخه سازگار با ویندوز رو نصب کنید.
8.1 اینترپرایز و درسته مشکلم همون آپدیت کارت گرافیک بود !
بسیار بسیار متشکرم از راهنمایی شما

بالا