برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
با این کار شاهد هجوم سربازها برای گرفتن دفترچه هستیم و از اونور هم میگن هرکی زن بگیره و بچه دار بشه بهش کسری میدیم!
مثلا با این کار هم کسری سرباز رو تامین میکنن و هم کاهش جمعیت رو...
توی پادگان هم توی گوش ما میخونن که زن بگیرید و خدا کمکتون میکنه و برای زندگی که نباید خونه و کار و پول داشته باشی و شروع میکنن به مثال زدن افرادی که نون خالی میخوردن توی زندگی...
خدایا ریشه ی ریا رو بکن...
بدبخت اون بچه ی خوانواده بی پوله
من سر این با مادرم بحثم شد ایشون فرمودن اینجوری نگو اونا هم دل دارن!! منم گفتم بچه مدرسه داره دانشگاه داره 2 روز بعد میخواد ازدواج کنه یکسری نیازهای مالی داره از اسمون میخواد بیاد؟

Sent from my C6903 using Tapatalk

mohamad6990

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام، من اول شهریور اعزام شدم، راجبه غیبت و تجدید دوره سوال دارم، دوبار مرخصی بهمون دادن، من تو هردوش غیبت کردم، یه 2 روز و یه 4 روز، مجموعا 6 روز، تجدید دوره می شم؟ چی میشه؟

S E C T O R

Registered User
لایک‌ها
306
سلام، من اول شهریور اعزام شدم، راجبه غیبت و تجدید دوره سوال دارم، دوبار مرخصی بهمون دادن، من تو هردوش غیبت کردم، یه 2 روز و یه 4 روز، مجموعا 6 روز، تجدید دوره می شم؟ چی میشه؟
بچه ها میگفتن غیبت یا استعلاجی بیش از 4 روز رو تجدید آموزش میکنن نه تجدید دوره...تجدید آموزش 2 هفته اضافه میمونی...
ولی کسایی که از دوره قبل با ما مونده بودن و تجدید آموزش شده بودن میگفتن 2 هفته استعلاجی داشتن که تجدید آموزش شدن...که همونا رو هم بعد 4 یا 5 روز فرستادن رفتن...در کل دست خودشونه...

Nathan Mckane

Registered User
لایک‌ها
69
دوستان دانشگاه هایی مثل پیام نور و علمی کاربردی هم میشه امریه گرفت مثلا تدریس؟ من ارشد زبان هستم لازم دارن?

spartaqus

Registered User
لایک‌ها
11
سلام

دوستان تو دوره آموزشی چند روز مرخصی داریم ؟؟ و میشه همه را با هم جمع کرد و مرخصی گرفت مثلا 5 روز پشت سر هم مرخصی بگیریم ؟؟
یک سوال دیگه مدرک تحصیلی رو کی باید بدیم که بفهمن لیسانسیم مثلاً؟

ما که لیسانسیم کی اعزام میشم اگه هفته دیگه پست کنم ؟ شنیدم میگن 1 م برج ها اعزامه که چند تا پست بالاتر که کفتن 16 مهر اعزام شدن چجوریه ؟؟!

mohamad6990

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام

دوستان تو دوره آموزشی چند روز مرخصی داریم ؟؟ و میشه همه را با هم جمع کرد و مرخصی گرفت مثلا 5 روز پشت سر هم مرخصی بگیریم ؟؟
یک سوال دیگه مدرک تحصیلی رو کی باید بدیم که بفهمن لیسانسیم مثلاً؟

ما که لیسانسیم کی اعزام میشم اگه هفته دیگه پست کنم ؟ شنیدم میگن 1 م برج ها اعزامه که چند تا پست بالاتر که کفتن 16 مهر اعزام شدن چجوریه ؟؟!

خودشون می گن قانونش اینه که تو آموزشی مرخصی نداریم، واسه همین اگه بهت دادن خوشحال باش اگه ندادن تلبکار نباش، این جمله ی خودشونه اما معمولا یه میان دوره میدن، اما اینکه مدتش چقدره بستگی به پادگان داره.
چیزی که باید یادت باشه اینه که با این فکر برو که مرخصی ندارین وگرنه اعصابت خورد می شه، مثلا من اعزام اول شهریور امسالم، همه به من می گفتن وقتی بری همون اولش 4-5 روز مرخصی می دن که بیای لباستو اندازه کنی، اما ندادن چون خوردیم به رژه ی 31 شهریور و همش رژه تمرین می کردیم، اما دوره قبل ما که ماه رمضون رفته بود 26 روز مرخصی بهشون خورده بود، به ما بعد از 40 روز مرخصی دادن، یه بار هم 19 روز بعد از اعزام به شرایط دارها(مثل تک پسر ها و متاهل ها) مرخصی دادن که برن مدارک بیارن. یه چیز دیگه وقتی بهت مرخصی دادن تا وقتی از در پادگان بیرون نیومدی، به خودت نگو که رفتم مرخصی. خلاصه بهت بگم، مرخصی بستگی به پادگانت داره. پادگان ما سخت گیر بودن اما پادگانهای تهران اینطوری نیستن می گن

در مورد مدرک تحصیلی، وقتی درست تموم شه دانشگاه یه مدرکی بهت می ده که موقعی که می خوای دفترچه پست کنی اون به پلیس +10 میدی و اونا تو برگه اعزامت میزنن لیسانس داری

درمورد تاریخ اعزام هم لیساسه ها اول ماه های زوج اعزام می شن یعنی هر دوماه یکبار، کسایی که وسط ماه اعزام میشن مدرکشون پایین تر از لیسانسه

ramin971

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان.من قبلا برامعافیت کفالت اقدام کردم وموفق نشدم.تواین دوسه روزاینده میخوام دفترچه روبفرستم من دوباره بایدواکسن وپزشک عمومی برم؟برگه های واکسن وپزشک عمومیو دارم که مهرخوردن.من لیسانسم وتک فرزندم با یه خواهر6ساله سن پدرم53 چیکارکنم که توشهرخودم بیوفتم؟
هرکمکی ازدستتون برمیادبگیدلطفا.و اینکه تواین دوسه روزاینده دفترچه بفرستم براکدوم ماه اعزام میشم؟ممنون

mohamad6990

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان.من قبلا برامعافیت کفالت اقدام کردم وموفق نشدم.تواین دوسه روزاینده میخوام دفترچه روبفرستم من دوباره بایدواکسن وپزشک عمومی برم؟برگه های واکسن وپزشک عمومیو دارم که مهرخوردن.من لیسانسم وتک فرزندم با یه خواهر6ساله سن پدرم53 چیکارکنم که توشهرخودم بیوفتم؟
هرکمکی ازدستتون برمیادبگیدلطفا.و اینکه تواین دوسه روزاینده دفترچه بفرستم براکدوم ماه اعزام میشم؟ممنون
درمورد واکسن اطلاعاتی ندارم که کمکت کنم، اما اگه تنها پسر خانوادت باشی یه قانونی هست یه نام تک فرزند ذکور یا خودمونیش می شه تک پسر بودن، تک پسر ها جزو شرایط دار ها حساب می شن، تو دفترچت رو پست می کنی و اعزام می شی، تو پادگان که رفتی همون 2-3 روز اول خودشون می گن تک پسرا کیا هستن، بعد میری پیششون، یه نامه بهت می دن که باید ببری به ثبت احوال، تو نامه برای ثبت احوال به طور خلاصه نوشته که تو ادعا کردی که تک پسری، درسته یا نه؟ بعد تو نامه با کپی شناسنامه ی همه ی اعضای خانوادت حتی خواهرت می بری ثبت احوال، اونا تایید می کنن که تک پسری و یه نامه ی پلمپ شده بهت می دن، بعد کپی شناسنامه خودت و پدرت رو صفحه ی اول و دومشو کپی برار اصل می کنی می بری پادگان. بعد که آموزشی تموم شه ایشالا میای شهر خودت، اینکه احتمالش دقیقا چقدر هست رو نمی دونم اما می گن تو 99% شرایط دار ها می افتن محل زندگشیون.
اینکه کی اعزام میشی هم بستگی به مدرک تحصیلیت داره، اگه لیسانس باشی باید اول آبان اعزام شی، حالا اینکه تقریبا وسطای مهر هستیم نمیدونم برای آباد اعزام بشی یا نه، اینو از پلیس +10 بپرسی بهت می گن

spartaqus

Registered User
لایک‌ها
11
سلام
دوستان لیسانسه ها خشم شب هم دارن ؟؟
رزم شبانه چیه اونم لیسانس دار ها دارند؟؟
کلا بد ترین قسمت آموزشی همین خشم شب هست ؟؟
من کی پست کنم که حتماً دی اعزام شم؟

Last edited:

mvp

Registered User
لایک‌ها
52
سلام
دوستان لیسانسه ها خشم شب هم دارن ؟؟
رزم شبانه چیه اونم لیسانس دار ها دارند؟؟
کلا بد ترین قسمت آموزشی همین خشم شب هست ؟؟
من کی پست کنم که حتماً دی اعزام شم؟
نه اصلا خشم شبی در کار نیس ... کلا این خشم شب و رزم شبانه همش حرفه
بدترین قسمت آموزشی همون دو هفته اوله اونم واسه عادت نداشتن به شرایط وگرنه سختی دیگه نداره...البته نگهبانی ام یکم رو مخه
شما دیگه باید تو آبان ماه اقدام کنی تا اول دی اعزام شی...

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
رزم شبانه چیز دیگه است،میرید توی شب تیراندازی و قطب نما میدن بهتون گرا معکوس کنید و ...
توی یگان هاست نه توی اموزشی
همونطور گه دوستمون گفت خشم شبی وجود نداره

ramin971

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درمورد واکسن اطلاعاتی ندارم که کمکت کنم، اما اگه تنها پسر خانوادت باشی یه قانونی هست یه نام تک فرزند ذکور یا خودمونیش می شه تک پسر بودن، تک پسر ها جزو شرایط دار ها حساب می شن، تو دفترچت رو پست می کنی و اعزام می شی، تو پادگان که رفتی همون 2-3 روز اول خودشون می گن تک پسرا کیا هستن، بعد میری پیششون، یه نامه بهت می دن که باید ببری به ثبت احوال، تو نامه برای ثبت احوال به طور خلاصه نوشته که تو ادعا کردی که تک پسری، درسته یا نه؟ بعد تو نامه با کپی شناسنامه ی همه ی اعضای خانوادت حتی خواهرت می بری ثبت احوال، اونا تایید می کنن که تک پسری و یه نامه ی پلمپ شده بهت می دن، بعد کپی شناسنامه خودت و پدرت رو صفحه ی اول و دومشو کپی برار اصل می کنی می بری پادگان. بعد که آموزشی تموم شه ایشالا میای شهر خودت، اینکه احتمالش دقیقا چقدر هست رو نمی دونم اما می گن تو 99% شرایط دار ها می افتن محل زندگشیون.
اینکه کی اعزام میشی هم بستگی به مدرک تحصیلیت داره، اگه لیسانس باشی باید اول آبان اعزام شی، حالا اینکه تقریبا وسطای مهر هستیم نمیدونم برای آباد اعزام بشی یا نه، اینو از پلیس +10 بپرسی بهت می گن
قبلاکه براکفالت اقدام کرده بودم دکترا دراونجا گفتن نمیتونیم کفالت بدیم ولی میشه انداخت به شهرخودت(پدرم بیماره)فردامیرم بپرسم ببینم تکلیفم چیه که جواب درس حسابی ندن همونجوری میرم سربازی تاببینیم قسمت خداچی باشه.اونجاکه دکترها گفتن براپسرت میتونیم بیاندازیم شهرخودت میتونن کاری کنن بیوفتم شهرخودم؟؟؟؟؟؟؟اون موقع دانشجوبودم برااونه ازش نپرسیدیم

rezagfa

Registered User
لایک‌ها
295
دوستان من برگ سبز گرفتم و تازیخ اعزامم 8/19 اون موقع دکتر نگفت من میتونم معافیت بگیرم
امروز رفتم برای جذب **** پیش دکتر **** گفت با توجه به قد و وزن معاف میشی و اونجا برای جذب قبول نکردن
حالا با توجه به اینکه برگ سبز گرفتم و اون برگه پزشک خود **** وظیفه تایید شده
برای معافیت چیکار کنم ؟ تو این مدت میشه معافیت بگیرم یا باید برم سر خدمت ؟

jj20

Registered User
لایک‌ها
112
سلام
دوستان من بخوام امریه بگیرم دقیقا از کجا باید متوجه بشم کدوم سازمانها توی شهرم امریه میدن؟

jj20

Registered User
لایک‌ها
112
تایید میشه.
اصل بر تاریخ اعزام نه تاریخ پست کردن دفترچه.
هیچ راهی وجود نداره که حتما اینور سال بیفتیم؟
برای لیسانسه حداکثر تا کی وقت داریم دفترچه رو ارسال کنیم که حتما اینور سال اعزام بشیم؟

behrang_sh

Registered User
لایک‌ها
2,158
نه اصلا خشم شبی در کار نیس ... کلا این خشم شب و رزم شبانه همش حرفه
بدترین قسمت آموزشی همون دو هفته اوله اونم واسه عادت نداشتن به شرایط وگرنه سختی دیگه نداره...البته نگهبانی ام یکم رو مخه
شما دیگه باید تو آبان ماه اقدام کنی تا اول دی اعزام شی...

ارتش و نیرو انتظامی خشم شب ندارن اما توی **** هنوزم خشم شب میزنن
مخصوصا هوافضا (اردکان یزد)
تعدادش هم بستگی به دوره داره
یکی تو اردو میزنن و اگه وقتشو داشته باشن 1-2 تا هم قبل از اردو
در کل بیشتر سختی آموزشی برمیگرده به شخصیت خود فرد! به دور بودن از خانواده عادت داشته یا نه (دانشجوی شهر دیگه) چقدر اجتماعی زندگی کرده و گوشه گیر نبوده و هزار تا دلیل دیگه........

behrang_sh

Registered User
لایک‌ها
2,158
هیچ راهی وجود نداره که حتما اینور سال بیفتیم؟
برای لیسانسه حداکثر تا کی وقت داریم دفترچه رو ارسال کنیم که حتما اینور سال اعزام بشیم؟
حداکثر تا برج 9 فرصت دارید که مدارکتون رو ثبت کنید تا اینور سال اعزام بشید

ahmadbirds

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان. روز همگی بخیر.
می خواستم بپرسم **** تو تهران آموزشی داره!؟ یعنی دوران آموزشی هم تو تهران باشی. تو دوران آموزشی کلا باید 24 ساعته پادگان باشیم!؟ چون من شاغل هستم این موضوع برام مهم هستش. بنده در شرف ازدواج هستم، می خواستم ببینم اینکه میگن متاهل ها تو شهر خودشون خدمت می کنند شامل دوران آموزشی هم میشه!؟ اگر قبل پست کردن مدارک عقد نکرده باشم مشکلی پیش میاد باسه شرط تاهلم!!؟ ببخشید سوالام زیاد شد. ممنون عزیزان.

behrang_sh

Registered User
لایک‌ها
2,158
سلام دوستان. روز همگی بخیر.
می خواستم بپرسم **** تو تهران آموزشی داره!؟ یعنی دوران آموزشی هم تو تهران باشی. تو دوران آموزشی کلا باید 24 ساعته پادگان باشیم!؟ چون من شاغل هستم این موضوع برام مهم هستش. بنده در شرف ازدواج هستم، می خواستم ببینم اینکه میگن متاهل ها تو شهر خودشون خدمت می کنند شامل دوران آموزشی هم میشه!؟ اگر قبل پست کردن مدارک عقد نکرده باشم مشکلی پیش میاد باسه شرط تاهلم!!؟ ببخشید سوالام زیاد شد. ممنون عزیزان.
درود
تا اونجا که ذهنم یاری میکنه **** 3 جا برای آموزش تو تهران داشت
یکیش **** محمد رسول الله - یکی دیگه حفاظت **** توی افسریه و یکی دیگه هم شهید مدرس نرسیده به کرجه که آخری سوپر هتله
اینکه میگن متاهل ها تو شهر خودشون خدمت میکنن شامل یگان میشه نه آموزشی. مدارک متاهلی رو هم تو آموزشی ازتون میخوان
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم
موفق و پیروز باشید

MoHammadZero

Registered User
لایک‌ها
302
سلام دوستان میگم تو قسمت مرکز آموزش نوشته : آموزشگاه شهید سرلشکر سید قنبر ترابی نزاجا (07)
در صورتی که محل اعزام طرفای اهواز اندیمشکه

قضیه چیه من آموزشی باید برم کازرون یعنی
پس اون 2 تا بارکده ها چیه
ممنون میشم راهنماییم کنید
آخر برکد درازه هم 42 هست معنی خاصی داره ؟

بالا