برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی؛ با توجه به اطلاعاتتون و آشنایی با متودها و دستگاه های روز چشم پزشکی دنیا و شناختی که روی پزشکهای برتر شهرها دارین چندتا سوال داشتم.
من 25سالمه و بیش از دو ساله که شماره چشمام تغریبا ثابت بوده(0.25 تغییر داشته) و هر چشمم حدودا شمارش 8 هست، به خاطر ورزش و رسیدن به سایر فعالیت های زندگی میخوام لیزیک کنم و از اونجا که چشم عضویه که شوخی بردار نیست نمیخوام عجولانه تصمیم بگیرم که بعدا در دراز مدت(مثلا 20 سال دیگه) پشیمون بشم.(حاظرم بازم صبر کنم)و بیشتر هم هزینه کنم..
1-شنیدم دستگاه های نسل چهارم لیزیک(لیزر اگزایمر)وارد ایران شده که بر خلاف دستگاه های قدیم(که نور لیزر استوانه ای تابیده میشود) نور لیزر به صورت نقطه ای به قرنیه تابیده میشه و باعث میشه سطح قرنیه هموارتر و کیفیت دید بهتر و زمان عمل کوتاه تر بشه ؛از این دستگاه در دوتا شهر تهران(کلینیک نور) و ارومیه استفاده شده و از اونجا که تو عمل PRK دستگاه نقش بسزایی تو کیفیت دید و کاهش خطرات و ... داره به نظرتون صبر کنم تا مشهد هم این دستگاهو بیارن یا برم تهران یا با همین دستگاه ها هم عمل کنم مشکلی نداره(مشکل دید در شب، حساسیت کنتراست،انحرافات اپتیکی،گلر و...)
2-آیا بعد از مدت 20 - 30 سال شماره چشم بر میگرده و نیاز به عینک هست یا کلا خوب میشه؟
3-بهترین و بروزترین دکتر که مجهزترین دستگاه هارو تو مشهد داره معرفی کنید.(بهتره مشهد عمل کنم یا برم تهران کلینیک نور یا صبر کنم؟)در صورت اامکان پاسختونو برام ایمیل هم کنید.
[email protected]
با تشکر- منتظر پاسخ های شما هستم-آرش
1- این لیر استوانه ای که شما میگید بیم یا شکل نوک لیزریست که به چشم می تابه. در روش های جدید نر نور به صورت فراکتال به چشم می تابه (لیزر ویسکس) که می گن دقت رو به شدت بالا می بره ولی مقاله درست و حسابی در مورد وجود نداره. فرق زیادی در نتیجه عمل نداره مطمئن باشید اینها دیگه آخر های تکنولوژی هستند که فقط کمی روی نتیجه عمل تاثیر می ذارند.

2- بعد از 20 یا 30 سال شما حتما پیر چشمی می گیرید که پیر چشمی خودش نیاز به عینک برای مطالعه داره و بعدش هم آب مروارید که نیاز به عمل داره پس نگران برگشت نباشید.

3- فکر می کنم یک مرکز جدیدا فمتو آورده که اسمش رو دقیقا نمی دونم فکر کنم مرکز دکتر دانشور باشه.
می تونید از دکتر زارعی یا دکتر صداقت سوال کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
با تاخیر سال نو مبارک
من 5 دی ماه عمل لازک کردم حالا خداروشکر چشمم دید کامل داره و مشکلی نداره و خیلی راضیم. البته دوباره از راهنمایی های شما تشکر میکنم. ولی یه سوال، چه مدت بعد عمل باید اشک مصنوعی (تجویز دکتر من آرتلاک هست) استفاده بشه؟

خوشحال شدم.
بسته به خشکی چشمتون داره باید با دکترتون مشورت کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
برای کسی که مقداری خود چشم از کاسه بیرون زدگی داره شنیدم جراحی لازمه، درسته؟ چه عملیه؟ هزینش چجوریه؟ چقدر دوران نقاهت داره؟

عمل استرابیسم نیاز داره. باید با یک دکتر زیبایی صحبت کنید. هزینه اش فرق داره باید سوال کنید.

R o o z b e h

Registered User
لایک‌ها
8
سلام جناب یاسینی عزیز
همانطور ک گغتم روز جمعه عمل شدم،یکساعت اول بعداز عمل درد شدیدی داشتم،اما بعداز خوردن قرص و ریختن قطره ها یکی دوساعت ک خوابیدم درد برطرف شد.روز اول دیدم خوب بود و مشکلی نداشتم،روز دوم (یعنی دیروز )رفتم کلینیک پیش خانم دکتر پارسافر گفتن عمل خیلی خوب بوده،یکی از قطره ها رو دیگه استفاده نکن(دیکلوفناک ) بعد ک اومدم خونه دوباره درد شروع شد و دچار دوبینی شدم همه چیو دوتایی میبینم الانم همونجوریه این طبیعیه؟

Sent from my HTC Butterfly using Tapatalk

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام جناب یاسینی . قطره اشک مصنوعی چی بگیرم بهتره ؟ آکوایز که فک کنم هیچ جا نداشته باشن ! اسنو تیرز sno* tears هم امتحان کردم خوب نبود ! یک ژل چشمی هم به اسم lipo sic گرفتم که اونم خوب نیست !

بزارید سوال کنم ببینم چی الان داره وارد میشه.

همیشه می تونید لیست داروهای اشک مصنوعی که مجوز دارند رو از سایت دارو بگیرید.
ولی بزارید ببینم کدوم از همه بهتره.

دکتر جان سرچیدم تو نت چیزی دستگیرم نشد . میشه یک قطره چشمی بی عارضه معرفی کنید. قطره آرتلاکت رو اگه بگیرم مصرفش مشکلی واسه چشم ایجاد نمیکنه ؟ چون من آکوایز هم که میگرفتم در طول یک ماه نهایت 5 بار استفاده میکردم و مینداختمش دور . اگه آرتلاکت مشکلی نداره همونه بگیرم که به صرفه تره ! یک سوال آرتلاکت معمولی بهتره یا advanced ؟ ممنون

sinasignal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام خدمت جناب یاسینی
بین این دو لنز کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

Air Optix For Astigmatism (ciba vision)اندونزی
لینک

Acuvue Advance for Astigmatism (Johnson & Johnson) ایرلند
لینک
(سری قبل پیور ویژن داشتم اما این سری متاسفانه دسترسی بهش ندارم . ولی مشخصات این دوتا رو دیدم ضریب اکسژن رسانی و درصد آب شون بیشتر بود که ظاهرا باید راحتتر باشن)
----------------------------------------------------------------
سوال دوم : dia اکثر لنز های توریک الان 14.5 هستش درحالی که من اپتومتریستم برام زده 14 و پیور ویژن قبلیم هم 14 بود. الان 14.5 بزنم یعنی دهانش گشادتره؟ قابل حس هستش؟ :(

باتشکر از راهنمایی های همیشگی و سودمندتون

takh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من قراره تابستان امسال برم کیلینیک نور برای عمل نزدیک بینی. یکی از چشمام 3.5 و دیگری3.25
تو سایت بیمارستان نور اسامی خیلی از دکتر ها رو زده که من واقعا نمی دونم کدوم را باید انتخاب کرد. به جز دکتر هاشمی گه واقعا خیلی تعریفشان را شنیدم، چه کسی را به من پیشنهاد می کنید؟
ممنون میشم اگه جواب بدید.

ila1364

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
من قبل از عمل چشام (لازک با کارت ts و دکتر رمضان زاده در بصیر ) . نمره چشام این بود :

R: -0/5 / -1/75 * 177
L: -0/5 / -2/00 * 180
حالا قبل از رفتن پیش دکتر ، امروز پیش یک اپتومتر رفتم و معاینه شدم و حالا این شده نمره چشام :
do:+.75 / -.5 * 180
pd : 68

========================
ایشون گفتن که این دوربینی از عوارض عمله و کاریش نمیشه کرد و من نسبت به بقیه ، زودتر نیازمند عینک مطالعه خواهم شد .
حال من چندتا سوال دارم :
1*آیا این از عوارض عمله و طبیعیه ؟
2* آیا به مرور زمان این امکان هست که این نمره تغییر کنه وبهتر بشه با توجه به این که من 2 ماه پیش عمل کردم ؟
3*امکان بدتر شدن هم هست ؟
4*ایا بعد از این همیشه باید مواظب باشم که ضربه ای مستقیم به چشام وارد نشه ؟یا بعد از مدتی دیگه خطری متوجه چشام نیست؟
5*رفتن به استخر مشکلی داره یا نه ؟

6*کار کردن چند ساعته با کامپیوتر مشکلی داره یا نه ؟
========================
ممنون میشم جوابتونو بدونم

POTK

Registered User
لایک‌ها
19
ببخشید که با تاخیر چواب دادم.
دکتر هفده تن رو به خوبی میشناسم کارشون خیلی خوبه. چرا که نه برید پیش ایشون.
کمیسیون بیمه پرداخت می کنه؟ چقدر خوب. چرا که نه حتما اقدام کنید.
والا پرونده می ره کمیسیون ولی معلوم نیست که پرداخت کنه
اگر درباره کلینیک رازی هم نظری دارین لطفا بفرمایین
ممنون از شما

webyar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
انحراف بیرونی یکی از چشمها به مقدار کم چقدر روی کیفیت زندگی تاثیر داره ؟
آیا پیشرفت میکنه ؟
نیاز به عمل داره و کی و چقدر بهبودی داره و چقدر خطر ؟
ممکن است به علت ضربه به وجود آمده باشد ؟ (به بینی و به چشم)
مشکلات بینایی و دو بینی و سردرد در هنگام مطالعه ؟
ممکن است به اشتباه آستیگمات تشخیص داده شود یا میتواند به همراه آستیگمات باشد ؟
استفاده از شیشه آستیگمات چه ضرری دارد در دراز مدت و آیا میتواند شدت انحراف را زیاد کند یا دقت بینایی را کم کند ؟

isona

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
موفق باشید.
خبرش رو به ماهم بدید.
سلام
من قبل از عمل چشام (لازک با کارت ts و دکتر رمضان زاده در بصیر ) . نمره چشام این بود :

R: -0/5 / -1/75 * 177
L: -0/5 / -2/00 * 180
حالا قبل از رفتن پیش دکتر ، امروز پیش یک اپتومتر رفتم و معاینه شدم و حالا این شده نمره چشام :
do:+.75 / -.5 * 180
pd : 68

========================
ایشون گفتن که این دوربینی از عوارض عمله و کاریش نمیشه کرد و من نسبت به بقیه ، زودتر نیازمند عینک مطالعه خواهم شد .
حال من چندتا سوال دارم :
1*آیا این از عوارض عمله و طبیعیه ؟
2* آیا به مرور زمان این امکان هست که این نمره تغییر کنه وبهتر بشه با توجه به این که من 2 ماه پیش عمل کردم ؟
3*امکان بدتر شدن هم هست ؟
4*ایا بعد از این همیشه باید مواظب باشم که ضربه ای مستقیم به چشام وارد نشه ؟یا بعد از مدتی دیگه خطری متوجه چشام نیست؟
5*رفتن به استخر مشکلی داره یا نه ؟

6*کار کردن چند ساعته با کامپیوتر مشکلی داره یا نه ؟
========================

سلام وقت بخیر
اگر امکان دارد سوالات من هم پاسخ دهید، حدود 12 سال عینک میزنم و اصلا از این بابت راضی نیستم و همیشه باهاش مشکل دارم وتا جای که میشه سعی میکنم نزنم شماره چشمای من 2.5هست و نزدیک بینم
1 نظرتون درباره عمل لیزیک درشهر اصفهان چیه ؟
2. از بین دکتر قریشی و دکتر غلامعلی نادریان کدامشان در این عمل تبهر بیشتری دارن ؟ شما کدومشان را توصیه میکنید؟
3. هزینه این عمل الان چقدره و ایا صحت داره طی 15 روز اینده 400هزارتومان به هزینه آن اضافه شود؟
اگر سریعتر جواب منو بدین ممنون میشم چون من در گیر ودار تهیه پایانامه ام همستم و وقت زیادی ندارم و باید زودتر اقدام کنم از وقتی که میگذارین و جواب میدین کمال تشکر را دارم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی عزیز
همانطور ک گغتم روز جمعه عمل شدم،یکساعت اول بعداز عمل درد شدیدی داشتم،اما بعداز خوردن قرص و ریختن قطره ها یکی دوساعت ک خوابیدم درد برطرف شد.روز اول دیدم خوب بود و مشکلی نداشتم،روز دوم (یعنی دیروز )رفتم کلینیک پیش خانم دکتر پارسافر گفتن عمل خیلی خوب بوده،یکی از قطره ها رو دیگه استفاده نکن(دیکلوفناک ) بعد ک اومدم خونه دوباره درد شروع شد و دچار دوبینی شدم همه چیو دوتایی میبینم الانم همونجوریه این طبیعیه؟

Sent from my HTC Butterfly using Tapatalk
دو بینی در روزهای اول طبیعیه. ولی باید حتما در ویزیت بعدی این رو به دکترتون گوش زد کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

ila1364

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام اقی یاسینی
منم منتظر پاسختونم ، تو صفحه 266 چندتا سوال پرسیدم که دونستن جوابشون برام با اهمیته
ممنون میشم

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دکتر جان سرچیدم تو نت چیزی دستگیرم نشد . میشه یک قطره چشمی بی عارضه معرفی کنید. قطره آرتلاکت رو اگه بگیرم مصرفش مشکلی واسه چشم ایجاد نمیکنه ؟ چون من آکوایز هم که میگرفتم در طول یک ماه نهایت 5 بار استفاده میکردم و مینداختمش دور . اگه آرتلاکت مشکلی نداره همونه بگیرم که به صرفه تره ! یک سوال آرتلاکت معمولی بهتره یا advanced ؟ ممنون

در اینصورت ارتلاک خوبه. می تونیم ارتلاک بخرید ولی ریسک نکنید وحتما با دکترتون مشورت کنید.
مدل معمولی و advcaned با هم خیلی فرق نمی کنن جز اینکه مدل advanced دیر تر خشک میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت جناب یاسینی
بین این دو لنز کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

Air Optix For Astigmatism (ciba vision)اندونزی
لینک

Acuvue Advance for Astigmatism (Johnson & Johnson) ایرلند
لینک
(سری قبل پیور ویژن داشتم اما این سری متاسفانه دسترسی بهش ندارم . ولی مشخصات این دوتا رو دیدم ضریب اکسژن رسانی و درصد آب شون بیشتر بود که ظاهرا باید راحتتر باشن)
----------------------------------------------------------------
سوال دوم : dia اکثر لنز های توریک الان 14.5 هستش درحالی که من اپتومتریستم برام زده 14 و پیور ویژن قبلیم هم 14 بود. الان 14.5 بزنم یعنی دهانش گشادتره؟ قابل حس هستش؟ :(

باتشکر از راهنمایی های همیشگی و سودمندتون

هر دو لنز خوب هستند و فوق العاده هستندمخصوصا j&J فکر نمیک ردم وارد ایران بشه.
دیامتر 14.5 مشکلی براتون ایجاد نمی کنه یعنی بزرگتر از منطقه دید چشمتون میشه که توی دید تاثیری نداره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام
من قراره تابستان امسال برم کیلینیک نور برای عمل نزدیک بینی. یکی از چشمام 3.5 و دیگری3.25
تو سایت بیمارستان نور اسامی خیلی از دکتر ها رو زده که من واقعا نمی دونم کدوم را باید انتخاب کرد. به جز دکتر هاشمی گه واقعا خیلی تعریفشان را شنیدم، چه کسی را به من پیشنهاد می کنید؟
ممنون میشم اگه جواب بدید.

برید پیش دکتر میر آفتاب و نگران نباشید. توسط یکی از دکتر های فوق العاده تهران عمل میشید.

بالا