برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
چندتاسوال درمورد لنزداخل چشمی داشتم:
چشم من دوربینه وخیلی هم ضعیف که تنبلی چشم هم دارم، بعلت حساسیت معمولأ قرمزهستن خواستم بدونم ااگه بجای عینک ازلنزهای داخل چشمی استفاده کنم اولأخطری نداره. دومأ بعداز کاشت دوباره احتیاج به عینک هست یا دیدکامل میشه (ده دهم). سومأ هزینش الان تقریبأچقدره. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

لنز های داخل چشمی یا لنز های فیکیک در اصل یک عینک مینیاتوری هستند که در داخل چشم بر روی عنبیه نصب میشن و دید رو به طور کامل اصلاح می کنند.
این لنز ها معمولا برای شماره های بسیار بالا و یا آستیگمات های شدید استفاده میشن.
نتیجه عمل تقریبا 100 در 100 موفقیت آمیزه.
دیدتون کامل میشه و دیگه نیازی به عینک نخواهید داشت.
هزینه اش متاسفانه با افزایش قیمت ارز خیلی گرون شده. هر لنز شنیدم که تقریبا 2 میلیون در میاد و خود عمل هم نزدیک 1 میلیون.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اقای یاسینی مجموع چشمم 14 ( با استیکمات ) هست بیمه تامین اجتماعی قبول میکنه ؟ اگه اره شرایطش چجوریه .........

بیمارستان میلاد قراره عمل شم بهترین دکترش کی هست ؟

بعد عمل باید باز عینک بزنم یا 0 میشه ؟

بله عمل شما رو بیمه تقبل می کنه ولی آخه با شماره 14 لیزر به سختی می تونید بکنید و کاشت لنز رو هم تامین احتماعی همه هزینه رو نمیده.
از خود بیمارستان سوال کنید و ببینید اگ قرار باشه عمل لنز انجام بدید آیا هزینه رو بیمه می ده.

اگر عمل لیزر بکنید ممکنه یک یا دو شماره باقی بمونه که برای اون باید عینک بزنید.
ولی اگر کاشت لنز بکنید دیدتون کاملا اصلاح میشه.

word 123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بله عمل شما رو بیمه تقبل می کنه ولی آخه با شماره 14 لیزر به سختی می تونید بکنید و کاشت لنز رو هم تامین احتماعی همه هزینه رو نمیده.
از خود بیمارستان سوال کنید و ببینید اگ قرار باشه عمل لنز انجام بدید آیا هزینه رو بیمه می ده.

اگر عمل لیزر بکنید ممکنه یک یا دو شماره باقی بمونه که برای اون باید عینک بزنید.
ولی اگر کاشت لنز بکنید دیدتون کاملا اصلاح میشه.

من فک میکنم سوالم رو بد مطرح کردم ... چشم من 6 هه جمع 2 چشم 12 هه + 2 استیکمات میشه 14 یعنی در اصل چشم من 6 هه .......

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من فک میکنم سوالم رو بد مطرح کردم ... چشم من 6 هه جمع 2 چشم 12 هه + 2 استیکمات میشه 14 یعنی در اصل چشم من 6 هه .......

در اینصورت می تونید لیزر هم بکنید.
البته برای بیمه مجموع مهمه که چشم شما شامل میشه.

word 123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
در اینصورت می تونید لیزر هم بکنید.
البته برای بیمه مجموع مهمه که چشم شما شامل میشه.

فردا وقت دکتر دارم تو میلاد با دکتر صادقی که خودتون معرفی کردید امیدوارم همه چی خوب پیش بره ...

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

SirMasoud

Registered User
لایک‌ها
239
با سلام خدمت آقای یاسینی گل
جناب یاسینی ببخشید شما فقط تخصصی برای چشم راهنمایی می‌کنید، برای گوش هم می‌تونید راهنمایی کنید؟ دکتراشون را می‌شناسید؟

Behrouz50Amir

Registered User
لایک‌ها
31
سلام آقای یاسینی من 20 سالم هست و حدودا یکسال و نیم میشه که شماره چشمام ثابت شده یکیش 2.25 و یکی دیگه 2.5 شما کدوم روش رو پیشنهاد می دید؟ لیزیک یا PRK ؟ من شیرازم دکتر خوب می شناسید اینجا ؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دکتر صادقی کارش درسته ؟

ببینم همون دکتر صادقیه که مسنتره؟
اگر اونه که کارش خوبه. تا مدتها مدیر کنگره های چشم بود.

اگر دکتر جوانه تر است سوال کنید ببینید تو قم مطب نداره؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت آقای یاسینی گل
جناب یاسینی ببخشید شما فقط تخصصی برای چشم راهنمایی می‌کنید، برای گوش هم می‌تونید راهنمایی کنید؟ دکتراشون را می‌شناسید؟

نه متاسفانه. چشم پزشک ها رو می شناسم. حیف که دکتر های فیلد های دیگه رو نمی شناسم وگرنه حتما کمک می کردم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی من 20 سالم هست و حدودا یکسال و نیم میشه که شماره چشمام ثابت شده یکیش 2.25 و یکی دیگه 2.5 شما کدوم روش رو پیشنهاد می دید؟ لیزیک یا PRK ؟ من شیرازم دکتر خوب می شناسید اینجا ؟

خیلی زود شماره چشمتون ثابت شده.! هر دو لازک و prk خوب هستند و تقریبا با هم فرقی ندارند(لیزیک یک عمل قدیمه و دیگه انجام نمیشه و به جاش فمتو انجام میشه). بسته به مرکزی که عمل می کنید و دستگاه یکی از این دو عمل انجام میشه و دکتر های در مورد نتیجش تقریبا مطمئن هستند که هر دو عمل نتیجه یکسانی داره.

می تونید برید پیش خانم دکتر قائمی. کارشون بسیار عالیه.

word 123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اقای یاسینی عزیز منظورم دکتر میر محمد صادقی هه که 37 8 سالشونه . رفتم پیششون گفتن تو میلاد عمل نمیکنم بیمه ام قبول نمیکنه . جایی رو نمیشناسید کارشون خوب باشه با بیمه ام عمل کنن ؟ هزینه عمل رو ام 2.800 گفتن به نظرتون چه عملیه که اینقد گرونه ؟

milad 22

Registered User
لایک‌ها
39
با سلام
چندسالی هستش که مشکل پلک زدن سریع تو چشمام دارم چند وقتی میشه که این پلک زدن سریع تقریبا تبدیل به انقباض ماهیچه های کنار چشمم شده که موقع خستگی و ... بیشتر هم میشه و واقعا اذیت کنندس چون هم زیر چشام سیاه میشه هم اینکه به خاطر همون انقباض مدام صورتم از شکل خودش میفته.
تو اینترنت چک کردم راجب خشکی چشم چون اردبیل هم هوای خشکی داره و اینکه گردو غبار هم تو بهار و تابستون کم نیست خیلی مشکوک شدم به خشکی چشم + اینکه چشمم زیاد ابکی میشه وقتی هوا یخورده سرد باشه وقتی باد بوزه و حتی موقعی که روی برف نور خورشید بیوفته رسما چشمام رو نمیتنم باز کنم بس که اذیت میکنه .. خواستم نظر شما رو هم بدونم راجب مشکل چشمم
قبلا دکتر رفتم ولی اونم بدون هیچ مقدمه ای مستقیم یه عینک با عدسی 0.5 نوشت برام ولی حقیقتش اینه که اصلا اصلا چشمم ضعیف نیست اتفاقا دید خیلی خوبی دارم و واقعا نمیدونم مشکل چیه
راهنماییم کنید لطفا

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اقای یاسینی عزیز منظورم دکتر میر محمد صادقی هه که 37 8 سالشونه . رفتم پیششون گفتن تو میلاد عمل نمیکنم بیمه ام قبول نمیکنه . جایی رو نمیشناسید کارشون خوب باشه با بیمه ام عمل کنن ؟ هزینه عمل رو ام 2.800 گفتن به نظرتون چه عملیه که اینقد گرونه ؟

متاسفانه اگر تامین اجتماعی قبول نکنه سایر بیمه ها هم قبول نمی کنن. 2.8 احتمالا باید لازک باشه الان تقریبا این قیمت متوسط بازاره. اگر برید فارابی با کمت رهم می تونید عمل کنید شاید بهتر باشه کمی صبر کنید داره در وزارت بهداشت تغییرات اساسی اتفاق می افته.
دکتر هاشمی داره وزارت بهداشت رو متحول می کنه و قیمت را به شدت کاهش میده.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام
چندسالی هستش که مشکل پلک زدن سریع تو چشمام دارم چند وقتی میشه که این پلک زدن سریع تقریبا تبدیل به انقباض ماهیچه های کنار چشمم شده که موقع خستگی و ... بیشتر هم میشه و واقعا اذیت کنندس چون هم زیر چشام سیاه میشه هم اینکه به خاطر همون انقباض مدام صورتم از شکل خودش میفته.
تو اینترنت چک کردم راجب خشکی چشم چون اردبیل هم هوای خشکی داره و اینکه گردو غبار هم تو بهار و تابستون کم نیست خیلی مشکوک شدم به خشکی چشم + اینکه چشمم زیاد ابکی میشه وقتی هوا یخورده سرد باشه وقتی باد بوزه و حتی موقعی که روی برف نور خورشید بیوفته رسما چشمام رو نمیتنم باز کنم بس که اذیت میکنه .. خواستم نظر شما رو هم بدونم راجب مشکل چشمم
قبلا دکتر رفتم ولی اونم بدون هیچ مقدمه ای مستقیم یه عینک با عدسی 0.5 نوشت برام ولی حقیقتش اینه که اصلا اصلا چشمم ضعیف نیست اتفاقا دید خیلی خوبی دارم و واقعا نمیدونم مشکل چیه
راهنماییم کنید لطفا

شاید بهتر باشه یک متخصص در یک شهر دیگه شما رو ببینه.
مثلا اگر می تونید برید تبریز پیش دکتر لطفی صدیق.
حیف دکتر اصغری و همسرشون از اردبیل رفتند هر دو متخصص های بسیار خوبی بودند.

milad 22

Registered User
لایک‌ها
39
شاید بهتر باشه یک متخصص در یک شهر دیگه شما رو ببینه.
مثلا اگر می تونید برید تبریز پیش دکتر لطفی صدیق.
حیف دکتر اصغری و همسرشون از اردبیل رفتند هر دو متخصص های بسیار خوبی بودند.
ممنون
دکتر کرامت پناه رو میشناسید ؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

mnadim

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام جناب مهندس.خسته نباشید.
میخواستم بپرسم لنز هیبریدی تو ایران گیر میاد الان؟از محدوده قیمت و اینکه کجا گیر میاد اطلاع دارین؟
مرسی

sirous_sus

Registered User
لایک‌ها
251
دوستان من مي خوام عمل كنم ولي دكترم تاكيد بر prk داره
چشمم راستم ١.٥ و چپم ١.٢٥ استيك مات

كارم با كامپيوتر و نهايت ميتونم ٤ روز سر كار نرم

بنظر شما بعد از ٤ روز ميتونم راحت با كامپيوتر كاركنم

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk 2

بالا