برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

mehban

Registered User
لایک‌ها
6
رضا به نظر من بیش از حد حساسیت نشون نده. در safe بودن prk و لازک نسبت به لیزیک بحثی نیست فوقش دوباره عمل میکنی. چرا پیش چند تا پزشک که قبولشون داری نمیری؟

در مورد ریسک هم حقیقت رو بهت گفتن و هیچ کاری در پزشکی ریسکش صفر نیست. در مورد احتمال %1 کوری هم طرف شوخی کرده! من نزدیک 50 ساعت در مورد عمل های اصلاح دید مطالعه کردم و به همچین چیزی برنخوردم

reza2130

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
نمیدونم چرا شاید ترس از عمل
تو زندگیم از هیچ چیزی نمیترسیدم ولی الان از عمل میترسم میترسم همینی رو هم که دارم از دست بدم دیدم راجع به جامعه پزشکی کاملا تغییر کرده و...
اما یه چیز جالب بگم موقع عمل نفر قبلی ام دختر خانومی بود که دقیقا موقع لیزیک پاهاش رو روی هم میسابید و با دست هاش پیراهنش روداشت جر میداد اما من کاملا ریلکس بودم و وقتی روی تخت خوابیدم از شروع عمل لیزر حتی نفس هم نکشیدم که مبادا ذره ای لرزش داشته باشم
اما چیزی که بالاتر از همه دست هاست دست تقدیره
هفته دیگه وقت دکتر دیگه ای رو گرفتم دکتر فرخی فوق تخصص قرنیه داره و از تهران میاد
امروز یه سری به بیمارستان هم زدم حداقل 10 نفر رو دیدم که داشتن معاینات لیزیک رو انجام میدادن بشترشون هم عرب بودن
البته اسکن قرنیه شون چند برگی بود زمان من فقط 1 برگ بود نمیدونم شاید الان خیلی بهتر شده باشه

mehban

Registered User
لایک‌ها
6
نمیدونم چرا شاید ترس از عمل
تو زندگیم از هیچ چیزی نمیترسیدم ولی الان از عمل میترسم میترسم همینی رو هم که دارم از دست بدم دیدم راجع به جامعه پزشکی کاملا تغییر کرده و...
اما یه چیز جالب بگم موقع عمل نفر قبلی ام دختر خانومی بود که دقیقا موقع لیزیک پاهاش رو روی هم میسابید و با دست هاش پیراهنش روداشت جر میداد اما من کاملا ریلکس بودم و وقتی روی تخت خوابیدم از شروع عمل لیزر حتی نفس هم نکشیدم که مبادا ذره ای لرزش داشته باشم
اما چیزی که بالاتر از همه دست هاست دست تقدیره
هفته دیگه وقت دکتر دیگه ای رو گرفتم دکتر فرخی فوق تخصص قرنیه داره و از تهران میاد
امروز یه سری به بیمارستان هم زدم حداقل 10 نفر رو دیدم که داشتن معاینات لیزیک رو انجام میدادن بشترشون هم عرب بودن
البته اسکن قرنیه شون چند برگی بود زمان من فقط 1 برگ بود نمیدونم شاید الان خیلی بهتر شده باشه
نگران نباش. خوبی لازک و prk اینه که هر اتفاقی بخواد بیفته رو اپیتلیومه و حداکثر با یک عمل مجدد ایشالله حل میشه

reza2130

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
این درصورتی که برداشت از قرنیه ام بیش از حد نبوده باشه و نیز به صورت نامتوازن نباشه و بشه دوباره روش ماله کشید
امروز وقتی تو بیمارستان به صندوق دار گفتم چشمام اینطوری شده گفت شما اولین نفر هستید که اینجا میاد و بحث شکایت از دکتر و اشتباه پزشکی رو میکنه ودر ضمن این دستگاه رو 1 سال پیش از المان اوردن

reza2130

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

کم کم غروب ماه خدا دیده می شود ......../ صد حیف از این بساط که برچیده می شود

عید فطر، روز چیدن میوه های شاداب استجابت بر همه دوستان مبارک باد

ecsi

Registered User
لایک‌ها
12
این درصورتی که برداشت از قرنیه ام بیش از حد نبوده باشه و نیز به صورت نامتوازن نباشه و بشه دوباره روش ماله کشید
امروز وقتی تو بیمارستان به صندوق دار گفتم چشمام اینطوری شده گفت شما اولین نفر هستید که اینجا میاد و بحث شکایت از دکتر و اشتباه پزشکی رو میکنه ودر ضمن این دستگاه رو 1 سال پیش از المان اوردن

technolas رو از آلمان آوردن؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مگه تکنولاس امریکایی نبود!!!!؟؟؟؟
از صندوق دار که هیچ انتظاری نمیشه داشت...........اون فقط مسئول پول شمردنه

نگران نباش. خوبی لازک و prk اینه که هر اتفاقی بخواد بیفته رو اپیتلیومه و حداکثر با یک عمل مجدد ایشالله حل میشه

فکر کنم استفاده از TS معمولا زمانی صورت میگیره که ضخامت کم باشه !!!! درسته؟؟

اپیتلیوم ترمیمم میشه در این شکی نیست اما مشکل زمانی است که لایه زیرین اپیتلیوم بیش از حد لایزر شود یعنی اصلاح بیش از حد <=== امیدوارم این مورد نباشد

در مورد احتمال %1 کوری هم طرف شوخی کرده! من نزدیک 50 ساعت در مورد عمل های اصلاح دید مطالعه کردم و به همچین چیزی برنخوردم

تا حالا پزشکی دیدید که بگه همه چیز 100% درست انجام میشه
کسی که شاید سالها عمل میکنه نمیگه احتمال کوری وجود نداره!!!! حالا شاید 1% نباشه زیر 1% رو که میشه در نظر گرفت.....اتفاق خبر نمیکنه

باید قبول کنیم که به گفته بعضی پزشکان : دکتر نقش اصلی رو در عمل بازی نمیکنه بلکه این دستگاهه که از اهمیت برخورداره که عموم مردم هم اطلاعات چندانی در موردش نداریم
با این حال وقتی موقعه تصمیم گرفتن میشه دکتر میگه تصمیم با شماست (آخه یکی نیست بگه با کدوم اطلاعات!!!!)

عیدفطر شدیدا مبارک
شدید

reza2130

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
شاید باورتون نشه ولی قبل از عمل حتی در مورد نحوه عمل هم هیچی نگفت و فقط سکوت کرد اگه قبلا در اینتر نت نخونده بودی اصلا نمیفهمیدی چطور میخواد عمل کنه
دررابطه با صندوق دار هم با نظر شما موافقم

من کسی رو میشناسم که توی همین نور عمل کرده اما نتونسته بود به نور قرمز نگاه کنه و واقعا اسیب دیده بود
تیشو سوینگ یک نوع الگوریتم برش هستش و خیلی به ضخامت ربطی نداره و فقط نوع RK یا لیزیک و فمتو و... در ضخامت تاثیر دارن
راستی دوره ما 2تا برگه اسکن قرنیه داشتیم یکی کپی رنگی دومی اصلی اینها به نظرتون بایگانی میشه توی بیمارستان؟

ecsi

Registered User
لایک‌ها
12
در مورد TS (به نقل از ایران سلامت)
"· تکنیک Tissue saving (TS) یک شیوه استاندارد بهبودی یافته است، ولی قادر به اصلاح HOA نمی باشد. از روش Tissue-saving در موارد بالا بودن مقدار عیب انکساری و یا کم بودن ضخامت قرنیه نسب به مقدار عیب انکساری استفاده می گردد. مزیت الگوریتم tissue saving این است که بطور معنی داری عمق ablation و اکتازی (ectasia) را کاهش می دهد."

تصاویر پنتاکم معمولا در pc ذخیره میشن ولی بعید میدونم پس از 3 4 سال نگهدارنش، باید از بایگانی شون پرسید احتمالا در پرونده پزشکی یک نمونه بایگانی میشن!!!!!!

reza2130

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
- هاله بینی، پخش نور، دوبینی، کاهش دید در شب، کاهش حساسیت به کنتراست و خشکی چشمها ممکن است تا 6 ماه باقی بمانند. بطور کلی این عوارض بستگی به نمره چشم شخص دارد هر قدر چشم فرد ضعیف تر باشد این عوارض دوام بیشتری خواهند داشت. در افرادی که نمره چشم بالایی دارند این عوارض تا آخر عمر و بطور دایمی گریبانگیرشان خواهد بود.
من هم درصدی از این حاله بینی رادارم

505.jpg
506.jpg

reza2130

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
یه مطلبی گیر اوردم یه قسمتش جالب بود
سوال
البته قیمت های سال 2011
من خانمی 32 ساله هستم که از سن 16 سالگی از عینک نزدیک بین و آستیگمات استفاده می کرده ام. اکنون پس از تردیدهای بسیار سرانجام تصمیم به عمل چشم گرفتم . حداکثر نمره چشمهایم کمتر از 4 است و البته نمره چشم چپم از چشم راستم کمی بیشتر است.
جهت عمل سه قیمت و یا به عبارتی سه شیوه عملی به من از طرف کلینیک پیشنهاد شد:
Ps: 620000 تومان
Ts: 800000 تومان
Ap.t: 900000 تومان
می خواستم بدانم کدامیک از این عملها برای چشمهای من مناسب تر است و الزاما هر کدام قیمتش بالاتر است کم خطر تر و دارای ریسک کمتری نیز هست؟
بسیار سپاسگزارم

قسمتی از پاسخ:.................

روش APT چيست ؟
APT مخفف Advanced Personalized Tretment است و به معناي شيوه ليزر درماني پيشرفته با تكنيك Customize مي باشد . سيستم APT در حقيقت آخرين و پيشرفته ترين نسخه Version)) زايوپتيك است و تفاوت آن با نسخه قبلي دقت وسرعت بالاتر اين سيستم است .
در اين روش علاوه بر آزمايشات و معاينات معمولي كه انجام مي شود از دستگاه پيشرفته Zywave جهت اندازه گيري دقيق اختلالات اپتيكي چشم استفاده مي شود . ابتدا توپوگرافي قرنيه انجام شده و سپس Aberrometry نيز انجام مي شود و هر دوي اين عكسها با هم تلفيق شده و نقشه و برنامه درماني خاص هر چشم محاسبه مي شود . اين برنامه از طريق كابل به دستگاه ليزر منتقل مي شود . هنگامي كه بيمار زير دستگاه ليزر جهت عمل جراحي قرار مي گيرد ، سيستم به صورت اتوماتيك چشم را شناسايي مي كند و تمامي داده ها را نيز شناسايي كرده و Load ي كند و درمان را بر اساس دقيق ترين اندازه گيري ها انجام مي دهد . در موقع عمل كليه حركات چشم در همه جهات كنترل و خنثي مي شود . اين سيستم دقيق ترين و جامع ترين شيوه اندازه گيري و درمان ليزري محسوب مي شود .

Last edited:

-farzin-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام ، من قور قرنیه ( آستیگمات نامنظم ) دارم ! یک چشمم تا جایی که میدونم 4.5 و دیگری 2.5 هستش !

قبلا در تهران پیش دکتر میرشاهی میرفتم و الان بنا به دلایلی به کلینیک نور مراجعه کردم که دکتر منصور طاهر زاده رو معرفی کردند ! طاهر زاده بعد از عکس برداری و تست لنز گفت که وضعیتت پیشرفته هستش و میخواد از رینگ و جراحی کاتاراکت برای دو چشم استفاده کنه ! خوب توضیح نداد ! ولی فکر کنم چشمی که کمتر ضعیقه میخواد رینگ بذاره و چشم ضعیف تر جراحی کاتاراکت و جایگزاری لنز ثابت کنه !
در این رابطه چند تا سئوال دارم :

اول اینکه دکتر قبلیم یعنی دکتر میرشاهی میگفت تا 35 سالگی شماره چشم تغییر میکنه و لنز ثابت بذاری ، باز هم ممکنه شماره ات بالا بره و دردسر میشه ! و چون یک چشمت اوضاعش خوبه ! فعلا کاری نکنی بهتره !
دکتر طاهر زاده میگه ، الانش هم دیر داری اقدام میکنی ، کاری نکنی ، شماره ات بالا میره ، الان لب مرز پیوند قرنیه هستی ! این کارها رو بکنی شماره ات ثابت میمونه ولی امکان شب کوری و هاله بینی هست !
الان نمیدونم کی راست میگه ؟

دوم _ اینکه جراحی کاتاراکت ، برای آب مروارید نیست !؟
قوز قرنیه هم جراحی کاتاراکت میکنند ؟

سوم _ اینکه میخواد 2تا جراحی رو با هم بکنه ! کار درستی هست ؟

چهارم _ جراحی به صورت سرپایی و با بی حسی انجام میشه ، ولی شنیدم اگه بیمار بخواد بیهوشی هم انجام میشه !
از لحاظ درصد موفقیت تفاوتی توی عمل با بیهوشی و عمل با بی حسی هستش ؟ که خود دکترها همیشه عمل سرپایی رو پیشنهاد میکنند؟

پنج _ در مورد دکتر خوب و اینکه جراحی توی کلینیک نور مطهری ، کار درستی هست هم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ؟

من تعریف دکتر هاشمی رو شنیدم که اونم هم وقت دیر میده و هم شنیدم جدیدا خودش فقط بر جراحی نظارت میکنه و اگه کار جایی گره بخوره خودش وارد عمل میشه!
درسته ؟

بین دکتر میرشاهی و دکتر طاهر زاده ، اطلاع دارید کی بهتر هستش ؟

مرسی ...

abbasi1384

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام خدمت اقاي ياسيني
من كاتاراكت دارم در هر دو چشم و 37 سال سن دارم
مستدعيست در خصوص سوالات زير راهنمايي فرماييد
ا-براي من دكتر صداقت در مشهد راحتتره ولي كيفيت خيلي برام مهمه در تهران يه دكتر درجه يك معرفي كنيد با توجه به اينكه در پاسخهاي قبلي دكتر خانلري را معرفي كرده بودين
2- باتوجه به اينكه قصد دارم اگه چشمم اجازه بده لنز مولتي فوكال بذارم در معرفي دكتر مد نظر داشته باشيد
3-ايا لنز مولتي در اينده براي چشمم مشكل ايجاد نخواهد كرد و ايا شما ان لنز را تاييد ميكنيد
4- بهترين دستگاه براي جراحي فوق چيست و ايا در دسترس دكتر معرفي شده است
ممنون ا

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام خدمت همگی
من چند سال پیش از لنز تماسی استفاده میکردم و دکتر فقط برام شماره لنزو تجویز کرد و خودش رو چشمام نذاشت.
1/میخواستم ببینم این لنزی که درست میکنند،برای همه آدمها با قطر ثابتی میگیرند؟من چشمم اندازه معمولیه اما گاهی احساس میکردم چشمام توی لنز فشرده شده اند!!!اگر لنز برای چشم تنگ تر یا گشاد تر باشه آیا اقدامی انجام میدند؟یا اصلا دکترا اینو متوجه میشند؟
2/و الان باز دوباره میخوام لنز بگیرم دکتر دیگری رفتم که گفت باید لنز رو روی چشمات فیت کنم؟بعد سوالم اینه یعنی چی میخواد فیت کنه؟؟یعنی چکار میکنه؟همون گذاشتن لنز میشه فیت کردن؟؟و آیا باید حتما اولین بار پزشکه فیت کنه؟؟؟ا
3/سوال سومم هم اینه که چه مارکی برای لنز خوبه؟اون دکتر 6تا حفت برای یک سال رو پیشنهاد داد به قیمت220تومن خوبه؟
باتشکر از وقتی که اختصاص میدین اگر زودتر جوابمو بدین که برم بخرم ممنون

meisam223

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عوارضی مثل دو بینی می تونه مدتها روی چشم باقی بمونه و زمان زیادی ببره برای درمان. وقتی شماره چشم بالاست و آستیگمات هم شدیده برداشت از قرنیه خیلی زیاده برای همین درمانش مدت زمان زیادی رو می بره.
من هم با نظر دکتر موافقم و فکر می کنم اگر صبر کنید مشکلتون حل میشه.
دقت کنید شبیه زخمی می مونه که زیر گوشن زده میشه و مدتها طول می کشه تا درمان بشه.

سلام و درود..
آقای یاسینی، من آخرین باری که رفتم معاینه دکتر حتی واسه اطمینان عکس از شبکیه گرفت و گفت اونم عادیه و واسه تعیین نمره با لنز منو فرستاد که تقریبا دیدم 0.6 شد با لنز در حالی که بدون لنز 0.3 بود. ولی از نتیجه کل پرونده و معاینات گفت که نامنظمی داره قرنیم ولی ایشون گفتند چیزی نیست که تا اخر عمر همراهت باشه! و گفت 3 ماه بعد مراجعه کن که الان شده همون سه ماه و منم تغییر محسوسی توی دید چشم هام حس نمیکنم. گیج شدم دیگه واقعا................
موندم بالاخره کی قراره این چشم چپ من خوب شه اونم بعد 9 ماه، و از طرف دیگه نگرانم این ضعیفی و نامنظمی چشم چپم روی چشم راستم هم اثر بزاره و چشم راستم رو هم ضعیف کنه
میشه خواهشا راهنمایی کنید من رو، به زودی میرم پیش دکتر مجددا (دکتر امان زاده هست دکتر Follow UP برای من)
ممنون از وقتی که میزارید واقعا

Last edited:

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام خدمت همگی
من چند سال پیش از لنز تماسی استفاده میکردم و دکتر فقط برام شماره لنزو تجویز کرد و خودش رو چشمام نذاشت.
1/میخواستم ببینم این لنزی که درست میکنند،برای همه آدمها با قطر ثابتی میگیرند؟من چشمم اندازه معمولیه اما گاهی احساس میکردم چشمام توی لنز فشرده شده اند!!!اگر لنز برای چشم تنگ تر یا گشاد تر باشه آیا اقدامی انجام میدند؟یا اصلا دکترا اینو متوجه میشند؟
2/و الان باز دوباره میخوام لنز بگیرم دکتر دیگری رفتم که گفت باید لنز رو روی چشمات فیت کنم؟بعد سوالم اینه یعنی چی میخواد فیت کنه؟؟یعنی چکار میکنه؟همون گذاشتن لنز میشه فیت کردن؟؟و آیا باید حتما اولین بار پزشکه فیت کنه؟؟؟ا
3/سوال سومم هم اینه که چه مارکی برای لنز خوبه؟اون دکتر 6تا حفت برای یک سال رو پیشنهاد داد به قیمت220تومن خوبه؟
باتشکر از وقتی که اختصاص میدین اگر زودتر جوابمو بدین که برم بخرم ممنون
کسی جواب منو نمیده؟:(

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی /
من قوزقرنیه دارم / بهمن 90 کراس کردم / آبان 91 رینگ گذاشتم (فقط برای چشم راست) / دیدم بد نیست الان ولی میخوام ببینم عمل یا ... جدیدی قرار نیست واسه قوزقرنیه بیاد / هنوز رانندگی در شب واسم سخته و چشمی که رینگ توشه زیاد خشک میشه و انگار تپش داره ! ممنون

فکر می کنم تا اخر امسال خبر هایی جدیدی در راه باشند. شنیدم که نوعی رینگ جدید قرنیه در مراحل اولیه دریافت FDA است که به زودی نتایجش بیرون میاد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
در لازک از الکل رقیق شده استفاده میشه؟؟؟؟؟ آیا الکل خطری نداره ؟؟؟ ضخامت چشمم 563 در هرچشم هست با این حال دکتر میگه "لازک در واقع همون prk" !!!! آخرش نگرفتیم بالاخره میخواست لازک کنه یا prk!!!
ممنون
در اپیلیزیک یستشر استفاده میشه. نگران نباشید مشکلی ایجاد نمی کنه.
لازک و prk خیلی به هم شنبیه هستند ولی دو عمل کاملا متفاوت هستند. بسته به نوع دستگاه اینها انتخاب میشن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام و درود..
آقای یاسینی، من آخرین باری که رفتم معاینه دکتر حتی واسه اطمینان عکس از شبکیه گرفت و گفت اونم عادیه و واسه تعیین نمره با لنز منو فرستاد که تقریبا دیدم 0.6 شد با لنز در حالی که بدون لنز 0.3 بود. ولی از نتیجه کل پرونده و معاینات گفت که نامنظمی داره قرنیم ولی ایشون گفتند چیزی نیست که تا اخر عمر همراهت باشه! و گفت 3 ماه بعد مراجعه کن که الان شده همون سه ماه و منم تغییر محسوسی توی دید چشم هام حس نمیکنم. گیج شدم دیگه واقعا................
موندم بالاخره کی قراره این چشم چپ من خوب شه اونم بعد 9 ماه، و از طرف دیگه نگرانم این ضعیفی و نامنظمی چشم چپم روی چشم راستم هم اثر بزاره و چشم راستم رو هم ضعیف کنه
میشه خواهشا راهنمایی کنید من رو، به زودی میرم پیش دکتر مجددا (دکتر امان زاده هست دکتر Follow UP برای من)
ممنون از وقتی که میزارید واقعا

دوست عزیز زیاد نگران نباش بدون اینکه بفهمی خود به خود درست میشه. باور کن این جمله رو از زبان خیلی ها شنیدم.

بالا