برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

safar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام جناب یاسینی
يك نقل قول از شما ديدم كه دكتر شكري در نگاه رو توصيه كرده بوديد. توصيه جديدي در مورد دكترهاي اين بيمارستان نداريد؟

Fariba 90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.من یه سوال داشتم.من دوم مهر تو بیمارستان نور پیش دکتر میر آفتاب عمل لازک کردم.معاینه ی اول روز بعد عمل رو هم دکتر انجام داد بعد گفت پنجم بیام برای معاینه ی بعدی.منم به دلیل اینکه شهرستان بودم و پنجم نمیتونستم بیام قرار شد ششم مهر برم واسه معاینه ی دوم.اما اصلا یادم نبوذ که همون روز پنجم قطره یافتاکوییکس تموم میشه و تو بروشوری که بیمارستان بهمون داد نوشته شده که تا دو روز بعد برداشتن لنز پانسمان باید مصرف بشه.حالا نمیدونم چیکار کنم آخه اون قطره رو کرمانشاه نداره و مثل اینکه تهران فقط داره.اگه یه روز و نیم اون قطره رو مصرف نکنم مشکلی پیش میاد؟خواهش میکنم راهنماییم کنین.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
بله میدونستم عینک چشمم رو بهبود نمیکنه ولی کمک میکنه...
ولی من با عینک بعد 20دقیقه درد چشم شروع میشه... یعنی کمکش در حدود همین 20دقیقه هستش!!!
آیا کسی که مشکل نزدیک بینی یا دیگر بیماری های چشمی داره با زدن عینک باز هم باید مثله خودم چشماش درد بگیره؟؟؟
با این وجود اگر من برم پیش 10تا متخصص چشم، هم بازم مشکل دارم...
آقای یاسینی یه راهی پیشنهاد بدین چیکار کنم؟

درد چشمتون می تونه دلایل دیگه ای هم داشته باشه.
مثل فشار های ماهیچه های صورت.
ولی به طور کلی فکر می کنم درد چشمتون به خاطر کمی آستیگمات باشه.
پیش کدوم دکتر ها تا حالا رفتید

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام کلا متوجه نمی شم منظورتون رو من مشکل دیگه ای به جز مگس پران ندارم ولی دکتر میدان دید برام نوشت حالا من موندم که این ازمایش نرماله یا نه اگه میشه نرمال این ازمایش رو اگه دارید اینجا اپ کنید ببینم مرسی
این آرمایش کاملا نرماله نگران نباشید.
این آزمایش برای اینه که ببیند مگس پران هست یا اینکه مشکل دیگه ای در کاره.
معمولا از همه می گیرند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دکتر درست حسابی توی همدان با دستگاه جدید برای لیزیک نمی شناسید ؟

فکر می کنم هم مهدیه و هم الوند دستگاههای جدیدی دارند تهیه می کنند.
ولی همچنا دستگاه تکنولاس بوعلی فوق العاده است.
دکتر لطفی در کلینیک الوند یکی از بهترین دکتر هایی هستند که من می شناسم.
فوق العده اطلاعاتشون به روزه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی یه خورده درباره ی دوره نقاهت بعد از عمل PRK توضیح می دید ؟ در ضمن اون پست هایی که توی امضاء تون گذاشتید درباره ی لیزیک لازک و PRK فکر کنم نیاز به تصحیح داشته باشه چون یه چیز دیگه ای میاره با سپاس

بله چشم این لینک ها رو آپدیت می کنم.
دوران نقاهت به این صورته.
روز عمل دیدتون خوبه.
روز بعد از عمل دیدتون به شدت کاهش پیدا می کنه و ویزیت اول دکتر رو می رید.
تا یک هفته بعد از عمل دید نزدیکتون اصلا خوب نیست و ویزیت دوم رو میرید پیش دکتر.
در این مدت هر گونه ورزش اکیدا ممنوعه.
آرایش کاملا ممنوعه.
سه هفته بعد از عمل دید نزدیکتون بهتره و دید دورتون خوب شده.
ورزش همچنان ممنوعه و آرایش هم منباید انچام بشه.
ویزیت بعدی رو می رید.
دو ماه بعداز عمل دیدتون تقریبا کامله.
می تونید برید ورزش.
آرایش کتر انجام میشه.
ویزیت آخر رو می رید پیش دکتر.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
من میخوام با دکتر احمد شجاعی عمل کنم
همکارشون گفتن چون 23 سال دارم دیگه احتمال بالا رفتن چشمم خیلی خیلی کمه
آیا درسته ؟ عمل کنم بدون ترس ؟
کارشون فوق العاده است. انتخاب خوبی کردید.
احتمال تغییر شماره پشم رو فقط یک جور میشه فهمید.
اگر دو ساله شمالره عینکتون ثابته و یا حداقل خیلی کم تغییر می کنه می تونید عمل کنید.
البته سنتون برای عمل خیلی خوبه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان پدر بنده چشماش به شدت ضعیفه و بنده خدا دیگه کم کم هیچی نمی بینه.....پدرم گفت که دکترش گفته باید عمل پیوند قرنیه انجام بده اگه میخواد و ممکنه کور بشه و قرنیه بهش نسازه.....از یه طرف میبینمش اینجوریه و نمیتونه فیلم و .... ببینه و راحت بیرون بره و ... و همش یه گوشه میشینه اشکم در میاد و شبا از ناراحتیه پدرم به زور خوابم میره.......از یه طرف هم میگم اگر عمل کنه و کور بشه دیوونه میشم.......نمیدونین چی داره میکشه طفلکی...نظر شما چیه ؟ ۶۱ سالشه و هر چشمش ۷ و نیم هستش و قوز قرنیه داره :general503:
رفیق این حرفها چیه.
فکر کنم پدرتون به احتما زیاد قوز قرنیه دارند.(تازه الان آخر پستتون رو دیدم و خودتون گفته بودید)
پیوند قرنیه در روز داره برای خیلی از افراد انجام میشه.
و تقریبا میزان پس زنی این عمل خیلی کمه.
نگران نباشید.
کدوم شهر هستید شما؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام.معذرت میخوام من جواب قبلیتون راجع به سوالمو درست متوجه نشدم. سوالم اینه: من حدود 3 هفته پیش در کلینیک ونک لازک کردم ولی از فریم عینک آفتابی که کلینیک داده خوشم نمیاد. با توجه به اینکه شنیدم شیشه هاش خوب هستن راهی هست که این شیشه ها رو در یک فریم دیگر قرار داد؟ یا اینکه یک عینک دیگه بگیرم؟

دوست عزیز اونقدر هم که فکر می کنید شیشه های عینکش خوب نستند.
عینک های بعد از عمل عینک های ارزون و با کیفیتی هستند که برای بعد ازعمل مناسب هستند.
متاسفانه نمی تونید از اون شیشه ها در عینک دیگه استفاده کنید.
بهتره یک عینک آفتابی اصل بخرید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اقای یاسینی کجایین؟

والا اگر به سابقه این تاپیک توجه کنید من معمولا هر روز میا مدم و جواب بر بچس رو می دادم.
اما کم کم این مورد برای بعضی دوستان شده بود مثل بدهی.!
بعضیا پیغام خصوصی می زنن و انگار طلبکارن. قاطی هم می کنن وقتی بهشون شماره تماس نمی دم.
من نمی دونم انگار دارن به آدم حقوق می دن که از آدم طلبکارن.

خارج از این موضوع هر وقت بتونم آنلاین میشم.
سعی می کنم بیشتر بیام انجمن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت آقای یاسینی :
آب مروارید دارم و می خواهم عمل کنم و لنز مولتی فوکال بذارم ودر ضمن چشمم یک شماره هم استیگمات داره که دکتر گفت اون رو هم میشه همزمان با عمل اب مروارید با دستگاه فمتو سکند اصلاح کرد برای معا ینه پیش دکتر بلالی و دکتر خانلری رفتم وهر دوی انها را پسندیدم کدامیک از این دو دکتر مناسبتر برای این کار میباشند.
با تشکر
شک نکنید دکتر خانلری.
الان وقت بسیار مناسبیه برای عمل مولتی فوکال.
آلکان مثل اینکه داره لنز ها رو با قیمت پایینتر وارد م یکنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام.من یه سوال داشتم.من دوم مهر تو بیمارستان نور پیش دکتر میر آفتاب عمل لازک کردم.معاینه ی اول روز بعد عمل رو هم دکتر انجام داد بعد گفت پنجم بیام برای معاینه ی بعدی.منم به دلیل اینکه شهرستان بودم و پنجم نمیتونستم بیام قرار شد ششم مهر برم واسه معاینه ی دوم.اما اصلا یادم نبوذ که همون روز پنجم قطره یافتاکوییکس تموم میشه و تو بروشوری که بیمارستان بهمون داد نوشته شده که تا دو روز بعد برداشتن لنز پانسمان باید مصرف بشه.حالا نمیدونم چیکار کنم آخه اون قطره رو کرمانشاه نداره و مثل اینکه تهران فقط داره.اگه یه روز و نیم اون قطره رو مصرف نکنم مشکلی پیش میاد؟خواهش میکنم راهنماییم کنین.

بهتره من در این مورد اظهار نظر نکنم و بهتره متخصص اظهار نظر بکنه.
لطف کنید بعد از ظهر امروز برید پیش دکتر آریایی تبار توی پارکینگ شهرداری بالای داروخانه دکتر طوسی.
معمولا ساعت 6 به بعد میاد.
بگید از دوستان من هستید.
ازش در این مورد سوال کنید.
حتما راهنماییتون میکنه.

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
رفیق این حرفها چیه.
فکر کنم پدرتون به احتما زیاد قوز قرنیه دارند.(تازه الان آخر پستتون رو دیدم و خودتون گفته بودید)
پیوند قرنیه در روز داره برای خیلی از افراد انجام میشه.
و تقریبا میزان پس زنی این عمل خیلی کمه.
نگران نباشید.
کدوم شهر هستید شما؟
تهران قربان.....پدرم میگه دکترش گفته.....یعنی دکتره چرت گفته ؟ !!!!!!! من اصلا به وضع پدرم فکر می کنم اعصابم بهم میریزه . پس یعنی احتمال کوری کمه ؟

sanazm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی
خسته نباشید
آقای یاسینی، من سال 90 پیش یکی از بهترین دکتر های شبکیه (دکتر ریاضی) عمل باکل رو برای قسمتی از چشم راستم انجام دادم (گوشه خارجی بالا)، الان نزدیک به یک ساله که پلکم به صورت طبیعی یه مقدار اومده پایین، البته خیلی دیده نمیشه، یعنی باید دقت کرد تا دید، ولی خوب من ترجیح می دم تا بیشتر نشده عملش کنم.
ولی هیچ اطلاعاتی راجع به دکتر های این فیلد ندارم، می خوام ببینم با توجه به اینکه فقط یه پلکم این مشکل رو داره و خیلی هم زیاد نیست و خب در نتیجه قرینه درآوردن اون با اون یکی چشم کار دقیق و حساسی خواهد بود، به نظرتون پیش چه دکتری برم بهتره و کدوم دکتر تو این کار متبحر تره؟
البته خوب ترجیح می دم تو همون بیمارستان نور که دو تا عمل قبلی رو هم انجام دادم این کار رو بکنم، شما دکتر های این بیمارستان رو در این زمینه میشناسین؟ کدوم بهترن و بیشتر تجربه دارن؟
البته اگه دکتر جای دیگه ای بهتر باشه، خوب مسلما می رم اونجا ;)
آها البته یادم رفت بگم که بهمن 92 هم عمل لازیک چشمم رو مجددا پیش دکتر ریاضی انجام دادم و خوشبختانه خیلی راض ام :)
ببخشید انقددددرررررر توضیح دادم!!!
ممنون می شم اگه نظرتون رو بگید
ممنونم از وقتی که برای کمک کردن به ماها اینجا می گذارید :)

جناب آقای یاسینی
تشریف آوردید، ولی متاسفانه جواب سوالات من رو ندادید، میدونم و البته مطمئنم که حتما سرتون شلوغه و نمیتونید زود زود بیاید سایت، ولی اگه لطف کنید نظرتون رو در مورد سوال من بفرمایید ازتون یه دنیا ممنون میشم.
آخه بیمارستان به من برای آبان برای یکی از دکتر ها وقت داده و من می خوام اگه لازمه زودتر وقتمو با دکتر مورد نظر عوض کنم که وقت کس دیگه ای رو هم نگرفته باشم
بازم ممنونم

bing2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با سلام خدمت آقای یاسینی عزیز : من تازه با این تاپیک آشنا شدم - از شما بسیار مچکرم که با حوصله و دقت بسیار زیاد به تمامی سوالات پاسخ میدین .
آقای یاسینی من تقریباً تمام تاپیک رو خوندم و دوستان سوالات متداولی پرسیدن که پاسخ های شما هم بسیار کارساز و حرفه ای بودند .
بنده 25 سال سن دارم و از بچگی (8 - 9 سالگی ) چشمام ضعیف بودن توی تمام عمرم فقط چند روزی شاید عینک زده باشم . کلا با عینک چه طبی ، چه آفتابی میانه خوبه ندارم . از عینک فراریم . با اینکه عینک نمیزنم ولی چشمام خیلی ضعیف هستند و استقاده از کامپیوترم خیلی زیاده روزی 10 -12 ساعت پشت کامپیوتر میشینم به خاطر شغلم - طوری میشینم که مانیتورم رو تقریباً میچسبونم به صورتم ( چاره ای ندارم ) - البته یک سالی هم از لنز استفاده میکردم که بسیار عذاب آور بود . و نمیتونستم پشت کامپیوتر 10 ساعت با لنز کار کنم ( چشام قرمز میشدند ) . پس از کلی تحقیقات و به لطف تاپیک شما - من روز چهارشنبه 93/7/9 تو بیمارستان نور تهران با دکتر میرآفتاب وقت معاینه قبل از عمل گرفتم . آقای یاسینی و استرس برای عمل ندارم . فقط میخوام که دکتر تشخیص درست رو بده و بهترین روش عمل رو برام انتخاب کنه که مشکلی بعد از عمل نداشته باشم . حالا میخوام به این سوالاتم بهترین جواب رو بدین ؟ با تشکر و سپاس فراوان از لطف شما .
1 - آیا بیمارستان و دکترخوبی رو برای معاینه ام انتخاب کردم ؟ یا گزینه ی بهتری هم سراغ دارید ؟
2- من چشمام یکم حساس هستند ! یعنی وقتی که میرم زیر دوش به محض اینکه آب به چشمام میخوره هر دوتا چشمام قرمز میشن ( بیشتر چشم چپم ) ! مشکل چی میتونه باشه ؟
3- بعضی ها هم میگن (البته غیر متخصص ) که بعد از عمل لیزر چند سال دیگه شاید 10 سال بعد قوز قرنیه مگیری ! آیا این حرف درسته ؟ دلیل علمی داره ؟
4 - چه سوال هایی رو موقع معاینه باید از دکترم بپرسم ؟ که خیالم راحت باشه چیزی رو ازم پنهان نکنه
5 - من شماره عینک و لنز قبلی هم به دکتر موقع مایعنه نشون میدم . ولی شما هم اگه نظری دارید بفرماید ؟ یکیش مال سال 88 هست - یکی هم سال 91
w0Fm11B.jpg
102eRyh

نظر شما چیه ؟
همیشه سربلند و پیروز باشید
خداوند منان نگهدارتان

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
تهران قربان.....پدرم میگه دکترش گفته.....یعنی دکتره چرت گفته ؟ !!!!!!! من اصلا به وضع پدرم فکر می کنم اعصابم بهم میریزه . پس یعنی احتمال کوری کمه ؟

پیش کدوم دکتر ها رفتید؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب آقای یاسینی
تشریف آوردید، ولی متاسفانه جواب سوالات من رو ندادید، میدونم و البته مطمئنم که حتما سرتون شلوغه و نمیتونید زود زود بیاید سایت، ولی اگه لطف کنید نظرتون رو در مورد سوال من بفرمایید ازتون یه دنیا ممنون میشم.
آخه بیمارستان به من برای آبان برای یکی از دکتر ها وقت داده و من می خوام اگه لازمه زودتر وقتمو با دکتر مورد نظر عوض کنم که وقت کس دیگه ای رو هم نگرفته باشم
بازم ممنونم

شرمنده من اصلا پست شما رو ندیدم.
اشتباه از من بوده.

باید برید پیش دکترهای استرابیسم که دکتر های زیبایی چشم هستند.
فکر می کنم دکتر رحیمی یکی از بهترین های استرابیسم در تهران هستند ولی نمی دونم هنوز ایران هستند یا نه.
براتون سوال می کنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت آقای یاسینی عزیز : من تازه با این تاپیک آشنا شدم - از شما بسیار مچکرم که با حوصله و دقت بسیار زیاد به تمامی سوالات پاسخ میدین .
آقای یاسینی من تقریباً تمام تاپیک رو خوندم و دوستان سوالات متداولی پرسیدن که پاسخ های شما هم بسیار کارساز و حرفه ای بودند .
بنده 25 سال سن دارم و از بچگی (8 - 9 سالگی ) چشمام ضعیف بودن توی تمام عمرم فقط چند روزی شاید عینک زده باشم . کلا با عینک چه طبی ، چه آفتابی میانه خوبه ندارم . از عینک فراریم . با اینکه عینک نمیزنم ولی چشمام خیلی ضعیف هستند و استقاده از کامپیوترم خیلی زیاده روزی 10 -12 ساعت پشت کامپیوتر میشینم به خاطر شغلم - طوری میشینم که مانیتورم رو تقریباً میچسبونم به صورتم ( چاره ای ندارم ) - البته یک سالی هم از لنز استفاده میکردم که بسیار عذاب آور بود . و نمیتونستم پشت کامپیوتر 10 ساعت با لنز کار کنم ( چشام قرمز میشدند ) . پس از کلی تحقیقات و به لطف تاپیک شما - من روز چهارشنبه 93/7/9 تو بیمارستان نور تهران با دکتر میرآفتاب وقت معاینه قبل از عمل گرفتم . آقای یاسینی و استرس برای عمل ندارم . فقط میخوام که دکتر تشخیص درست رو بده و بهترین روش عمل رو برام انتخاب کنه که مشکلی بعد از عمل نداشته باشم . حالا میخوام به این سوالاتم بهترین جواب رو بدین ؟ با تشکر و سپاس فراوان از لطف شما .
1 - آیا بیمارستان و دکترخوبی رو برای معاینه ام انتخاب کردم ؟ یا گزینه ی بهتری هم سراغ دارید ؟
2- من چشمام یکم حساس هستند ! یعنی وقتی که میرم زیر دوش به محض اینکه آب به چشمام میخوره هر دوتا چشمام قرمز میشن ( بیشتر چشم چپم ) ! مشکل چی میتونه باشه ؟
3- بعضی ها هم میگن (البته غیر متخصص ) که بعد از عمل لیزر چند سال دیگه شاید 10 سال بعد قوز قرنیه مگیری ! آیا این حرف درسته ؟ دلیل علمی داره ؟
4 - چه سوال هایی رو موقع معاینه باید از دکترم بپرسم ؟ که خیالم راحت باشه چیزی رو ازم پنهان نکنه
5 - من شماره عینک و لنز قبلی هم به دکتر موقع مایعنه نشون میدم . ولی شما هم اگه نظری دارید بفرماید ؟ یکیش مال سال 88 هست - یکی هم سال 91
w0Fm11B.jpg
102eRyh

نظر شما چیه ؟
همیشه سربلند و پیروز باشید
خداوند منان نگهدارتان

تکشر بابت لطفی که دارید.
1- بله نگران نباشید. بهترین مرکز جراحی ایران و یکی از بهترین دکتر های ان مرکز رو انتخاب کردید.
2- فکر میکنم حساسیت چشم شما نه به دلیل آب بلکه ب دلیل استفاد از کانتکت لنز ایجاد شده بوده.
نگران نباشید یک ماه قبل از عمل از لنز ااستفاده نکنید.
3- قوز قرنیه قبلا که عمل لیزر انجام میشد شایع تر بود. چرا که بافت برداشته شده از قرنیه زیاد بود. لیکن در مورد لازک و prk همچین مشکلی وجود ندارد.
4- هیچ سوالی لازم نیست. فقط بپرسید که آیا ضخامت قرنیه برای عمل مناسبه یا خیر.
5- عکس هاتون باز نشد البته من کلا در مورد روش درمانی و شماره های عینک و عکس ها اظهار نظر نمی کنم. اظهار نظر پزشکی مربوط میشه به پزشک که اطلاعات درمانیش خیلی بیشتر از منه.

کلا نگران نباشید. عمل لیزر جزوه یکی از بیشترین عمل هایی است که در روز در ایران انچام میشه برای همین کمترین میزان مشکلات رو داره.

bing2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
بسیار ممنون که به این سرعت پاسخ دادین .
آقای یاسینی : تقریبا 8 ما ه میشه که از لنز استفاده نمیکنم دیگه . و دیگه هم نمیخوام که استفاده کنم .
قرمزی چشم من زیر دوش مربوط به الان نیست . همیشه همینجوری بوده از 17 - 18 سال پیش که یادم هست همینجوری بودم همیشه
___________________________________________________________________________________
در مورد نسخه هم من آپلود کردم . اینم از لینک .
http://pasteboard.co/w0Fm11B.jpg
با توجه به این نسخه ها میشه بفرمایید قبلاً شماره چشمم چند بوده و الان ضعیف تر شده یا نه ؟! چون بنده تخصصی در مورد این عدد، رقم ها ندارم !!
_____________________________________________________________________________________
مرسی از لطفتون آقای یاسینی عزیز
راستی آقای یاسینی مشکلی نداره به دکتر میرآفتاب بگم که شما منو بهشون معرفی کردین . شاید اینجوری بیشتر هوامون داشته باشه دکتر ؟

Last edited:

Mahsa2012

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ا سلام و خسته نباشید خدمت آقای یاسینی
چشم مادرم دچار آب مروارید شده که حدود 6 ماه پیش توسط دکتر افضلی-کلینیک نور معاینه شدند و ایشون تشخیص به عمل دادند.
به نظر شما چه دکتری در کلینیک نور برای عمل در این زمینه بیشتر تبحر داره؟
نظرتون راجع به چشم پزشکی هلال احمر (واقع در تهرانپارس) برای این عمل چیه؟ اونجا چه دکتری رو پیشنهاد میکنین؟ آیا دکتر شهریاری رو واسه این عمل پیشنهاد می کنین؟
بیمه مادرم نیروهای مسلح هست، در کل چه مرکز و چه پزشکی رو که طرف قرارداد این بیمه هستند پیشنهاد میکنین؟ آیا امکانش هست که برای اطمینان بیشتر در مراکز معتبرتری مثل نور عمل کرد و بعد هزینه رو از بیمه دریافت کنیم؟
توی پستهای قبلی خوندم که شما لنز آلکان رو پیشنهاد میکنید، آیا اخیراً لنز بهتری وارد بازار شده یا همچنان آلکان بهترینه؟
اگه خودم بخوام لنز رو تهیه کنم شما چه مرکزی رو واسه خرید توصیه میکنین و اینکه آیا این امکان وجود داره که لنز دیگه ای رو به جای همون لنزی که خودمون تهیه کردیم استفاده کنند؟

بسیار سپاسگزار از وقتی که میذارین
سربلند و شاد باشین

بالا