برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
سلام
این پست رو از قلم انداختین جناب یاسینی
خوبین؟؟؟
رفتم پیش دکتر صلوتی
سه سال از پیوند میگذره
شماره چشمم شده 4.25-
با آستیگمات 5.25-
دکتر صلوتی قول عمل داده بود
ولی گفت بورو یک سال دیگه بیا!!!!
جناب یاسینی به نظرتون چرا اینجور گفتن؟؟؟ممنونم

bing2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با سلام خدمت آقای یاسینی عزیز
اول از همه بابت کمک های بی دریغ شما و همچین از وقتی که میذارید و پاسخ های ما رو میدید . بسیار سپاسگذارم .
بنده قبلا خدمت شما توضیح داده بودم و مشکلاتم رو بابت قوز قرنیه که دکتر تشخیص داده بود با شما درمیان گذاشته بودم که فرمودید با یه دکتر دیگه هم مشورت کنید .
من با دکتر خانلری مشورت کردم . ایشون هم فرمودند که بیماری قوز قرنیه شما در ابتدای راه است و باید فعلا از لنز سخت استفاده کنید .
و ایشون به من گفتند که برای تهیه یه لنز خوب با دکتر رضوی مشورت کن .
آقای یاسینی بیمارستان شماره دکتر رو به من ندادند . الان من شهرستان هستم و دسترسی به تهران ندارم
از شما درخواست کمک داشتم . لطفاً اگه شماره مطبی یا همراه دکتر رضوی رو دارید به من بگید . یا اگه نه خودتون باهاش در میون بذارید ، این مشکل منم حل بشه ....
با تشکر و سپاس فراوان
در پناه حق ....

jamalagha

Registered User
لایک‌ها
10
با سلام به همه دوستان و خسته نباشید به آقای یاسینی عزیز
من الان یک هفتست که تو کلینیک ونک عمل prk پیش دکتر خانلری انجام دادم. خدا رو شکر دیدم داره روز بروز بهتر میشه و الان خوبه ولی خوب هنوز دیدم کامل نشده که طبیعیه و فکر کنم تو افراد مختلف بین دو هفته تا سه ماه طول میکشه دید صد در صد شه.
کلا انتظار نداشته باشید که دو سه روزه همه چیز اوکی شه. من 48 ساعت اول بعد از عمل چشام مدام اشک میکرد حتی نصف شب هم که بیدار میشدم سریعا اشک میکرد یا بعضی وقتا سوزش داشت و نور اذیت میکرد ولی خوب روز بروز بهتر میشه.
کلا عمل سختی نیست و نگران نباشید، روز عمل سعی کنید آروم باشید و موقع عمل فقط به نور سبز رنگ نگاه کنید و بعد از عمل حتما قطره هاتون رو به موقع بریزید و چند روز اول بهتره از کامپیوتر استفاده نکنید و تلویزیون نبینید، هر چند که دکتر منعشون نمیکنه . سه چهار روز اول حتما عینک آفتابی استفاده کنید و بیرون از منزل بهتره تا چند ماه عینک آفتابی بزنید.
هزینه عملم 2.200 شد که قبلش هم توی مطبش 115 هزار تومان هزینه عکس و ... شد و 50 هزار تومان روز عمل و 55 هزار تومان هم 5 روز بعد از عمل که لنز رو از چشمم خارج کردن هزینه داروهام شد.
کلا من توصیه میکنم اگه مشکل مالی ندارید پیش دکتر خانلری یا دکتر محمدعلی جوادی یا دکترایی در این سطح عمل کنید. ولی اگه مشکل مالی دارید جدیدا بیمارستان طرفه توی بهارستان دستگاه لیزیک جدید اورده و با 950 تومان عمل میکنه که فکر کنم جای بدی نباشه ، البته آقای یاسینی بیشتر میتونن در مورد دکترایی که اونجا عمل میکنن نظر بدن.

در مورد عمل لازک هم از دکتر خانلری سوال کردم و ایشون گفتن الان دیگه کسی لازک نمیکنه چون توی این عمل از نوعی الکل استفاده میشد که با عث متورم شدن چشم میشد و برای همین الان دیگه همه دکترا عمل prk انجام میدن ولی چون اصطلاح لازک از قبل مونده به همین عمل میگن لازک و در واقع الان لازک و prk همون prk یه.

mag_mag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام جناب یاسینی عزیز.. واقعا خدا قوت

چند تا سوال داشتم از خدمتتون:
1- من شماره چشمام 1.5 و 1.75 هست و می خوام عمل کنم و عینک رو بردارم. چون بیمه این شماره چشم رو قبول نمیکنه هزینه عمل در کنار کیفیت کار دکتر و دسترسی بهش بعد عمل برام مهمه. از بین بیمارستان بینا و فارابی کدوم رو توصیه میکنید؟ و کدام دکتر رو؟ دکتر نیکخو، نادری، فرخی، فلاح یا چه کسی رو؟ (رفت و آمد و پاسخگویی در بیمارستان فارابی به نظر سخت میاد). دکتر برادران رو که تعریفشو شنیدم میگه 1700 هزینه میشه و در بینا عمل میکنم. اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید.
2- تجهیزات این دو بیمارستان با نگاه و نور و ونک تفاوتی داره؟

دعاتون میکنم

malique

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت آقای یاسینی
من حدود 25 روز پیش در بیمارستان فارابی عمل لیزیک (prk) کردم و چند تا سوال داشتم
من تا دو هفته بعد از عمل قطره اشک و قطره بتامتازون می ریختم ولی یک هفته بعد از عمل که رفتم پیش دکتر تا لنز پانسمان رو در بیاره گفت باید از هفته سوم قطره فلوکورت رو جایگزین بتامتازون کنم , قطره اشک رو هم دوباره تجویز کرد.
الان از قطره اشکی آرتلاک 4 ساعت یکبار و قطره فلوکورت 6 ساعت یکبار استفاده می کنم.
می خواستم بدونم تا چه مدت بعد از عمل باید از این قطره ها استفاده کنم؟
تا 1 ماه بعد از عمل یا بیشتر؟
------
شماره چشمهای چپ و راست من قبل از عمل -6.5 و -6.25 بود و استیگماتش هم به ترتیب -2.5 و -2.25
چرا دکتر برای من عمل prk رو انتخاب کرده به خاطر شماره بالای چشم بوده؟
در ضمن چرا الان هنوز تاری دید دارم؟ این تاری دید تا چه مدت بعد عمل از بین میره؟
مگه لایه قرنیه تا یک هفته بعد از عمل ترمیم نمیشه پس چرا تاری دید هنوز پابرجاست؟
آیا این تاری ربطی به قطره هایی که استفاده می کنم داره و از عوارض اوناست یا طبیعیه؟ اگه ریختن قطره ها رو چند روز قطع کنم تاری دید برطرف نمیشه؟
-----
سوال آخر اینکه نمره چشم بعد از عمل prk صفر میشه یا ممکنه مقداری از شماره چشم بمونه؟
اگر موقع عمل شماره چشم صفر نشه در هفته های اول بعد از عمل این شماره کاهش پیدا می کنه و صفر میشه یا زیادتر میشه؟
ممکنه مدت کوتاهی بعد از عمل مثلا 4 - 5 ماه بعد دوباره چشم ضعیف بشه یا ضعیفی چشم فقط بعد از چند سال ممکنه دوباره برگرده؟ چون در بین اقوام و آشنایان کسانی که چند ساله عمل کردن راضی هستن و دوباره چشمشون ضعیف نشده

دوست عزیز آستیگمات چشم شما بالا بوده برای همین مدتی طول می کشه تا دیدتون کامل بشه.
خیر این تاری دید به فقط نیاز به تحمل و زمان داره.
prk و لازک خیلی به هم شبیه هستند و نباید این دو تا رو بر هم ارجح کرد. پس انتخاب prk ربطی به شماره چشمتون نداره هرچند که دکتر ها می گن که prk برداشت کمتری داره.
خیر نگران نباشید شماره چشمتون بر نمی گرده
برید و از زندگی بدون عینک لذت ببرید.

سلام آقای یاسینی ممنون از توضیحاتتون
من دیروز 5 هفته بعد از عمل رفتم بیمارستان برای معاینه چشم
اول رفتم اتاق بینایی سنجی چشمم رو معاینه کرد و شماره چشم هام این بود:
rast: +0.25 , - 0.25 * 5
chap: plano , -0.5 * 3
و هر دو ده دهم
به دکتر گفتم مگه نباید شماره چشمم صفر شده باشه گفت ملاک ده دهمه!
خوب الان پس چرا شماره چشمم صفر نیست؟
یکیش 25 صدم استیگمات داره یکیش نیم و چشم راستم 25 صدم هم دوربینی پیدا کرده چون علامتش مثبت هست اینو میگم من که چشمم نزدیک بین بود چرا چشم راستم دوربین شده بعد عمل؟ این استیگماتش می مونه یا به مرور زمان از بین میره یا زیاد میشه؟ اون دوربینی چی؟
شماره چشمهای چپ و راست من قبل از عمل -6.5 و -6.25 بود و استیگماتش هم به ترتیب -2.5 و -2.25
-------------------------
در مورد قطره هم دکتر گفت قطره اشک ارتلاک رو تا اخر این ماه بریز یعنی 4 روز دیگه و قطره فلوکورت هم تا 6 هفته دیگه بریز و هر دو هفته تعداد دفعاتش رو کم کن دو هفته اول 4 بار در روز دو هفته دوم 3 بار در روز و دو هفته سوم 2 بار در روز بعد بیا دوباره ببینمت
قطره اشک رو زود نیست قطعش کنم؟ چون تازه 40 روز از عمل گذشته اون دکتری که عملم کرده بود میگفت باید تا سه چهار ماه این قطره های فلوکورت و اشک رو بریزی ولی این دکتر دیروزی میگفت قطره اشک رو 4 روز دیگه قطع کن
اگه خودم تا 1 ماه دیگه قطره اشک رو بریزم اشکالی نداره ضرر نداره؟ ولی کمش کنم مثلا روزی 2 بار به جای 4 بار. این قطره اشک تاثیری در بهبود چشم بعد از عمل داره یا فقط برای شستشوی داخل چشم هست؟ قطره فلوکورت کاربردش چیه؟
تاری دید بعد از عمل هم همچنان پابرجاست و کاملا از بین نرفته
در آخر اینکه دید ده دهم یعنی چی و اینکه گفت ملاک ده دهمه منظورش چی بوده؟ چون من قبل از عمل رو قبضای عینکم می نوشت هشت دهم یعنی چشمم هشت دهم بوده الان شده ده دهم؟ اون هشت دهم به خاطر ضعیفی چشمم به وجود اومده بوده یا از اول عمرم هشت دهم بوده؟
ببخشید که سوالات زیاد شد ممنون میشم پاسخ بدید

Last edited:

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.من یکبار اینجا پرسید که حس میکردم لنز قبلی ام تنگ بود که فرمودید لنزی با BC بزرگتر بگیر.علاوه بر BC ،یک کاراکتر دیگه هم تو مشخصات لنز ها بود که اسمش dia بود.احتمالا مخفف قطر هست درسته؟؟الان این رو باید بیشتر بگیرم که لنز بزرگتر باشه یا همون BC که فرمودید؟
ضمنا لنز pure vision خوب هست که بگیرم؟فصلی.سه چفت150تومن؟؟؟لطفا بگین زودتر چون میخاوم سفارش بدم؟
تو مشخصات اومدم انواع لنزهارو کنار هم گذاشتم اما نمیدونم چی مهم تره؟؟مثلا درصد اکسیژه رسانی مهم تره؟یا درصد آبی که لنز داخلش داره؟؟؟؟؟کمک کنید
کوپر ویژن چجوره؟؟
لنز سیبا؟.
احتمالا همون pure visionروبگیرم لطفا کمککککککک

ghaem1174

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
  • سلام خسته نباشید.من دو چشم با اطلاعات زیر دارم..od: -9. 3.25os: - 9.25. .75دو دکتر فوق تخصص چشم(دکتر صلوتی) بهم پیشنهاد کاشت لنز دادند در ضمن استخدام بانک دولتی در مرحله پزشکی دچار مشکل شدم .آیا بانک با این عمل موافق هستند؟میزان دید بهتر میشه؟ طول دوره نقاهت عمل؟ 26 ساله هستم میشه تا آخر عمر روش حساب کنم؟در ضمن من قوز قرنیه ندارم خوشبختانه.
  • دکتر منصور طالب زاده و محمود جوشقانی پزشکان کمیسیون بانک هستند چه طور دکترایی هستند؟ مرسی
  • در ضمن سفارش لنز icl چقدر طول میکشه؟

mehrdadnejati

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای دکتر
امروز مادرم را به بیمارستان جوادالایمه قم برای عمل چشم بردم
بعد از معاینه و انداختن عکس، نظر آقای دکتر باقری عمل "فوق لیزیک" بود و یکشنبه هفته دیگه وقت عمل زد
سن مادرم هم 49 است
اگر لطف کنید در درجه اول بهم بگین گه آیا در این بیمارستان عمل کنیم یا نه (چون ساکن قم هستیم این بیمارستان رو انتخاب کردم)
و همچنین اگر بهم راهنمایی کنید که پیشه کدوم دکتر تو قم عمل کنیم کمکه بزرگی بهم کردین

با تشکر

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.من یکبار اینجا پرسید که حس میکردم لنز قبلی ام تنگ بود که فرمودید لنزی با BC بزرگتر بگیر.علاوه بر BC ،یک کاراکتر دیگه هم تو مشخصات لنز ها بود که اسمش dia بود.احتمالا مخفف قطر هست درسته؟؟الان این رو باید بیشتر بگیرم که لنز بزرگتر باشه یا همون BC که فرمودید؟
ضمنا لنز pure vision خوب هست که بگیرم؟فصلی.سه چفت150تومن؟؟؟لطفا بگین زودتر چون میخاوم سفارش بدم؟
تو مشخصات اومدم انواع لنزهارو کنار هم گذاشتم اما نمیدونم چی مهم تره؟؟مثلا درصد اکسیژه رسانی مهم تره؟یا درصد آبی که لنز داخلش داره؟؟؟؟؟کمک کنید
کوپر ویژن چجوره؟؟
لنز سیبا؟.

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان پدرم قوز قرنیه شدید داره طوری که چشمش دیگه فوکوس نمیکنه و همه چی رو تار میبینه . میخواستم بدونم از نظر دکتر این چشم وضعیتش حاده ؟
چون برای کفالت پدر از کار افتاده اقدام کردم و رفتیم برای معاینه پدرم و دکتر اول دید و به پدرم گفت قوز قرنیتون شدیده , همه چی رو تار میبینید درسته ؟ پدرم هم گفت بله و دکتر دیگه چیزی نگفت و شروع کرد نامه نوشتن برا **** وظیفه . حالا ۱شنبه باید بریم دکتر دوم .
میخواستم بدونم چشم فوکوس نکنه و تار ببینه همیشه و همه چی رو عادیه یا میتونه جدی در نظر گرفته بشه ؟ یعنی وضعیت اون چشم وخیمه ؟

errore3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
میخواستم ببینم اطلاعاتی راجع به دکتر عادل قاسم پور،جراح و متخصص چشم دارین؟

mahdi136

Registered User
لایک‌ها
9
سلام
من بیمه تامین اجتماعی هستم و بیمه تکمیلی ندارم ،بیمه تامین اجتماعی پولی برایه عمل میده؟
جایی که مبلغ کمتری بگیره و مطمئن باشه رو معرفی میکنین؟

22reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام آقای یاسینی خدا قوت
آیا درمان آب مروارید ثانویه با لیزر در مطب انجام میشود؟ آیا تجهیزات خاصی نیاز دارد؟ و آیا همه پزشکان لوازم مربوط را در مطب دارند؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
این پست رو از قلم انداختین جناب یاسینی
خوبین؟؟؟
رفتم پیش دکتر صلوتی
سه سال از پیوند میگذره
شماره چشمم شده 4.25-
با آستیگمات 5.25-
دکتر صلوتی قول عمل داده بود
ولی گفت بورو یک سال دیگه بیا!!!!
جناب یاسینی به نظرتون چرا اینجور گفتن؟؟؟ممنونم

فکر می کنم این پست رو جواب دادم. شاید یادم رفته.
چندین بار برای شما دوست عزیز توضیح دادم که درمان پیوند قرنیه بسیار طول می کشه. برای همین باید صبر کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت آقای یاسینی عزیز
اول از همه بابت کمک های بی دریغ شما و همچین از وقتی که میذارید و پاسخ های ما رو میدید . بسیار سپاسگذارم .
بنده قبلا خدمت شما توضیح داده بودم و مشکلاتم رو بابت قوز قرنیه که دکتر تشخیص داده بود با شما درمیان گذاشته بودم که فرمودید با یه دکتر دیگه هم مشورت کنید .
من با دکتر خانلری مشورت کردم . ایشون هم فرمودند که بیماری قوز قرنیه شما در ابتدای راه است و باید فعلا از لنز سخت استفاده کنید .
و ایشون به من گفتند که برای تهیه یه لنز خوب با دکتر رضوی مشورت کن .
آقای یاسینی بیمارستان شماره دکتر رو به من ندادند . الان من شهرستان هستم و دسترسی به تهران ندارم
از شما درخواست کمک داشتم . لطفاً اگه شماره مطبی یا همراه دکتر رضوی رو دارید به من بگید . یا اگه نه خودتون باهاش در میون بذارید ، این مشکل منم حل بشه ....
با تشکر و سپاس فراوان
در پناه حق ....

لطفا از دست من ناراحت نشید. دیگه نمی تونم شماره تماس دکتر ها رو در اختیار دوستان بذارم. تقریبا چند تا از دکتر ها من رو تهدید کردند سر این موضوع. مگر اینکه خود دکتر اجازه بده که شمارش رو بدم.
ولی بذارید ببینم شماره مطبی ازشون دارم یا خیر.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی عزیز.. واقعا خدا قوت

چند تا سوال داشتم از خدمتتون:
1- من شماره چشمام 1.5 و 1.75 هست و می خوام عمل کنم و عینک رو بردارم. چون بیمه این شماره چشم رو قبول نمیکنه هزینه عمل در کنار کیفیت کار دکتر و دسترسی بهش بعد عمل برام مهمه. از بین بیمارستان بینا و فارابی کدوم رو توصیه میکنید؟ و کدام دکتر رو؟ دکتر نیکخو، نادری، فرخی، فلاح یا چه کسی رو؟ (رفت و آمد و پاسخگویی در بیمارستان فارابی به نظر سخت میاد). دکتر برادران رو که تعریفشو شنیدم میگه 1700 هزینه میشه و در بینا عمل میکنم. اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید.
2- تجهیزات این دو بیمارستان با نگاه و نور و ونک تفاوتی داره؟

دعاتون میکنم

بیمارستان فارابی و دکتر بهشت نژاد.
هر دو بیمارستان بسیار قوی هستند و حتی به نظر من بینا بسیار مجهز تره ولی بیمارستان فارابی ارزانتره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی ممنون از توضیحاتتون
من دیروز 5 هفته بعد از عمل رفتم بیمارستان برای معاینه چشم
اول رفتم اتاق بینایی سنجی چشمم رو معاینه کرد و شماره چشم هام این بود:
rast: +0.25 , - 0.25 * 5
chap: plano , -0.5 * 3
و هر دو ده دهم
به دکتر گفتم مگه نباید شماره چشمم صفر شده باشه گفت ملاک ده دهمه!
خوب الان پس چرا شماره چشمم صفر نیست؟
یکیش 25 صدم استیگمات داره یکیش نیم و چشم راستم 25 صدم هم دوربینی پیدا کرده چون علامتش مثبت هست اینو میگم من که چشمم نزدیک بین بود چرا چشم راستم دوربین شده بعد عمل؟ این استیگماتش می مونه یا به مرور زمان از بین میره یا زیاد میشه؟ اون دوربینی چی؟
-------------------------
در مورد قطره هم دکتر گفت قطره اشک ارتلاک رو تا اخر این ماه بریز یعنی 4 روز دیگه و قطره فلوکورت هم تا 6 هفته دیگه بریز و هر دو هفته تعداد دفعاتش رو کم کن دو هفته اول 4 بار در روز دو هفته دوم 3 بار در روز و دو هفته سوم 2 بار در روز بعد بیا دوباره ببینمت
قطره اشک رو زود نیست قطعش کنم؟ چون تازه 40 روز از عمل گذشته اون دکتری که عملم کرده بود میگفت باید تا سه چهار ماه این قطره های فلوکورت و اشک رو بریزی ولی این دکتر دیروزی میگفت قطره اشک رو 4 روز دیگه قطع کن
اگه خودم تا 1 ماه دیگه قطره اشک رو بریزم اشکالی نداره ضرر نداره؟ ولی کمش کنم مثلا روزی 2 بار به جای 4 بار. این قطره اشک تاثیری در بهبود چشم بعد از عمل داره یا فقط برای شستشوی داخل چشم هست؟ قطره فلوکورت کاربردش چیه؟
تاری دید بعد از عمل هم همچنان پابرجاست و کاملا از بین نرفته
در آخر اینکه دید ده دهم یعنی چی و اینکه گفت ملاک ده دهمه منظورش چی بوده؟ چون من قبل از عمل رو قبضای عینکم می نوشت هشت دهم یعنی چشمم هشت دهم بوده الان شده ده دهم؟ اون هشت دهم به خاطر ضعیفی چشمم به وجود اومده بوده یا از اول عمرم هشت دهم بوده؟
ببخشید که سوالات زیاد شد ممنون میشم پاسخ بدید

دوست عزیز شما تقریبا شماره چشمت ده دهمه.
ببین بذار اینطوری توضیح بدم و به دکترتون و نوع عملش تبریک بگم.
شما چشمتون 6.25 بوده با آستیگمات 2.25 بوده و الان تقریبا صفر شده با 0.5 آستیگمات.
هر چی شماره چشم بالاتره میزان دقت عمل پایین میاد. به عنوان مثال خیلی از دکتر ها شماره های چشم شما رو عمل نمی کنن چرا که معمولا یک شماره باقی می مونه.
در مورد چشمتون که 0.25 مثبت شده باید بگم که مشکلی نیست به مرور زمان در طول چند ماه آینده درست میشه.
در ضمن دقیقا طبق دستور دکتر از اشک مصنوعی استفاده کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
کوپر ویژن چجوره؟؟
لنز سیبا؟.
معمولا شرکت ها یکی رو می زنن یا bc یا DIA .
این دو تا با هم فرق دارند
دیامتر قطل دایره ای که لنز رو احاظه کرده.
و bc قطر کره ای که لنط بخشی از اونه.
درصد اکسیژ« رسانی مهمترین فاکتور در انتخاب لنزه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
  • سلام خسته نباشید.من دو چشم با اطلاعات زیر دارم..od: -9. 3.25os: - 9.25. .75دو دکتر فوق تخصص چشم(دکتر صلوتی) بهم پیشنهاد کاشت لنز دادند در ضمن استخدام بانک دولتی در مرحله پزشکی دچار مشکل شدم .آیا بانک با این عمل موافق هستند؟میزان دید بهتر میشه؟ طول دوره نقاهت عمل؟ 26 ساله هستم میشه تا آخر عمر روش حساب کنم؟در ضمن من قوز قرنیه ندارم خوشبختانه.
  • دکتر منصور طالب زاده و محمود جوشقانی پزشکان کمیسیون بانک هستند چه طور دکترایی هستند؟ مرسی
  • در ضمن سفارش لنز icl چقدر طول میکشه؟
بله کاشت لنز بهترین درمان برای شماره های بالای چشمه.
هر دو تا دکتر دکتر های خوبی هستند ولی دکتر جوشقانی از اساتید بسیار معروف هستند و کارشون بسیار خوبه.
لنز ICL رو شرکت زیست مند وارد می کنه و فکر می کنم اگز موجود نباشه دو ماه طول می کشه که بیاد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان پدرم قوز قرنیه شدید داره طوری که چشمش دیگه فوکوس نمیکنه و همه چی رو تار میبینه . میخواستم بدونم از نظر دکتر این چشم وضعیتش حاده ؟
چون برای کفالت پدر از کار افتاده اقدام کردم و رفتیم برای معاینه پدرم و دکتر اول دید و به پدرم گفت قوز قرنیتون شدیده , همه چی رو تار میبینید درسته ؟ پدرم هم گفت بله و دکتر دیگه چیزی نگفت و شروع کرد نامه نوشتن برا **** وظیفه . حالا ۱شنبه باید بریم دکتر دوم .
میخواستم بدونم چشم فوکوس نکنه و تار ببینه همیشه و همه چی رو عادیه یا میتونه جدی در نظر گرفته بشه ؟ یعنی وضعیت اون چشم وخیمه ؟

بله ولی باید بررسی بشه.
التبه قوز قرنیه الان درمان داره و میشه درمانش کرد.
کدوم شهر هستید؟

بالا