برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
Esterabism chie?age mishe tozih bedid.
Va inke adres ya shomare màtàb doktor Anari ro lotf konid.
استرابیسم یعنی درمان های زیبایی چشم مخصوصا انحراف چشم.
شماره مطبش رو هفت قبل در کنگره از ایشون گرفتم.
06132231279

• Like
Reactions: L+X

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
نظرتون راجب دکتر جدیدی در تهران چی هست ؟ تایید میکنید ؟ یکی از آشنایان میخواد .
این پاراف فرصتی شد یکباره دیگه از شما و آقای دکتر میردهقان تشکر کنم
شما خیلی عالی توضیح دادین و دکتر میردهقان در کرج را معرفی کردید و ایشان هم به بهترین شکل ممکن چشمان همسرم را عمل کرد .
بازم ممنون .
ایشون رو به خوبی میشناسم. کارشون خیلی خوبه. نگران نباشید. سابقا دکتر رو خیلی زیاد می دیدم ولی الان مدتهاست ندیدمشون ولی می دونم کارشون بسیار خوبه.
خواهش می کنم در اصل کار رو دکتر میردهقان می کنه و من فقط راهنمایی کردم. دکتر میردهقان من رو یاد جوانی خودم می اندازه. اولین دکتر که بنده باهاش اشنا شدن دکتر میردهقان بودند. بعد ها که کارشون رو با خیلی از اساتید چشم مقایسه می کردم می دیدم که ایشون رو میشه یکی از بزرگان جشم محسوب کرد.

• Like
Reactions: L+X

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام و خسته نباشید. وتشکر بابت پاسخ هایتون.
من لنز pure vision مال شرکت بوش اند لامب رو خریدداری کردم فصلی هر جفت50تومان.
حالا چندتا سوال اگر لطف کنید بازم جواب بدین.
1. بعد از برداشتن لنز از جالنزی و قبل از قرار دادن آن روی چشم آیا حتما باید لنز رو شستشو داد؟یا نیازی نیست؟
2.اگر بخوام بعد برداشتن از جالنزی،لنزو شستشو بدم،آیا استفاده از آب مقطر(یا همون سرم شستشو)ایرادی نداره؟؟
3.امپترومتریست بهم گفت که مشاهده شده که اگر محلولی بجز محلول اختصاصی این لنز رو استفاده کنی،موقع استفاده روی چشم یک سفیدی روی لنز ظاهر میشه که نمیتونسته ببینه!!و محلول اختصاصی این مارک لنز،محلول رنیو(؟)هست که خیلی هم گرون بود و گویا محلول Aryan با این لنز سازگار نبود واین مشکلو برای یکی ایجاد کرد.(علتش هم به شرکت سازنده لنز برمیگرده که اینکارو میکنند که مجبور بشن لنز مخصوصش بخرند!) حالا سوالم اینه من محلول دیگری بجز رنیو دارم و این مشکل ایجاد نشده تا حالا خدارو شکر.آیا خطر دیگری وجود نداره؟یک وقت کور نشم
4.مهلت این لنزها که روش نوشته هست تا کی هست؟(اخه بینایی سنج جعبه شو میگیره و من نمیتونم تاریخشو ببینم.منظورم مهلتشو تا زمانی که در پکتش هست و هنوز لنز باز یا استفاده نشده است، هست
باتشکر

سلام
1- خیر
2- دوباره خیر
3- دوست عزیز یعنی چی گرون بود تا اونجایی که می دونم بزرگترین مدلش نزدیک 25 تومن قیمتشه. رنیو یکی از بهترین مایع لنز های چشمه اونو با مایع لنز های کره ای مثل Aryan مقایشه نکنید.
4- این لنز های یه ماهه است از زمانیکه لنز رو باز می کنید. مثلا اگر الن باز کردید باید تا قبل از عید استفاده کنید.

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام من این سوالو پرسیده بودم:
4".مهلت این لنزها که روش نوشته هست تا کی هست؟(اخه بینایی سنج جعبه شو میگیره و من نمیتونم تاریخشو ببینم.منظورم مهلتشو تا زمانی که در پکتش هست و هنوز لنز باز یا استفاده نشده است، هست"
منظورم این بود تا "قبل" از اینکه لنز رو باز کنیم، چه مدت زمانی میشه نگهش داشت؟؟(یعنی همونجور آکبند شده)بالاخره هر چیزی تاریخ انقضایی داره،حتی اگر استفاده نشه
باتشکر فراوان
5.سوال دیگم اینه که آیا لنز فصلی که باید تو 4ماه استفاده بشه، اگر ما مثلا5ماه استفاده کنیم، مشکلی بوجود میاره؟؟یا تا وقتی دیدمون ایرادی نداشت اشکالی نداره استفاده کنیم؟؟
6.این لنزهای فصلی نسبت به سالانه چه فرقی داره؟آیا کیفتیش پایین تر هست؟چون مثلا لنز فصلی جفتی 50تومن هست(3جفت150تومن) ولی لنز سالانه پیور ویژن جفتی100تومن!!!یعنی هر جفت لنز سالانه از هر جفت لنز فصلی گرونتره.آیا این دال بر بی کیفیت تر بودن لنزهای فصلی است؟؟
خیلی ممنون از پاسخهاتون

abjisara

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.آقای یاسینی من منتظرجوابتون هستم.نتونستم جواب سوالم را پیدا کنم.خیلی نگرانم میخوام بامشورت با شما 1انتخاب خوب بکنم.اگه میشه یه دکترخوب توی اصفهان هم معرفی کنید.اگه تهران واسه جراحی بهتره با اینکه سخته ولی واسه نتیجه بهترشاید تصمیم بگیرم تهران عمل کنم.نظر شما چیه؟منتظر راهنماییهای خوبتون هستم.تشکر

L+X

Registered User
لایک‌ها
30
جناب یاسینی عزیز یه دکتر چشم پزشک در شیراز معرفی کنید که خودشون کار معاینه رو انجام بدن
سپاس بی کران

hreza1374

Registered User
لایک‌ها
146
سلام و خسته نباشید.
من یه غلطی کردم رفتم لنز گرفتم. شماره دو چشمم 1.25 و 0.75 هست. کمی آستیگمات هم هست. به عینک سازی عینکم رو دادم از برند polyfiex لنز داد 70 تومن. زدم خیلی تار میدیدم. اشتباه داده بود. رفتم پیشش گفت ضررش پای من از برند G & G یه لنز داد 160 تومن!؟ گذاشتم باز از عینک خودم ضعیف تر میدیدم. الان هم که دیدم خیلی بد شده. فک کنم چشمم آسیب دیده. میسوزه و قرمزه. تو گذاشتن هم کسی بود که قبلا گذاشته بود کمکم کرد مشکلی نبود. طرف گه زد تو چشم من. خوب میشه؟
الان هزینه لازک چند در میاد؟ لازک خوبه یا نه؟

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
بله دویت عزیز. دکتر نیک نام (اگر ایران باشند) دکتر منصوری و اگر مطب دکتر جعفری (اونی رو که بیمارستان رسول تهران بود حالا اومده شیراز) رو پیدا کردی خوبه. مخصوصا دکتر جعفری که از دوستان خیلی خوبه منه.

دوست عزیز ببخشید با تاخیر بسیار زیاد این نوشته شما رو نقل قول می کنم.
دکتر جعفری اسم کوچکشون چی هستش و آدرسشون همونه که در قصرالدشت هست ؟

I_H4ve_N0_Name

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام ممنون از جوابتون
درمورد سوزش چشمم وقتی باد سرد میخوره و نور خورشی و ریزش اشک نظرتون چیه؟ کاریش نمیشه کرد؟

fshb

Registered User
لایک‌ها
31
سلام آقای یاسینی و دیگر دوستان:

من 2شنیه برای معاینه پیش آقای دکتر میرآفتاب رفتم. برای دیدن شماره چشم اول بدون ریختن قطره، شماره چشم من رو ی خانمی بررسی کردن و بعد برای من ی قطره ریختن، اما فراموش کردن به من بگن که 10-15 مین بعد دوباره برای ریختن قطره دوم برم پیششون و من بعد از 1 ساعت که به ایشون گفتم نوبتم چه شد، گفت ای وای یادم رفت قطره دومتو بریزم و هل کردن و دیدن شبکه داخل چشمم کامل باز شده و سریع من رو برای تعیین نمره چشم و سپس آقای دکتر فرستادن.
1)خلاصه آیا فراموش کردن، ریختن قطره دوم میتونه باعث بشه که شمازه چشمم رو اشتباه تشخیص داده باشن؟ نیاز من دوبازه با دکتر نوبت بگیرم؟ یا ربطی به قطره دوم نداره؟
2)من شماره هر دو چشمم 4.5 است و آستیگمات 0.75 است. دکتر گفتن هم میتونم لازک کنم و هم فنتومتریک، هزینه و سرعت خوب شدن اون دو با هم فرق میکنه اما در نهایت بعد از چند ماه نتیجه یکسان است. در نور هزینه فنتومتریک 4400 ولازک 2600 است. نظر شما کدام نوع عمل است؟ آیا با توجه به اینکه دونوع عمل نتیجه یکسانی داره ، هزینه 4400 بدم؟ چون زیاده ;)
3) مسول اتاق عمل گفتن اگر 13 اسفند بیام بهتر از 23 اسفند هست، چون 23 ام خیلی اتاق عمل شلوغه.من کارم با کامپیوتر هست یعنی در روز حداقل 7ساعت باید به کامپیوتر نگاه کنم، اگر 13 اسفند وقت عمل بگیرم تا 10 روز میتونم سرکار نرم و یک هفته قبل از عید رو باید برم، آیا این کار با گامپیوتر ضرری نداره ؟ اصلا میتونم پشت سیستم بشینم؟ اگربعد از 10 روز از عمل پشت سیستم بشینم شماره جشمم برنمیگرده؟ شما کدوم زمان رو پیشنهاد میکنید؟
4) من در بعضی از گروه ها خوندم که چند وقت بعد از عمل آستیگمات برمیگرده، یعنی ممکن بعد از عمل من شماره 0.75 آستیگماتم برگرده؟

خیلی سوال پرسیدم، عذرخواهی میکنم.
ممنونم از راهنمایی های خوبتون.

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.در ادامه سوالای قبلیم اینارو هم اضافه کنید.
7.من لنزو از محلول در میارم و میذارم تو جشمم مستقیما.یکبار دیدم چشمم طوری شده مثل حالتی که انگار نور افتاب مستقیما به چشم آدم بتابه و ادم بسختی بتونه چشمشو باز نگه داره!!مثل حالت زبری تو چشمم انگار که صابون تو چشمم باشه!با اینوچود حدود دو ساعت با لنزم بودم و معمولا هم وقتی لنز میذارم رگهای چشمم یکم قرمز میشند.ایا قرمزی طبیعیه؟
8.تو مورد7 مشکل از لنز هست(پیور ویژن هست لنز) یا از محلولش؟(محلول AVIZOR)خودم حس میکنم از محلوله که باعث سوزش و زبری میشه.درسته؟اگر قبل استفاده اونو با سرم شستشو بشورم عیبی نداره که اثر محلول از روی لنز بره؟!
9.ضمنا محلول لنزم حالت لزج مانندی داره مثل صابون! ایا محلول ها اینطور هستند؟یااین غیر طبیعیه؟
10.این محلول AVIZOR مارک خوبی هست؟

hreza1374

Registered User
لایک‌ها
146
سلام.در ادامه سوالای قبلیم اینارو هم اضافه کنید.
7.من لنزو از محلول در میارم و میذارم تو جشمم مستقیما.یکبار دیدم چشمم طوری شده مثل حالتی که انگار نور افتاب مستقیما به چشم آدم بتابه و ادم بسختی بتونه چشمشو باز نگه داره!!مثل حالت زبری تو چشمم انگار که صابون تو چشمم باشه!با اینوچود حدود دو ساعت با لنزم بودم و معمولا هم وقتی لنز میذارم رگهای چشمم یکم قرمز میشند.ایا قرمزی طبیعیه؟
8.تو مورد7 مشکل از لنز هست(پیور ویژن هست لنز) یا از محلولش؟(محلول AVIZOR)خودم حس میکنم از محلوله که باعث سوزش و زبری میشه.درسته؟اگر قبل استفاده اونو با سرم شستشو بشورم عیبی نداره که اثر محلول از روی لنز بره؟!
9.ضمنا محلول لنزم حالت لزج مانندی داره مثل صابون! ایا محلول ها اینطور هستند؟یااین غیر طبیعیه؟
10.این محلول AVIZOR مارک خوبی هست؟
دوست عزیز کلا لنز یه راه تبلیغاتی واسه کسب درامده دیگه جنبه طبی نداره به درد 30 سال پیش میخورد. مثل خیلی چیزای دیگه که تو بازار هست و دارن تبلیغ میکنن ولی پشت پرده به جای نفع آسیبی به بدن میرسونن. عمل کنید راحت بشید. من چند تا پست بالاتر گفتم چشمم همون روز اول عفونت کرد و نه من تنها هر کس تجربه لنز و بعد عمل رو داشته به لنز لعنت میفرسته.
شما نگاه کن دکترا یا عینک دارن یا عمل کردن هیچ کس نیست که لنز گذاشته باشه.
من مطب دکتر که رفتم واسه همین عفونت چشمم دکتره گفت این لنزها به کار نمیخوره و ... و گفت که این لنز رو که بهت میدم فلان و چنانه و میخواست غالب کنه. آدم عاقل از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه.
خیلی واضح بهش گفتم اگه خوبه پس چرا خودت نذاشتی و عینک زدی؟ هیچ حرفی نداشت که بزنه.
فکرشم نکنید.

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
درود
دوستان یه دکتر چشم خوب توی تهران معرفی کنید
بی زحمت فقط زود
ممنون

mahmud.samiei

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام، وقت بخیر.
بر اثر برخورد یه تکه فلز به چشمم در اورژانس بستری شدم. تشخیص نهایی پزشک penetrating injury بود و جراحی انجام شد. بخاطر مشکل مالی نتونستم پیگیری های لازم بعد از عمل رو انجام بدم. الان ۲ هفته میگذره و دید چشم مصدومم بسیار ضعیفه و زود خسته میشه. ضمناً از قطره های هومیدرین، کلوبیوتیک و بتامتازون به تجویز پزشک استفاده میکنم.
لطفا بفرمایید چه اقدامی کنم و آیا دید چشمم برمیگرده؟ اگر برمیگرده با چه اقدامات و درمانی؟
ممنون

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام من این سوالو پرسیده بودم:
4".مهلت این لنزها که روش نوشته هست تا کی هست؟(اخه بینایی سنج جعبه شو میگیره و من نمیتونم تاریخشو ببینم.منظورم مهلتشو تا زمانی که در پکتش هست و هنوز لنز باز یا استفاده نشده است، هست"
منظورم این بود تا "قبل" از اینکه لنز رو باز کنیم، چه مدت زمانی میشه نگهش داشت؟؟(یعنی همونجور آکبند شده)بالاخره هر چیزی تاریخ انقضایی داره،حتی اگر استفاده نشه
باتشکر فراوان
5.سوال دیگم اینه که آیا لنز فصلی که باید تو 4ماه استفاده بشه، اگر ما مثلا5ماه استفاده کنیم، مشکلی بوجود میاره؟؟یا تا وقتی دیدمون ایرادی نداشت اشکالی نداره استفاده کنیم؟؟
6.این لنزهای فصلی نسبت به سالانه چه فرقی داره؟آیا کیفتیش پایین تر هست؟چون مثلا لنز فصلی جفتی 50تومن هست(3جفت150تومن) ولی لنز سالانه پیور ویژن جفتی100تومن!!!یعنی هر جفت لنز سالانه از هر جفت لنز فصلی گرونتره.آیا این دال بر بی کیفیت تر بودن لنزهای فصلی است؟؟
خیلی ممنون از پاسخهاتون

4- روی لنز یک تاریح انقضا هم معمولا نوشته. اون زمانیکه می تونید بدون باز کردن لنز ازش نگهداری کنید.
5- لنز فصلی یعنی از زمان باز شدن حداکثر می تونید 3 ماه ازش استفاده کنید. خیلی مراقب لنز داخل چشمی باشید. در صورتیکه اکسیژن دهی لنز کاهش پیدا کنه می تونه باعث عفونت قرنیه بشه.
60 لنز های فصلی از سالانه بهتره. هر چی مدت زمان استفاده از لنز کمتر باشه و لنز جایگزین بشه احتمال عفونت قرنیه کاهش پیدا می کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام.آقای یاسینی من منتظرجوابتون هستم.نتونستم جواب سوالم را پیدا کنم.خیلی نگرانم میخوام بامشورت با شما 1انتخاب خوب بکنم.اگه میشه یه دکترخوب توی اصفهان هم معرفی کنید.اگه تهران واسه جراحی بهتره با اینکه سخته ولی واسه نتیجه بهترشاید تصمیم بگیرم تهران عمل کنم.نظر شما چیه؟منتظر راهنماییهای خوبتون هستم.تشکر
من فکر می کنم جوابتون رو دادم. بازم شرمنده اگر یادم رفت. در اصفهان دکتر های بسیار خوبی دهستند مثل دکتر ساووج، قریشی ،رزمجو و ... . عمل در تهران با توجه به تجهیزات جدیدی که توسط مرازک مختلف خریداری شده اصلا به صرفه نیست. در اصفهان با یکی از دکتر های خوب عمل کنید و نگران نباشید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی عزیز یه دکتر چشم پزشک در شیراز معرفی کنید که خودشون کار معاینه رو انجام بدن
سپاس بی کران

برید پیش دکتر جعفری. ایشون تقریبا همه کارها رو خودشون انجام میدن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام و خسته نباشید.
من یه غلطی کردم رفتم لنز گرفتم. شماره دو چشمم 1.25 و 0.75 هست. کمی آستیگمات هم هست. به عینک سازی عینکم رو دادم از برند polyfiex لنز داد 70 تومن. زدم خیلی تار میدیدم. اشتباه داده بود. رفتم پیشش گفت ضررش پای من از برند G & G یه لنز داد 160 تومن!؟ گذاشتم باز از عینک خودم ضعیف تر میدیدم. الان هم که دیدم خیلی بد شده. فک کنم چشمم آسیب دیده. میسوزه و قرمزه. تو گذاشتن هم کسی بود که قبلا گذاشته بود کمکم کرد مشکلی نبود. طرف گه زد تو چشم من. خوب میشه؟
الان هزینه لازک چند در میاد؟ لازک خوبه یا نه؟
هر دو لنز ها مدل های غیر معروف هستند. البته دقت کنید g&G رو نمی شناسم ولی J&J که همون Johnson and Johnson هست بسیار عالیه. فکر می کنم اسم لنزش Acuvue باشه که خیلی خوبه.
اصلا لنز نذارید. به حرف من گوش بدید حواهش می کنم. اگر چشمتان قرمز شده و سوزش کمی دارید برید پش یک دکتر نشون بدید. من تعداد زیادی عفونت قرنیه دیدم در اثر گذاشتن لنز ها که منجر به کوری شدند.
لطفا خیلی دقت کنید.
لاکز بین 2 تا 2.5 الان درمیاد

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوست عزیز ببخشید با تاخیر بسیار زیاد این نوشته شما رو نقل قول می کنم.
دکتر جعفری اسم کوچکشون چی هستش و آدرسشون همونه که در قصرالدشت هست ؟
اسم کوچیکش رو نمی دونم ولی فکر می کنم مطبش در همون قصر الدشت باشه.
دکتر جوانیه که اصلا هم متولد شیرازه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی و دیگر دوستان:

من 2شنیه برای معاینه پیش آقای دکتر میرآفتاب رفتم. برای دیدن شماره چشم اول بدون ریختن قطره، شماره چشم من رو ی خانمی بررسی کردن و بعد برای من ی قطره ریختن، اما فراموش کردن به من بگن که 10-15 مین بعد دوباره برای ریختن قطره دوم برم پیششون و من بعد از 1 ساعت که به ایشون گفتم نوبتم چه شد، گفت ای وای یادم رفت قطره دومتو بریزم و هل کردن و دیدن شبکه داخل چشمم کامل باز شده و سریع من رو برای تعیین نمره چشم و سپس آقای دکتر فرستادن.
1)خلاصه آیا فراموش کردن، ریختن قطره دوم میتونه باعث بشه که شمازه چشمم رو اشتباه تشخیص داده باشن؟ نیاز من دوبازه با دکتر نوبت بگیرم؟ یا ربطی به قطره دوم نداره؟
2)من شماره هر دو چشمم 4.5 است و آستیگمات 0.75 است. دکتر گفتن هم میتونم لازک کنم و هم فنتومتریک، هزینه و سرعت خوب شدن اون دو با هم فرق میکنه اما در نهایت بعد از چند ماه نتیجه یکسان است. در نور هزینه فنتومتریک 4400 ولازک 2600 است. نظر شما کدام نوع عمل است؟ آیا با توجه به اینکه دونوع عمل نتیجه یکسانی داره ، هزینه 4400 بدم؟ چون زیاده ;)
3) مسول اتاق عمل گفتن اگر 13 اسفند بیام بهتر از 23 اسفند هست، چون 23 ام خیلی اتاق عمل شلوغه.من کارم با کامپیوتر هست یعنی در روز حداقل 7ساعت باید به کامپیوتر نگاه کنم، اگر 13 اسفند وقت عمل بگیرم تا 10 روز میتونم سرکار نرم و یک هفته قبل از عید رو باید برم، آیا این کار با گامپیوتر ضرری نداره ؟ اصلا میتونم پشت سیستم بشینم؟ اگربعد از 10 روز از عمل پشت سیستم بشینم شماره جشمم برنمیگرده؟ شما کدوم زمان رو پیشنهاد میکنید؟
4) من در بعضی از گروه ها خوندم که چند وقت بعد از عمل آستیگمات برمیگرده، یعنی ممکن بعد از عمل من شماره 0.75 آستیگماتم برگرده؟

خیلی سوال پرسیدم، عذرخواهی میکنم.
ممنونم از راهنمایی های خوبتون.

1و2 نتیجه هر دو عمل در دراز مدت تقریبا یکسانه پس زیاد خودتون رو درگیر نوع عمل نکنید.. در مورد قطره هم باز نگران نباشید اتفاقی نمی افته به اونصورت بریزن.
3- بله 13 ام بهرته برای اینکه فرصت دارید دو بار توسط دکتر قبل از عید ویزیت بشید. با توجه به انیکه حتما دکتر ها در عید می رن مسافرت.
4- درست نیست این حرف غلطه. آستیگمات بر نمی گرده ولی اگر شماره چشمتن ثابت نشده باشه ممکنه با افزایش شماره چشم بعد از عمل دوباره کمی آستیگمات بشین. این رو می تونید به راحتی خودتون بفهمید. ببینید در طول سال گذشته شماره چشمتون بالا رفته یا نه.؟

بالا