برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

DDL

Registered User
لایک‌ها
71
سلام اقای یاسینی عزیز
یه چندتا سوال در رابطه با لنز دارم
لنز استیگمات با شماره های 8 تا 12 و استیگمات حدود 3 اصلا وجود دارد یا خیر
اگر وجود دارد کیفیتشون چجوریه میتونه نرمی و سختی و مرغوب بودن و نبودنش باعث اسیب دیدن به چشم بشه (یعنی این هایی که الان موجود است نامرغوبن و باعث اسیب دیدن چشم میشوند که دکتر یه جورایی میخواهد منصرف کنه طرف را ؟)
چون ما اینجا یک دکتری داریم لنز های نرم نوشته بعد الان استیگمات نیستن بعد تو دید مشکل داره طرف رفته پیشش میگه که استیگمات نداریم
کلا میخواهد یه جورایی از لنز زدن طرف را منصرف کنه نمیدونم واقعا دلیلش چیه
به همین دلیل هم که شماره چشم بالا هست طرف دوست داره از لنز استفاده کنه تا عینک به قول خودمون ته استکانی

بعد توی اصفهان میشه لطفا یکی دوتا از متخصصان خیلی خوب چشم را معرفی کنید
اگر مقدور باشه ادرس یا شماره ای چیزی هم میخواهم که بتونم یه ویزیت ازشون بگیرم ببینیم این چجوریه

مشکل چشم هم در رفتگی عدسی چشم بوده و الان چشم بدون عدسی هست (عمل شده تو بچگی) فکر میکنم قبلا هم یه سری سوال داشتم ازتون پرسیدم همینجا و لطف کردید پاسخ دادید
اگر لطفا کنید راهنمایی کنید خیلی متشکر میشوم باز هم
سپاس

bomb5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
تو بیمارستان فارابی تهران کدوم دکتر رو برای لیزیک پیشنهاد میکنید؟
هزینه قطره ها و هزینه های جانبی بعد از عمل لیزیک چقدره؟ قرص و دارو و قطره و .... ممنون

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,305
سلام،ممنون میشم اگه بگین این عملی که افرادی که قرنیه ی چشمشون نازکه و مناسب عمل لیزیک و امثالهم نیست انجام می دهند و یه لنز همیشگی داخل چشمشون میذارند اسمش چیه؟ به ریسکش میرزه یا با عینک بسازیم بهتره؟ اگه میشه یه دکتر خوب توو اصفهان در این زمینه معرفی کنین؟ با تشکر:)

nimay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.من 2 ماه پیش کلینیک نور رفتم پیش خانم دکتر پیر.عکس و اینا گرفتم واسه عمل فمتو که گفتن مشکلی نداره.می خوام بدونم خانم دکتر پیر واسه این عمل خوب هستن؟دکتر دیگه ای تو این کلینیک هست که بهتر باشه؟من اصلا دکتراشو نمیشناسم.ممنون می شم راهنمایی کنین.ضمنا نمره چشمام حدود 6 هستش با کمی آستیگمات

mag_mag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام جناب آقای یاسینی عزیز!
من 15 دی ماه امسال عمل لازک رو پیش دکتر برادران رفیعی در بیمارستان بینا انجام دادم. شماره چشمام هرکدوم 1.25 و 0.5 آستیگمات بود. 15 بهمن برای معاینه رفتم که اعلام کردن شماره چشمات 0 شده ولی آستیگماتت 1 و 1.5 شده. بعد از اون همین دیروز 18 اسفند برای معاینه مجدد رفتم که اعلام کردن تغییری نکرده و این مساله برای بی نظمی های سطح قرنیه است یا تکون دادن چشم موقع عمل که شانس تو خیلی به ندرت اینقدر طول میکشه که 3 4 ماهی ممکنه زمان ببره و اوایل اردیبهشت بیا برای معاینه که حتما تا اون موقع درست میشه. منم تو این مدت هم نزدیک و هم دورم همه چیو چند خطی میبینم عین عکسای سه بعدی تو مجله ها و حتی مطالعه هم برام سخته احساس میکنم کلمات تو هم میره. راستش اینکه تو این مدت بعد از دو ماه خورده ای چشمام هیچ تغییری نکرده و با اینکه شماره چشام صفر شده ولی آستیگماتم بالاتر از قبل عمل رفته نگرانم کرده که آیا تو این مدت پیش رو خوب میشه یا نه. شما چه نظری دارید؟

bomb5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دکتر فرزاد محمدی بیمارستان فارابی تهران چطور دکتری هستن؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
من شماره چشم راستم 1.25 نزدیکبین هست و چشم چپم 0.75 آستیگمات . میخواستم بدونم بهترین روش برای عمل کردن من در حال حاضر کدامیک از روشهاست و بهترین دکتر و مرکز برای عمل در شیراز کجاست ؟

روش رو دکتر براتون مشخص می کنه ولی به طور کلی یا لازک میشید یا prk و هر دو عمل الان بهترین نتیجه رو دارند.
با وجود دکتر خوبی مثل دکتر نیکنامی در شیراز فکر دکتر دیگه رو نکنید.
البته شنیدم که دکتر رحیمی شیراز هم برگشتند و عمل می کنند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی عزیز
یه چندتا سوال در رابطه با لنز دارم
لنز استیگمات با شماره های 8 تا 12 و استیگمات حدود 3 اصلا وجود دارد یا خیر
اگر وجود دارد کیفیتشون چجوریه میتونه نرمی و سختی و مرغوب بودن و نبودنش باعث اسیب دیدن به چشم بشه (یعنی این هایی که الان موجود است نامرغوبن و باعث اسیب دیدن چشم میشوند که دکتر یه جورایی میخواهد منصرف کنه طرف را ؟)
چون ما اینجا یک دکتری داریم لنز های نرم نوشته بعد الان استیگمات نیستن بعد تو دید مشکل داره طرف رفته پیشش میگه که استیگمات نداریم
کلا میخواهد یه جورایی از لنز زدن طرف را منصرف کنه نمیدونم واقعا دلیلش چیه
به همین دلیل هم که شماره چشم بالا هست طرف دوست داره از لنز استفاده کنه تا عینک به قول خودمون ته استکانی

بعد توی اصفهان میشه لطفا یکی دوتا از متخصصان خیلی خوب چشم را معرفی کنید
اگر مقدور باشه ادرس یا شماره ای چیزی هم میخواهم که بتونم یه ویزیت ازشون بگیرم ببینیم این چجوریه

مشکل چشم هم در رفتگی عدسی چشم بوده و الان چشم بدون عدسی هست (عمل شده تو بچگی) فکر میکنم قبلا هم یه سری سوال داشتم ازتون پرسیدم همینجا و لطف کردید پاسخ دادید
اگر لطفا کنید راهنمایی کنید خیلی متشکر میشوم باز هم
سپاس

شماره های آستیگمات بالا معمولا سخت و در برند های خاص وجود دارند. ولی شماره بالای 6 فکر نمیکنم پیدا بشه
آستیگمات قطر لنز رو خیلی عوض نمی کنه که در سختیش تاثیر بذاره. بیشتر شماره چشم تاثیر داره (منظورم شماره ضعیفی چشمه)
لنز های آستیگمات هستند و میشه سفارششون داد.

ببینید دوست من گذاشتن لنز های نرم contact lens مثل بردین گوشت با چاقوی تیزه. اگر دقت نکنید به جای اینکه گوشت رو ببرید گوشتون رو می برید! باید در استفاده از لنز های نرم کمال دقت رو داشت و خیلی از دکتر ها بیماران را متفاعد می کنند که از لنز استفاده نکنند.

دکتر ساووج و دکتر قریشی از دکتر های خوب اصفهان هستند.

دررفتگی عدسی رو میشه با عمل آب مروارید الان درمان کرد. دید بیمار هم تقریبا میشه گفت بعد از عمل کامل و 10.10 میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
تو بیمارستان فارابی تهران کدوم دکتر رو برای لیزیک پیشنهاد میکنید؟
هزینه قطره ها و هزینه های جانبی بعد از عمل لیزیک چقدره؟ قرص و دارو و قطره و .... ممنون

خود دکتر جباروند و دکتر بهشت نژاد. این دو تن از آدم های بسیار خوب و بسیار متبحر هستند.
هزینه درمان بعد از عمل خیلی کمه و فکر می کنم اون رو بیمه پرداخت می کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام،ممنون میشم اگه بگین این عملی که افرادی که قرنیه ی چشمشون نازکه و مناسب عمل لیزیک و امثالهم نیست انجام می دهند و یه لنز همیشگی داخل چشمشون میذارند اسمش چیه؟ به ریسکش میرزه یا با عینک بسازیم بهتره؟ اگه میشه یه دکتر خوب توو اصفهان در این زمینه معرفی کنین؟ با تشکر:)

بهش می گن عمل فیکیک و لنز ش هم فیکیک صدا میشه و بهترین های Artisan , verisyse , ICL هستند.
عینک همیشه بهترین راه حله شک نکنید ولی اگر شماره چشمتون بالاست و عینک اذیتتون می کنه بله می تونید عمل فیکیک بکنید.
همچنان دکتر قریشی و دکتر ساووج را پیشنهاد می کنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام.من 2 ماه پیش کلینیک نور رفتم پیش خانم دکتر پیر.عکس و اینا گرفتم واسه عمل فمتو که گفتن مشکلی نداره.می خوام بدونم خانم دکتر پیر واسه این عمل خوب هستن؟دکتر دیگه ای تو این کلینیک هست که بهتر باشه؟من اصلا دکتراشو نمیشناسم.ممنون می شم راهنمایی کنین.ضمنا نمره چشمام حدود 6 هستش با کمی آستیگمات

بله نگران نباشید ضمن اینکه عمل فمتو از امن ترین عمل هاست و بهترین نتیجه عمل رو در بین عمل های لیزر داره.

دکتر پوپک پیر از دکتر های خوبه مرکزه و خیلی هم خوش برخورده. حتما سلام من رو بهشون برسونید مدتهاست که ایشان رو ندیدم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب آقای یاسینی عزیز!
من 15 دی ماه امسال عمل لازک رو پیش دکتر برادران رفیعی در بیمارستان بینا انجام دادم. شماره چشمام هرکدوم 1.25 و 0.5 آستیگمات بود. 15 بهمن برای معاینه رفتم که اعلام کردن شماره چشمات 0 شده ولی آستیگماتت 1 و 1.5 شده. بعد از اون همین دیروز 18 اسفند برای معاینه مجدد رفتم که اعلام کردن تغییری نکرده و این مساله برای بی نظمی های سطح قرنیه است یا تکون دادن چشم موقع عمل که شانس تو خیلی به ندرت اینقدر طول میکشه که 3 4 ماهی ممکنه زمان ببره و اوایل اردیبهشت بیا برای معاینه که حتما تا اون موقع درست میشه. منم تو این مدت هم نزدیک و هم دورم همه چیو چند خطی میبینم عین عکسای سه بعدی تو مجله ها و حتی مطالعه هم برام سخته احساس میکنم کلمات تو هم میره. راستش اینکه تو این مدت بعد از دو ماه خورده ای چشمام هیچ تغییری نکرده و با اینکه شماره چشام صفر شده ولی آستیگماتم بالاتر از قبل عمل رفته نگرانم کرده که آیا تو این مدت پیش رو خوب میشه یا نه. شما چه نظری دارید؟

چون سوال خصوصی هم کرده بودید همونجا جواب دادم دوست عزیز.

HeSaM4388

Registered User
لایک‌ها
225
دوستان کسی میدونه هزینه عمل انحراف چشم و عمل لیزیک چقدره و طول درامن هر کدوم چقدره؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دکتر فرزاد محمدی بیمارستان فارابی تهران چطور دکتری هستن؟

دکتر محمدی از دکتر های بسیار با اطلاعات در فارابی هستند و اگر درست یادم باشه جزوه هیات علمی هم هستند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان آدرس لینک های مربوط به اطلاعات لازک ، prk و فمتو رو در امضام به روز کردم اگر اطلاعاتی خواستید لطفا به اون مراجعه کنید.

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,305
بهش می گن عمل فیکیک و لنز ش هم فیکیک صدا میشه و بهترین های Artisan , verisyse , ICL هستند.
عینک همیشه بهترین راه حله شک نکنید ولی اگر شماره چشمتون بالاست و عینک اذیتتون می کنه بله می تونید عمل فیکیک بکنید.
همچنان دکتر قریشی و دکتر ساووج را پیشنهاد می کنم.
خیلی لطف کردین:)
فکر کنم باید با همون عینک بسازم. به نظرتون عینکای فوتو کرمیک خوبند یا از کاور افتابی استفاده کنم؟

aploon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
سلام دوستان .من یکی از چشمام خیلی ضعیفه شمارش فک کنم حدود 3 هست باید برم دکتر دباره نمره چشمم رو بگیره .
نمیدونم چرا هی بالا میره توی 3 سال گذشته از 1 شده 3 نمره چشمم .
این که میگن مال نشستن پای کامپیوتر هست درسته ؟؟من روزی 3 ساعت با کامپیوتر کار میکنم .شاید خیلی خیلی دیگه 4 ساعت. عینک رو پای کامپیوتر میزنم اما جاهای دیگه نمیزنم اما جدیدا خیلی ضعیقف شده مجبورم کم کم همه جا همرام باشه .

عملی هست که بدون بی هوشی و با لیزر بشه نمره چشم رو اوردش پایین ؟؟؟؟

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.اول از همه تشکر فراوان بابت اینکه رایگان من و امثال منو راهنمایی میکنید.واقعا ممنون.
من محلول لنز رنیو خریدم.آکبند بود.اما دیده میشد که روی مایع کف جمع شده!!مثل صابون که کف میکنه.این کفی که روی محلول جمع شده، مشکلی ایجاد نمیکنه ؟استفاده کنم ازش؟
لنز ویال بهتر از پیور ویژن هست؟

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان .من یکی از چشمام خیلی ضعیفه شمارش فک کنم حدود 3 هست باید برم دکتر دباره نمره چشمم رو بگیره .
نمیدونم چرا هی بالا میره توی 3 سال گذشته از 1 شده 3 نمره چشمم .
این که میگن مال نشستن پای کامپیوتر هست درسته ؟؟من روزی 3 ساعت با کامپیوتر کار میکنم .شاید خیلی خیلی دیگه 4 ساعت. عینک رو پای کامپیوتر میزنم اما جاهای دیگه نمیزنم اما جدیدا خیلی ضعیقف شده مجبورم کم کم همه جا همرام باشه .

عملی هست که بدون بی هوشی و با لیزر بشه نمره چشم رو اوردش پایین ؟؟؟؟
سلام.با شماره چشم 3 چجوری میتونی بی عینک راه بری؟؟!!!من که حتی خوابامو هم با عینک میبینم!!!
من که دیدم خیلی ها پای کامپیوتر زیاد میشنند و آخرشم 0.25 حتی ضعیف نیست چشماشون.بنظرم اینا بیشتر ارثی باشه.تا سن 25سالگی همزمان با رشد، شماره چشم هم امکان داره بالا بره.

aploon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
والا همه بهم میگن خیلیا رو میشناسم با شماره چشم 1 هم عینک میزنم .
از وقتی دکتر چند سال پیش بهم گفت عینک فقط وسیله ای برای بهتر دیدنه و روی خوب یا بدتر شدن شماره چشم تاثیری نداره دیگه بهش تکیه نکردم .اطرافیانم منو به چشم بدون عینک بودن میشناسن .حتی تو کلاس ردیف اخر هم بشینم میبینم.البته اخرین معاینه که کردن چشم چپم که ضعیفه 2 بود خودم فک میکنم الان شده 3.
الان 2 هفتست به مشکل برخوردم باید برم دکتر چشم چپم خیلی ضعیف شده

عمل بدون درد و بی هوشی هست عایا ؟؟؟یکی از اشناهامون میگفت یه لیزر هست که توی 10 دقیقه شماره چشمت رو میاره پایین ؟درسته ؟

بالا