برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
بنظرتون عمل کنم باز بر میگرده ؟دکترا میگن می تونم عمل کنم چون قرنیه ام 483 هست.ولی کسی تظمین نمی کنه که باز بر نگرده.شانسه من بوده که برگشته.چون کسی رو ندیدم برگشته باشه.اینم قسمته ما بوده.بازم اگه کسی راهنمایی و تجربه و معرفی دکترای بهتری داره بگه.من منتظرم ممنون

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
از دوستان کسی یک مرداد پیش دکتر صداقت عمل کرده؟

hani_87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام
جناب یاسینی لطفا اگر آدرس وشماره تلفن مطب دکتر مصطفی نادری رو دارید به من بدید چون بیمارستان بینا خیلی دیر وقت میده ممنون میشم.

panish

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من 20 سالم بود که عمل کردم.چشمم 1.5 بود.که برکشت.الان 26 سالم هست و چشام کاملا همون 1.5 شده.
پیش خانم اژدرکش در کلینیک نور.دکتر غفسوری در کلینیک بینا.و دکتر ساتیری رفتم.پیش کسی دیگه هم اگه میدونید بگین برم ممنون میشم.چون ایندفعه خیلی واسم مهم شده.بازم پیشه کی برم ؟ممنون.راهنمایی و نظر بدید مرسی
[/QUOTE
من 20 سالم بود که عمل کردم.چشمم 1.5 بود.که برکشت.الان 26 سالم هست و چشام کاملا همون 1.5 شده.
پیش خانم اژدرکش در کلینیک نور.دکتر غفوری در کلینیک بینا.و دکتر ساتیری رفتم.پیش کسی دیگه هم اگه میدونید بگین برم ممنون میشم.چون ایندفعه خیلی واسم مهم شده.بازم پیشه کی برم ؟ممنون.راهنمایی و نظر بدید مرسی
سلام.طبق نظر آقای یاسینی حتمن برو پیش دکتر خانلری.من پیش ایشون لازک کردم دکتر باتجربه و متبحریه.ازشون بخواین کمکتون کنه.

vpngator

Registered User
لایک‌ها
117
سلام

منم تازه این تاپیک رو پیدا کردم

قبلا عینک میزاشتم ولی دیگه 2 سالی هست اصلا عینک هم نمیزارم

چشمام هم ضعیف شده و احتمال میدم نیاز به لایزیک داشته باشه

لطفا راهنمائی کنید که هزینه لایزیک بصورت نقدی و دفترچه ای چقدره ؟

ایا دفترچه سلامت که بهمون دادن تاثیری داره ؟

با تشکر

1991reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام جناب یاسینی عزیز می بخشید که اینقدر مزاحم شما میشم.تست اینه که فرمودید را انجام دادم ولی اون مشکل ورود نور از زیر لنز بوجود نیومد و فقط یه انعکاس کوچیک تو لنز دیدم.باز هم ممنونم که وقت گرانبهاتون را در اختیار من و دوستان میذارید.

RoOozbeh

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
25
دوستان من هم عمل لازک انجام دادم و دچار خشکی شدید چشم شده ام به شما پیشنهاد میکنم با توجه به عوارض این عمل بیخیالش بشید ..تو نت سرچ کنید تو یوتوب سرچ کنید می بینید که 20 درصد کسایی که عمل کردند دچار عارضه شدن ..

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
سلام آقای یاسینی
من حدود 9 ماه پیش بیمارستان فارابی عمل پی آر کی کردم. الان نزدیکه 2 ماه که همیشه یکی از چشمام قرمزه
گاهی قرمزیش کم میشه گاهی زیاد. اول چشم چپم خیلی قرمز بود و چشم راستم قرمزیش کم بود ولی الان برعکس شده قرمزی چشم راست زیاد و چشم چپ کم شده. بعضی وقتا یه کم سوزش و خارش هم داره جوری که چشمامو با دست میمالم تا خارش برطرف بشه
آیا این ربطی به عمل و عوارض اون داره یا مشکل چیز دیگست؟
هنوز نرفتم دکتر نشون بدم گفتم شاید موقتی باشه ولی هووز برطرف نشده
این قرمزی به خاطر خشکی چشم نیست؟
چون چند ماهه که دیگه قطره نمیریزم و قطره اشک هم گهگاهی میریزم بعضی روزا یک مرتبه
دیروز رفتم داروخانه قطره ارتلاک بگیرم گفت نداریم دیگه وارد نمیشه. چرا وارد نمیشه؟ پس از چجوری قطره اشکی باید استفاده کنم؟
یه نکته دیگه اینکه الان بعد از 9 ماه هنوز یه مقدار کمی هاله بینی وتاری دید دارم البته نه در حدی که زیاد مشکل ساز باشه و از 1 ماه بعد از عمل مقدارش ثابت شده و هنوز از بین نرفته. این طبیعیه یا هنوز چشمم به حالت عادی برنگشته؟ قبل از عمل شماره چشمم و استیگماتش نسبتا بالا بود.
سلام
شماره چشمتون چقدر بود قبل از عمل.
قرمزی دوست عزیز به عنل ربطی نداره احتمال داره ماله خشکی چشم باشه باید برید پیش یک دکتر غیر از دکتری که عملتون کرده. کدوم بخش تهران هستید؟
ازتلاک هنوز وارد میشه. این داروخانه ها عادت کردن هر چیرو ندارن میگن دیگه وارد نمیشه

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
یکی از عوارض شایع عمل لازک یا همون prk خشکی چشماس که خون آلودگی و خستگی چشم رو بهمراه داره مثل این میمونه که یه چیز تو چشمته
کاملا مربوط بعمل میشه.. خودم هم قربانی همین عملم
نکنید دوستان 20 درصد ریسک داره یعنی از هر 10 نفر دو نفر دچار مشکل میشن

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
یکی از عوارض شایع عمل لازک یا همون prk خشکی چشماس که خون آلودگی و خستگی چشم رو بهمراه داره مثل این میمونه که یه چیز تو چشمته
کاملا مربوط بعمل میشه.. خودم هم قربانی همین عملم
نکنید دوستان 20 درصد ریسک داره یعنی از هر 10 نفر دو نفر دچار مشکل میشن

اقای یاسینی تحلیل ببفرمایین
حرفای ایشونو

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
من مادرم مگس پران داشت،الان یکی از چشمهاش یه حالت غبارگرفتگی داره و تار میبینه، مشکل چی میتونه باشه؟

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
چشمه منم برگشته.الانم خشکی و خستگی تو چشام کاملا حس می کنم.همشم حس می کنم تو چشام گرد و خاکه.ولی چون عینک نمی زنم مجبورم باز عمل کنم.آقای یاسینی مرسی این هفته میرم پیشه دکتر خانلری

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
اقای یاسینی تحلیل ببفرمایین
حرفای ایشونو
مگه آقای یاسینی گفتن عمل کن حتما ؟!که تحویل بگیرن!جالبه
راستی آقای یاسینی PRK با لازک چه فرقی داره ؟کدوم بهتره ؟

Last edited:

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مگه آقای یاسینی گفتن عمل کن حتما ؟!که تحویل بگیرن!جالبه
راستی آقای یاسینی PRK با لازک چه فرقی داره ؟کدوم بهتره ؟
نه عزیز دل برادر،تحلیل و نه تحویل،چشمتو فک کنم عمل کردی؟!

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
درود جناب یاسینی
مادرم خشکی چشم داره و عمل اب مراید رو انجام داده
صبح که بیدار میشه کلی باید پلک بزنه تا به حالت طبیعی بشه
راهنمایی میکنید
2- و اینکه سرباز **** هستم.نمیدونید هزینه عمل لیزیک با بیمه قبول میشه یا نه.بیارستان بقیه الله یا جای دیگه

far2naz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
انتخاب نوع عمل با دکتره.
به نظر من برید پیش دکتر خانلری و در ونک یا نگاه عمل کنید.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
خیلی از راهنمایتون ممنونم.یکی از دوستانم در تهران برام در 2 تا کلینک وقت گرفته یکی دکتر طاهری در نور و دیگری دکتر شجاعی در بصیر .من واقعا دو دلم هستم که به کدام یک مراجعه کنم.شنیدم که بیمارستان نور تجهیزات کامل تری رو داره ولی هزینه های گزافی رو دریافت میکنه.نظر شما برام خیلی مهمه ممنون میشم راهنمایم کنید.به نظرتون از دکتر خانلری در نگاه وقت بگیرم؟

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
ببینید دوستان علم پزشکی در حال حاضر شده تجارت و خیلی از دکتر ها عوارض و یا خطرات عمل رو به درستی برای شما تشریح نمیکنند
اگر می خواید این عمل و انجام بدین حتما در خصوص عوارضش تحقیق کنید ...چون بعد از این عمل دیگه از لنز و عینک نمی تونید استفاده کنید
از جمله عوارض این عمل خشکی چشم - 2 بینی - دیدن حاله نور در شب و همچنین اصلاح نشدن چشم بیمار و در بعضی موارد بدتر شدن قدرت بینایی گزارش شده

http://www.fda.gov/MedicalDevices/P...res/SurgeryandLifeSupport/LASIK/ucm061354.htm
http://www.fda.gov/MedicalDevices/P...res/SurgeryandLifeSupport/LASIK/ucm192110.htm
http://www.fda.gov/MedicalDevices/ProductsandMedicalProcedures/SurgeryandLifeSupport/LASIK
/ucm061358.htm

تو لینک های بالا که مربوط به FDA هست شرح کاملی در خصوص نوع و عوارض عمل گفته شده ..همچنین بهتره بدونید این عمل اولین بار در آ م ریکا مجوز گرفته که در اون زمان با تایید ریاست وقت عمل لیزیک که با دستگاه برش صورت می گرفت انجام شد ولی بعد از فیدبک عمل ها , مشخص شد که 20 درصد عمل ها ناموفق بوده جالبه که بدونید همون ریاست سابق FDA که الان اسمشو از خاطر بردم بعد از چند سال بازنشت میشه و گزارشاتی از این عمل به دستش میرسه که حاکی از ناموفق بودن 20 درصدی این عمل هست در حالیکه عمل هایی می بایست مجوز بگیرند که 1 درصد ناموفق باشند بعد از رسیدن گزارشات به سازمان رجوع می کنه و خواستار لغو این عمل میشه .. که کسی به حرفاش گوش نمیده .. جالبه یه سرچ کوچیک تو یوتوب بکنید و مصاحبه ایشون و توضیحاتشو گوش کنید همچنین کسانی که دچار عارضه شدن به شدت پیگیری کردن و در اخبار هم مصاحبه در این خصوص داشتن
بعد ها عمل لازک lasek یا همون prk با تغییرات در روال عمل و حذف برش و استفاده از یک حلال و برداشت ناحیه پوشش قرنیه جایگزین lasik شد و بعدا اسم عمل به PRK تغییر پیدا کرد
سعی می کنم مطالبی از این قبیل در روزهای آتی بگذارم
پ.ن : بنده 8 سال پیش عمل لازک رو انجام دادم و دچار خشکی شدید چشم شدم

Last edited:

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ببینید دوستان علم پزشکی در حال حاضر شده تجارت و خیلی از دکتر ها عوارض و یا خطرات عمل رو به درستی برای شما تشریح نمیکنند
اگر می خواید این عمل و انجام بدین حتما در خصوص عوارضش تحقیق کنید ...چون بعد از این عمل دیگه از لنز و عینک نمی تونید استفاده کنید
از جمله عوارض این عمل خشکی چشم - 2 بینی - دیدن حاله نور در شب و همچنین اصلاح نشدن چشم بیمار و در بعضی موارد بدتر شدن قدرت بینایی گزارش شده

http://www.fda.gov/MedicalDevices/P...res/SurgeryandLifeSupport/LASIK/ucm061354.htm
http://www.fda.gov/MedicalDevices/P...res/SurgeryandLifeSupport/LASIK/ucm192110.htm
http://www.fda.gov/MedicalDevices/ProductsandMedicalProcedures/SurgeryandLifeSupport/LASIK
/ucm061358.htm

تو لینک های بالا که مربوط به FDA هست شرح کاملی در خصوص نوع و عوارض عمل گفته شده ..همچنین بهتره بدونید این عمل اولین بار در آ م ریکا مجوز گرفته که در اون زمان با تایید ریاست وقت عمل لیزیک که با دستگاه برش صورت می گرفت انجام شد ولی بعد از فیدبک عمل ها , مشخص شد که 20 درصد عمل ها ناموفق بوده جالبه که بدونید همون ریاست سابق FDA که الان اسمشو از خاطر بردم بعد از چند سال بازنشت میشه و گزارشاتی از این عمل به دستش میرسه که حاکی از ناموفق بودن 20 درصدی این عمل هست در حالیکه عمل هایی می بایست مجوز بگیرند که 1 درصد ناموفق باشند بعد از رسیدن گزارشات به سازمان رجوع می کنه و خواستار لغو این عمل میشه .. که کسی به حرفاش گوش نمیده .. جالبه یه سرچ کوچیک تو یوتوب بکنید و مصاحبه ایشون و توضیحاتشو گوش کنید همچنین کسانی که دچار عارضه شدن به شدت پیگیری کردن و در اخبار هم مصاحبه در این خصوص داشتن
بعد ها عمل لازک lasek یا همون prk با تغییرات در روال عمل و حذف برش و استفاده از یک حلال و برداشت ناحیه پوشش قرنیه جایگزین lasik شد و بعدا اسم عمل به PRK تغییر پیدا کرد
سعی می کنم مطالبی از این قبیل در روزهای آتی بگذارم
پ.ن : بنده 8 سال پیش عمل لازک رو انجام دادم و دچار خشکی شدید چشم شدم

شنیدم مورد مرگ هم گزارش شده درسته؟

GAME

Registered User
لایک‌ها
55
امروز رفتم بیمارستان نور

برای هردو چشم 2600 خواستن

در مورد کیفیت عمل دوستمون گفت 8 سال پیش تا حالا دستگاها کلی فرق کردن درصد خطا خیلی کم شده

ولی عوارض داره اونم بستگی به دستگاه و لوازم و مهارت دکتر در کار داره

سعی کنید بهترین جا برا عمل انتخاب کنید من فعلا موندم کجا برم کلینک های خصوصی اصلا اعتماد ندارم

iSalar

Registered User
لایک‌ها
3,302
دوستان دکتر حبیب‌الهی در کلینیک نور رو فراموش نکنید! عملی که ایشون روی چشم‌های بنده با شماره هشت انجام دادن در حد معجزه بود!!!

Sent by using Tapatalk

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
شنیدم مورد مرگ هم گزارش شده درسته؟

در این خصوص اطلاعی ندارم ولی Google اش کنید چیزی یافتید اینجا بزارید

امروز رفتم بیمارستان نور

برای هردو چشم 2600 خواستن

در مورد کیفیت عمل دوستمون گفت 8 سال پیش تا حالا دستگاها کلی فرق کردن درصد خطا خیلی کم شده

ولی عوارض داره اونم بستگی به دستگاه و لوازم و مهارت دکتر در کار داره

سعی کنید بهترین جا برا عمل انتخاب کنید من فعلا موندم کجا برم کلینک های خصوصی اصلا اعتماد ندارم
در خصوص دستگاه های کلینیک ها حتما مشخصات رو جویا بشید که چه دستگاهی هست ..تو همون لینک هایی که بالا گذاشتم دستگاههای مجاز برای این عمل رو لیست کرده
متاسفانه با امدن دستگاه های جدید باز هم عوارض عمل پا برجاس ...
البته اگر شما هم سرچ کنید میبینید یه سری ها راضی هستند و یه سری ناراضی ....
در کل هر عملی ریسک و عوارض داره باید ببینید آیا ارزشش رو داره ؟
من و خواهرم هر دو پیش یک دکتر عمل کردیم و با یک دستگاه تو یه کلینیک ولی نتایح عملمون متفاوت بود یادمه اون زمان 800 دادم جف چشمو عمل کردم

بالا