برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

InTheSky

Registered User
لایک‌ها
20
من حدود ده روز پیش در بیمارستان فارابی با دکتر بهشت نژاد عمل prk داشتم (شماره هر چشم -7.5 با آستیگمات 0.75).
همه چی خوب پیش رفت. عمل خوب بود و خود دکتر خوبتر

Sent from my SM-N915F

InTheSky

Registered User
لایک‌ها
20
البته اینم اضافه کنم که دیدم هنوز استیبل نشده و بخصوص در مواقع کار با موبایل و خواندن نوشته های ریز مشکل دارم ولی دید دورم تقریبا خوبه

Sent from my SM-N915F

Maryam.Izadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام،خواهش میکنم زود جواب منو بدید، من حدود 5سال پیش رفتم پیش دکتر صلوتی شیراز برای عمل prk ، ایشون گفتم قرنیه ات نازکه و من عملت نمیکنم چون ممکنه یک صدم درصد شب کوری بگیری،الان بعد از 5سال اومدم اصفهان که دکتر معینی عملم کنن،فردا باید برم آزمایش که اگه مثبت بود فردا عمل کنم،طبق معاینه امروزم شماره چشمم و این نوشتن
Ref:-7-0.5×52
-7-0.5×170
With:-6.5-0.5×52
-7-0.5×170
من دقیقا متوجه نشدم آخرش چند شد،ولی الان یکی از دوستان دکتر ادیب مقدم و معرفی کردن،من واقعا برام سخته تهران اومدن،ولی دودل شدم و ترس دارم نکنه شماره چشمم صفر نشه یا دید ستاره ای پیدا کنم،خواستم بدونم شما دکتر معینی را تایید میکنید؟
لطفا جواب بدید من خیلی نگرانم

abjisara

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی.امیدوارم حالتون خوب باشه.میشه یه دکتر مورد تاییدتون در اصفهان برای انجام معاینات قبل از عمل معرفی کنید.معذرت میخوام قبلا یادم رفت بپرسم در اصفهان کسی ریلکس اسمایل را انجام میدهد یا نه.با تشکرفراوان از وقتی که میذارید و راهنمایهای خوبتون

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
مرسی آقای یاسینی عزیز از راهنمایی هات.دی با آقای هاشمی وقت جراحی دارم.انشاالله که مشکلم حل شه

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
سلام آقای یاسینی
من 1 سال پیش پی ار کی کردم. شماره چشمم قبل از عمل -6.25 و -2.25 استیگمات (چشم راست) و -6.5 و -2.5 استیگمات (چشم چپ) بود. عکس های زیر به ترتیب پرینت اپتومتری مربوط به 3 ماه و 1 سال بعد از عمله که هر دو در فارابی محل عمل انجام شده. لطفا نظرتون رو بگید.

مشاهده پیوست 880165 مشاهده پیوست 880167

http://8pic.ir/images/35ealg0vbm6hm35nmh1s.jpg
http://8pic.ir/images/v2xro0dlcxm2sjeyyz9x.jpg

شماره چشمم رو در دو پرینت میشه بگید چنده؟
اگر اشتباه نکنم در اولی -0.37 و -0.75 استیگمات (چشم راست) و -0.37 و -0.75 استیگمات (چشم چپ)
و در دومی -0.75 و -0.62 استیگمات (چشم راست) و -1 و -0.75 استیگمات (چشم چپ) هست
اگر اشتباه گفتم تصحیح کنید.
اینطور که معلومه شماره هر دو چشمم تقریبا 0.5 نمره نسبت به 3 ماه بعد از عمل افزایش پیدا کرده!
اپتومتریست هم گفت که شماره چشمت زیاد شده
مگه نه اینکه بعد از عمل شماره چشم برنمیگرده؟ پس چرا واسه من 1 سال بعد از عمل دوباره ضعیف شده؟
البته خود دکتری که عملم کرده بود گفت دیگه از این ضعیفتر نمیشه و نیازی به عینک نداری. حالا نمی دونم خواست امیدواری و قوت قلب بده یا جدی گفت چون مگه میشه فهمید شماره چشم در آینده میره بالا یا نه؟
ولی آخه اصلا چرا باید دوباره ضعیف شده باشه؟
من که تو 30 سالگی عمل کردم سنم پایین نبوده که دوباره شماره بره بالا
دکتری که همیشه میرفتم پیشش برای تجویز عینک وقتی سنم کمتر بود حدود 10 - 12 سال پیش میگفت اگه الان عمل کنی چون چشمت در سن رشده دوباره ضعیف میشه اگر می خوای برنگرده باید تا 30 سالگی صبر کنی منم تا پارسال عمل نکردم. اخرین بارم که قبل از عمل رفتم پیشش که ببینم شماره چشمم زیاد نشده و می تونم عمل کنم یا نه گفت شماره چشمت تغییری نکرده و می تونی عمل کنی.
ولی هنوز 1 سال نشده نیم نمره ضعیف شده. از حدود 2 - 3 ماه پیش حس می کردم تارتر می بینم مخصوصا تو چشم چپ و فهمیده بودم که چشمم ضعیف شده تا اینکه دو هفته پیش تو اپتومتری معلوم شد نیم نمره ضعیف شده
ضمنا میگن اگرم بعد از عمل بخواد چشم ضعیف بشه حدود 5 یا 10 سال بعد از عمل دوباره ضعیف میشه ولی واسه من بعد 1 سال!؟
تو فامیل و دوست و آشنا چند نفر چند ساله عمل کردن و هنوز چشمشون ضعیف نشده
الان هنوز نیازی به عینک ندارم ولی می ترشم شمارش از این بالاتر بره و مجبور بشم دوباره عینک بزنم. بعد از 17 سال تازه از شر عینک خلاص شدم نمی خوام دوباره بعد از این مدت کوتاه دوباره عینک بزنم :(
سلام.دوست عزیز منم بعد از 2سال چشم کاملا برگشت و ضعیف شد.و مجبورم که 1ماه دیگه عمل مجدد کنم.انگار شانسه ما بوده این وضعیت بد واسمون پیش بیاد و انقدر تو زندگی ترس و استرس بکشیم.
کجا و کی عمل کرد شمارو ؟

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
سلام.دوست عزیز منم بعد از 2سال چشم کاملا برگشت و ضعیف شد.و مجبورم که 1ماه دیگه عمل مجدد کنم.انگار شانسه ما بوده این وضعیت بد واسمون پیش بیاد و انقدر تو زندگی ترس و استرس بکشیم.
کجا و کی عمل کرد شمارو ؟
من فارابی عمل کردم. شما چن سالت بود موقع عمل و شماره چشمت چند بود؟ قبل از عمل شماره چشمت ثابت شده بود؟چند وقت بعد از عمل دوباره ضعیف شد؟ تو ماه های اخیر هم دوباره ضعیف شده؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,306
البته اینم اضافه کنم که دیدم هنوز استیبل نشده و بخصوص در مواقع کار با موبایل و خواندن نوشته های ریز مشکل دارم ولی دید دورم تقریبا خوبه

Sent from my SM-N915F

زمان میبره تا دید کامل بشه
منم هم چند هفته بعد از عمل همین مشکلات رو داشتم
الان 2 ماه گذشته و همه ی اینها حل شده و مشکلی ندارم

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
من فارابی عمل کردم. شما چن سالت بود موقع عمل و شماره چشمت چند بود؟ قبل از عمل شماره چشمت ثابت شده بود؟چند وقت بعد از عمل دوباره ضعیف شد؟ تو ماه های اخیر هم دوباره ضعیف شده؟
20 سالم بود.و 23سالگی کاملا برگشت.1.5(یک و نیم بود)الانم همین شده.ولی اینطور که دکترا گفتن از پارسال ثابت مونده

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
سلام،خواهش میکنم زود جواب منو بدید، من حدود 5سال پیش رفتم پیش دکتر صلوتی شیراز برای عمل prk ، ایشون گفتم قرنیه ات نازکه و من عملت نمیکنم چون ممکنه یک صدم درصد شب کوری بگیری،الان بعد از 5سال اومدم اصفهان که دکتر معینی عملم کنن،فردا باید برم آزمایش که اگه مثبت بود فردا عمل کنم،طبق معاینه امروزم شماره چشمم و این نوشتن
Ref:-7-0.5×52
-7-0.5×170
With:-6.5-0.5×52
-7-0.5×170
من دقیقا متوجه نشدم آخرش چند شد،ولی الان یکی از دوستان دکتر ادیب مقدم و معرفی کردن،من واقعا برام سخته تهران اومدن،ولی دودل شدم و ترس دارم نکنه شماره چشمم صفر نشه یا دید ستاره ای پیدا کنم،خواستم بدونم شما دکتر معینی را تایید میکنید؟
لطفا جواب بدید من خیلی نگرانم
شرایط چشمهای من هم تقریبا مشابه شماست .
برای شماره های بالا دکتر صلوتی عمل کاشت لنز رو توصیه می کنند. ( ایشون سه سال پیش به من گفتند . )
الان دکتر چه نوع عملی رو میخوان براتون انجام بدن ؟

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
لیزراگسایمر، با طول موج 193 نانومتر، اولین بار در سال 1988 (23 سال قبل) بر روی انسان مورد آزمایش قرار گرفت. طی سال های اخیر پیشرفت های خیره کننده ای داشته و هم اکنون پیشرفته ترین دستگاه لیزر اگزایمر جهان، در درمانگاه دید گستر مستقر می باشد و تنها دستگاه موجود در کشور است ، که می تواند بدون دخالت انسان (no touch treatment) تمامی مراحل جراحی را به صورت کاملا برنامه ریزی شده انجام دهد، که به آن TRANS PRK می گویند.

amaris750s.jpg

دستگاه لیزر اگزایمر فوق با نام تجاری AMARIS 750 S ساخت شرکت Schwind آلمان می باشد، که نامی پرآوازه در جراحی رفرکتیو (عیوب انکساری) جهان است و جهت خریداری آن بالغ بر بیست میلیارد ریال هزینه گردیده است.

این دستگاه بالا به درد می خوره ؟ فکر می کنم خیلی قدیمی باشه !

jincanama2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام من یک چشمم قوز قرنیه خفیف داره و قرنیه اش هم نازکه ایا معاف از خدمت میشم؟؟

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
سلام خوبین جناب یاسینی؟جهت عمل افتادگی پلک دکتر کرمی توی تهران کارشون چطوره؟با سپاس

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
سلام،جناب یاسینی عزیز.چند روز پیش رفتم پیش دکتر صلوتی.گفتن باید چشم چپ رو لنز داخل چشمی بزاری!و بعد چشم راست که پیوند شده رو فمتو کنی.من گفتم اول چشم پیوند شده رو فمتو کنین گفتن دو بینی شدید پیدا میکنی!صحت گفته های دکتر رو تایید میکنید؟نظر شما چیه؟این عمل با بیمه حساب میشه؟چقد هزینه داره؟این لنزا آماده هستند یا باید چند ماه توی نوبت باشم؟با تشکر

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
سلام.فکر کنم جناب یاسینی کربلا رفتند!التماس دعا

هیس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام.ایا دکتر توالی درشیراز بیماری آرپی رو هم جراحی میکنند؟
من چند ساله آرپی دارم و هنوز هیچ دکتری برای این مشکل نتونسته کاری انجام بده

flasher_for_nok

Registered User
لایک‌ها
32
باسلام
شماره چشم من -5.5 , -5.75 در spheric
و -0.5 و -0.5 در cylindric
و 10 و 115 در axis هست من اهواز هستم كدوم دكتر و مركز بهتره؟ و ليزيك لايزيك پي ار ك يا فمتو ليزيك عملي بهتر و مناسب تره واسه من؟ ايا برم تهران در نور عمل كنم بهتره؟ كدوم دكتر رو پيشنهاد ميكنيد؟

ladymj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام
درمان دودوئک چشم میشه عمل ماهیچه اسمش .تا جایی که من فهمیدم یک دکتر تو امریکا اینکارو میکنه که خوب جواب بده. به نظرتون هنوز اینقد محدوده عملش تو دنیا؟تو اسیا یا اروپا انجام میشه؟

moon_shine

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام، من از 4 سالگی عینک میزنم و 24 سالمه.شماره چشمم هر دو 3 دوربین و یکیش 1 و اون یکی 1/5 استیگمات هستش.من پیش دکتر شهاب حیدریان کلینیک نور رفتم و ایشون گفتن چون دوربین آستیگمات هستم عمل فایده ای نداره و دوباره شماره چشمم دوباره برمیگرده:general505:پیش دکتر حمید نوروزی کلینیک نگاه رفتم و ایشون گفتن عمل میشه و ممکنه بعد از 15-10 برگرده ولی نه به شماره قبل،حالا من نمیدونم باید به حرف کدوم دکتر عمل کنم؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی ممنون از وقتی که برای پاسخگویی به سوالات در نظر میگیرید , منظور شما اگه اشتباه نکرده باشم دکتر رضا قنبر پور بود درسته ؟

بله دقیقا خود ایشان هستند

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

بالا